Logo

Telegram
Facebook

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПОВІДОМЛЯЄ


У 2015 році внутрішньою безпекою ДФС упереджено отримання працівниками хабарів на 6,2 млн. гривень

Боротьба з хабарництвом та корупційними проявами визначена одним з пріоритетних напрямів у процесі реформування фіскальної служби. За рахунок проведення низки оперативних та профілактичних заходів протягом 2015 року підрозділами внутрішньої безпеки ДФС вдалося упередити отримання працівниками служби хабарів на суму 6,2 млн. гривень.

За матеріалами ГУВБ фіскальної служби розпочато 85 проваджень, що у 2,4 раза більше, ніж у 2014 році.

Крім того, на 35% більше порівняно з 2014 роком виявлено злочинів у сфері службової діяльності податківців і митників (537).

Загалом 86% від зареєстрованих всіма правоохоронними органами держави злочинів виявлено саме підрозділами внутрішньої безпеки ДФС.

За службові злочини до кримінальної відповідальності притягнуто вдвічі більше працівників відомства (85 проти 36 у 2014 році), у тому числі 56 – за одержання неправомірної вигоди.

До суду надіслано 43 провадження, що в два рази перевищує показник 2014 року.

Основний акцент у роботі з корупційними проявами в ДФС зроблено на запобіганні та профілактиці таких явищ. Так, у серпні минулого року було затверджено Антикорупційну програму на 2015-2017 роки, яка містить низку системних заходів.

Крім того, на 80% оновлено особовий склад підрозділів внутрішньої безпеки відомства, при цьому значно підвищено вимоги до професійності працівників цього напряму.

Крім того, ефективно застосовуються заходи щодо протидії проявам адміністративно-корупційних правопорушень. За матеріалами внутрішньої безпеки складено 66 протоколів, що вдвічі більше 2014 року. З них – 32 матеріали розглянуто судом.

Для профілактики корупційних ризиків в ДФС проводяться співбесіди з кандидатами на посади в службі із застосуванням поліграфічного обладнання.

Результати таких досліджень враховуються при призначенні та переведенні працівників. Торік 165 особам, у яких виявлено схильність до корупційних дій, відмовлено у працевлаштуванні до органів ДФС.

Податковою міліцією викрито факт ухилення від сплати податків на суму 71 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції Центрального офісу з обслуговування великих платників податків викрито підприємців, які ухилились від сплати податків на суму понад 71 мільйон гривень.

Як з’ясувалося, керівники підприємства, яке займається будівництвом житлових і нежитлових будівель, для ухилення від сплати податків при погашенні заборгованості по кредиту за рахунок заставного майна одного з банків не відобразили відповідні суми в декларації з ПДВ контрагентів банку. Такі дії дозволили їм ухилитися від сплати податку на додану вартість на суму понад 71 мільйон гривень.

За результатами вжитих заходів державі вже відшкодовано понад 24,5 мільйона гривень завданих збитків.

Спеціалізована лабораторія з питань експертизи та досліджень ДФС дослідила понад 1,4 тонни зразків бурштину протягом минулого року

Одним з актуальних питань, що постають на сьогодні у сфері державного контролю за дотриманням митного і податкового законодавства в Україні, є запобігання незаконному переміщенню бурштину та виробів з нього через митний кордон, а також боротьба зі зростаючим нелегальним видобутком бурштину-сирцю на території Прип’ятського басейну України.

Згідно з прогнозами, запаси бурштину в перспективних родовищах України оцінюються орієнтовно в обсягах понад 950 тонн. Проте, через масовий несанкціонований видобуток бурштину вони швидко вичерпуються. При цьому бурштин у стані сировини та напівфабрикатів чи готових виробів вивозиться поза митним та податковим контролем за кордон України, здебільшого до Польщі та Китаю.

Відповідно до Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» від 18.11.97 № 637/97-ВР, бурштин належить до групи дорогоцінного каміння органогенного утворення, видобувати та здійснювати операції купівлі-продажу з яким мають право лише суб’єкти господарювання, яким видано ліцензію згідно з вимогами чинного законодавства.

Тому посадові особи ДФС доволі часто виявляють спроби нелегального вивезення фізичними особами бурштину та ювелірних виробів з нього без будь-яких супровідних документів шляхом їх приховування в одязі, взутті, іграшках, маскування пакунків з бурштином під чай чи каву, використання схованок в ручній поклажі і транспортних засобах, а також декларування бурштину при оформленні чи пересиланні в міжнародних поштових відправленнях як каніфолі, пластмас, пемзи тощо.

Отже, перед органами фіскальної служби виникає потреба у здійсненні експертизи з метою ідентифікації і класифікації предметів правопорушення, а також встановлення їх вартості. Саме ці питання вирішує Спеціалізована лабораторія з питань експертизи та досліджень ДФС (СЛЕД ДФС). Слід зазначити, що галузь атестації СЛЕД ДФС, погоджена ДП «Укрметртестстандарт», містить повний перелік показників, вимірюваних величин, які використовуються при гемологічному дослідженні бурштину та виробів з нього.

Як свідчить статистика, протягом 2015 року до СЛЕД ДФС надійшло 198 запитів на проведення досліджень та постанов про призначення експертизи у справах про порушення митних правил від Київської, Київської міської, Львівської, Закарпатської, Волинської, Полтавської та Сумської митниць ДФС, щодо дослідження предметів, схожих на бурштин та вироби з нього.

За результатами цих досліджень переважно усі надані зразки, загальною вагою понад 1,4 тонни, ідентифіковано як дорогоцінне каміння органогенного утворення, а саме бурштин, та вироби з нього. Вартість досліджених зразків сягнула майже 56 млн. грн.

Також, не рідкістю є випадки, коли експерти СЛЕД ДСФ досліджують унікальні зразки бурштину вагою понад 1 кг, а також великі партії виробів з бурштину – зокрема прикрас та заготовок, що мають значно вищу вартість порівняно з необробленою сировиною.

Результати експертизи в подальшому використовуються митницями ДФС при провадженні у справах про порушення митних правил та при розгляді цих справ у судах з метою визначення вартості конфіскованого за рішенням суду дорогоцінного каміння.

У січні 2016 року ДФС зафіксовано 312 випадків порушення прав інтелектуальної власності

Протягом січня поточного року ДФС зафіксовано 312 випадків призупинення митного оформлення за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності.

Про всі виявлені факти своєчасно повідомлено представників правовласників для оперативного прийняття відповідного рішення.

Для сприяння захисту правовласників під час зовнішньоекономічної діяльності Державна фіскальна служба України веде митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності. До них належать об’єкти авторського права і суміжних прав, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення (зазначення походження товарів) та сорти рослин.

Загалом, станом на 1 лютого 2016 року до митного реєстру за заявами правовласників внесено 2 933 об’єкти. З них – 17 об`єктів внесено у січні 2016 року.

У січні 2016 року митницями ДФС порушено майже 1,5 тис. справ про порушення митних правил

Протягом січня 2016 року митницями Державної фіскальної служби порушено 1 477 справ про порушення митних правил на суму понад 68,5 млн. грн. З них, в 510 справах тимчасово вилучено предмети правопорушень на суму понад 12,37 млн. грн.

Також протягом січня митниками розглянуто 636 справ про порушення митних правил. За результатами їх розгляду порушники оштрафовані на суму понад 14,33 млн. грн., з яких перераховано до державного бюджету 1,14 млн. грн.

За вартістю серед вилученого майна більшість складають промислові товари – понад 5,79 млн. грн., продовольчих товарів вилучено на суму понад 1,26 млн. грн. Вартість конфіскованих валютних коштів та транспортних засобів склала – понад 3,75 та 1,56 млн. грн. відповідно.

Крім того, протягом першого місяця 2016 року на розгляд до суду митницями передано 512 справ про порушення митних правил на суму понад 43,9 млн. грн. За результатами розгляду цих справ судом прийнято рішення про конфіскацію предметів правопорушень на суму понад 16,5 млн. грн. та накладено штрафів на суму понад 17,03 млн. грн.

Відбулась п`ята ротація співробітників спецпідрозділу «Фантом»

У ході чергової ротації 117 офіцерів-добровольців спецпідрозділу податкової міліції ДФС „Фантом” замінять своїх колег, які повернулись додому із зони проведення АТО з честю виконавши свій обов’язок перед державою.

Бійці спецпідрозділу „Фантом” здійснюють контроль за переміщенням осіб, протидіють незаконному переміщенню товарів через лінію розмежування між Україною та тимчасово окупованими територіями у Донецькій та Луганській областях. Податкові міліціонери спільно з співробітниками інших правоохоронних органів викривають фінансові злочини в зоні АТО та протидіють тероризму.

Нагадаємо, що 2 лютого 2016 року Верховною Радою України схвалено законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо гарантій соціального захисту деяких категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції» №3206, який надає офіцерам спецпідрозділу податкової міліції ДФС «Фантом» право на отримання статусу учасника бойових дій.

Роман Насіров: Ми визначили чіткі критерії оцінки роботи керівних осіб служби

Про одну з основних складових реформи фіскальної служби – кадрове оновлення йшла мова сьогодні, 15 лютого, під час прес-конференції Голови ДФС Романа Насірова та директора Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом ДФС Олени Кропив’янської.

За словами Голови ДФС, основним завданням кадрової реформи було не просто скорочення кількості працівників, але й залучення до роботи у службі найкращих з них, особливо серед керівників усіх рівнів, які забезпечать імплементацію реформ та зроблять зміни незворотними.

Для об’єктивної оцінки кадрового потенціалу було проведено тестування із залученням найкращих HR-експертів. За цей час опитування пройшли майже 900 керівників центрального апарату та територіальних органів.

«За результатами тестування відмінні та задовільні показники мають 49% опитаних. При цьому найкращі з них були у людей, призначених на посади протягом останніх 4-5 місяців. За результатами тестування сформовано резерв на позиції управлінців. Не пройшли тест на благонадійність 39% тих, хто проходив опитування», – зазначив Роман Насіров.

Кандидати на керівні посади відбиралися за такими критеріями як професіоналізм, лідерство та благонадійність. Ці критерії розроблені Виконавчим комітетом, який був створений в ДФС за ініціативою МВФ, для прозорості та об’єктивності процедури призначень в оновлену структуру служби.

Для ефективного проведення кадрової реформи наразі здійснюється вивчення навантаження праці на кожну особу по територіальним органам. За словами директора Департаменту кадрової політки та роботи з персоналом ДФС Олени Кропив’янської, система навантаження, яку наразі створюють в службі, допоможе обґрунтовано та об’єктивно визначити чисельність персоналу у кожному підрозділі.

За її словами, в ДФС також активно працюють над автоматизацією кадрових процесів. Планується, що до кінця року кожний працівник матиме свій електронний кабінет та цифровий підпис, що значно збереже час фахівцям служби. Наразі ця система вже проходить етап тестування.

Для керівного складу служби сформовано основні цілі, на виконання яких вони мають зосередити усі свої зусилля. Окрім основного завдання з наповнення бюджету, це – виконання плану реформ та підвищення задоволеності платників рівнем якості сервісу, який надає фіскальна служба.

У свою чергу для контролю за виконанням керівниками зазначених завдань ДФС домовилася з міжнародними донорами, зокрема, німецьким фондом GIZ, про проведення дослідження рівня задоволеності платників податків роботою ДФС. «Ми розраховуємо на отримання даних не тільки по країні в цілому, але й по кожному регіону і по напрямам. Нам важливо отримати об’єктивну інформацію, побачити картину очима платників, зафіксувати де ми є зараз і як це буде змінюватися», – зазначив Роман Насіров.

За його словами, проведення таких досліджень в майбутньому планується кожні півроку. Це дасть змогу об’єктивно вимірювати прогрес і реальний ефект від впроваджених реформ. В основу дослідження будуть покладені міжнародні стандарти, що дозволить порівняти роботу фахівців ДФС з роботою їхніх колег в інших європейських країнах.

«Акциз-2016»: з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на 83,7 млн. грн.

З початку поточного року податковою міліцією ДФС розпочато спецоперацію «Акциз-2016». Вона стала продовженням успішної операції з протидії незаконному виробництву та обігу підакцизних товарів, а також перекриття каналів їх контрабандного потрапляння на внутрішній ринок України, яка діяла з квітня минулого року.

Так, з початку 2016 року з незаконного обігу вже вилучено товарів підакцизної групи на суму 83,7 млн. грн.

Зокрема, 21990 дал спирту ­– на суму майже 13,8 млн. грн., 15715 дал лікеро-горілчаних виробів – на 21,4 млн. грн., тютюнових виробів понад 801,7 тис. пачок – на 13,5 млн. грн. та 1963 тонни пально-мастильних матеріалів на 32,6 млн. грн.

Окрім того, з початку року у рамках операції «Акциз-2016» податковою міліцією припинено діяльність 30 незаконних виробництв підакцизних товарів. У переважній більшості вживання зазначеної продукції загрожувало здоров’ю споживачів, оскільки вона вироблялась в антисанітарних умовах з недоброякісної сировини.

Завдяки ефективній роботі підрозділів податкової міліції ДФС протягом минулого року вдалося упередити потрапляння на ринки фальсифікованої та контрабандної продукції на загальну суму 861,6 млн. грн.

У 2015 році ліквідовано 84 підпільних виробництв фальсифікату. З незаконного обігу вилучено спирту на суму 70,1 млн. грн., лікеро-горілчаних виробів – 103,4 млн. грн., тютюну – 155 млн. грн., пально-мастильних матеріалів – 496,7 млн. грн.

У січні 2016 року до бюджету надійшло 1,2 млрд. грн. єдиного податку

Протягом січня 2016 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету майже 1,2 млрд. грн. єдиного податку.

У розрізі категорій платників, фізичні особи – підприємці у січні 2016 року спрямували до бюджету 790,7 млн. грн. Це на 217,2 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У свою чергу юридичні особи, які застосовують спрощену систему оподаткування, у січні сплатили до бюджету 366,3 млн. грн. єдиного податку.

Серед них платниками третьої групи у січні 2016 року сплачено 186,8 млн. грн. Порівняно з січнем минулого року такі надходження від зазначеної групи платників збільшились на 44,3 млн. грн.

Щодо четвертої групи платників податків – юридичних осіб, то ними у звітному періоді сплачено до державного бюджету 179,5 млн. грн. єдиного податку.

Роман Насіров зустрівся з представниками посольств країн G7

Стан впровадження реформи ДФС та імплементація новацій в оподаткуванні обговорювались під час зустрічі Голови ДФС Романа Насірова з представниками посольств країн G7.

Зокрема, йшлося про посилення сервісної складової у роботі ДФС, модернізовацію офісів з обслуговування великих платників податків для забезпечення європейського рівня взаємодії держави з бізнесом.

Роман Насіров звернув увагу присутніх на суттєві зміни у підходах до проведення податкового аудиту. Так, за його словами, 70% складу податкових аудиторів переведено до обласних апаратів. Тобто плановий контроль здійснюється виключно на обласному рівні, що сприятиме суттєвому зменшенню рівня корупції та створенню єдиних центрів прийняття рішень на обласному рівні.

Учасники зустрічі також розглянули напрацювання фіскальної служби у напрямі реформування митниць та спрощення митних процедур.

Представники посольств G7, зокрема, висловили готовність надати допомогу ДФС з пошуку фахівців, які мають достатній міжнародний фаховий досвід для керівництва українськими митницями у рамках запроваджуваного Урядом України проекту.

ДФС приймає пропозиції щодо удосконалення сервісу «Електронний кабінет платника»

За 6 днів оновленим електронним сервісом «Електронний кабінет платника» скористалось біля 5 тис. платників. Серед них 98,2% користуються сервісом з України, інші - з понад 20 країн світу (Німеччина, Казахстан, Франція, США, Фінляндія, Польща, Австрія, Грузія, Словаччина, Індія та ін.)

Протягом періоду тестової експлуатації оновленого сервісу платники можуть взяти активну участь у його вдосконаленні. Пропозиції щодо роботи та наповнення сервісу приймаються на електронну адресу infozvit@sfs.gov.ua.

Для оперативного реагування просимо при надсиланні листа на електронну адресу зазначати код за ЄДРПОУ або реєстраційний номер платника податків, а також контактну інформацію.

Зокрема, за пропозиціями наданими платниками в режимі оновленого сервісу «Система електронного адміністрування ПДВ», реєстр операцій доповнено даними про контрагентів. Також для зручності користувачів полегшено пошук інформації у реєстрах ДФС.

Крім того, платникам буде надана можливість підготувати, заповнити та надіслати податкову декларацію платника єдиного податку та звітності зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новими формами.

Роман Насіров та представники бізнесу обговорили реформи у ДФС

Актуальні питання оподаткування підприємств, законодавчі новації, які покращують умови ведення бізнесу в Україні, та особливості реформування української митниці обговорили Голова ДФС Роман Насіров і представники Європейської Бізнес Асоціації та Американської Торгівельної Палати в Україні під час чергової зустрічі 12 лютого 2016 року.

За словами Романа Насірова, сьогодні ДФС активно працює над впровадженням нових сервісів для платників податків та суб’єктів зовнішньої економічної діяльності, спрямованих на стимулювання залучення в Україну інвестицій.

Так, актуальним питанням для фахівців служби є удосконалення роботи оновленого Електронного кабінету платника податків, який нещодавно розпочав свою діяльність у тестовому режимі та вже користується популярністю серед підприємців.

«Для нас головним завданням є не просто зробити сторінку в Інтернеті, а створити систему з доступом до баз даних. Ми працюємо над розширенням функцій Електронного кабінету, над тим, щоб була синхронізація з бухгалтерськими системами. Плануємо розробити окремі програми для фізичних осіб, які існують в інших країнах, для можливості здійснення електронного декларування. Але при цьому, щоб система працювала не з нуля, а автоматично наповнювалася інформацією, яка є в наших базах даних», - зазначив Роман Насіров.

У свою чергу, представники бізнесу схвально оцінили цей новий сервіс ДФС, як й ініціативу та кроки у впровадженні інституту уповноваженого економічного оператора, на який платники чекали близько чотирьох років. 12 лютого відповідний законопроект був презентований у Міністерстві фінансів України.

«Сьогодні ми робимо усе можливе, щоб законопроект був ухвалений протягом двох місяців. До цього ж часу ми здійснюємо низку заходів для того, щоб його можна було одразу ж після ухвалення імплементувати», - підкреслив Голова ДФС.

Учасники зустрічі також обговорили новації в оподаткуванні податком на прибуток підприємств, систему електронного адміністрування ПДВ та її вплив на боротьбу з фіктивними компаніями, роботу оновленого Офісу з обслуговування великих платників податків.

Щодо реформування митниці, то, за словами Романа Насірова, ДФС вже розроблено низку заходів, спрямованих на її модернізацію, впроваджено кілька проектів за участі та підтримки іноземних колег та експертів у митній сфері.

Наприкінці зустрічі представники бізнесу подякували ДФС за вирішення проблеми з видачею сертифікатів з перевезення товару EUR.1, які з 1 січня 2016 року фіскальна служба видає безкоштовно, та запропонували відзначити всіх працівників ДФС, які були задіяні у вирішенні цього питання.

Роман Насіров зустрівся з представниками посольств іноземних держав в Україні

Питання міжнародного співробітництва, до яких залучена Державна фіскальна служба України, обговорювалися під час зустрічі Голови ДФС Романа Насірова з представниками посольств іноземних держав в Україні 12 лютого 2016 року.

Зокрема, йшлося про актуалізацію контактів між митними службами країн, які зацікавлені в оптимізації проекту нового «Шовкового шляху» щодо синхронізації та спрощення митних і транзитних процедур, а також запровадження в Україні інституту економічного оператора.

«Презентований сьогодні Міністерством фінансів України законопроект щодо запровадження уповноваженого економічного оператора, надасть можливість компаніям, які відповідають певним критеріям, фактично без проходження митного контролю працювати в режимі експорту та імпорту, що важливо для збільшення міжнародної торгівлі», - зазначив Роман Насіров.

За його словами до імплементації інституту уповноваженого економічного оператора будуть залучені фахівці та експерти Європейського союзу, які працюють разом з ДФС у рамках проекту Twinning.

«Запровадження цього інституту повністю відповідає європейській практиці. Можливість формувати ланцюги поставки між такими економічними операторами надасть можливість кампаніям, залученим до перевезень, отримати максимально швидке митне оформлення та транзитні процедури, що актуально сьогодні для «Шовкового шляху», - наголосив Роман Насіров.

До уваги платників податку на прибуток!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що про основні зміни в:

- оподаткуванні податком на прибуток, передбачені Податко- вим кодексом України з 01.01.2016;

- порядку складання та подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств за 2015 рік

було повідомлено листами Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) від 04.01.2016 №102/7/99-99-19-02-01-17 (зі змінами та доповненнями, внесеними листом від 28.01.2016 №2779/7/99-99-19-02-01-17), від 18.01.2016 №1626/7/99-99-19-02-02-17 та від 12.02.2016 №5009/7/99-99-19-02-01-17.

Зазначені листи розміщені на офіційному веб-порталі ДФС за посиланнями:

https://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/65927.html

https://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66217.html

https://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66033.html

https://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66604.html

До уваги платників податку на додану вартість!

Державна фіскальна служба повідомляє, що у зв'язку з введенням нових форм звітності з податку на додану вартість затверджених наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 "Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість" будуть проводитись роботи по оновленню програмного забезпечення на серверному обладнанні ІТС "Єдиного вікна подання електронної звітності" та "Електронного кабінету платників податків".

З огляду на вищенаведене 13-15 лютого 2016 року у відповідь на надіслані в електронному вигляді звіти будуть надсилатись лише перші квитанції.

ДФС оголошує конкурс на кращий дизайн форменого одягу для працівників служби

Державна фіскальна служба України запрошує творчих, небайдужих громадян долучитися до процесу оновлення дизайну форменого одягу для посадових осіб служби.

Наряду з кардинальними змінами, які на сьогодні відбуваються у структурі ДФС, зміна зовнішнього вигляду її працівників стане одним з психологічних елементів оновлення служби.

Єдиний дизайн формуватиме у працівників фіскальної служби почуття корпоративної єдності, а у суспільства – позитивне сприйняття служби вцілому.

Взяти участь у конкурсі можуть громадяни України, які мають своє бачення зовнішнього вигляду працівників ДФС та готові його модернізувати.

Авторам робіт потрібно звернути увагу, що моделі не повинні мати подібностей з форменим одягом інших органів виконавчої влади.

Ескізи своїх робіт учасники можуть направляти до 15 березня 2016 року за електронної адресою forma@sfs.gov.ua

Розробники найбільш вдалих ескізів будуть запрошені для практичного відпрацювання проекту з працівниками ДФС.

Детальніше про умови конкурсу та вимоги до ескізів моделей можна ознайомитися за посиланням sfs.gov.ua/pro-sfs-ukraini/robota-z-personalom/formeniy-odyag/

«Акциз-2016»: з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на 83,7 млн. грн.

З початку поточного року податковою міліцією ДФС розпочато спецоперацію «Акциз-2016». Вона стала продовженням успішної операції з протидії незаконному виробництву та обігу підакцизних товарів, а також перекриття каналів їх контрабандного потрапляння на внутрішній ринок України, яка діяла з квітня минулого року.

Так, з початку 2016 року з незаконного обігу вже вилучено товарів підакцизної групи на суму 83,7 млн. грн.

Зокрема, 21990 дал спирту ­– на суму майже 13,8 млн. грн., 15715 дал лікеро-горілчаних виробів – на 21,4 млн. грн., тютюнових виробів понад 801,7 тис. пачок – на 13,5 млн. грн. та 1963 тонни пально-мастильних матеріалів на 32,6 млн. грн.

Окрім того, з початку року у рамках операції «Акциз-2016» податковою міліцією припинено діяльність 30 незаконних виробництв підакцизних товарів. У переважній більшості вживання зазначеної продукції загрожувало здоров’ю споживачів, оскільки вона вироблялась в антисанітарних умовах з недоброякісної сировини.

Завдяки ефективній роботі підрозділів податкової міліції ДФС протягом минулого року вдалося упередити потрапляння на ринки фальсифікованої та контрабандної продукції на загальну суму 861,6 млн. грн.

У 2015 році ліквідовано 84 підпільних виробництв фальсифікату. З незаконного обігу вилучено спирту на суму 70,1 млн. грн., лікеро-горілчаних виробів – 103,4 млн. грн., тютюну – 155 млн. грн., пально-мастильних матеріалів – 496,7 млн. грн.

За перший місяць 2016 року місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали понад 826 млн. грн.

До місцевих бюджетів Дніпро- петровської області в січні поточного року надійшло 826,6 млн. грн., що на 212,8 млн. грн. більше січневих надходжень 2015 року.

Зростання доходів місцевих громад Дніпропетровської області досягнуто по таким бюджетоутворюючим джерелам як: податок на доходи фізичних осіб – на 114,2 млн. грн., єдиний податок для суб'єктів малого підприємництва – на 39,5 млн. грн., плата за землю – на 26,0 млн. грн.

«Додаткові кошти, які надходять на рахунки місцевих громад Дніпропетровщини працюють на поліпшення соціальних умов мешканців регіону. Досягти таких показників тільки зусиллями працівників фіскальної служби області без тісної співпраці з платниками та органами місцевого самоврядування було б неможливо», – відзначив в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

Шановні громадяни! Деклараційна кампанія 2016 року триває

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що кампанія декларування громадянами доходів, отриманих ними протягом 2015 року, триває до 1 травня поточного року.

Задекларувати отримані у минулому році доходи громадяни повинні шляхом надання до податкової інспекції за місцем свого проживання, тобто за місцем реєстрації у паспорті податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація).

Звертаємо увагу, що декларування доходів у 2016 році фізичні особи – платники податків здійснюють за новою формою декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, що зареєстрований Міністерством юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743 (далі – наказ №859). Наказом №859 затверджена також Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

Обов’язковість подання окремими категоріями громадян річних декларацій та визначення і сплата ними податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та військового збору визначено нормами Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

До таких категорій громадян належать фізичні особи, які протягом 2015 року отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але з яких ПДФО та військовий збір не утримувався.

Декларацію зобов’язані подати громадяни, які протягом звітного 2015 року отримували:

- іноземні доходи;

- доходи, які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) фізичній особі двома або більше податковими агентами у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2015 році це 14 6160 гривень (1218грн. х 120));

- доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;

Нагадуємо, що незалежна професійна діяльність це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб (підпункт 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Громадяни, які згідно з нормами Кодексу зобов’язані надати декларацію, повинні прозвітувати до 1 травня 2016 року.

Сподіваємося, що громадяни відповідально ставитимуться до вимог законодавства і своєчасно виконають свій конституційний обов’язок перед державою.

Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за результатами 2015 року, можуть надати декларацію впродовж усього 2016 року.

Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області проведено засідання "круглого столу"

Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області 18 лютого проведено засідання «круглого столу» з членами Громадської ради при ГУ ДФС у Дніпропетровській області та Громадської організації «Асоціація платників податків України» в Дніпропетровській області. На засіданні розглянуті актуальні питання щодо врегулювання земельних правовідносин у розрізі сплати земельного податку або орендної плати, а саме: розмір ставок у 2017-2018 роках, можливість зниження розміру ставок земельного податку на черговій сесії Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Крім того, надано пропозиції щодо збільшення податкових надходжень шляхом проведення кампанії інвентаризації та реєстрації земельних ділянок відповідно до вимог чинного законодавства.

Особливу увагу приділено необхідності забезпечення своєчасної реєстрації власниками земельних ділянок, визначення платниками податків видів земельних ділянок у своєму користуванні, проведення кампанії інвентаризації та реєстрації земельних ділянок відповідно до чинного законодавства.

На засіданні розглянуті питання щодо внесення змін до рішення Дніпропетровської міської ради від 15.07.2015 №3-65 «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.12.2010 №5/6 «Про місцеві податки і збори на території міста». Представниками бізнесу та органів фіскальної служби наголошено, що дане питання потребує подальшого обговорення та постійного діалогу з органами місцевого самоврядування.

Засідання «круглого столу» пройшло в атмосфері жвавої дискусії та обміну думками.

Січневі надходження військового збору від дніпропетровських платників – майже 90 млн. грн.

Протягом січня 2016 року платники Дніпропетровської області спрямували на потреби Збройних Сил України 89,6 мільйонів гривень військового збору, що на 76,7 відсотків перевищує надходження цього збору в січні минулого року (50,7 млн. грн.).

Нагадуємо, що платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків; податкові агенти (для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні).

Відтак, відповідно до норм Податкового кодексу оподатковується заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати. Військовий збір також стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Оподаткуванню підлягають теж доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг).

Слід відзначити, платники податків військовий збір платять у розмірі 1,5% від своїх доходів.

Про обов’язкове надання платниками податку на прибуток фінансової звітності

У зв’язку з проходженням деклараційної кампанії за підсумками декларування податку на прибуток за 2015 рік, Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує платникам податку на прибуток про обов’язковість виконання положень пункту 46.2 статті 46 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс), якими передбачено:

«Платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації».

Таким чином, при проведенні деклараційної кампанії за 2015 рік, всі платники податку на прибуток разом з податковою декларацією з податку на прибуток підприємств обов’язково повинні надати фінансову звітність.

Наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897, який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за №1415/27860 затверджено форму податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – декларація №857). Декларація №857 містить таблицю щодо відомостей про одночасне подання до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств форм фінансової звітності, (а саме: форми №1 «Баланс», форми №2 «Звіт про фінансові результати» та інших форм), в якій у відповідних клітинках проставляється позначка «+».

Слід зазначити, що великі платники податку, у яких згідно з підпунктом 14.1.24 пунктом 14.1 статті 14 Кодексу обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує п’ятсот мільйонів гривень або загальна сума сплачених до Державного бюджету України податків за платежами, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, за такий самий період перевищує дванадцять мільйонів гривень додатково надають форму №3 «Звіт про рух грошових коштів», форму №4 «Звіт про власний капітал», форму №5 «Примітки до річної фінансової звітності».

Граничний термін подання декларації №857, що використовують базовий звітний (податковий) період календарний квартал – 09.02.2016 .

Граничний термін подання декларації №857, що використовують базовий звітний (податковий) період календарний рік 29.02.2016 .

До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію пального!

Законом України від 24.12.2015 №909-VШ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) з 01.03.2016 передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов’язкового електронного документа, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.

Відповідно до підпункту 212.3.4 пункту 212.3 статті 212 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом №909, особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального.

Крім цього, особа, що здійснює реалізацію пального повинна не пізніше 20 березня 2016 року подати до контролюючого органу за основним місцем обліку акт інвентаризації обсягів залишку пального.

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 117.3 статті 117 Кодексу здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку у встановленому порядку, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального.

Повідомляємо, що Державною фіскальною службою України на офіційному веб-порталі (sfs.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» – «2016 рік» розділу «Регуляторна політика», розміщеного на головній сторінці у розділі «Діяльність», оприлюднено проекти нормативно-правових актів щодо впровадження та функціонування системи електронного адміністрування реалізації пального та порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, які на даний час проходять процедуру реєстрації та затвердження у відповідних органах, а саме:

- 03.02.2016 проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального»;

- 03.02.2016 проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних»;

- 04.02.2016 проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення залишку пального»;

- 04.02.2016 проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми Акта інвентаризації обсягів залишку пального та порядку його заповнення та подання».

За якими ставками справляється земельний податок?

Відповідно до підпункту 10.1.1 пункту 10.1 статті 10 та підпункту 265.1.3 пункту 265.1 статті. 265 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) плата за землю у складі податку на майно належить до місцевих податків.

Згідно з пунктом 12.3 статті 12 Кодексу сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, у межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.

Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом (підпункт 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Кодексу).

У разі, якщо сільська, селищна, міська рада або рада об’єднаних територіальних громад, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов’язковими згідно з нормами Кодексу, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм Кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю (підпункт 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Кодексу).

Статтею 274 Кодексу встановлені ставки земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження).

Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3% від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь та земель загального користуванняне більше 1% від їх нормативної грошової оцінки (пункт 274.1 статті 274 Кодексу).

Ставка податку встановлюється у розмірі не більше 12% від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності) (пункт 274.2 статті 274 Кодексу).

Статтею 277 Кодексу встановлені ставки земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, встановлюється у розмірі не більше 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області (пункт 277.1 статті 277 Кодексу).

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 112.03 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Звертаємо увагу, що рішення місцевих рад міст та районів Дніпропетровської області, яким були встановлені ставки земельного податку, розміщені на суб-сайті «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» за посиланням: https://dp.sfs.gov.ua/rishennya-mistsevih-rad-/podatok-na-mayno/plata-za-zemlyu/

На Дніпропетровщині у січні власна безпека провела 19 службових розслідувань та перевірок

Протягом січня поточного року відділом власної безпеки при Головному управлінні ДФС у Дніпропетровській області ГУВБ України проведено 19 службових розслідувань та перевірок, за результатами яких розпочато 4 кримінальних провадження у відношенні працівників фіскаль- ної служби; винесено 6 подань керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС області щодо вжиття заходів реагування, усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності; до дисциплінарної відповідальності притягнуто 8 працівників територіальних підрозділів ГУ ДФС області.

В ході профілактичних заходів щодо недопущення корупційних проявів з боку працівників ГУ ДФС області, відділом власної безпеки проведено понад 80 лекцій та співбесід з ними та кандидатами на вступ до лав служби.

З метою недопущення на вакантні та керівні посади в органах ДФС осіб, що своїми діями або вчинками можуть дискредитувати імідж служби, у першому місяці 2016 року проведено перевірки 14 кандидатів на працевлаштування. За підсумками перевірок 1 претенденту відмовлено у прийомі на службу.

За місяць на сервіс «Пульс» звернулося 39 дніпропетровських платників

У січні поточного року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» звернулися 39 заявників Дніпропетровського регіону. Порівняно з відповідним періодом 2015 року їх кількість зменшилась на 14.

Усі звернення розглянуто та вирішено згідно з чинним законодавством.

Найчастіше платники порушували питання щодо подання звітності та реєстрації накладних (16 звернень). Крім того, громадяни цікавились системою електронного адміністрування ПДВ (13 звернень), організацією роботи територіальних органів ГУ ДФС області (7 звернень). По одному дзвінку на сервіс «Пульс» пролунало від мешканців Дніпропетровщини з питань перевірки суб’єкта господарювання, реєстрації платником єдиного податку.

Нагадаємо, сервіс ДФСУ «Пульс» попереджує та дозволяє уникнути труднощі в спілкуванні, некоректне ставлення, перевищення повноважень, неякісне обслуговування. Номер телефону сервісу ДФСУ «Пульс» (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Випадки, коли декларація пpо майновий стан і доходи не подається

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації за 2015 рік вважається виконаним і податкова декларація про майновий стан і доходи не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Податкового кодексу України (далі – Кодекс);

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;

- у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 Кодексу;

- зазначені у підпункті «є» пункту 176.1 статті 176 Кодексу доходи від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року ( у 2015 році – 146 160 гривень=1218 грн. х 120).

Нагадуємо, що кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році, триває до 1 травня 2016 року.

До уваги платників податку на прибуток, які виплачують дивіденди

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що подання декларації з податку на прибуток підприємств за 2015 рік здійснюється за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», що зареєстро- ваний у Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за №1415/27860 (далі – декларація №897).

Державна фіскальна служба України повідомила стосовно розрахунку авансового внеску з податку на прибуток на суму виплачених дивідендів.

Порядок нарахування та сплати авансових внесків при виплаті дивідендів регламентовано пунктом 57.11 статті 57 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

При цьому, підпунктом 57.11.2 Кодексу визначено порядок розрахунку авансового внеску з дивідендів, а підпунктом 57.11.3 передбачено випадки, в яких авансовий внесок при виплаті дивідендів не справляється.

Для розрахунку авансового внеску з податку на прибуток підприємств на суму виплачених дивідендів (прирівняних до них платежів) передбачено Додаток АВ до рядка 20 АВ Декларації №897.

У рядку 1 Додатка АВ відображається загальна сума виплачених у звітному (податковому) періоді дивідендів (прирівняних до них платежів).

При цьому, у рядках 1.1 – 1.5 Додатка АВ зазначається інформація про суми дивідендів (прирівняних до них платежів), виплачених окремим категоріям власників корпоративних прав та окремими категоріями емітентів корпоративних прав, а саме:

- фізичним особам (рядок 1.1);

- інститутом спільного інвестування (рядок 1.2);

- платникам податку, прибуток якого звільнений від оподаткування відповідно до положень Кодексу – у розмірі прибутку, звільненого від оподаткування у періоді, за який виплачуються дивіденди (рядок 1.3);

- материнською компанією (рядок 1.4);

- частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями відповідно до статті 111 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» (рядок 1.5).

Звертаємо увагу, що наведений у рядках 1.1 – 1.5 Додатка АВ перелік сум виплачених дивідендів не є виключним переліком всіх виплачених сум дивідендів (прирівняних до них платежів). Тому, значення показника, відображеного у рядку 1 Додатка АВ може відрізнятися від суми рядків 1.1 – 1.5 Додатка АВ.

Підпунктом 57.11.2 пункту 57.11 статті 57 Кодексу визначено, що авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашене.

У рядку 2 Додатка АВ відображається сума перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний(і) податковий(і) (звітний(і)) рік (роки), за результатами якого(их) виплачуються дивіденди.

Розмір «загальної» соціальної пільги у 2016 році

Порядок надання податкових соціальних пільг (далі – ПСП) визначений статтею 169 Податко- вого кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

ПСП – це один з видів допомоги, яку через пільгове оподаткування заробітної плати надає держава працюючим особам.

Згідно зі змінами, внесеними з 01.01.2016 Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» до пункту 169.1 статті 169 Кодексу, та з урахуванням норм підпункту 169.4.1 цієї статті, будь-який платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, що отримується від одного працедавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП у розмірі, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (з розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, тобто, на так звану, «загальну» соцпільгу.

Враховуючи, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» прожитковий мінімум для працездатної особи на 01.01.2016 у розрахунку на місяць встановлено на рівні 1378 гривень, то протягом усього 2016 року для осіб, які одержують заробітну плату не вище 1930 гривень (1378 грн. х 1,4), розмір ПСП, передбаченої підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 Кодексу, складає 689 гривень (1378 грн. х 50%).

Будь-який платник ПДФО, у якого зарплата на місяць не перевищує 1930 гривень та який утримує двох і більше дітей у віці до 18 років, згідно з підпунктом 169.1.2 пункту 169.1 статті 169 Кодексу має право на ПСП у розмірі, рівній «загальній» ПСП, тобто 689 гривень на місяць, на кожну таку дитину. Так, якщо у платника податків двоє дітей у віці до 18 років, то щомісячній розмір ПСП у 2016 році для нього складає 1378 гривень (689 грн. х 2 (кількість дітей)).

Звертаємо увагу, що ПСП застосовується тільки до доходу у вигляді заробітної плати та інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій і винагород (підпункт 169.4.1 Кодексу) і тільки за одним місцем нарахування (виплати) таких доходів (підпункт 169.2.1 Кодексу). Тому, якщо у працівника декілька місць роботи, де йому виплачують заробітну плату, він повинен самостійно вибрати тільки одне з них для отримання ПСП.

Фактом обрання місця застосування ПСП є подання платником відповідної заяви роботодавцю. ПСП починає застосовуватись до нарахованих у вигляді зарплати доходів з дня отримання роботодавцем заяви платника про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

Перелік таких документів та порядок їх подання визначено постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1227 «Про затвердження Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги».

Про зменшення суми податку на прибуток на суму щомісячних авансових внесків, нарахованих у 2015 році

Державна фіскальна служба України повідомила про порядок визначення суми податку на прибуток за 2015 рік з урахуванням авансових внесків.

З набранням чинності з 01.12.2015 наказу Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за №1415/27860, подання декларації з податку на прибуток підприємств за 2015 рік здійснюється за новою формою (далі – декларація №897).

Сума нарахованих авансових внесків за період січень – грудень 2015 року відображається у повному обсязі у рядку 16.1 Додатка ЗП до декларації №897.

Якщо така сума перевищує суму нарахованого податку на прибуток підприємств за 2015 рік (рядок 06 + рядок 08 + рядок 10 + рядок 12 + рядок 15 декларації), то у рядку 17 «Податок на прибуток за звітний (податковий) період» декларації №897 у відповідності до зазначеної у цьому рядку формули («рядок 06 + рядок 08 + рядок 10 + рядок 12 + рядок 15 – рядок 16 ЗП») відображається від’ємне значення податку на прибуток, яке свідчить про наявність переплати, сформованої за рахунок нарахованих за 2015 рік щомісячних авансових внесків.

При цьому, звертаємо увагу, що у 2015 році нарахування щомісячних авансових внесків здійснювалось за січень – лютий 2015 року – згідно розрахунку 1/12 нарахованої суми податку, визначеного у декларації за 2013 рік, за березень – грудень 2015 року – у декларації за 2014 рік.

Про відмову від застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ

Державна фіскальна служба України у листі у від 11.02.2016 №4698/7/99-99-19- 03-02-17 (далі – лист ДФС №4698) проінформувала стосовно мож- ливості відмови сільськогоспо- дарського підприємства за добровільним рішенням від застосування спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства (далі – спеціальний режим), визначеного статтею 209 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

Відповідно до пункту 209.1 статті 209 Кодексу резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у пункті 209.6 статті 209 Кодексу (далі – сільськогосподарське підприємство), може обрати спеціальний режим.

Сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75% вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (пункт 209.6 статті 209 Кодексу).

Отже, застосування сільськогосподарським підприємством – платником податку на додану вартість (далі – ПДВ) спеціального режиму є правом такого підприємства, а не його обов’язком. У зв’язку з цим сільськогосподарське підприємство – платник ПДВ не позбавлено права переходу із спеціального режиму на загальну систему оподаткування ПДВ за добровільним рішенням.

Порядок реєстрації особи як платника ПДВ (у тому числі як суб’єкта спеціального режиму), перереєстрації та анулювання такої реєстрації регламентується Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за №1456/26233 (далі – Положення №1130).

Сільськогосподарське підприємство виключається з реєстру суб’єктів спеціального режиму у разі, коли таке підприємство за добровільним рішенням подає заяву про зняття його з реєстрації як суб’єкта спеціального режиму та/або про його реєстрацію як платника ПДВ на загальних підставах (підпункт «а» пункту 6.21 розділу VI Положення № 1130).

Зокрема, відповідно до пункту 6.22 розділу VI Положення №1130, для виключення з реєстру суб’єктів спеціального режиму сільськогосподарське підприємство подає до контролюючого органу, в якому воно зареєстроване як суб’єкт спеціального режиму, заяву про реєстрацію його платником ПДВ на загальних умовах за формою №1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація», якщо не було допущено перевищення, визначеного пунктом 209.11 статті 209 Кодексу (пункт 6.11 розділу VI Положення №1130).

Контролюючий орган протягом 3 робочих днів від дня отримання такої заяви знімає сільськогосподарське підприємство з реєстрації як суб’єкта спеціального режиму за процедурами перереєстрації, визначеними Положенням №1130.

При цьому, дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб’єктів спеціального режиму є дата внесення відповідного запису до такого реєстру.

Датою, з якої сільськогосподарське підприємство вважається платником ПДВ на загальних підставах у разі переходу за добровільним рішенням сільськогосподарського підприємства – платника ПДВ із спеціального режиму на загальну систему оподаткування ПДВ є дата виключення такого підприємства з реєстру суб’єктів спеціального режиму.

Водночас, у разі переходу сільськогосподарського підприємства – платника ПДВ за добровільним рішенням із спеціального режиму на загальну систему оподаткування ПДВ та відповідно виключення його з реєстру суб’єктів спеціального режиму, таке підприємство, починаючи з дати виключення, повинно подавати до контролюючого органу за місцем податкового обліку виключно податкову декларацію з ПДВ із позначкою «0110».

У разі якщо у сільськогосподарського підприємства – платника ПДВ за результатами здійснення сільськогосподарської діяльності за останній звітний (податковий) період перебування на спеціальному режимі наявні залишки товарів, які не були використані при виробництві сільськогосподарської продукції, то суми ПДВ, сплачені при придбанні таких товарів, можуть бути перенесені із податкової декларації з ПДВ із позначками «0121» – «0123» до податкової декларації з ПДВ із позначкою «0110», поданими за останній звітний (податковий) період перебування на спеціальному режимі.

Лист №4698 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:

http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66418.html

Оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних»

Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) на офіційному веб-порталі (sfs.gov.ua) 03.02.2016 оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних» (далі – проект постанови).

Проект постанови розроблено ДФС з метою виконання вимог статей 231 та 232 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), якими передбачено, що всі акцизні накладні, які складаються платниками податку при реалізації пального, та розрахунки коригування до акцизної накладної підлягають обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН).

Проектом постанови передбачається визначення механізму реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до акцизної накладної в ЄРАН в умовах дії системи електронного адміністрування реалізації пального.

Положення стосовно запровадження акцизних накладних при реалізації пального, ЄРАН, та електронного адміністрування реалізації пального набирають чинності з 01.03.2016.

З проектом постанови та порядком ведення Єдиного реєстру акцизних накладних можна ознайомитися на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: https://sfs.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2016-rik/66242.html

Роман Насіров: Ми визначили чіткі критерії оцінки роботи керівних осіб служби

Про одну з основних складових реформи фіскальної служби – кадрове оновлення йшла мова сьогодні, 15 лютого, під час прес-конференції Голови ДФС Романа Насірова та директора Департаменту кадрової політки та роботи з персоналом ДФС Олени Кропив’янської.

За словами Голови ДФС, основним завданням кадрової реформи було не просто скорочення кількості працівників, але й залучення до роботи у службі найкращих з них, особливо серед керівників усіх рівнів, які забезпечать імплементацію реформ та зроблять зміни незворотними.

Для об’єктивної оцінки кадрового потенціалу було проведено тестування із залученням найкращих HR-експертів. За цей час опитування пройшли майже 900 керівників центрального апарату та територіальних органів.

«За результатами тестування відмінні та задовільні показники мають 49% опитаних. При цьому найкращі з них були у людей, призначених на посади протягом останніх 4-5 місяців. За результатами тестування сформовано резерв на позиції управлінців. Не пройшли тест на благонадійність 39% тих, хто проходив опитування», – зазначив Роман Насіров.

Кандидати на керівні посади відбиралися за такими критеріями як професіоналізм, лідерство та благонадійність. Ці критерії розроблені Виконавчим комітетом, який був створений в ДФС за ініціативою МВФ, для прозорості та об’єктивності процедури призначень в оновлену структуру служби.

Для ефективного проведення кадрової реформи наразі здійснюється вивчення навантаження праці на кожну особу по територіальним органам. За словами директора Департаменту кадрової політки та роботи з персоналом ДФС Олени Кропив’янської, система навантаження, яку наразі створюють в службі, допоможе обґрунтовано та об’єктивно визначити чисельність персоналу у кожному підрозділі.

За її словами, в ДФС також активно працюють над автоматизацією кадрових процесів. Планується, що до кінця року кожний працівник матиме свій електронний кабінет та цифровий підпис, що значно збереже час фахівцям служби. Наразі ця система вже проходить етап тестування.

Для керівного складу служби сформовано основні цілі, на виконання яких вони мають зосередити усі свої зусилля. Окрім основного завдання з наповнення бюджету, це – виконання плану реформ та підвищення задоволеності платників рівнем якості сервісу, який надає фіскальна служба.

У свою чергу для контролю за виконанням керівниками зазначених завдань ДФС домовилася з міжнародними донорами, зокрема, німецьким фондом GIZ, про проведення дослідження рівня задоволеності платників податків роботою ДФС. «Ми розраховуємо на отримання даних не тільки по країні в цілому, але й по кожному регіону і по напрямам. Нам важливо отримати об’єктивну інформацію, побачити картину очима платників, зафіксувати де ми є зараз і як це буде змінюватися», – зазначив Роман Насіров.

За його словами, проведення таких досліджень в майбутньому планується кожні півроку. Це дасть змогу об’єктивно вимірювати прогрес і реальний ефект від впроваджених реформ. В основу дослідження будуть покладені міжнародні стандарти, що дозволить порівняти роботу фахівців ДФС з роботою їхніх колег в інших європейських країнах.

Кампанія декларування податку на прибуток за 2015 рік

Головне управління ДФС у Дніп- ропетровській області нагадує, що 24.12.2015 Верховною Радою України прийнято Закон України №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), положення якого у частині справляння податку на прибуток підприємств набрали чинності 01.01.2016.

Відповідно до змін, внесених Законом №909 до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), з 01.01.2016 щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств не справляються та не підлягають розрахунку у декларації.

При цьому, об’єкт оподаткування визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу (пункт 134.1 статті 134 Кодексу).

Терміни подання декларації з податку на прибуток за 2015 рік

З 01.01.2016 набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) у частині справляння податку на прибуток підприємств.

Згідно з пунктом 137.4. статті 137 Кодексу податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 цієї статті, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік.

При цьому податкова декларація з податку на прибуток підприємств (далі – декларація) розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду.

Виключенням є:

- виробники сільськогосподарської продукції, визначеної статтею 209 Кодексу, які можуть обрати річний податковий (звітний) період, що починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року (підпункт 137.4.1 пункту 137.4. статті 137 Кодексу);

- особа, що ставиться на облік контролюючим органом як платник податку протягом податкового (звітного) періоду, для якої перший податковий (звітний) період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем такого податкового (звітного) періоду (підпункт 137.4.2 пункту 137.4 статті 137 Кодексу);

- платник податку, що ліквідується (у тому числі до закінчення першого податкового (звітного) періоду), для якої останнім податковим (звітним) періодом вважається період, на який припадає дата ліквідації (підпункт 137.4.3 пункту 137.4 статті 137 Кодексу).

Відповідно до пункту 137.5 статті 137 Кодексу річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:

а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному(податковому) році;

б) виробників сільськогосподарської продукції;

в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень.

При цьому, до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Враховуючи зазначене вище, для платників, які протягом 2015 року звітували поквартально (перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року), декларація за звітний (податковий) 2015 рік подається не пізніше 9 лютого 2016 року (граничний термін сплати – 19 лютого 2016 року).

Для платників податків, у яких відповідно до Кодексу податковим (звітним) періодом є календарний рік, декларація за звітний (податковий) 2015 рік подається не пізніше 29 лютого 2016 року (граничний термін сплати – 10 березня 2016 року).

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 46.2 статті 46 Кодексу платник податку на прибуток разом з відповідною декларацією подає квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання декларації.

Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання декларації.

Про скасування (блокування) посилених сертифікатів

Акредитований центр сертифікації ключів Інформа- ційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) на головній сторінці офіційного інформацій- ного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Новини» за посиланням https://acskidd.gov.ua/news повідомив про порядок скасовування або блокування власних посилених сертифікатів.

АЦСК ІДД рекомендовано скасовувати або блокувати власні посилені сертифікати за заявою у письмовій формі, яку необхідно подати до АЦСК ІДД протягом робочого дня, або за електронним запитом.

Процедура скасування або блокування за електронним запитом здійснюється цілодобово за допомогою надійного засобу електронного цифрового підпису «ІІТ Користувач ЦСК-1» та особистого ключа підписувача. У цьому випадку заявник звільняється від оформлення паперових документів та відвідування відокремленого пункту реєстрації АЦСК ІДД, а інформування підписувача про скасування або блокування посиленого сертифіката здійснюються у режимі реального часу.

Процедуру скасування або блокування власного посиленого сертифіката за електронним запитом наведено у підпунктах 5.9. та 5.10. пункту 5 Настанови користувача «ІІТ Користувач ЦСК-1» та у «Відеоінструкції по скасуванню посилених сертифікатів за електронним запитом».

Роман Насіров та представники бізнесу обговорили реформи у ДФС

Актуальні питання оподаткування підприємств, законодавчі новації, які покращують умови ведення бізнесу в Україні, та особливості реформування української митниці обговорили Голова ДФС Роман Насіров і представники Європейської Бізнес Асоціації та Американської Торгівельної Палати в Україні під час чергової зустрічі 12 лютого 2016 року.

За словами Романа Насірова, сьогодні ДФС активно працює над впровадженням нових сервісів для платників податків та суб’єктів зовнішньої економічної діяльності, спрямованих на стимулювання залучення в Україну інвестицій.

Так, актуальним питанням для фахівців служби є удосконалення роботи оновленого Електронного кабінету платника податків, який нещодавно розпочав свою діяльність у тестовому режимі та вже користується популярністю серед підприємців.

«Для нас головним завданням є не просто зробити сторінку в Інтернеті, а створити систему з доступом до баз даних. Ми працюємо над розширенням функцій Електронного кабінету, над тим, щоб була синхронізація з бухгалтерськими системами. Плануємо розробити окремі програми для фізичних осіб, які існують в інших країнах, для можливості здійснення електронного декларування. Але при цьому, щоб система працювала не з нуля, а автоматично наповнювалася інформацією, яка є в наших базах даних», - зазначив Роман Насіров.

У свою чергу, представники бізнесу схвально оцінили цей новий сервіс ДФС, як й ініціативу та кроки у впровадженні інституту уповноваженого економічного оператора, на який платники чекали близько чотирьох років. 12 лютого відповідний законопроект був презентований у Міністерстві фінансів України.

«Сьогодні ми робимо усе можливе, щоб законопроект був ухвалений протягом двох місяців. До цього ж часу ми здійснюємо низку заходів для того, щоб його можна було одразу ж після ухвалення імплементувати», - підкреслив Голова ДФС.

Учасники зустрічі також обговорили новації в оподаткуванні податком на прибуток підприємств, систему електронного адміністрування ПДВ та її вплив на боротьбу з фіктивними компаніями, роботу оновленого Офісу з обслуговування великих платників податків.

Щодо реформування митниці, то, за словами Романа Насірова, ДФС вже розроблено низку заходів, спрямованих на її модернізацію, впроваджено кілька проектів за участі та підтримки іноземних колег та експертів у митній сфері.

Наприкінці зустрічі представники бізнесу подякували ДФС за вирішення проблеми з видачею сертифікатів з перевезення товару EUR.1, які з 1 січня 2016 року фіскальна служба видає безкоштовно, та запропонували відзначити всіх працівників ДФС, які були задіяні у вирішенні цього питання.

Роман Насіров зустрівся з представниками посольств іноземних держав в Україні

Питання міжнародного співробітництва, до яких залучена Державна фіскальна служба України, обговорювалися під час зустрічі Голови ДФС Романа Насірова з представниками посольств іноземних держав в Україні 12 лютого 2016 року.

Зокрема, йшлося про актуалізацію контактів між митними службами країн, які зацікавлені в оптимізації проекту нового «Шовкового шляху» щодо синхронізації та спрощення митних і транзитних процедур, а також запровадження в Україні інституту економічного оператора.

«Презентований сьогодні Міністерством фінансів України законопроект щодо запровадження уповноваженого економічного оператора, надасть можливість компаніям, які відповідають певним критеріям, фактично без проходження митного контролю працювати в режимі експорту та імпорту, що важливо для збільшення міжнародної торгівлі», - зазначив Роман Насіров.

За його словами до імплементації інституту уповноваженого економічного оператора будуть залучені фахівці та експерти Європейського союзу, які працюють разом з ДФС у рамках проекту Twinning.

«Запровадження цього інституту повністю відповідає європейській практиці. Можливість формувати ланцюги поставки між такими економічними операторами надасть можливість кампаніям, залученим до перевезень, отримати максимально швидке митне оформлення та транзитні процедури, що актуально сьогодні для «Шовкового шляху», - наголосив Роман Насіров.

Особливості кампанії декларування у 2016 році

Кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році, триває до 1 травня 2016 року.

Деклараційна кампанія у 2016 році має свої відмінності від попередніх років.

У зв’язку з набранням чинності з 01.01.2015 норми Закону України від 28.12.2014 №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» щодо оподаткування доходів фізичних осіб військовим збором, за результатами 2015 року фізичні особи – платники податків у декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) визначають податкові зобов’язання не тільки з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), а також і з військового збору.

Нагадуємо, що відповідно до статті 163 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) ПДФО підлягає оподаткуванню загальний річний оподатковуваний дохід, який включає доходи, як з джерел їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Відповідно до підпункту 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статті 163 Кодексу.

Ставка військового збору складає 1,5% об’єкта оподаткування.

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Кодексу. Підпунктом 168.2.1 пункту 168.2 статті 168 Кодексу передбачено, що платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Отже, за результатами звітного 2015 року громадянин повинен подати декларацію та визначити податкові зобов’язання як з ПДФО, так і з військового збору. З цією метою з 01.01.2016 введено в дію нову декларацію, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 за №859.

Сума ПДФО, що підлягає сплаті фізичною особою – платником податків самостійно до бюджету за результатами 2015 року вказується у рядку 23.1 розділу IV нової декларації, а сума військового збору – у рядку 24.1 розділу IV нової декларації.

Нагадуємо, що громадяни повинні надати декларацію про майновий стан і доходи за 2015 року у термін до 1 травня 2016 року.

Актуально для платників акцизного податку!

Державною фіскальною службою України у листі від 10.02.2016 №4506/7/99-99-19-03-03-17 (далі – лист ДФС №4506) надані роз’яснення щодо порядку звітування платників акцизного податку – виробників та імпортерів тютюнової продукції.

Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема, у частині адміністрування акцизного податку.

Відповідно до змін, внесених Законом №909 до статті 214 Кодексу, у разі обчислення акцизного податку із застосуванням адвалорних ставок базою оподаткування є вартість реалізованого товару (продукції), виробленого на митній території України та/або ввезеного на митну територію України, за встановленими виробником та/або імпортером максимальними роздрібними цінами з урахуванням податку на додану вартість та акцизного податку (підпункти 214.1.1 та 214.1.2 пункту 214.1).

Таким чином, згідно із зазначеними нормами Кодексу змінено базу оподаткування для тютюнових виробів, при обчисленні податку з яких застосовуються максимальні роздрібні ціни. Максимальні роздрібні ціни повинні розраховуватись з урахуванням податку на додану вартість та акцизного податку.

Крім того, внесено зміни до статті 213 Кодексу, зокрема пункт 213.3 «операції з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування», доповнено новим підпунктом 213.3.12 у частині операцій з реалізації відходів тютюнової сировини за умови документального підтвердження їх утворення та подальшого знищення або утилізації.

Зазначені норми Кодексу діють з 01.01.2016 року і повинні бути враховані при декларуванні акцизного податку за січень 2016 року.

Відповідні зміни до декларації акцизного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» (далі – наказ №14), знаходяться у стадії затвердження.

До запровадження нових форм звітності виробники та імпортери тютюнових виробів, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів та відповідно до підпунктів 212.1.1, 212.1.2 пункту 212.1 статті 212 Кодексу є платниками акцизного податку, подають декларацію за формами, затвердженими наказом №14.

Однак, при розрахунку суми акцизного податку у додатку 2 до декларації акцизного податку у колонці 5 «Максимальна роздрібна ціна (далі – МРЦ) без ПДВ та з урахуванням акцизного податку» мають вказувати МРЦ із урахуванням податку на додану вартість та акцизного податку.

Щодо операцій з підакцизними товарами, які звільняються від оподаткування згідно з підпунктом 213.3.12 пункту 213.3 статті 213 Кодексу (реалізація відходів тютюнової сировини за умови документального підтвердження їх утворення та подальшого знищення або утилізації), то такі операції повинні зазначатися у додатках 1 (колонка 15) та 4 (колонка 9) до декларації, а також переноситись до графи Б12 декларації акцизного податку.

Документальним підтвердженням таких операцій можуть бути первинні документи, технологічна, нормативно-технічна, планово-економічна та інша документація.

З листом №4506 можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:

https://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66384.html

Які форми фінансової звітності повинні подаватися платниками податків на прибуток до контролюючих органів разом з податковою декларацією?

Відповідно до пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

Частиною другою статті 11 Закону України від 16.07.1999 №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №996) визначено, що фінансова звітність підприємства (крім бюджетних установ, представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності та суб’єктів малого підприємництва, визнаних такими відповідно до чинного законодавства) включає: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал та примітки до звітів.

Для суб’єктів малого підприємництва, неприбуткових підприємств, установ та організацій і представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності національними положеннями (стандартами) встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу і звіту про фінансові результати (частина третя статті 11 Закону №996). Зокрема, наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000 №39 затверджено Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва».

Пунктом 16 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу визначено критерії для платників податку, що мають право на застосування ставки 0%. З урахуванням частини сьомої статті 11 Закону №996 платники податку на прибуток, що мають право на застосування ставки 0%, зобов’язані складати та подавати до відповідних органів фінансову звітність, передбачену для суб’єктів малого підприємництва, один раз на рік.

Звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік. Проміжна звітність складається щоквартально наростаючим підсумком з початку звітного року у складі балансу та звіту про фінансові результати. Баланс підприємства складається за станом на кінець останнього дня кварталу (року) (частина перша ст. 13 Закону №996).

Тобто платники податку на прибуток (крім малих підприємств) подають разом з відповідною податковою декларацією за календарний квартал, півріччя, три квартали квартальну фінансову звітність, яка включає: баланс та звіт про фінансові результати.

До податкової декларації за рік такі платники подають річну фінансову звітність, яка включає: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал та примітки до звітів.

Платники податку на прибуток – малі підприємства та юридичні особи, що мають право на застосування ставки 0%, подають разом з річною податковою декларацією скорочену за показниками фінансову звітність у складі балансу і звіту про фінансові результати.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 102.23.02 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Основні зміни в оподаткуванні ПДВ з 1січня 2016 року

Державна фіскальна служба України у листі від 08.02.2016 №4149/7/99-99-19-03-00-17 (далі – лист ДФС №4149) повідомила про окремі особливості нарахування та сплати податку на додану вартість (далі – ПДВ) з урахуванням змін, внесених Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909).

У зазначеному листі ДФС висвітлені зміни, які набрали чинності з 01.01.2016, у частині застосування норм щодо оподаткування ПДВ з наступних питань:

- реєстрація платників ПДВ;

- визначення бази оподаткування ПДВ операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг;

- оподаткування банківськими установами операцій з реалізації майна, набутого ними у власність;

- скасування старих та запровадження нових податкових пільг.

Більш детально з листом №4149 можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:

https://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66347.html

Актуально для платників екологічного податку: особливості заповнення додатка 4 до декларації екологічного податку

Державною фіс- кальною службою України надані роз’яснення щодо особливостей заповнення додатку 4 «Розраху- нок за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені)» (далі – Додаток 4) до податкової декларації еколо- гічного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2016 №715 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1052/27497.

Податкові зобов’язання з екологічного податку у частині екологічного податку за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) стосовно накопичених до 1 квітня 2009 року відходів (далі – податкові зобов’язання) обчислюються із застосуванням коригуючого коефіцієнта (далі – коригуючий коефіцієнт). Коригуючий коефіцієнт визначений пунктом 247.2 статті 247 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями(далі – Кодекс).

Формули обчислення податкових зобов’язань, що зазначені у Додатку 4, не містять зазначений коригуючий коефіцієнт.

З метою забезпечення повноти нарахування податкових зобов’язань підготовлені зміни алгоритмів контролю Додатка 4, які полягають у доповнені рядків 4.2.1.2, 4.2.2.2, 4.3.1.2, 4.3.2.2 додатковим множником, а саме:

- рядок 4.2.1.2 – (р.4.2.1.2.1 х р.4.2.1.2.2 х р.4.2.1.2.3 х р.4.2.1.1.3);

- рядок 4.2.2.2 – (р. 4.2.2.2.1 х р. 4.2.2.2.2 х р. 4.2.2.2.3 х р. 4.2.2.1.3);

- рядок 4.3.1.2 – (р. 4.3.1.2.1 х р. 4.3.1.2.2 х р. 4.3.1.2.3 х р. 4.3.1.1.3);

- рядок 4.3.2.2 – (р. 4.3.2.2.1 х р. 4.3.2.2.2 х р. 4.3.2.2.3 х р. 4.3.2.1.3).

Платники екологічного податку при складанні податкової звітності з використанням програмного забезпечення можуть, за потреби, відключати контроль автоматизованої камеральної перевірки (автоматичного заповнення) показників.

Враховуючи зазначене, до прийняття змін до Додатку 4, при його заповненні необхідно зазначати коригуючий коефіцієнт, що відповідає типу радіоактивних відходів, прийнятих до сховищ.

Декларування податку на прибуток за 2015 рік

Дніпропетровська ОДПІ повідомляє, що з 01.01.2016 щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств не справляються та не підлягають розрахунку у декларації.

При цьому, об'єкт оподаткування визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства.

Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 статті 137 ПКУ, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому, податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, крім:

- виробників сільськогосподарської продукції, визначеної статтею 209 ПКУ, які можуть обрати річний податковий (звітний) період, який починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року;

- у разі якщо особа ставиться на облік контролюючим органом як платник податку протягом податкового (звітного) періоду, перший податковий (звітний) період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем такого податкового (звітного) періоду;

- якщо платник податку ліквідується (у тому числі до закінчення першого податкового (звітного) періоду), останнім податковим (звітним) періодом вважається період, на який припадає дата ліквідації.

Річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:

а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;

б) виробників сільськогосподарської продукції;

в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Враховуючи зазначене вище, для платників, які протягом 2015 року звітували поквартально (перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року), податкова декларація за звітний (податковий) 2015 рік подається до 9 лютого 2016 року (граничний термін сплати - 19 лютого 2016 року).

Для платників податків, у яких відповідно до Кодексу податковим (звітним) періодом є календарний рік податкова декларація за звітний (податковий) 2015 рік подається до 29 лютого 2016 року (граничний термін сплати - 10 березня 2016 року).

Дніпропетровська ОДПІ звертає увагу платників - разом з податковою декларацією з податку на прибуток підприємств в обов’язковому порядку подається фінансова звітність.

Декларування доходів, отриманих у спадщину чи подарунок

Дніпропетровська ОДП нагадує, що громадянам, які у 2015 році отримували доходи від успадкування чи отримання в дарунок коштів та майна від осіб, які не є членами сім`ї першого ступеня споріднення, необхідно подати до органу фіскальної служби за місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи.

Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

При цьому не повинні надавати декларацію спадкоємці резиденти та нерезиденти, які сплачують податок до нотаріального оформлення спадщини.

Зауважимо, що починаючи з 1 січня 2016 року доходи, отримані громадянами внаслідок успадкування чи утримання в дарунок майна, відображаються тільки у декларації без заповнення окремих додатків. Інформація щодо зазначених доходів відображаються у декларації форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015р. № 859.

Нагадуємо, податкова декларація про майновий стан і доходи надається до 1 травня 2016 року. А до 1 серпня п.р. громадянин зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ним податковій декларації.

З 1 січня 2016 року мінімальний страховий внесок для фізичних осіб - підприємців розраховується за ставкою 22 відсотка

Дніпропетровська ОДПІ повідомляє, що Законом України від 24.12.2015 №909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" внесені зміни до Закону України від 08.07.2010 №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" стосовно ставки єдиного внеску.

З 1 січня 2016 року ставка єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців встановлена у розмірі 22 відсотка бази нарахування.

Для фізичних осіб – підприємців спрощеної системи оподаткування (крім пенсіонерів за віком та інвалідів, які отримують пенсію чи соціальну допомогу), єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

з 01.01.2016 по 30.04.2016 – 303,16 грн. (22% × 1378 грн.),

з 01.05.2016 по 30.11.2016 – 319 грн. (22% × 1450 грн.);

з 01.12.2016 по 31.12.2016 – 341 грн. (22% × 1550 грн.).

Фізичні особи – підприємці, які обрали загальну систему оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, нараховують єдиний внесок тільки за місяці, у яких вони отримали дохід (прибуток) у межах максимальної величини й не менше розміру мінімального страхового внеску.

У тих місяцях, у яких вони не отримали доходу (прибутку) вони мають право визначити базу нарахування ЄСВ з дотриманням мінімального й максимального її розміру (п.2 частина 1 ст. 7 Закону).сума єдиного внеску також не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Порядок проведення документальної електронної перевірки

Дніпропетровська повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 20.11.2015 року № 1040 затверджено порядок подання платником податків заяви про проведення документальної невиїзної позапланової елект- ронної перевірки та прийняття рішення контролюючим органом про проведення такої перевірки.

Заява подається керівником або уповноваженим представником платника податків до контролюючого органу, в якому він перебуває на обліку, не пізніше ніж за 10 календарних днів до очікуваного початку проведення електронної перевірки.

Платником податків у заяві, крім загальних облікових даних, в обов'язковому порядку зазначається інформація про:

1) податкові періоди господарської діяльності, що підлягають електронній перевірці;

2) систему оподаткування, що застосовується платником податків;

3) перелік податків, які будуть перевірені під час проведення електронної перевірки;

4) ведення в електронному вигляді бухгалтерського обліку;

5) ведення в електронному вигляді первинних документів, які підтверджують правомірність ведення бухгалтерського обліку;

6) надання платником податків разом із заявою до контролюючого органу в електронній формі документів, які пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів (якщо такі документи створюються платником податків в електронній формі та зберігаються на машинних носіях інформації).

Заява та документи, необхідні для перевірки, можуть бути подані платником податків до контролюючого органу в один із таких способів:

- рекомендованим листом з повідомленням про вручення та з описом вкладеного;

- безпосередньо до контролюючого органу;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.

Рішення про проведення/непроведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки приймається керівником контролюючого органу протягом 10 календарних днів з дня отримання такої заяви та надсилається платнику податків не пізніше наступного робочого дня від дати його прийняття.

Оподаткування спадщини та подання Декларації про майновий стан і доходи

Дніпропетровська ОДПІ нагадує, що відповідно до норм Податкового кодексу України при оподаткуванні спадщини застосовуються такі ставки податку на доходи фізичних осіб: нульова ставка, ставка у 5%, а також ставки у 15% або 20%.

Право на застосування нульової ставки мають:

- члени сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік або дружина, батьки та діти, у тому числі усиновлені), які успадковують будь-яку власність;

- особа інвалід І групи або особа, яка має статус дитини сироти або, дитини позбавленої батьківського піклування, якщо успадковується нерухоме майно, рухоме майно, сума страхового відшкодування;

- дитина - інвалід, яка успадковує нерухоме або рухоме майно.

Ставка 5% застосовується для будь-якого майна для спадкоємців, що не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення. Тобто всі члени сім’ї, які не є батьками, чоловіком або дружиною чи дітьми (в тому числі всиновленими), при отриманні спадщини мають сплатити до державної скарбниці 5% податку на доходи фізичних осіб.

Якщо ж спадщину чи подарунок отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента, ставка податку буде становити 15 або 20% в залежності від суми спадку.

Громадяни, які одержали дохід у вигляді спадщини чи подарунку, котрий оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані включати вартість такої спадщини чи подарунку до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Всі інші громадяни, які отримали у 2015 році спадщину чи подарунок, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня 2016. Сплату податку з отриманого доходу у вигляді спадку необхідно здійснити до 1 серпня 2016 року. Подавати декларацію необхідно до Центрів обслуговування платників

Декларування податку на прибуток за 2015 рік

В Дніпропетровській ОДПІ відбулася прес-конференція на тему декларування податку на прибуток за 2015 рік за участі виконуючого обов’язки начальника Руслана Царука.

Руслан Михайлович повідомив, що з січня поточного року щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств не справляються та не підлягають розрахунку у декларації, а об'єкт оподаткування визначається шляхом відповідного коригування фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства.

Також було зазначено, що податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік, а податкова декларація розраховується наростаючим підсумком та надається разом з фінансовою звітністю.

На запитання присутніх щодо строків звітності та сплати податкових зобов’язань, Руслан Михайлович повідомив, що для платників, які протягом 2015 року звітували поквартально, податкова декларація за 2015 рік подається до 9 лютого 2016 року, а граничний термін сплати - 19 лютого 2016 року.

Для платників податків, у яких звітним періодом є календарний рік податкова декларація за 2015 рік подається до 29 лютого 2016 року, а граничний термін сплати - 10 березня 2016 року.

Порядок оподаткування перехідних сум (лікарняних, відпускних) єдиним внеском

Дніпропетровська ОДПІ повідомляє, що з 1 січня 2016 року для роботодавців, фізичних осіб – підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та інших платників, єдиний внесок встановлений у розмірі 22 відсотки до бази нарахування. Зазначені зміни до Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI внесені Законом України від 24.12.2015 № 909-VIII.

Частиною четвертою статті 9 Закону № 2464 визначено, що обчислення єдиного внеску за минулі періоди здійснюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку нараховується єдиний внесок.

Враховуючи викладене, єдиний внесок на суми перехідних лікарняних за період 2015 року, нарахованих платником у січні 2016 року, обчислюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діє на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), тобто за ставкою 22 відсотки.

Перехідні відпускні, нараховані у 2015 році за період, який припадає на січень 2016 року, перерахунку не підлягають.

Порядок нарахування єдиного внеску за минулі періоди (лікарняних, відпускних) роз’яснений листом ДФС України від 22.01.2016 № 2074/7/99-99-17-03-01-17 на офіційному порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) у розділі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс ІДД ДФС / Нормативні та інформаційні документи»).

З 1 січня 2016 року платники єдиного внеску під час виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), зобов'язані сплачувати авансові платежі єдиного внеску у розмірі 1/5 суми коштів для виплати

Дніпропетровська ОДПІ повідомляє, що Порядком прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати (затверджений наказом Міндоходів від 09.09.2013 № 453) визначено, що банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником єдиного внеску розрахункових документів про перерахування коштів для сплати сум єдиного внеску. Суми, сплачені за цими документами, повинні складати не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах.

Водночас, Законом України від 24.12.2015 № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесені зміни до Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», зокрема, для роботодавців та інших платників, єдиний внесок встановлений у розмірі 22 відсотки до бази нарахування.

Враховуючи, що на сьогодні змінюється частка сплаченого єдиного внеску, ДФС України надіслано листа до Національного банку України щодо контролю банками сплати єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати.

Зазначений порядок роз’яснений листом ДФС України від 15.01.2016 № 1259/ 7/99-99-17-03-01-17 на офіційному порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) у розділі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс ІДД ДФС / Нормативні та інформаційні документи»).

Про сплату пені та штрафних санкцій платниками єдиного внеску

Дніпропетровська ОДПІ повідомляє, що з 1 січня 2016 року суми пені та штрафів, передбачених нормами Закону України від 08.07.2010 № 2464«Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти календарних днів після надходження відповідного рішення.

Таким чином, термін сплати по рішеннях, винесених територіальним органом ДФС України до 31 грудня 2015 року включно, становитиме 10 робочих днів, винесених з 1 січня 2016 року - 10 календарних днів.

Порядок сплати платником єдиного внеску суми пені та штрафів у зв’язку із змінами термінів сплати, роз’яснений листом ДФС України від 15.01.2016 №1261/7/99-99-17-03-01-17 на офіційному порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) у розділі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс ІДД ДФС/ Нормативні та інформаційні документи»).

У січні 2016 року платники Дніпропетровської ОДПІ перерахували майже 26 мільйонів гривень єдиного соціального внеску

«У січні 2016 року надійшло майже 26 мільйонів гривень єдиного соціального внеску, що на 6 мільйонів гривень більше запланованої суми та на 3,5 млн.грн. менше від минулорічних надходжень січня, в тому числі платниками Дніпропетровського району сплачено 17,2 млн.грн., м. Синельникове – 2,9 млн.грн., Синельниківського – 2,2 млн.грн. та Солонянського району – 3,4 млн.грн.

Надходження по єдиному внеску у січні 2016 року зменшилися у зв’язку із зменшенням з 1 січня 2016 року для роботодавців, фізичних осіб – підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та інших платників розміру єдиного внеску до 22 відсотків до бази нарахування та скасуванням утримання єдиного внеску з найманих працівників.

Зазначені зміни внесені до Закону України від 08.07.2010 №2464-VI Законом України від 24.12.2015 № 909-VIІІ.

Основною метою цих змін стало зменшення навантаження на фонд оплати праці, детінізація ринку зайнятості населення та легалізація виплати заробітної плати», - повідомила завідувач сектору адміністрування єдиного соціального внеску Дніпропетровської ОДПІ Людмила Микитьон.

Людмила Олександрівна звернула увагу на те, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, а за порушення норм законодавства про єдиний внесок до платників, на яких покладений обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів та пені, а посадові особи притягуються до адміністративної відповідальності.

Людмила Микитьон нагадала, що своєчасна та повна сплата єдиного внеску є гарантом соціального захисту для населення при безробітті, нещасних випадках чи професійних захворюваннях та забезпеченням своєчасних пенсійних виплат пенсіонерам.


Прес-служба СМР - 25.02.2016.

Українська
Англійська