Logo

Telegram
Facebook

Для допомоги пацієнту в нашій громаді розпочинає роботу мультидисциплінарна команда


Для допомоги пацієнту в Синельниківській міській територіальній громаді розпочинає роботу мультидисциплінарна команда за участі лікарів, психолога, соціального працівника

Що таке мультидисциплінарний підхід у системі охорони здоров’я? Це взаємодія лікарів, психолога і соціального працівника у веденні одного пацієнта, що дає можливість оптимізувати і діагностику, і лікування, і таким чином, забезпечує досягнення найкращого результату.

Так, уже у серпні 2024 року така мультидисциплінарна команда фахівців нашої територіальної громади, а саме лікарів Синельниківського центру первинної медико-санітарної допомоги, психолога, соціального працівника, пройшли навчання  «Впровадження мультидисциплінарного підходу на рівні первинної медичної допомоги для цільових громад Дніпропетровської області» в межах грантової програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги» (ReconnectingPeopletoCare), що реалізовується Проєктом USAID «Підтримка реформи охорони здоровʼя». Всього з Дніпропетровщини взяли участь у навчанні команди з п’яти територіальних громад: Нікопольська ТГ, Першотравенська ТГ, Покровська міська ТГ, Покровська селищна ТГ, Синельниківська ТГ.

Команди ознайомились з поняттям вразливості, більше дізнались про ключові потреби вразливих пацієнтів у наданні допомоги та підтримки, про аспекти впровадження інтегрованого та мультидисциплінарного підходу (МДП) у наданні комплексних медичних, соціальних та психологічних послуг уразливим категоріям пацієнтів, обговорили переваги, особливості та етапи впровадження МДП та розпочали процес його впровадження на базі закладу охорони здоров’я у громадах.

За словами Віталії Трохимець, координатора проєкту у Дніпропетровській області та представника БО «100% Життя»: «Цінність мультидисциплінарного підходу проявляється як у позитивному, важливому на нинішній час впливу на зміцнення системи охорони здоров’я, так і у орієнтованому на людей підході. Це сприяє комплексному наданню якісних послуг протягом усього життя відповідно до потреб населення та окремої людини, наданих скоординованою мультидисциплінарною командою постачальників послуг, що працюють в різних місцях і на різних рівнях системи».

Перевагами впровадження діяльності мультидисциплінарної команди для громади є:

· надання комплексної допомоги жителям громади;

· сталість надання послуг та розширення їх спектру;

· зменшення нерівності в доступі до послуг;

· ефективне використання ресурсів.

Війна в Україні триває, і вразливих людей стає все більше. Тому, дуже важливо розуміти вразливість, вміти її виявляти та ідентифікувати, а потім ефективно адресувати. Під час навчання для представників команд було представлено аналітичний звіт «Потреби вразливих груп населення в охороні здоров’я», який є у відкритому доступі. Даний звіт є системним розбором 24 вразливих груп та їх потреб, а також послідовним викладом рекомендацій щодо того, як задовольнити такі потреби. Даний документ містить посилання на наукові джерела та кращі світові практики, які засновані на дослідженнях і узагальненому досвіді; і тому він буде у пригоді широкому колу фахівців, які працюють з людьми, керівникам медичних закладів, соціальних служб, інших організацій в Україні.

Впровадження мультидисциплінарного підходу стало можливим завдяки участі в програмі з відновлення доступу населення до медичної допомоги для більш ніж чотирьох мільйонів українців дев’яти областей в рамках проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка реформи охорони здоров’я». З червня 2022 року проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я» підтримує заклади первинної медичної допомоги, в тому числі у впровадженні мультидисциплінарного підходу для надання інтегрованих послуг уразливим групам, включаючи внутрішньопереміщених осіб. Партнер, який сприяє якісній реалізації даної програми в Дніпропетровській області, налагоджуючи співпрацю із медичними закладами, громадами та населенням регіону – це благодійна організація «100% ЖИТТЯ».

Довідка:  Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоровʼя» спрямований на підтримку реформування та відновлення системи охорони здоров’я України за фінансового сприяння уряду США. Його мета полягає у сприянні розбудови прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоровʼя шляхом підтримки медичної реформи на всіх рівнях та цифрової трансформації охорони здоров’я. Проект покращує доступ українців до високоякісних медичних послуг, а також спрямований на стабілізацію й відновлення системи охорони здоров’я для забезпечення безперервності надання медичних послуг.

Відділ охорони здоровя міської ради

Аудіоверсія:

Прес-служба СМР - 03.09.2024.

Українська
Англійська