Про умови призначення житлової субсидії розповіли в управлінні праці та соціального захисту населення міської ради.
Куди звертатись для призначення субсидії
Особа, яка зареєстрована (проживає) у житловому приміщенні в м. Синельникове, має звернутись за попереднім записом на прийом до спеціаліста по телефону: 0634665761 до управління праці та соціального захисту населення Синельниківської міської ради, яке розташоване за адресою: вул. Довженка, 36, м. Синельникове.
Подати документи на субсидію можливо також онлайн. Для цього необхідно перейти за посиланням «Оформлення субсидії онлайн» на сторінці https://www.msp.gov.ua/timeline/subsidii.html.
Які документи подаються
Громадянин надає:
За потреби можуть бути також додані:
На який термін надається субсидія
Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:
на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня;
на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.
Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення розраховується у квітні та жовтні з урахуванням тривалості опалювального сезону з 16 жовтня по 15 квітня включно.
Після закінчення строку отримання житлової субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють призначення житлової субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували житлову субсидію у попередньому періоді, крім домогосподарств:
у складі яких є особи, в яких за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України взагалі відсутні доходи або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи,
у складі яких є внутрішньо переміщені особи;
у складі яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;
які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
які орендують житлове приміщення для проживання і звертаються за житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг.
Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин, зокрема щодо:
зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств;
зміни соціального статусу членів домогосподарства;
зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;
зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;
зміни виконавця комунальних послуг;
про здійснення одноразової покупки майна або набуття права власності на майно, вартість якого перевищує 50 тис. грн., а також здійснення на цю суму платежу, що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби; внески до статутного капіталу товариства, підприємства, організації; благодійну діяльність (виключно у вигляді сплати коштів); надання поворотної/безповоротної фінансової допомоги, позики;
набуття права власності на транспортні засоби (крім мопеда і причепа), житлові приміщення в місті або в селищах міського типу;
здійснення операцій з купівлі безготівкової та/або готівкової валюти, а також банківських металів на загальну сумму, що перевищує 50 тис. грн.
Субсидія на тверде паливо та скраплений газ призначається один раз на рік на підставі заяви особи.
Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення без звернення громадян збирають необхідну інформацію і протягом 10 днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення, непризначення, відмову в призначенні житлової субсидії.
Інформацію про призначення житлової субсидії громадяни можуть перевірити за даними Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій, який знаходиться у відкритому доступі за посиланням https://subsidii.ioc.gov.ua.
Громадяни, яким надається житлова субсидія, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитих житлово-комунальних послуг.
Джерело: Міністерство соціальної політики України
adm. - 28.09.2021.