Щороку восени та весною починається сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток.
Вогонь та дим шкодить навколишньому середовищу, знищує усе живе, вбиває родючість грунтів, забруднює повітря та завдає шкоди життю та здоров’ю населення.
СПАЛЮВАТИ ЛИСТЯ КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!
Попереджаємо:
❗️3 березня 2022 року було внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.
Так, у статті 113 Кримінального кодексу України «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали. Такі дії розцінюються як злочин, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна.
Отже, усім бажаючим спалювати сухостій пропонуємо зважити на міру відповідальності та забути про таку практику.
❗️Крім того, нагадуємо, що відповідно до Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку та додержання тиші у- громадських місцях міста Синельникове, спалювання опалого листя категорично забороняється, оскільки провокує хвороби органів дихання, онкозахворювання та надзвичайно шкідливе для довкілля.
Порушення Правил благоустрою тягнуть за собою накладення штрафу відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
✔️ на громадян - від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 1360 грн);
✔️ на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності - від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 – 1700 грн).
❗️Згідно зі статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища тягнуть за собою накладення штрафу:
✔️ на громадян - від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн);
✔️ на посадових осіб - від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн).
Прес-служба СМР - 14.04.2023.