Logo

Telegram
Facebook

Інформує Синельниківський об'єднаний міський військовий комісаріат


Про переваги військової служби за контрактом

  1. На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби:

особи рядового складу, які проходять строкову військову службу або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту, військовозобов’язані, резервісти, які не мають військових звань сержантського, старшинського і офіцерського складу, та жінки з відповідною освітою віком від 18 до 40 років – на військову службу за контрактом осіб рядового складу;

військовослужбовці, які проходять строкову військову службу або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, особи рядового складу, які проходять військову службу за контрактом, громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту, військовозобов’язані, резервісти, які не мають військових звань офіцерського складу, та жінки з відповідною освітою та спеціальною підготовкою віком від 18 до 40 років – на військову службу за контрактом осіб сержантського і старшинського складу.

На сьогодні, під час дії особливого періоду граничний вік призову збільшується до 60 років – терміну перебування військовозобов’язаних у запасі.

(ст. 20, 28 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу")

Строки укладання контракту

  1. Для громадян України, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади установлюються такі строки військової служби в календарному обчисленні:

для осіб рядового складу – 3 роки;

для осіб сержантського і старшинського складу – від 3 до 5 років;

  1. Для громадян, які приймаються на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану та призначаються на посади, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.

6-ти місячний контракт

  1. Для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється шість місяців. Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк шість місяців.

У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково.

(ст. 23 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу")

Право на освіту

  1. Особи рядового складу, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а у разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах, - в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.

Тому після завершення першого контракту (у тому числі 6-ти місячного контракту), військовослужбовці, які продовжили строк військової служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту (спеціальність).

(пункт 172 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України)

Збереження місця роботи

  1. За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігається місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

(ст. 119 Кодексу законів про працю)

Право на пенсію

  1. Пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримали пенсію у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, на особливий період, або прийняття на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізації до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту, виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення з військової служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття їх на військову службу до дня демобілізації або звільнення.

(ст. 2 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб")

Бонус за підписання контракту

  1. Військовослужбовцям, які прийняті на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом виплачується одноразова грошова допомога в таких розмірах:

особам рядового складу – вісім мінімальних заробітних плат (11024 грн.);

особам сержантського і старшинського складу – дев'ять мінімальних заробітних плат (12402 грн.);

особам офіцерського складу – десять мінімальних заробітних плат (13780 грн.).

(Постанова Кабінету Міністрів України від 14.05.15 № 406)

Заходи посилення соціального захисту військовослужбовця, які сплановані у 2016 році

  1. Верховною Радою прийнято згідно до бюджету подано в оборонний бюджет країни пропозиції, відповідно до яких з початку 2016 року передбачене збільшення грошового забезпечення військовослужбовців за контрактом у розмірі від 7 тис. грн..
  2. На сьогодні розроблені зміни до Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо виплати грошової компенсації за піднайом житла для осіб рядового, сержантського і старшинського складу.
  3. Згідно Директиви Генерального штабу Збройних Сил України «Про організацію комплектування Збройних Сил України військовослужбовцями за контрактом у 2016 році» від 06.04.2016 Д-15, телеграми начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 24.05.2016 року № 321/3470, телеграми начальника штабу – першого заступника командувача Сухопутних військ Збройних Сил України від 24.05.2016 р. № 116/9/8361 вступила в силу спрощена схема вступу на службу за контрактом, а саме:

військовий комісаріат – військова частина – навчальний центр – військова частина (для кандидатів, відібраних за непрямою ВОС, які мають досвід військової служби, але потребують перепідготовки в НЦ, (які мають споріднену цивільну спеціальність)).

12 . На час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

Працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу" і "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, в яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

За працівниками, які були призвані під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, але не більше ніж на строк укладеного контракту, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, в яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Гарантії, визначені у частинах третій та четвертій цієї статті, зберігаються за працівниками, які під час проходження військової служби отримали поранення (інші ушкодження здоров’я) та перебувають на лікуванні у медичних закладах, а також потрапили у полон або визнані безвісно відсутніми, на строк до дня, наступного за днем їх взяття на військовий облік у районних (міських) військових комісаріатах після їх звільнення з військової служби у разі закінчення ними лікування в медичних закладах незалежно від строку лікування, повернення з полону, появи їх після визнання безвісно відсутніми або до дня оголошення судом їх померлими.

{Стаття 119 із змінами, внесеними згідно із Законами № 6/95-ВР від 19.01.95, № 263/95-ВР від 05.07.95, № 1014-V від 11.05.2007, № 1169-VII від 27.03.2014, № 1275-VII від 20.05.2014, № 116-VIII від 15.01.2015, № 259-VIII від 18.03.2015, № 433-VIII від 14.05.2015, № 801-VIII від 12.11.2015, № 911-VIII від 24.12.2015}

  1. Закон України(Проект)

Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (щодо уточнення строків військової служби за контрактом)»

_____________________________________________________________

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

І. Внести до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385) такі зміни:

  1. У статті 23:

1) частину третю викласти в такій редакції:

“3. Для осіб, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію та призначаються на посади, установлюються такі строки військової служби в календарному обчисленні:

для осіб, які вислужили під час дії особливого періоду не менше 11 місяців – 6 або 12 місяців;

для інших осіб – 18 місяців.

Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк 6 або 12 місяців.

У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково.

Військовослужбовці, які вислужили строк військової служби за контрактом, укладеним на умовах, передбачених абзацами другим, третім та четвертим, можуть продовжити військову службу за новим контрактом, укладеним на умовах, передбачених частиною другою цієї статті. ”

2) пункт 2 частини дев’ятої викласти в такій редакції:

“2) для військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, дія контракту продовжується понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації, крім випадків, визначених абзацом другим та третім частини третьої цієї статті та частиною восьмою статті 26 цього Закону.”

  1. У статті 26:
  2. пункт "м" частини шостої викласти в такій редакції:

“м) у зв’язку із закінченням особливого періоду та небажанням продовжувати військову службу за новим контрактом військовослужбовцями, які проходили військову службу за контрактом, укладеним на умовах, передбачених абзацом другим та третім частини третьої статті 23 цього Закону. ”

  1. пункт "ж" частини восьмої викласти в такій редакції:

“ж) які вислужили строк військової служби за контрактом, укладеним на умовах, передбачених абзацом другим та третім частини третьої статті 23 цього Закону ”

  1. пункт "з" частини восьмої викласти в такій редакції:

“з) які досягли граничного віку перебування військовозобов’язаних у запасі, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу під час особливого періоду.

Військовослужбовці також можуть бути звільнені з військової служби з підстав, передбачених пунктами "в", "г", "е", "є", "и" частини шостої та пунктами "в", "г", "е", "є" частини сьомої цієї статті;

Також з військової служби звільняються військовослужбовці:

які є студентами, аспірантами чи докторантами денної форми навчання та були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;

які уклали контракти до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію та вислужили не менше 18 місяців військової служби.

Такі особи можуть продовжувати військову службу, якщо вони виявили таке бажання. ”

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Військовослужбовці, які уклали контракти на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію та вислужили не менше 18 місяців військової служби, продовжують військову службу за новим контрактом, укладеним на умовах, передбачених частинами другою та третьою статті 23, або звільняються з військової служби відповідно до пункту “ж” частини восьмої статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу ”.

3. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

Голова Верховної Ради України А. В. Парубій

Для одержання більш детальної інформації звертатись до Синельниківського ОМВК, за адресою: м. Синельникове вул. Леніна 27.


adm. - 24.06.2016.

Українська
Англійська