Шановні жителі синельниківської громади!
Триває 209 доба повномасштабного вторгнення рф в Україну.
В умовах війни кожному з нас особисто необхідно подбати про мінімальну готовність до надзвичайної ситуації. Нагадуємо, що саме треба зробити.
У разі виникнення надзвичайної ситуації магазини, аптеки, банки можуть бути зачинені. Тож слід вдома мати запас води, їжі, медикаментів, готівкових грошей та потрібних вам речей.
Вода має бути питна та технічна. Як підготувати запас води? Розрахуйте запас для використання вдома відповідно до кількості членів вашої родини. Одній дорослій людині потрібно на добу:
• 3 літри питної води (включно з рідиною, яку споживаємо з їжею);
• 10-12 літрів для гігієни та для приготування їжі.
Упевніться, що у вас є запас води для себе та родини щонайменше на 72 години.
Якими продуктами запастися для дому та тривожної валізи? Слід подбати про поживні харчі тривалого зберігання. За потреби, їх можна взяти з собою в укриття. Бажано, щоб ці продукти не потребували багато води для приготування. Зробіть триденний продуктовий запас для дому.
Продукти для тривожної валізи: сублімовані продукти (каші, супи, локшина) консерви м’ясні, рибні, овочеві хлібці та печиво ,горішки,шоколад, сухофрукти.
Як підготувати аптечку? Підготуйте дві аптечки — одну для надзвичайних ситуацій (наприклад, на випадок поранення), другу для своїх побутових потреб (знеболення, усунення симптомів отруєння, усунення алергічних реакцій).
Аптечка для надзвичайних ситуацій: клапан з плівкою для проведення штучного дихання; засоби для зупинення кровотечі (турнікет чи кровоспинний бинт з гемостатичним засобом); хлоргексидин або спирт для дезінфекції ран; санітайзер для рук, спиртові серветки; марлеві серветки різних розмірів, нестерильні марлеві бинти; еластичні бинти з можливістю фіксації; 2 пари гумових рукавичок; спеціальні атравматичні ножиці для швидкого розрізання одягу на потерпілому; великий шматок тканини, якою можна зафіксувати кінцівку постраждалого; термоковдра.
Не кладіть в аптечку ті засоби та ліки, якими ви не вмієте користуватися. Якщо все ж хочете їх взяти, дізнайтесь заздалегідь, як правильно їх застосовувати. Збережіть рецепти для ваших ліків (стежте за терміном придатності), а також імена та телефонні номери ваших лікарів.
Аптечка для побутових потреб: пластирі різних розмірів; активоване вугілля від інтоксикації; препарат для зниження жару; препарат для знеболення; протиалергічний препарат; ліки від діареї; ліки від шлункової інфекції; краплі на випадок інфекційно-запальних захворювань очей; ліки, що ви приймаєте (дозування щонайменше на тиждень) з описом способу застосування та дози; запас масок.
Також необхідно, щоб вдома були: ліхтарики, запасні батарейки до них, свічки; газовий пальник із запасними балонами для приготування їжі; вогнегасник; теплі ковдри, спальні мішки, термобілизна (у випадку холодної пори року).
Телефони рятувальних та аварійних служб:
101 - пожежна служба,
102 - поліція,
103 - швидка медична допомога,
104 - аварійна служба газової мережі.
Прес-служба СМР - 20.09.2022.