Урядом 06 серпня 2024 року прийнято постанову за № 888 щодо реалізації експериментального проекту з організації надання внутрішньо переміщеним особам похилого віку, особам з інвалідністю соціальних послуг стаціонарного догляду, підтриманого проживання за принципом «гроші ходять за людиною».
Хто є отримувачами бюджетних коштів
Дієздатні внутрішньо переміщені особи похилого віку, особи з інвалідністю, які покинули чи залишили своє місце проживання та перемістилися з територій, на яких ведуться бойові дії або з тимчасово окупованих територій, а також особи у яких знищено або пошкоджено житлове приміщення до ступеня непридатності до проживання та інформацію про яке внесено до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, які потребують надання соціальних послуг та з якими укладено договір про надання соціальних послуг стаціонарного догляду, або підтриманого проживання.
Бюджетні кошти спрямовуються одержувачам соціальних послуг на поточні рахунки із спеціальним режимом використання, відкриті в акціонерному товаристві комерційний банк «ПриватБанк» або в інших банках, які погодилися з умовами експериментального проекту та готові до нього долучитися.
Слід зазначити, що на період забезпечення внутрішньо переміщених осіб соціальною послугою стаціонарного догляду виплата допомоги на проживання таким особам не проводиться.
Хто може бути надавачами соціальних послуг
Надавачами соціальних послуг можуть бути юридичні та фізичні особи – підприємці, включені до розділу «Надавачі соціальних послуг» Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг, які надають послуги стаціонарного догляду/підтриманого проживання.
Надавачі соціальних послуг можуть брати участь в експерименті за певних умов, однією з яких є наявність POS – терміналів для проведення розрахунків за надані соціальні послуги.
На першому етапі для участі в експериментальному проекті надавачі соціальних послуг звертаються до Національної соціальної сервісної служби із заявою про проведення оцінювання їх відповідності критеріям діяльності надавачів соціальних послуг (головне управління Національної сервісної служби у Дніпропетровській області, 49064, м. Дніпро, телефон: (095) 130 86 12, e-mail: info@dp.nssu.gov.ua).
На другому етапі після отримання позитивного висновку від Нацсоцслужби надавачі соціальних послуг звертаються до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю із заявою про участь в експериментальному проекті.
За інформацією управління праці та соціального захисту населення міської ради
Прес-служба СМР - 18.09.2024.