Як працюватимуть заклади освіти в місті з 1 вересня – питання, яке зараз особливо турбує батьків та їх дітей –ліцеїстів.
Протягом двох днів у закладах освіти побувала спеціальна комісія, яка перевірила стан їх підготовки до роботи у новому навчальному році. Фахівці відділу освіти міської ради, поліції, ДСНС, Держпродспоживслужби працювали кожен у своєму напрямку. Разом із комісією заклади відвідав міський голова Дмитро Зражевський.
Головною умовою роботи освітніх закладів в умовах воєнного стану в режимі офлайн є наявність найпростішого укриття, обладнаного згідно затверджених вимог. Комісія відмітила, що на сьогоднішній день усі ліцеї міста такі укриття мають. Тут є автономне освітлення, санвузли, вентиляція, запасний вихід, аптечки, запаси питної та технічної води, Wi-Fi – зв’язок, необхідні меблі та інше.
Значна робота у ліцеях проведена щодо підготовки навчальної бази: у кожному облаштували класи безпеки, де для дітей проводитимуть заняття з основ правил пожежної, мінної безпеки та безпеки життєдіяльності в цілому.
У належному стані класні кімнати, коридори, санвузли, спортивні зали, прилеглі території, котельне господарство, лише у ліцеї №3 роботи з облаштування нової котельні ще тривають.
Окремі зауваження членів комісії будуть усунені закладами у найкоротший термін. Результатом мають стати підписані акти готовності.
В цілому визначили, що заклади освіти міста готові до роботи в змішаному форматі. Проте остаточне рішення щодо форми навчання з 1 вересня ухвалить обласна військова адміністрація, враховуючи безпекову ситуацію в регіоні.
Щодо садочків. Згідно вимог пожежників, наразі у нас працювати за звичним режимом можуть лише два, де є найпростіші укриття. Незабаром планується відкриття ще одного. Наразі завершуються роботи по облаштуванню захисної споруди.
Прес-служба СМР - 17.08.2023.