Logo

Telegram
Facebook

Захист населення при радіаційній аварії


Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Синельниківської міської ради закликає мешканців міста дотримуватися рекомендацій на випадок радіаційної аварії

ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ ПРИ РАДІАЦІЙНІЙ АВАРІЇ

Для захисту населення при загрозі виникнення або виникненні радіаційної аварії застосовуються наступні заходи: оповіщення населення про радіаційну загрозу, використання засобів індивідуального захисту органів дихання та шкіри, укриття в захисних спорудах та пристосованих укриттях, йодна профілактика, евакуація в безпечну зону.

Почувши сигнал оповіщення про радіаційну загрозу необхідно:

- Увімкнути місцеве радіо, телебачення, прослухати інформацію.

- Попередити про небезпеку сусідів, надати допомогу особам з інвалідністю, дітям та людям похилого віку.

- Герметизувати приміщення (вікна, кватирки, двері, вентиляційні отвори та щілини). Вимкнути системи вентиляції: кондиціонери, обігрівачі. Надійна герметизація житла виключає проникнення радіаційних речовин в приміщення.

- Використати для захисту органів дихання респіратор, ватно-марлеву пов'язку або підручні вироби з тканини, змочені водою для підвищення їх фільтруючих властивостей, при перебуванні поза приміщенням використовувати плащ, гумові чоботи та рукавички.

Для послаблення впливу радіації як укриття використовуються: дерев'яні будинки – послаблюють іонізуюче випромінювання в 2 рази, цегляні – у 10 разів; заглиблені укриття (підвали) з покриттям із дерева –  у 7 разів, з покриттям із цегли або бетону – у 40-100 разів, метро, підземні переходи.

- Провести йодну профілактику, приймаючи протягом 7 днів по одній таблетці (0,125 г) йодистого калію, а для дітей віком до 2-х років – частині таблетки (0,04 г)після їжі разом із чаєм, соком або водою  1 раз на день або водно-спиртовий розчин йоду дітям до 2-ох років – по 1-2 краплі 5% настою на 100 мл молока (консервованого) або суміші для годування; дітям від 2-ох років та дорослим – по 3-5 крапель на склянку молока або води.

- Захистити продукти харчування, зробити запас питної води. Вживати воду лише з перевірених джерел або запаковану в бутлях, перед їжею ретельно мити руки та полоскати рот 0,5% розчином питної соди.

- Приготуватись до можливої евакуації: перевірити заздалегідь укомплектовану герметичну «Тривожну валізу», питну воду, запас консервованих продуктів на 2-3 доби, найпростіші засоби санітарної обробки (мильний розчин для обробки рук).Евакуацію проводять у найкоротші строки після її оголошення задля скорочення потенційних жертв при надзвичайній ситуації. Для здійснення евакуації використовуються всі види громадського транспорту, що не зайняті невідкладними виробничими та господарськими перевезеннями, а також транспорт індивідуального користування. Певна частина населення, що підлягає евакуації, може виводитися пішим порядком. 

Дотримуйтесь цих рекомендацій для уникнення променевої хвороби внаслідок впливу іонізуючого випромінення.


Прес-служба СМР - 09.08.2023.

Українська
Англійська