Logo

Telegram
Facebook

Йодна профілактика


Ключові пункти:
🔺У разі радіаційної аварії на АЕС окремі категорії населення після офіційного оповіщення від органів влади можуть отримати вказівку прийняти калію йодид (далі – KI) для захисту щитоподібної залози.
🔺Не приймайте KI, якщо для цього не було відповідного сповіщення та/або вказівки від органів місцевої влади. Якщо було сповіщення та/або вказівка прийняти КІ, слід приймати лише препарати, затверджені до відповідного застосування.
🔺Існують обмеження щодо прийому KI. КІ захищає лише щитоподібну залозу від радіоактивного йоду та не захищає інші частини тіла від інших джерел іонізуючого випромінювання.
🔺KI рекомендований лише людям до 40 років, дітям, вагітним та тим, хто годує груддю. Дозування залежить від віку.
🔺KI приймають лише одноразово.
🔺KI може мати шкідливий вплив на здоров’я, особливо якщо приймати його багаторазово, без потреби або якщо його приймають неправильно.

Йодна профілактика належить до термінових (невідкладних) заходів, спрямованих на запобігання негативного впливу ранньої фази радіаційної аварії.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 09 березня 2022 року, визначено наступні вікові групи та дозування препарату стабільного йоду (калію йодид):
🔸немовлята (від народження до 1 місяця) - ~16 мг,
🔸діти від 1 місяця до 3 років - ~32 мг,
🔸діти старше 12 років та дорослі до 40 років -125 мг,
🔸вагітні -125 мг.

* Препарати КІ приймають після їжі.

Для людей віком більш, ніж 40 років, радіоактивний йод не несе настільки ж високий ризик розвитку раку щитоподібної залози, як для інших категорій населення. У зв’язку з цим, для осіб віком понад 40 років приймання КІ не рекомендоване.

Висновок: йодид калію слід приймати лише, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС.❗️ Приймати йодид калію для "профілактики" без потреби – недопустимо. Це може зашкодити вашому здоров’ю. ❗️Також важливо, що йодна профілактика здійснюється одноразово. ❗️Тобто вживання йоду зараз не має жодного сенсу. ❗️


Прес-служба СМР - 12.08.2022.

Українська
Англійська