Logo

Telegram
Facebook

Професійний розвиток у дії: серія інтерактивних вебінарів від консультантів ЦПРПП


Протягом березня 2026 року консультанти Центру професійного розвитку педагогічних працівників Синельниківської міської ради (скорочено ЦПРПП) провели цикл практичних вебінарів, які об’єднали педагогів різних галузей навколо пошуку інноваційних рішень для сучасної школи.
Попри виклики сьогодення педагоги ліцеїв нашого міста активно долучилися до обговорення освітніх питань, використовуючи кожну зустріч як можливість для професійного зміцнення та взаємопідтримки.
Особливістю заходів стало широке застосування інтерактивних вправ, що дозволило учасникам не лише отримати теоретичні знання, а й відпрацювати їх на практиці.

Вчителі географії та математики опановували, як за допомогою цікавих інтерактивних вправ навчити учнів грамотно розпоряджатися грошима, приймати зважені фінансові рішення у реальному житті. 

Ефективними методиками реалізації міжпредметних STEAM-проєктів, що базуються на дослідженні природних явищ через призму фізичних законів  під час онлайн-семінару ділилися  вчителі фізики та географії.

Вчителі, які викладають предмет «Підприємництво і фінансова грамотність» шукали відповідь на головне питання: як викладати так, що учні не просто запам’ятовували терміни, а вчилися діяти.

У центрі уваги вчителів фізичної культури була тема психоемоційного відновлення та підтримки ментального здоров’я учнів за допомогою адаптованих рухових активностей та ігрових технік.

Важливий акцент було зроблено на гуманітарному векторі.

Для філологів та вчителів мистецтва ключовою стала тема взаємодії мистецтва й літератури як інструменту візуалізації та глибшого розуміння художніх образів. 

Вчителі історії та громадянської освіти зосередилися на стратегіях формування історичної свідомості та зміцнення громадянської ідентичності учнів у контексті викликів сьогодення.

Вчителі іноземних мов обговорили розвиток соціокультурної компетентності, що перетворює вивчення мови на засіб культурного збагачення та вільної комунікації.

Окремим вагомим блоком березневого марафону стали заходи для педагогів-дошкільників, спрямовані на оновлення підходів до виховання наймолодших:

наступність та якісна підготовка: на зустрічі, присвяченій впровадженню інновацій у закладах дошкільної освіти педагоги обговорили ефективні методики підготовки дітей до школи як в очному, так і в дистанційному форматах;

дитиноцентризм через проєкти: вебінар щодо проєктної діяльності в умовах воєнного стану підтвердив, що такий підхід є ідеальним для реалізації суб’єктності дитини;

цифровізація та творчість: під час заходу «Від хаосу в нотатках до магії на екрані» вихователі вчилися звільняти час для творчості, опановуючи сучасні ШІ-інструменти.

Живе спілкування та сучасні інструменти перетворили вебінари ЦПРПП на простір, що надихає на нові звершення заради майбутнього наших дітей.       

За інформацією Центру професійного розвитку педагогічних працівників міської ради
Сторінки Центру у соцмережах:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100065100246492
https://centr2021.klasna.com/uk/site/links.html

Аудіоверсія:

Прес-служба СМР - 26.03.2026.

Українська
Англійська