Logo

Telegram
Facebook

Державна підтримка впровадження енергоефективних заходів


Інформація щодо умов кредитування впровадження енергоефективності житлових будинків, енергозбереження та заміни газових котлів на котли, що використовують будь-які інші види палива та енергії

В умовах сьогодення питання ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, заміщення газу альтернативними видами палива та державна підтримка впровадження енергоефективних заходів є надзвичайно важливими для сучасної України.

Одна з таких фінансових програм підтримки кінцевого споживача розроблена Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2011 №1056 «Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження», з жовтня 2014 року Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України запроваджено програму державної підтримки населення до переходу на альтернативне опалення. Цей механізм забезпечує відшкодування 20% тіла кредиту, отриманого населенням в ПАТ «Ощадбанк» на придбання твердопаливних та електричних котлів.

За результатами проведеного Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України експрес – моніторингу результатів впровадження Програми очевидно, що попит на державну підтримку в рамках Програми є досить динамічним – з моменту її запровадження у 2014 році до квітня поточного року він зріс майже у 18 разів. Так, станом на 01 квітня поточного року ПАТ «Ощадбанк» видано 2339 кредитів на суму понад 41,0 млн. грн. проти 140 договорів кредитування на суму 2,20 млн. грн. за підсумками жовтня 2014 року.

Результати роботи Програми в регіональному розрізі свідчать про певну нерівномірність участі областей: лідерами з її реалізації стали п’ять регіонів (Львівська, Черкаська, Сумська, Київська область, м. Київ), які сумарно залучили 45% усіх кредитів, що демонструє ступінь поінформованості населення про даний механізм. Водночас, південні регіони (Херсонська, Одеська, Миколаївська області) мають найнижчий інтерес до Програми – на одну область припадає менше 20 кредитів(0,3% усіх кредитів).

Зазначені результати моніторингу свідчать про необхідність проведення широкомасштабної інформаційно – роз’яснювальної роботи на регіональному рівні.

Наразі, Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України, розроблені та прийняті на засіданні Уряду 08 квітня 2015 року зміни до Програми, які спрямовані на стимулювання населення, зокрема власників індивідуальних будинків, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово – будівельних кооперативів до впровадження енергоефективних заходів. З проектом відповідної постанови Кабінету Міністрів України, що незабаром буде оприлюднена на сайті Уряду можна ознайомитися за наступним посиланням:https://saee.gov.ua/uk/activity/zakonoproektna-diyalnist.

Механізм забезпечує відшкодування частини суми кредитів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів у багатоквартирних та одноквартирних будинках за такими напрямками у таких розмірах:

  • 30 % (але не більше 10 тис.грн.) – для фізичних осіб (населення)для впровадження заходів у одноквартирних будинках ( та квартирах багатоквартирних будинків);
  • 40% - для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово – будівельних кооперативів для впровадження заходів у багатоквартирних будинках.

Начальник управління ЖКГ

та комунальної власності міської ради В.В.Вісіч


Прес-служба СМР - 28.08.2015.

Українська
Англійська