17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами
17 червня 1995 року Генеральна Асамблея проголосила «Всесвітнім днем боротьби з опустелюванням і посухою» у зв'язку з річницею з дня прийняття Конвенції Організації Об'єднаних Націй по боротьбі з опустелюванням. В рамках Конвенції, опустелювання розглядається не як процес утворення пустель, а як будь-яка деградація земель під впливом природних чи антропогенних чинників. Відтоді щорічно 17 червня в світі відзначається Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою. Для України ця проблема є дуже актуальною і проявляється переважно у областях степової зони, до якої відноситься і територія Дніпропетровської області. Причинами опустелювання «по-українськи» є надзвичайно високий рівень розораності і деградація полезахисних лісосмуг. Основні принципи раціонального використання та охорони земельних ресурсів, які є фундаментом державної ідеології та ефективної земельної політики, без яких неможливо здійснювати трансформаційні процеси, відображені в Законі України «Про охорону земель». В цьому законі чітко визначено, що власники землі і землекористувачі, суб’єкти земельних прав зобов’язані ефективно використовувати землю за цільовим призначенням, застосовувати природоохоронні технології виробництва, підвищувати родючість землі, не допускати погіршення екологічної ситуації на території внаслідок виробничо-господарської діяльності. На території Дубровицького району проводяться інформаційні заходи з питань охорони земель, приурочені до Всесвітнього дня боротьби з опустелюванням та засухами.
Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою покликаний звернути увагу людей, власників землі та землекористувачів щодо охорони земельних ділянок, які перебувають у їх власності чи користуванні та наголошено, що згідно статей 91, 96 Земельного кодексу України та статті 35 Закону України „Про охорону земель”, власники і землекористувачі, у тому числі орендарі, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності повинні пам’ятати, що їхній обов’язок - це забезпечення та використання земельних ділянок за встановленим цільовим призначенням, додержання вимог законодавства про охорону довкілля, підвищення родючості ґрунтів та збереження інших корисних властивостей землі, забезпечення захисту земель від ерозії, виснаження, забруднення, засмічення, засолення, осолонцювання, підкислення, перезволоження, підтоплення, заростання бур’янами, чагарниками і дрібноліссям, вживання заходів щодо запобігання негативному і екологонебезпечному впливу на земельні ділянки та ліквідація наслідків цього впливу.
Виконавчий комітет міської ради закликає громадськість приєднатися до відзначення Всесвітнього дня боротьби з опустелюванням та посухами та долучатися до збереження та невиснажливого використання земельних ресурсів.
Прес-служба СМР - 02.04.2018.