Особливості накопичувальної системи страхування
В Україні демографічна ситуація складається таким чином, що в середньому один працівник утримує одного пенсіонера. В Дніпропетровській області на 973 тисячі працюючих припадає 1 мільйон 47 тисяч пенсіонерів, тобто ситуація типова.
Тому Уряд вживає заходів щодо пошуку інших джерел пенсійного забезпечення громадян.
Одне з них — накопичувальна система, яка базується на засадах накопичення коштів застрахованих осіб у Накопичувальному фонді або у відповідних недержавних пенсійних фондах. Наприклад, коли людина протягом життя відкладає щомісяця певну суму, і з цих заощаджень формуватиметься потім частина її пенсійних виплат. Ці кошти до моменту виходу людини на пенсію не лежатимуть мертвим вантажем, їх інвестуватимуть у різні перевірені та прибуткові проекти, отже, вони даватимуть інвестиційний дохід.
З 1 січня 2016 року уряд планує ввести наступні інновації до роботи накопичувальної системи, вони складаються з двох частин:
перший етап - переведення на накопичувальну основу так званих професійних пенсій;
другий етап – з 1 січня 2017-го року переведення на обов’язкову участь в накопичувальному пенсійному страхуванні всіх працівників, молодших за 35 років. Перші такі пенсії люди почнуть отримувати вже через 25 років.
Переваги даної системи полягають в тому, що кошти перераховані в період роботи (страхові внески) надходять на його особистий рахунок, накопичуються та інвестуються в економіку країни, останні збільшують прибутки, які згодом будуть виплачуватись у вигляді пенсій.
Недоліки даної системи полягають в дуже високій інфляції країни. Це, насамперед, впливає на інвестиційний дохід. Звісно така ситуація не назавжди, але його вплив ми можемо відчувати ще принаймні протягом трьох-п'яти років.
Окрім переваг та недоліків даної системи є ще досить низький рівень довіри населення до даного роду нововведень.
Заступник начальника управління Н.В. Верченко
Прес-служба СМР - 06.08.2015.