У контексті перемоги над пандемією ми часто чуємо поняття «колективного імунітету». Він виникає, коли у більшої частини населення виробляється стійкість до вірусу внаслідок уже пережитого інфікування або вакцинування.
Щодо першого варіанту, то ніхто поки точно не знає, скільки такий імунітет триває - дані науковців різняться. Щодо другого - певності теж немає, але вчені говорять, що йдеться про потребу вакцинувати щонайменше 70% населення. Коли цей поріг вдасться подолати, очікується, що люди зможуть повернутися до нормального життя. Коронавірус і надалі буде поширюватися, але не серед населення загалом, а, ймовірно, лише серед окремих людей. Це матиме довготривалий ефект - і саме в цьому полягає важливість процесу вакцинації.
У березні 2021 року в місті Синельникове розпочато вакцинацію, яку рекомендовано Міністерством охорони здоров’я України проводити в п’ять етапів з урахуванням пріоритетності груп населення.
На 1 етапі проведено імунізацію медичним працівникам та персоналу комунального некомерційного підприємства «Синельниківська центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради», які надають допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19. Медичною бригадою м.Павлоград було провакциновано 40 працівників міської лікарні.
22 березня 2021 року розпочався 2 етап вакцинальної сесії на базі комунального некомерційного підприємства «Синельниківський центр первинної медико-санітарної допомоги Синельниківської міської ради». Пріоритетними групами є:
Залишковими дозами вакцини дозволили щеплювати публічних та громадських діячів: учасників бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях; народних депутатів України, керівників центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, обласних рад, органів місцевого самоврядування, лідерів і представників релігійних організацій; видатних письменників, журналістів, спортсменів, музикантів, акторів, співаків, інших діячів сфери культури, старших 60 років.
Аби записатися, громадянам потрібно звернутися до свого сімейного лікаря, або в реєстратуру амбулаторії загальної практики сімейної медицини, або до відділу охорони здоров'я Синельниківської міської ради за телефоном: 4-26-08. Якщо залишиться доза вакцини, їм зателефонують та запросять на щеплення.
Станом на 30.03.2021 року введено першу дозу вакцини Ковішилд 90 мешканцям нашого міста, із них:
Найближчим часом планується розпочати 3 етап для цільових груп. Це: люди віком від 65 до 69 років, від 70 до 79 років; працівники критично важливих структур державної безпеки, включаючи Державну службу України з надзвичайних ситуацій, Національну поліцію України, національну гвардію України, Службу безпеки України, військовослужбовців Збройних Сил України, вчителі та інші працівники сфери освіти.
Всі бажаючі можуть записатися на вакцинацію в амбулаторіях центру первинної медико-санітарної допомоги м. Синельникове:
Амбулаторія ЗПСМ №1:
м. Синельникове, вул. Гагаріна, 3,
телефон реєстратури – 068-581-37-49;
Амбулаторія ЗПСМ №2:
м. Синельникове, вул. Миру, 52,
телефон реєстратури – 068-541-87-47;
Амбулаторія ЗПСМ №3:
м. Синельникове, вул. Виконкомівська, 32,
телефон реєстратури – 093-006-87-53
Бережіть себе і своїх близьких!
Прес-служба СМР - 31.03.2021.