Із засідання координаційної ради


Минулого тижня під головуванням заступника міського голови Сергія Бірюкова відбулося засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми при міській раді за участю членів координаційної ради. Про це повідомили в управлінні праці та соціального захисту населення міської ради.

Було запрошено також Олександра Реутова - завідувача поліклініки комунального некомерційного підприємства «Синельниківська центральна міська лікарня».

Голова координаційної ради проінформував присутніх про отримання листа Національної сервісної служби України від 03.06.2022 про виконання п.7 доручення Віце – прем’єр – міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної від 19.05.2022 щодо вжиття заходів та забезпечення надання належної соціальної, правової, медичної та психологічної допомоги особам, з урахуванням внутрішньо переміщених осіб, постраждалим від сексуального насильства, вчиненого представниками держави – агресора та особам, які незаконно утримувались або перебували в полоні, яким рекомендовано для забезпечення міжвідомчої співпраці щодо узгодженості вжиття заходів з надання допомоги постраждалим особам активізувати роботу координаційних рад.

Домашнє насильство під час війни – поширене явище, яке стає ще більш небезпечним, ніж у мирний час. Людям, які зазнали такого насильства зараз, складніше знайти вихід – вони часто обмежені у пересуванні, їм немає в кого попросити про допомогу, вони ще більше залежать від кривдників фізично та матеріально.

Попри війну всі відповідальні органи продовжують роботу, щоб попередити і захистити постраждалих.

Члени ради - суб’єкти, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, доповіли про проведену роботу за I квартал 2022 року.

Для забезпечення міжвідомчої співпраці щодо узгодженості вжиття заходів з надання допомоги постраждалим особам визначено:

-на базі Синельниківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за принципом «єдиного вікна», з дотриманням правил конфіденційності, безкоштовне отримання постраждалою особою послуг інформування, консультування та інших послуг відповідно до потреб ( телефон: 0970149359).

-телефон управління праці та соціального захисту населення Синельниківської міської ради визначено як консультативний кризовий телефон для постраждалих осіб: 0682086754.

На рівні комунального некомерційного підприємства «Синельниківська центральна міська лікарня» та комунального некомерційного підприємства «Синельниківський центр первинної медико – санітарної допомоги Синельниківської міської ради» призначені відповідальні особи для координації заходів при зверненні постраждалих осіб від домашнього насильства, внутрішньо переміщених осіб, постраждалих від сексуального насильства, вчиненого представниками держави – агресора та особам, які незаконно утримувались або перебували в полоні.

Голова комісії Сергій Бірюков зазначив, що відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», ст. 149 Кримінального кодексу України особи, які незаконно утримувались або перебували в полоні, таким чином могли бути використані у збройному конфлікті, тому мають право на встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Процедура встановлення статусу постраждалої особи від торгівлі людьми затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 417 (зі змінами ).

Відповідальна особа з питань встановлення статусу постраждалої особи від торгівлі людьми - начальник відділу підтримки сім'ї та координації надання соціальних послуг управління соціального захисту населення Синельниківської районної державної адміністрації, телефон: 068-236-57-66.

Підведено підсумки наради та наголошено на своєчасному та взаємному інформуванні суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та ефективне виявлення і узгоджене реагування на факти вчинення насильства.


Прес-служба СМР - 04.07.2022.