Дії вчителя при отриманні сигналу «Повітряна тривога!» під час уроку та в позаурочний час
1. Невідкладно зупиніть роботу, спокійно згуртуйте дітей та повідомте їх про загрозу. Пам’ятайте, що ваш пріоритет під час тривоги — психологічна стабільність учнів.
2. Нагадайте учням про брак часу, тому дозвольте брати з собою тільки заздалегідь складені речі та верхній одяг.
3. Візьміть паперовий/електронний журнали. Покладіть до журналу теку з важливою інформацією щодо учнів: контакти батьків чи опікунів, дані про особливості здоров’я дітей. Завжди якнайшвидше позначайте в ньому відсутніх, учнів, яких раніше забрали батьки, хто пішов до медпункту, в туалет тощо. В позаурочний час у вас повинен бути власний список з іменами присутніх дітей та важливою інформацією про них. Це допоможе орієнтуватися в ситуації.
4. Вирушайте до укриття шляхом, узгодженим з адміністрацією школи, орієнтуючись за планом евакуації, що має бути в кожному приміщенні. Необхідно організувати пересування двома колонами в приміщенні класу та швидко залишити кабінет.
5. Якщо є два педагоги, один має очолювати колону учнів, а другий іти останнім. Так простіше контролювати весь клас.
Дії вчителя в укритті
1. Допоможіть учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця.
2. Перевірте учнів за списком, переконайтеся, що всі діти прибули. Якщо когось бракує, відразу повідомте адміністрацію, а не шукайте дитину самостійно. У школі мають бути особи, відповідальні за відсутність в ній людей у випадку сигналу небезпеки.
3. Надавайте підтримку та вживайте заходів для комфортного та спокійного перебування в укритті дітей і дорослих.
4. Залишайтеся з учнями в укритті до відбою тривоги. Відповідальним за клас може бути вчитель, який проводив урок, або класний керівник. Це питання має бути заздалегідь узгодженим з адміністрацією школи.
5. Вихід з укриття здійснюється тільки після завершення небезпеки та оголошення відбою тривоги також у випадках вимушеної евакуації.
6. Першим залишити укриття має відповідальна особа з дорослих. Поки триває перевірка та оцінка ситуації на зовні, створіть компактні групи. Якщо все гаразд, відстежте вихід усіх учасників освітнього процесу з укриття. В окремих ситуаціях може виникати необхідність залишити укриття до сигналу відбою тривоги. Такими ситуаціями можуть бути: пошкодження чи руйнація споруди, що виключає чи робить небезпечним подальше перебування в ній; затоплення; пожежа; небезпечні концентрації шкідливих газів; досягнення граничних параметрів внутрішнього повітряного середовища.
Дії батьків до та під час повітряної тривоги
Необхідно поважати правила школи, будьте впевнені, що діти прямують до укриття, де є все необхідне для їхньої безпеки та комфортного перебування.
Не турбуйте вчителів без нагальної потреби, адже під час повітряної тривоги вони першочергово дбають про дітей.
Пам’ятайте, що закінчення повітряної тривоги у школі синхронне з повідомленнями від держави, тож діти весь час мають перебувати в укритті.
Якщо під час сигналу тривоги ви перебуваєте на території школи, дотримуйтеся загальних правил евакуації, адміністрація спрямує вас до підготовленого укриття.
Звертаємо увагу, що на прохання батьків під час повітряної тривоги педагог не має права відпустити дитину додому.
Дотримання спокою і алгоритму дій при отриманні сигналу «Повітряна тривога!» допоможе зберегти життя і здоров’я дітей, вчителів і батьків.
За інформацією Дніпровських територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності
Прес-служба СМР - 11.11.2024.