Logo

Telegram
Facebook

Синельниківське бюро правової допомоги інформує


Монетизація субсидій у 2019

Про монетизацію субсидій у 2019 році розповідає начальник Синельниківського бюро правової допомоги Першого дніпровського місцевого центру з надання БВПД Микола Черваньов.

У 2019 році субсидії в Україні монетизують. Що це означає і як відбуватиметься монетизація, докладні пояснення у цій статті.

Монетизація житлової субсидії — це отримання субсидіантом (одержувачем субсидії) «живих грошей» на спеціальний окремий банківський рахунок. Обов’язковою умовою монетизацій є відкриття рахунку в державній фінансовій установі. Уповноваженим банком в уряді призначили Ощадбанк. Таким чином надання субсидій відбувається у грошовій формі, за принципом «заощадив — значить заробив». При цьому процедура призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг не зміниться – для отримання субсидії треба подати заяву в орган соціального захисту населення і дати дозвіл на обробку персональних даних банком.

Державна програма монетизації субсидій на оплату житлово-комунальних послуг запроваджується поступово, починаючи з 1 січня 2019 року.

Проект постанови щодо монетизації субсидій розробило Міністерство соціальної політики України.

Монетизація субсидій відбуватиметься у три етапи:

І. Із 1 січня 2019 року – монетизація для домогосподарств, які звернуться за субсидіями з новим пакетом документів, тобто «живі кошти» на банківський рахунок надходитимуть тим, хто вперше звертається за допомогою. Усі, хто подаватиме документи на субсидію у січні 2019р., вже отримуватимуть гроші на оплату житлово-комунальних послуг на свій банківський рахунок.

ІІ. Із 1 травня 2019 року – монетизація для домогосподарств, яким субсидія призначена на неопалювальний період 2019 року. Монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується субсидією на оплату житлово-комунальних послуг в літній період.

ІІІ. Із 1 жовтня 2019 року відбудеться повний перехід на монетизацію, коли кожен, хто отримує житлову субсидію чи пільгу, отримуватиме їх готівкою. На кожного одержувача субсидій буде відкритий рахунок у фінансовій установі, куди зараховуватимуть кошти. З цього рахунку гроші будуть списуватися для надання субсидій. Рахунок матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію і воду. Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів SMS-кою про рух коштів та їх залишок.

Якщо споживач витратив менше коштів, ніж передбачено існуючими нормами, то залишок після завершення опалювального сезону переказується на особистий рахунок споживача. Для цього йому необхідно відвідати відділення банку і написати заяву. Споживач зможе користуватися цими грошима на власний розсуд. Але це можливо лише за відсутності заборгованості за сплату комунальних послуг.

Як зазначає уряд, найбільше зможуть економити сім’ї з утепленими будинками, лічильниками та енергоощадними котлами.

Якщо вам потрібна правова інформація та консультація або якщо ваші права порушені, звертайтеся до Синельниківського бюро правової допомоги за адресою: м. Синельникове, вул. Богми, 4а, тел.: (095)502-83-30, (05663) 4-14-35.

Перший дніпровський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою: м. Дніпро, вул. Старокозацька, 52, тел.(056) 742-82-32, (099) 232-77-89.

Детальну інформацію з питань отримання безоплатної правової допомоги можна отримати за номером цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103 або на веб-сайтах Міністерства юстиції та Координаційного центру з надання правової допомоги.

Начальник відділу «Синельниківське бюро правової допомоги» Першого дніпровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Микола Черваньов


Прес-служба СМР - 23.01.2019.

Українська
Англійська