Заклади освіти міста готові до нового навчального року.
Такого висновку дійшла спеціальна комісія, яка оглянула навчальні заклади.
Протягом двох днів фахівці з різних служб працювали за своїми напрямками. Перевірили ліцеї, дитячі садки, інклюзивно-ресурсний центр, дитячо-юнацьку спортивну школу, центр дитячої та юнацької творчості.
Разом із комісією у закладах побував міський голова Дмитро Зражевський.
«Питання безпеки дітей та педагогів під час навчально-виховного процесу для нас - на першому місці», - наголошує Дмитро Зражевський.
Перевірили всі наявні укриття. Відзначили, що кожне відповідає вимогам. Працює автономне освітлення, санвузли, вентиляція. Є аптечки, запаси питної та технічної води, Wi-Fi – зв’язок, необхідні меблі та інше. Проведено косметичні ремонти.
На випадок відсутності світла, всі навчальні заклади забезпечені генераторами, мають запас пального.
За захист дітей у ліцеях тепер відповідатимуть і спеціально навчені фахівці — офіцери освітньої безпеки. З 1 вересня вони стежитимуть за тим, аби до закладів не потрапляли сторонні особи, запобігатимуть правопорушенням. Для них підготували окремі кабінети.
Заняття з дітьми з основ правил пожежної, мінної безпеки та безпеки життєдіяльності вчителі проводитимуть у спеціально облаштованих класах - класах безпеки.
Для подолання освітніх втрат на базі двох ліцеїв відкрили Цифрові освітні центри за сприяння БО "Міжнародний благодійний фонд" "СЕЙВД" у рамках проєкту ЮНІСЕФ. Долучитись можуть всі бажаючі діти.
Окрему увагу приділили питанню підготовці до опалювального сезону. Перевірили виконання плану заходів. Оглянули котельне господарство. За кошти громади облаштували нову котельню у ліцеї №3.
У належному стані у ліцеях класні кімнати, коридори, їдальні, бібліотеки, санвузли, актові, спортивні зали, дитячі майданчики, прилеглі території.
Підсумовуючи, зазначили, що ліцеї готові до роботи в змішаному форматі. Проте остаточне рішення щодо форми навчання з 1 вересня ухвалить обласна військова адміністрація, враховуючи безпекову ситуацію в регіоні.
Щодо дитячих садків. Наразі в місті в очному (звичному) режимі працюють лише три, де є найпростіші укриття. Тут створені всі умови для навчання і виховання дітей. Проведені косметичні ремонти укриттів, груп, харчоблоків. Впорядковані дитячі майданчики, клумби.
В одному з садків діє група короткотривалого перебування для дітей старшого дошкільного віку.
Педагоги садка № 1 «Ромашка» продовжують проводити зустрічі з дітьми дошкільного віку на базі одного з ліцеїв.
Такий формат взаємодії дає змогу забезпечити безперервність освітнього процесу з дітьми дошкільного віку.
Це стало можливим завдяки участі у проєкті Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) «Покращення доступу до послуг дошкільної освіти в умовах надзвичайних ситуацій та раннього відновлення в Україні».
Проєкт реалізує ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України.
Для дітей, не охоплених очною формою здобуття дошкільної освіти, організовано надання послуг в дистанційній формі на платформі Telegram-каналу «Sadik-studio online».
За результатами обстежень, у новому навчальному році готові надавати свої послуги також інклюзивно – ресурсний центр, заклади позашкільної освіти: дитячо-юнацька спортивна школа, центр дитячої та юнацької творчості.
Підводячи підсумки, міський голова Дмитро Зражевський подякував усім трудовим колективам, батьківській громадськості за проведену роботу.
Прес-служба СМР - 19.08.2024.