Відповідно до статті 64 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», на підставі подання Територіального управління Державної судової адміністрації України в Дніпропетровській області від 16.09.2021 № 4741/21 та з метою забезпечення здійснення належного судочинства на території Синельниківського району, Синельниківською міською радою формується список присяжних для Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області.
Особам, які мають намір бути внесеними до списку присяжних та брати участі у здійснені правосуддя (у визначених законом випадках), слід звернутися безпосередньо до Синельниківської міської ради за адресою: вул. Каштанова, 14, каб. 4 (юридичний відділ міської ради).
Для внесення до списку присяжних кандидат у присяжні має подати заяву, написану власноруч, про внесення до списку присяжних Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області.
Заява про внесення до списку присяжних відповідного суду повинна містити інформацію щодо:
До заяви додаються:
До заяви щодо включення до списку присяжних Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області можуть подаватися рекомендації та інші документи, що характеризують особисті якості кандидата у присяжні.
Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня оприлюднення оголошення.
Довідкова інформація!
Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним може бути обраний громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, якщо інше не визначено законом.
Не вносяться до списків присяжних громадяни:
Особа, внесена до списку присяжних, зобов’язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності.
Присяжний зобов’язаний:
Гарантії прав присяжних:
Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу в порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Присяжним відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України.
За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.
На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків зі здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов’язків.
Присяжні є суб’єктами декларування. Відповідно до статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» до суб’єктів декларування та відповідальності за корупційні правопорушення відносяться присяжні (під час виконання ними обов’язків у суді). У особи з моменту виконання обов’язків присяжного, виникає зобов’язання подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
adm. - 11.10.2021.