Сьогодення показує, що серед населення стрімко зростають показники захворюваності, в тому числі і на злоякісні новоутворення!
І більшість випадків – несвоєчасне звернення при будь-яких симптомах погіршення самопочуття або просто підозри, що відбулися зміни в організмі, до свого сімейного лікаря або лікаря спеціаліста.
Запитайте себе: а коли ви востаннє були у свого сімейного лікаря? Якщо з моменту останнього огляду пройшов вже рік – відкладіть всі свої справи і запишіться прямо зараз, щоб подбати про своє здоровʼя.
За статистикою Національної служби здоров'я України, 15% пацієнтів Дніпропетровської області не були у свого сімейного лікаря впродовж 3 років. Якщо ви так само попали в ці 15%, не перевіряли своє здоровʼя за час повномасштабної війни, звʼяжіться із сімейним лікарем, з яким укладена декларація, вже зараз та запишіться на профілактичний огляд.
Адже саме сімейний лікар є вашим провідником у медичній системі, який допоможе контролювати ваше здоровʼя, запобігти небажаним станам та вчасно виявити небезпечне захворювання.
Які послуги надає сімейний лікар?
Огляди, аналізи, контроль хронічних хвороб.
Лікування поширених захворювань та невідкладна допомога. Вакцинація та профілактичні заходи.
Направлення до спеціалістів за потреби.
Медичні довідки, лікарняні, рецепти.
Які обстеження вам гарантовані за віком?
Кожен пацієнт має право на регулярні профілактичні обстеження відповідно до віку та факторів ризику.
Гіпертонічна хвороба – з 40 років кожні 2 роки, за наявності ризиків – щорічно.
Цукровий діабет – з 45 років щороку, особливо при надлишковій вазі чи спадковості.
Рак молочної залози – з 50 до 69 років мамографія кожні 2 роки, а за ризиків – з 40 років.
Колоректальний рак – з 50 до 75 років кожні 2 роки, за ризиків – щорічно.
Рак передміхурової залози – з 50 років кожні 2 роки, а при спадковості – з 40-45 років щорічно.
Туберкульоз – щороку для тих, хто має підвищені ризики (контакт із хворими, ВІЛ-інфекція).
Проходьте профілактичні медичні огляди та робіть щеплення. Вакцинуйтеся за Календарем щеплень https://cutt.ly/JrwNQQN9. Важливо, що дорослим слід робити планові щеплення проти дифтерії та правця кожні 10 років.
Адже саме профілактика – це раннє виявлення і своєчасне лікування хвороби!
Вона містить у собі виявлення, лікування і спостереження груп ризику - людей, що вже мають хронічні чи передракові захворювання, що знаходяться в тривалому контакті з канцерогенними факторами, що мають сімейну схильність до раку. Найбільш ефективні програми масового огляду по виявленню раку і передракових захворювань шкіри, слизової оболонки рота, губ (огляд і цитологічна діагностика), рака шийки матки (цитологічна діагностики), молочної залози (пальпація, мамографія, термографія), щитовидної залози (пальпація, УЗД), прямої й сліпої кишки (пальцеве дослідження кишки, аналіз калу на сховану кров).
Рак - це не вирок. Близько 40% захворювань на онкологічну патологію можна попередити. Запорукою цього є активний та здоровий спосіб життя, правильне харчування, відмова від тютюнокуріння та надмірного вживання алкоголю, своєчасне проходження медичних обстежень.
Тільки співпраця пацієнта з лікарем можуть привести до бажаного результату. Будьте здорові!
За інформацією відділу охорони
здоров'я міської ради
Прес-служба СМР - 10.04.2025.