14 грудня 2017 року, у рамках заходів до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, біля пам’ятного знаку землякам-ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній станції відбувся мітинг.
У заході взяли участь: заступник міського голови Тетяна Кучерук, голова Синельниківської районної ради Костянтин Кравченко, керівник Синельниківської районної державної адміністрації Олександр Шабанов, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС та члени їх сімей, представники підприємств, установ та організацій міста та району, громадськості.
Про події, що відбулися тридцять один рік потому у Чорнобилі присутнім нагадала Тетяна Кучерук. "14 грудня 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. І саме в цей день ми вшановуємо учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики. У ліквідації наслідків аварії взяли участь люди найрізноманітніших спеціальностей. Вони з честю виконали свій обов'язок перед рідною землею, серед них були і синельниківці.
Дозвольте висловити вам, шановні ліквідатори, велику подяку за ваш героїзм і самовідданість. Адже ціною власного життя, без коливань і роздумів, ви ліквідовували наслідки страшної аварії. Усвідомлюючи всю складність ситуації, ви, не шкодуючи свого здоров'я, встали назустріч смертоносної біди, щоб зберегти життя мільйонів людей не тільки в нашій країні, а й на всій планеті. Щиро дякую вам за самопожертву, за любов до рідної землі! На вашому прикладі підростаюче покоління вчиться жити, любити і служити Батьківщині!
Сьогодні ми низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов з життя, ступивши тоді у боротьбу з невидимим ворогом, хто помер від невиліковних хвороб вже у наші дні. Ми всі, які живуть нині, їм безмежно вдячні!" - зазначила у своєму виступі представник міської влади.
У хвилині мовчання присутні схилили голови перед усіма, хто пішов з життя, ступивши тоді в ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті, та поклали квіти до підніжжя пам’ятного знака.
Для довідки:
Сьогодні в місті проживає 157 громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи, серед яких: 112 - ліквідаторів; 17 дітей і 13 вдів. На жаль, 23 синельниківця стали інвалідами, 78 - не дожили до наших днів.
adm. - 14.12.2017.