Logo

Telegram
Facebook

Синельниківське об'єднане управління Пенсійного фонду України інформує


Зареєструйтеся та користуйтеся!

З 1 січня 2016 року пенсії в Україні призначаються лише за даними персоніфікованого обліку. Що це означає та як можна отримати виписку із системи персоніфікованого обліку?

Отож уже із цього року для нарахування пенсії не враховуватимуть заробітну плату за періоди страхового стажу до 1 липня 2000 року. Тобто якщо раніше для обчислення пенсії брали всі дані із системи персоніфікованого обліку та, окрім цього, майбутній пенсіонер міг принести довідку про заробітну плату за 60 місяців підряд до 2000 року, то з 1 січня 2016 року актуальною є лише інформація із системи персоніфікованого обліку та, окрім цього, майбутній пенсіонер міг принести довідку про заробітну плату за 60 місяців підряд до 2000 року, то з 1 січня 2016-го актуальною є лише інформація із системи персоніфікованого обліку.

Що означає поняття «персоніфікований облік»? Із липня 2000 року в країні було створено унікальну систему, яка обліковує відомості про всіх застрахованих осіб, інакше кажучи, про всіх працюючих і самозайнятих осіб. Тобто на сьогодні кожен, хто працює, має право на персональну облікову картку в системі персоніфікованого обліку, у якій за весь період трудового життя накопичуються відомості, що потім і є основою для обчислення пенсії. Які ж дані містяться в системі персоніфікованого обліку? Це:

  • перелік страхувальників, які подають про вас відомості в систему персоніфікованого обліку;
  • за кожний місяць починаючи з 2000 року інформацію про кожну застраховану особу щодо суми заробітку, з якої сплачено страхові внески, кількості днів для стажу, відмітки про сплату пенсійного/єдиного внеску. А також загальні показники за кожен рік помісячно: загальну суму заробітку, з якого сплачено страхові внески, страховий стаж;
  • відомості про спеціальний (пільговий стаж) і про стаж, який зараховують без сплати страхових внесків за страхувальниками та за роками.

Якщо такі дані є, то виникає логічне питання: як із нами можна ознайомитися та як перевірити свої сплачені страхові внески?

  1. Насамперед потрібно звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України (Синельниківське управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області вул. Миру 27). Для цього необхідно мати при собі реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) і паспорт. Процедура займе всього декілька хвилин. Але це потрібно робити особисто, і пов’язана така потреба із захистом інформації. У подальшому, для того щоб моніторити інформацію із системи персоніфікованого обліку, не треба буде виходити з дому.
  2. після заповнення заяви ви отримаєте реєстраційний код. Він необхідний для реєстрації на веб-порталі, тож зберігайте його в таємниці.
  3. При реєстрації одноразово потрібно ввести реєстраційний код, логін та пароль. Після цього ви зможете отримати виписку із системи персоніфікованого обліку, так звану форму ОК-5.

За більш детальною інформацією просимо звертатися до Синельниківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області вул. Миру 27, каб.5, тел.: 4-04-11.

Заступник начальника управління Н.В.Верченко


adm. - 11.02.2016.

Українська
Англійська