Міністерство юстиції України розпочало розбудову цифрової інфраструктури пенітенціарної системи та запустило Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту. Впровадження Єдиного реєстру засуджених дозволяє формувати профайл засудженого та ув’язненого, а також створити єдину базу даних інформації про засуджених та ув’язнених. Реєстр також допоможе забезпечити оперативну комунікацію між органами і установами пенітенціарної системи та пробації.
Під реєстром розуміється інформаційна система, що містить відомості про засуджених, осіб, узятих під варту, та складається з трьох модулів (підсистем):
До переваг роботи Реєстру можна віднести: передачу реєстраційних справ між підрозділами установ виконання покарань (УВП), уповноважених органів з питань пробації; формування аналітичних звітів, а також можливість формування електронних запитів/відповідей при взаємодії УВП та уповноважених органів з питань пробації під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк. Завдяки цьому працівники УВП оперативно отримують необхідну інформацію, не чекаючи паперової відповіді від уповноважених органів з питань пробації при підготовці до звільнення засудженого. Окрім того, завдяки можливості експортувати результати пошуку реєстраційних карток, справ тощо таку інформацію можна надалі використовувати, наприклад, для формування звітів та ін. До Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту включено спеціальну систему «Кассандра», як створена для обліку даних з оцінок ризиків скоєння повторного кримінального правопорушення обвинуваченими чи засудженими особами.
Система «Кассандра» буде досліджувати ризики, виходячи з індивідуального підходу до кожної особи. Підсистема “Кассандра” оцінює ризики повторного правопорушення, використовуючи алгоритми автоматизованих висновків. “Кассандра” автоматично буде визначати рівень ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення (низький, середній, високий, дуже високий) на підставі алгоритму підрахунку балів та відповідності рівня балів встановленим рівням ризиків.
Відповідно до дослідження, проведеного на замовлення Національної довідкової служби з кримінального правосуддя США, використання штучного інтелекту може допомогти не лише у затриманні злочинців (наприклад, на підставі систем розпізнавання облич на фото і відео), але і запобігати злочинам.
Впровадження Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту є одним із ключових пріоритетів діяльності Міністерства юстиції України та Центру пробації.
Прес-служба СМР - 19.11.2021.