УВАГА! ВАЖЛИВО!
У зв'язку з воєнними діями на сході і півдні нашої країни, і, як наслідок, міграцією тварин з тих територій, забороною полювання, відтермінуванням проведення пероральної імунізації диких м'ясоїдних на більшості територій Синельниківського району до припинення дії або скасування воєнного стану в Україні, епізоотична ситуація щодо сказу тварин в Дніпропетровській області ускладнюється. Почастішали випадки захворювань на цю страшну хворобу серед домашніх тварин через контакти з бродячими та дикими тваринами і, як наслідок, напади хворих тварин на людей.
Нагадуємо: сказ – вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів стає невиліковним – 100% хворих людей помирають.
Захворіти на сказ може людина або тварина, якщо їх укусить, подряпає або обслинить інфікована тварина. Водночас через кров чи сечу тварин сказ не передається.
Що робити, якщо вас вкусила чи подряпала тварина або на шкіру, чи слизову потрапила її слина?
Ретельно (щонайменше упродовж 10 хвилин) промивайте місце ураження проточною водою із господарським милом.
Якнайшвидше зверніться до травмпункту по медичну допомогу для проведення у разі потреби щеплення антирабічною вакциною.
Про «40 уколів в живіт» не йдеться. Зазвичай графік вакцинації складається з 5 щеплень: 0-й день (день звернення до лікаря), а потім у третій, сьомий, чотирнадцятий і двадцять восьмий дні.
Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Вона ефективна у разі початку курсу не пізніше 14-го дня з моменту укусу чи обслинення.
У кожній області є антирабічна вакцина, вона є якісною й безоплатною, тож пацієнт не має платити за таку вакцинацію.
Домашніх тварин захистити може лише щорічна профілактична вакцинація. Наразі лікарі Синельникового проводять додаткові щеплення тваринам проти сказу. Тож закликаємо власників собак і котів не ігнорувати проведення щеплень, що здійснюють лікарі ветеринарної медицини, а надавати своїх тварин та суворо дотримуватись правил утримання тварин в особистих домоволодіннях населених пунктів! Якщо з якихось причин ви щеплення пропустили - звертайтеся у лікарні та дільниці ветеринарної медицини в Синельниківському районі на ваших територіях!
Для зв’язку та координації щодо отримання профілактичного щеплення можна звертатися за тел.: 0930716787 (Держпродспоживслужба в Синельниківському районі).
Прес-служба СМР - 06.11.2023.