Logo

Telegram
Facebook

Обережно: сказ!


На початку травня поточного року у м. Синельниковому зареєстровано випадок захворювання на сказ мешканцем міста. У зв’язку з цим, рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій затверджено план ліквідації вогнища сказу. Проводиться вакцинація домашніх тварин, відлов та стерилізація безпритульних тварин, ліквідація стихійних місць торгівлі та сміттєзвалищ.

Шановні мешканці міста!

Поряд з відчуттям радості, позбавленням від самотності і навіть допомогу в лікуванні захворювань серця і нервової системи, домашні тварини можуть, хай і не навмисно, нанести досить істотну шкоду здоров'ю своїх господарів. Так що про заходи безпеки при укусах домашніх тварин слід знати кожному.

Нерідко людей кусають і домашні собаки, і навіть кішки.

Головна небезпека при укусах собак - сказ. Це смертельна інфекція, що передається зі слиною ссавців, переважно собак (більш ніж в 50% випадків).

Насамперед обробляємо рану. Кровотечі боятися не варто - навпаки, воно буде перешкоджати попаданню слини тварини - можливо, хворого - в організм. Зрозуміло, все добре в міру.

Промийте теплим мильним (з господарського мила) розчином пошкоджену ділянку протягом декількох хвилин. Деякі фахівці радять обробити рану розчином перекису водню. Шкіру навколо укусу обробіть антисептиком - розчином марганцівки, спиртовим розчином йоду або просто спиртом.

Просушіть місце укусу в стерильних умовах і накладіть пов'язку.

При сильному кровотечі прийміть заходи для його зупинки, використовуючи джгут або пов'язку.

Якщо при укусі відірвані які-небудь частини тіла (вуха, пальці тощо) - упакуйте їх у чистий пластиковий пакет, вкажіть на ньому прізвище постраждалого і передайте в лікарню при госпіталізації потерпілого.

Якщо собака домашня - пам'ятаючи про ризик зараження сказом, при якому летальний результат неминучий, якщо не почати лікування, зажадайте довідку про щеплення собаки у її власника. У випадку, якщо собака бродячий, негайно повідомте у державну ветеринарну службу про випадок нападу собаки на людину. Дайте інформацію про місце перебування тварини фахівцям з вилову.

Зверніться до найближчого травматологічного пункту - травматолог надасть допомогу і визначить збитки, завдані укусами. У лікувальному закладі візьмуть і всі необхідні заходи щодо запобігання сказу.

У порожнині рота, на кігтях і шерсті кішки мешкає безліч мікроорганізмів. Їх потрапляння в організм людини при укусах або поцарапах може привести до ускладнень, розвитку інфекцій і небезпечним захворюванням. Так що реагувати на укуси кішки слід швидко і свідомо. Перш за все потрібно також виявити, чи не хвора кішка на сказ.

Як і при укусах собак, промийте вкушене місце теплою водою з милом; природне кровотеча допоможе вивести частину потрапили в рану мікроорганізмів. Ризик подальшого інфікування знижує марлева пов'язка, змочена перекисом водню. Не використовуйте для пов'язок вату, тому що згодом буде важко видалити її залишки з поверхні рани. Звернення до лікаря обов'язково - щоб визначити курс лікування. Разом з тим прийміть заходи, щоб з'ясувати, чи є тварина носієм якої-небудь інфекції - покажіть кішку ветеринару. Кішку, у якої підозрюється сказ, потрібно ізолювати.

Враховуючи сказане, можна сказати, що прийняті вчасно заходи безпеки при укусах домашніх тварин допоможуть зберегти Ваше здоров'я і життя.

Зверніть увагу і на профілактику: захистить себе від контактів з чужими домашніми вихованцями, умови утримання яких Ви не знаєте. А своїх чотириногих улюбленців регулярно показуйте ветеринару, щоб захистити від можливих небезпек і їх, і себе.

Відділ з питань НС та ЦЗН міської ради


Прес-служба СМР - 13.05.2016.

Українська
Англійська