Logo

Telegram
Facebook

Переваги отримання легальної заробітної плати


Сьогодні на ринку праці доводиться зустрічатися з таким видом соціальної незахищеності як нелегальні трудові відносини. Більшість несумлінних роботодавців, бажаючи скоротити свої "витрати” на відповідні видатки та соціальні виплати, видають працівникам, навіть без їх відома, заробітну плату готівкою, яка не відображена в бухгалтерському обліку, або нараховують заробітну плату на рівні, а нерідко і нижче встановленого законом мінімуму.

Працівники, яким пропонують роботу з оплатою “в конверті”, перш ніж погодитися на дану пропозицію, мають зважити, що на сьогодні юридичне значення має виключно страховий стаж, тобто період, протягом якого людина працювала і з її заробітку проводились відрахування страхових внесків. Кожен працюючий має право на належні умови праці та гідну заробітну плату, тому свої права потрібно відстоювати і наполягати на узаконенні трудових відносин.

Роботодавець зобов’язаний оформити працівника на роботу у встановленому порядку з першого дня виконання ним трудової функції, та зобов’язаний офіційно, своєчасно і в повному розмірі виплачувати заробітну плату і сплачувати за працівника єдиний соціальний внесок.

Відповідно до ст.265 КЗпП посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, а до юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовується попередження;

- вчинення порушення, передбаченого абзацом другим цієї частини, повторно протягом двох років з дня виявлення порушення - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

Отже, тільки офіційно оформлена робота є гарантією соціального захисту найманих працівників, а для роботодавців – запорукою процвітання бізнесу. Витрачені кошти по утриманню легальних працівників – це отримані в подальшому доходи від прибуткової діяльності підприємства (фізичної особи-підприємця). Встановлення тривалих трудових відносин, постійні працівники, відсутність плинності кадрів – слугує якісною рекламою самого роботодавця. І лише при належному ставленні до своїх прав та обов’язків обидві сторони трудових відносин можуть розраховувати на позитивний результат та досягнення поставлених цілей.

Начальник управління

та соціального захисту населення міської ради Олена ЗАХАРОВА


adm. - 02.03.2021.

Українська
Англійська