Про неухильне дотримання правил пожежної безпеки в адміністративних приміщеннях вкотре наголошують у відділі з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради.
Усі співробітники при прийомі на роботу і за місцем роботи повинні проходити протипожежний інструктаж. Проводити інструктажі повинні посадові особи, які мають відповідне посвідчення.
Територія повинна постійно триматися в чистоті, систематично очищатися від сміття, відходів, тари, листя, що облетіло, яке необхідно регулярно вивозити в спеціально відведені місця.
Підходи до пожежних сходів, пожежному інвентарю, устаткуванню і засобам пожежогасіння повинні бути завжди вільні, триматися в справному стані, взимку очищатися від снігу. До всіх будівель і споруд повинен бути забезпечений вільний доступ.
Територія повинна мати зовнішнє освітлення, яке забезпечує вільне знаходження пожежних сходів, протипожежного устаткування, входів у будівлі і споруди.
Розпалювати вогнища, спалювати відходи, тару на відстані менше 15 м від будівель і споруд суворо забороняється.
Евакуаційні шляхи і виходи повинні завжди триматися вільними, нічим не захаращуватися, і у випадку виникнення пожежі або стихійного лиха забезпечувати безпечну евакуацію людей.
Установки пожежної сигналізації і пожежогасінні повинні бути завжди справні, і проходити періодичне обслуговування.
Забороняється використовувати засоби пожежогасіння не за призначенням!
Електроустановки повинні відповідати вимогам Правил пристрою електроустановок (ПУЕ), Правил технічної експлуатації споживачів (ПТЕ), Правил техніки безпеки під час експлуатації електроустановок (ПТБ) і інших нормативних документів, що діють.
З`єднання, відгалуження і закінчення проводів і кабелів повинні здійснюватися за допомогою зварки, спайки, опресовування або спеціальних затисків. Виконувати з`єднання жил проводів і кабелів методом скручування забороняється.
Установка та експлуатація тимчасових електромереж не дозволяється.
Температура зовнішньої поверхні електронагрівальних пристроїв в найбільш нагрітому місці в нормальному режимі не повинна перевищувати 85 °С.
Відстань від електронагрівальних пристроїв до горючих матеріалів і конструкцій повинна бути не менше 0,25 м.
Не допускається:
прокладка проводів і кабелів через складські приміщення, пожежонебезпечні та вибухонебезпечні зони;
експлуатація проводів і кабелів з пошкодженою ізоляцією;
залишати під напругою дроти і кабель з неізольованими струмопровідними жилами;
використовувати саморобні (кустарного виробництва) подовжувачі, які не відповідають вимогам ПУЭ;
використовувати для обігріву приміщення нестандартне (саморобне) електронагрівальне устаткування або лампи розжарювання;
користуватися пошкодженими розетками, вимикачами та іншими електроприладами;
використовувати для електромереж радіо і телефонний провід;
залишати електроустаткування під напругою без нагляду.
Відповідальність за дотримання вимог пожежної безпеки несуть керівники структурних підрозділів!
Куріння на території і в будівлях дозволяється тільки в спеціально відведених, пристосованих для цього місцях.
Вогняні, зварювальні та інші пожежонебезпечні роботи проводяться тільки за наявності наряду-доступу і при виконанні заходів, які виключають можливість виникнення пожежі.
Після закінчення роботи, співробітники, відповідальні за пожежну безпеку приміщень, повинні ретельно оглянути всі приміщення, вимкнути всі електроприлади, видалити горючі відходи і закрити приміщення.
У разі виникнення пожежі:
Негайно повідомити про це в пожежну охорону по телефону 101, або по телефону вказаному адміністрацією, якщо телефон внутрішній (наприклад: 9 - 101), при цьому вказати точні адресу об`єкту, кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, обстановку, наявність людей і повідомити своє прізвище.
adm. - 04.02.2020.