Перелік фонду захисних споруд по м.Синельникове читати далі

Пам’ятка щодо укриття населення м.Синельникове в разі надзвичайних ситуацій

Для укриття населення м. Синельникове від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру створено фонд захисних споруд цивільного захисту, до якого входять сховища цивільного захисту та підвальні приміщення житлових будинків.

Організації та власники зазначених споруд у разі потреби забезпечать вільний доступ для укриття.

Відповідно до Кодексу цивільного захисту України, у сховищах укриттю підлягають:

а) працівники найбільшої працюючої зміни суб’єктів господарювання, віднесених до відповідних категорій цивільного, які продовжують свою діяльність в особливий період, а також працівники чергового персоналу суб’єктів господарювання, які забезпечують життєдіяльність міст, віднесених до відповідних груп цивільного захисту;

б) хворі, медичний та обслуговчий персонал закладів охорони здоров’я, які не підлягають евакуації або не можуть бути евакуйовані у безпечне місце.

Відповідно до вимог Кодексу, захист населення міста від певних факторів небезпеки, що виникають унаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період від дії засобів ураження, здійснюється у спорудах подвійного призначення (наземна або підземна споруда, що може бути використана за основним функціональним призначенням) та в найпростіших укриттях (цокольне або підвальне приміщення, що знижує ризик комбінованого ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період).

Споруда подвійного призначення – це наземна або підземна споруда, що може бути використана за основним функціональним призначенням і для захисту населення.

Найпростіше укриття – це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує ризик комбінованого ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також шкідливий вплив засобів ураження в особливий період.

Оповіщення

Головний спосіб оповіщення населення про порядок поводження під час виникнення надзвичайних ситуацій – це передача повідомлення мережею провідного мовлення (через квартирні і зовнішні гучномовці), а також через телебачення, пересувні автомобілі, оснащені гучномовцями. Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації вмикаються сирени та інші сигнальні засоби.

Запам’ятайте! Сирени і переривисті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільного захисту «УВАГА ВСІМ!».

Почувши такий сигнал, негайно увімкніть гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухайте повідомлення управління з питань надзвичайних ситуацій.

На кожний випадок виникнення надзвичайних ситуацій підготовлено варіанти повідомлень щодо можливих надзвичайних ситуацій.

Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки і под.) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.

Вислухавши повідомлення, кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні відповідно до отриманих вказівок.

Повідомлення містить: інформацію про надзвичайну ситуацію, місце і час виникнення надзвичайної ситуації; територію (райони, вулиці, будинки тощо), яка потрапляє в осередки (зони) ураження; порядок дій в умовах надзвичайної ситуації і та інше.

ПОВІДОМЛЕННЯ залежатимуть від екстремальних умов, розмірів, тривалості й масштабності можливих наслідків надзвичайних ситуацій, ступеня небезпеки факторів ураження для населення міста і стану рятувальних та невідкладних аварійних відновлювальних робіт.

Кожний громадянин, який перебуває на роботі, повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб’єкта господарської діяльності, діяти відповідно до плану цивільного захисту, а також брати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління ЦЗ.

Якщо громадянин перебуває вдома під час виникнення надзвичайної ситуації, він повинен:

  • тримати вдома постійно ввімкненими радіоприймачі, телевізори для того, щоб слухати розпорядження і вказівки органів виконавчої влади та відділу з питань цивільного захисту;
  • повідомити про отриману інформацію сусідів;
  • привести в готовність індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри, а якщо їх немає, приготувати найпростіші засоби (повсякденний одяг, взуття, ватно-марлеві пов’язки, плівку тощо);
  • постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, підготувати медичну аптечку, документи, засоби зв’язку, особистої гігієни, запас їжі та ін.;
  • провести у квартирі (домі) протипожежні профілактичні заходи (перекрити газ, електропостачання тощо), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, кватирки, ущільнити їх;
  • уточнити місце найближчого укриття (підвальне приміщення), де можна сховатися.

Якщо сигнал застав вас у транспорті, громадському місці (магазині, театрі, на ринку тощо) потрібно уважно й спокійно вислухати повідомлення, визначитися, де найближче укриття і як найшвидше дістатися й укритися там, а якщо є час, то якнайшвидше повернутися додому і діяти відповідно до отриманих вказівок.

Рекомендований алгоритм дій громадян міста під час виявлення підвального (або іншого) приміщення біля їхнього помешкання, яке придатне для укриття у разі виникнення надзвичайної ситуації

1. З’ясувати, чи належить це приміщення до захисних споруд цивільного захисту, скориставшись інформацією на Офіційному сайті міста.

2. Взяти особисті речі та укритися в найпростіших укриттях, де необхідно перебувати до отримання інших повідомлень.