25 листопада 2020 року о 13 годині 55 хвилин буде проведена перевірка централізованої системи оповіщення населення із включенням електросирен та передачею мовного повідомлення в ефірних засобах масової інформації.
Почувши сирену, зберігайте спокій - Вашому життю та здоров’ю нічого не загрожує! Ввімкніть радіо або телевізор, уважно прослухайте мовне повідомлення сигналу «Увага всім!» і дійте відповідно з отриманою інформацією. Сповістіть про це сусідів, особливо похилого віку.
Громадяни! Будьте уважні до повідомлень і сигналів служби цивільного захисту. Це врятує ваше життя, життя ваших близьких та рідних, збереже здоров’я та майно.
Начальник відділу з питань НС та ЦЗН Синельниківської міської ради Н.В.Половна
ПАМ’ЯТКА
для мешканців Дніпропетровської області та м.Синельникове про порядок оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та воєнного характеру, а також укриття в захисних спорудах
ОПОВІЩЕННЯ
Головний засіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій – це передача повідомлення по мережі провідного мовлення (через квартири і зовнішні гучномовці), а також через мережі радіомовних станцій і телебачення, пересувні автомобілі, оснащені гучномовцями.
Для того, щоб привернути уваги населення в екстремальних випадках включаються сирени та інші сигнальні засоби.
ЗАПАМЯТАЙТЕ! СИРЕНА ТА УРИВИСТІ ГУДКИ ІНШИХ СИГНАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ОЗНАЧАЮТЬ СИГНАЛ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ – „УВАГА ВСІМ!”.
Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки тощо) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.
Почувши такий сигнал, негайно увімкніть радіоприймач або телевізор і уважно прослухайте повідомлення центральних та місцевих органів влади з питань цивільного захисту.
Прослухавши інформацію кожен громадянин повинен діяти без паніки і метушні згідно з отриманими інструкціями.
ПОВІДОМЛЕННЯ ВКЛЮЧАЄ: інформацію про надзвичайну ситуацію, місце і час її виникнення, територію (райони, масиви, вулиці, будинки тощо), яка потрапляє в зону ураження, порядок дій населення, що знаходиться на даній території, іншу важливу інформацію.
КОЖНИЙ ГРОМАДЯНИН, який знаходиться на роботі, повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб’єкта господарської діяльності відповідно до плану цивільного захисту, а також приймати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління цивільного захисту.
ЯКЩО ГРОМАДЯНИН ЗНАХОДИТЬСЯ ВДОМА, при виникненні надзвичайних ситуацій, він повинен:
тримати вдома постійно включеними радіоприймач та телевізор щоб мати можливість своєчасно почути розпорядження центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань цивільного захисту;
повідомити про отриману інформацію сусідів;
постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку та інше), гроші, засоби зв’язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води;
провести у квартирі (домі) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, водопостачання, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, ущільнити їх;
мати інформацію про місце найближчого укриття (підвальне приміщення, паркінг тощо).
ЯКЩО СИГНАЛ ЗАСТАВ ВАС У ТРАНСПОРТІ, ГРОМАДСЬКОМУ МІСЦІ (магазині, театрі, на ринку тощо) уважно прослухайте повідомлення і дійте відповідно до отриманих інструкцій.
АДРЕСУ НАЙБЛИЖЧОГО УКРИТТЯ ВИ МОЖЕТЕ УТОЧНИТИ У ЖИТЛОВО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ КОНТОРАХ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ
Начальник управління цивільного
захисту облдержадміністрації В. ПРОХОРЕНКО
Прес-служба СМР - 20.11.2020.