- Не торкатися підозрілого предмету, не зрушувати його з місця.
- Позначити місце знаходження предмету на місцевості або огородити його.
- По можливості попередити про підозрілий предмет осіб, які знаходяться поряд.
- Не використовувати відкритий вогонь та не палити поблизу місця знаходження підозрілого предмету, не користуватися мобільним зв’язком.
- Відвести на безпечну відстань дітей та худобу, не залишати їх без нагляду поблизу підозрілого предмету.
- Повідомити про місце та обставини знаходження підозрілого предмету поліцію, місцевий підрозділ Головного управління, місцеві органи влади.
- Очікувати на безпечній відстані від місця знаходження підозрілого предмету прибуття представників Головного управління, поліції, органів місцевої влади.
Категорично забороняється:
- Піднімати, рухати з місця або кидати і розбирати ВНП.
- Ударяти по корпусу та підривачу, а також один ВНП об інший.
- Закопувати в землю чи кидати ВНП у водойми.
- Обривати чи тягти дроти, розтяжки, що відходять від ВНП.
- Брати і класти в кишені, портфелі, сумки та ін..
- Збирати і здавати ВНП як металобрухт.
- Кидати в багаття чи розводити вогонь поблизу, палити біля ВНП.
- Запалювати вибухову речовину в не повністю знешкоджених та знищених боєприпасах.
- Приносити в місця перебування людей будь-які ВНП.
Крім того, з початку збройної агресії російської федерації проти України безпосередньо по території Дніпропетровщини здійснено понад 90 ракетних обстрілів, з використанням різних систем ураження.
Найбільш небезпечною є реактивна система залпового вогню «Торнадо‑C» та «Ураган», особливо у разі спорядження головних частин ракет касетними кумулятивно-осколковими бойовими елементами (далі – КОБЕ). У разі застосування такої ракети (кількість спорядження – 72 КОБЕ) площа ураження території складає до 67 га.
Якщо після падіння касетний елемент не розірвався, то у нього спрацьовує самоліквідатор, ймовірний проміжок часу спрацювання якого становить від 200 секунд до 40 годин, в залежності від температури навколишнього середовища та інших факторів. Проте, у значній кількості КОБЕ самоліквідатор не спрацьовує, тому підходити до них категорично забороняється, а тим паче торкатися до КОБЕ. Елементом вибухонебезпечних предметів є чутливий підривник, який при найменшому дотику може спрацювати, що призводить до вибуху.
Прес-служба СМР - 12.05.2022.