Logo

Telegram
Facebook

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПОВІДОМЛЯЄ


В ДФС обговорили перспективи та шляхи погашення найбільших заборгованостей перед бюджетом

На виконання доручення Прем’єр-міністра України А.П. Яценюка щодо погашення суб’єктами господарювання заборгованостей перед бюджетом Державна фіскальна служба провела зустріч з великими платниками податків з метою обговорення перспектив та пошуку шляхів погашення найбільших заборгованостей до кінця 2015 року.

На зустрічі були присутні представники 26 підприємств, сума заборгованості яких перед бюджетом становить близько 20,7 млрд. грн. або більше третини від загальної суми боргу до бюджету. Присутнім було запропоновано до кінця серпня надати помісячні фінплани компаній (до кінця 2015 року) з розшифровкою запланованих доходів та витрат, у т.ч. на сплату заборгованості перед бюджетом. Після отримання зазначених фінансових планів ДФС заплановано проведення індивідуальних зустрічей з кожним керівником з метою напрацювання шляхів виходу підприємств з кризової ситуації по несплаті податків.

Згідно діючого законодавства реструктуризовані суми (12 млрд. грн.) повинні бути забезпечені податковою заставою. Реструктуризація можлива тільки по тим компаніям, які здатні виплатити цей борг і мають тимчасову кризу ліквідності за умови сплати 36% річних по реструктуризованим сумам, наявності чіткого графіку погашення платежів та накладенням податкової застави на активи відповідного платника податків до повного погашення боргів перед бюджетом.

При цьому, механізм реструктуризації не повинен бути для неплатоспроможних підприємств інструментом відкладання у часі існуючих фінансових проблем, а в разі недотримання графіків сплати розстрочених сум боргу ДФС будуть невідкладно вживатись заходи по погашенню таких боргів за рахунок продажу майна підприємств.

Роман Насіров наголосив, що у вересні в рамках реформи податкової системи в Україні, очікується внесення змін до податкового законодавства та запропонував присутнім керівникам підприємств взяти активну участь у цьому процесі шляхом ініціювання перед Міністерством фінансів України пропозицій щодо необхідних змін до податкового законодавства, що сприятимуть підвищенню рівня сплати податків та ліквідації накопичених боргів.

ОФІЦІЙНЕ ОГОЛОШЕННЯ ДФС!

Державна фіскальна служба України розпочинає прийом документів для участі у відборі кандидатів на посаду начальника Одеської митниці ДФС. Заявки та резюме направляти на адресу hr@sfs.gov.ua до 11 вересня 2015 року. Дата та місце проведення відбору буде оголошено додатково, до заслуховування кандидатів буде залучено представників Одеської обласної державної адміністрації та громадськості регіону.

Через фіктивні операції підприємства з купівлі нафтопродуктів бюджет недоотримав 12 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції у Харківській області зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері роздрібної торгівлі пально-мастильними матеріалами.

Упродовж 2014-2015 років вказані особи, використовуючи реквізити і розрахункові рахунки підконтрольного підприємства з ознаками фіктивності, документально оформили ряд нікчемних операцій з купівлі-продажу нафтопродуктів.

Такі дії призвели до ухилення від сплати податків на суму 12 млн.гривень. Слідчі дії тривають.

У Києві викрито фіктивні операції підприємства на суму 22 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції у м. Києві зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері торгівлі фруктами та овочами.

З’ясувалося, що посадовці підприємства впродовж 2013-2014 років здійснювали фінансово-господарські взаємовідносин з підприємствами, що мають ознаки фіктивності. Завдяки таким «паперовим» операціям порушники ухилились від сплати податків на суму 22 млн. гривень. Слідчі дії тривають.

На Миколаївщині податкової міліцією встановлено факт несплати 13 млн. грн. податків

Співробітниками податкової міліції у Миколаївській області зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом порушення податкового законодавства посадовими особами підприємства яке здійснює діяльність у сфері оптової торгівлі зерном, необробленим тютюном, насінням та кормами для тварин.

Вказані особи протягом 2012-2014 років за рахунок проведення фінансово-господарських взаємовідносин з підприємствами з ознаками фіктивності завищували валові витрати підприємства та податковий кредит з ПДВ. Завдяки цьому порушники не сплатили до бюджету 13 млн. грн. податків. Тривають слідчі дії.

У Харкові викрито махінації підприємства на 54 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції у м. Харкові зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом порушення податкового законодавства посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері виробництва алкогольних напоїв.

Посадовці підприємства протягом 2013-2014 років необґрунтовано відобразили у бухгалтерській та податковій звітностях неіснуючі фінансово-господарські операції з придбання олії соняшникової нерафінованої від підприємства з ознаками «фіктивності». Завдяки таким махінаціям порушники ухилилися від сплати податків на суму 54 млн. гривень. Слідчі дії тривають.

Податковою міліцією викрито факт несплати податків на суму 49 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції Центрального офісу зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері роздрібної торгівлі взуттям та шкіряними виробами у спеціалізованих магазинах.

Як з’ясувалося, посадовці підприємства у 2014 році відобразили в податковій звітності безтоварні операції з придбання мультимедійних проекторів з інсталяційним СD, принтерів матричних лазерних, комп’ютерної техніки у підприємства з ознаки фіктивності.

Такі дії призвели до ухилення від сплати податків у сумі 49 млн. гривень. Тривають слідчі дії.

Податковою міліцією упереджено незаконне відшкодування ПДВ на суму 29 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції у м. Запоріжжі зареєстроване кримінальне провадження за ч.5 ст.191 КК України та ч.3 ст.212 КК України за фактом порушення діючого законодавства посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері виробництва чавуну, сталі та феросплавів.

Протягом 2013-2014 років при здійсненні фінансово-господарської діяльності підприємства, зловживаючи службовим становищем, посадовці оформили операції з придбання будівельно-монтажних робіт та закупівлі бензину, дизпалива, скрапленого газу у підприємств. При цьому в ланцюгу постачальників використовували підприємства з ознаками фіктивності.

Зазначені дії дали можливість керівникам підприємства безпідставно віднести до складу податкового кредиту суми з ПДВ, які непідтверджені документально, та заявити до відшкодування з бюджету 29 млн. гривень, а також ухилитись від сплати податків у сумі 27 млн. гривень.

На даний час проводяться подальші слідчі дії, про їх результати буде повідомлено додатково.

ДФС передано 76 автомобілів для потреб АТО

Для забезпечення проведення антитерористичної операції в окремих районах Донецької та Луганської областей, Державною фіскальною службою України (її територіальними органами та державним підприємством, що знаходиться у сфері управління ДФС) впродовж 2014 року – 1 півріччя 2015 року передано 76 автомобілів суб’єктам боротьби з тероризмом, які визначені Законом України «Про боротьбу з тероризмом».

Зокрема, до сфери управління Міністерства оборони України передано 75 автомобілів та Служби безпеки України – 1 автомобіль.

Крім того, для забезпечення автотранспортом підрозділу ДФС, який безпосередньо знаходиться в зоні проведення АТО (у складі мобільної групи «Фантом»), ДФС зроблено перерозподіл наявного транспорту. За його результатами територіальними органами ДФС було передано 38 автомобілів.

Водночас до сфери управління Міноборони у 2015 році, окрім автомобілів, Державною фіскальною службою було також передано понад 600 одиниць комплектуючих та запасних частин до транспортних засобів.

З повним переліком переданих транспортних засобів можна ознайомитися на веб-порталі ДФС.

У Києві викрито підприємство, яке не сплатило 105,2 млн. грн. податків

Працівниками податкової міліції міста Києва зареєстровано кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері будівництва споруд електропостачання та комунікацій.

Було з’ясовано, що протягом 2012-2014 років порушники документально оформили операції з проведення реконструкції електричних пристроїв на Південній і Житомирській електростанціях, а також виконання ремонтних робіт офісних та виробничих приміщень підприємств. При цьому субпідрядниками виступали підприємства, що мають ознаки фіктивності.

Зазначені дії дали їм змогу безпідставно сформувати податковий кредит і валові витрати підприємства, та внаслідок цього ухилитись від сплати податків на суму 105,2 млн. гривень.

Тривають слідчі дії зі встановлення кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.

Протягом січня – липня 2015 року на „Пульс” надійшло майже 4,9 тис. звернень від платників податків та громадян

З початку 2015 року до антикорупційного сервісу Державної фіскальної служби «Пульс» надійшло майже 4,9 тис. звернень.

Переважна більшість звернень – понад 3,9 тис. – стосувалось податкової тематики. З питань митної тематики протягом зазначеного періоду на сервіс зателефонували 959 громадян.

Здебільшого звернення стосувались проблем, які виникають при поданні звітності та реєстрації податкових накладних – 1 698 звернень та організації роботи ДФС та її територіальних органів – 1 482 звернення.

Затримки митного оформлення товарів стосувалось 576 звернень, електронного адміністрування ПДВ та перевірок суб`єктів господарювання – 213 та 186 звернень відповідно.

У той же час слід відзначити, що саме антикорупційної тематики стосувалось лише 128 звернень. Не залишаються без уваги суб`єктів господарювання та громадян питання роботи ЦОПів та особливості реєстрації платником ПДВ. Стосовно цих тематик за 7 місяців поточного року на «Пульс» надійшло відповідно 82 та 170 звернень. Також 167 дзвінків на «Пульс» було пов`язано з наявністю черг на митних постах ДФС.

Станом на 1 серпня 2015 року завершено розгляд 4 264 звернень, а заявники сповіщені про результати розгляду.

Нагадаємо, що за допомогою сервісу «Пульс» можна поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері. Телефон цілодобової лінії (044) 284-00-07.

Привітання Голови ДФС Р.М. Насірова з Днем незалежності України

Шановні громадяни України!

Сьогодні слово Незалежність має зовсім інше забарвлення, ніж воно мало ще 2-3 роки тому. Якщо тоді ми святкували це свято як день народження нової країни, то сьогодні ми розуміємо справжню ціну нашої незалежності. Вона стала дуже коштовною для української держави та народу: тисячі загиблих в зоні військових дій (з них 2 працівників ДФС), втричі більше поранених (з них 8 наших колег), загарбання української території, сотні переміщених сімей, мільйонні втрати для економіки та незагойна рана в серцях українців.

Військові дії на сході, необхідність знаходження шляхів для підтримки економіки, важкі умови залучення міжнародної фінансової допомоги та складні умови проведення необхідних реформ змушують ставитися до дня незалежності не тільки як до свята з урочистостями, але й як до цілі, яку нам з вами потрібно весь час досягати.

У таких обставинах головним інструментом досягнення такої мети стає не керівник, який призначений на посаду, і не партія, яка переможе на виборах, а персональна відповідальність кожного за своє життя в цій країні. Уряд, парламент, Президент беруть участь в побудові незалежної держави на тому самому рівні, що й кожен громадянин. Якщо кожен з нас не візьме таку відповідальність, а продовжить перекладати її на плечі інших, незалежність держави Україна так і залишиться лише назвою свята в кінці серпня.

Перед Державною фіскальною службою стоїть складне завдання - податкова реформа. Тут мова йде тільки про внесення змін в правила адміністрування, а про опір, якому ми повинні будемо протистояти – опір тіньового бізнесу, опір корупційних чиновників, опір заангажованих проти нас сил. Закликаю стати на оборону державних інтересів через відповідальне виконання ваших прямих обов’язків. В цьому я зобов’язуюсь всіх підтримати.

Зі святом, дорогі співвітчизники! Людина народжена бути вільною та незалежною. Держава, в якій живе вільний дух українського народу, також має бути незалежною. Давайте будувати її разом!

З повагою, Голова ДФС Роман Насіров

На Харківщині викрито «центр мінімізації», який завдав втрат бюджету на 150 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції спільно з прокуратурою, УСБУ у Харківській області та бійцями спецпідрозділу СБУ «Альфа» в рамках кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 КК України проведено обшук в офісному приміщенні «центру мінімізації» у м. Харкові, який фактично використовувався юридичною компанією.

У ході обшуку виявлено та вилучено 6 печаток підприємств-нерезидентів, печатки фіктивних підприємств, громадських організацій, первинні бухгалтерські документи.

Також під час обшуку кабінету одного із керівників зазначеної юридичної компанії (колишній співробітник правоохоронних органів) виявлено та вилучено таємні документи правоохоронних органів.

За результатами аналізу діяльності центру встановлено, що обсяг проконвертованих коштів за період 2013-2015 року склав близько 900 млн. гривень. Ймовірні втрати бюджету складають понад 150 млн. грн. ПДВ.

Наразі тривають слідчі дії.

ДФС запроваджує новий електронний сервіс

З 25 серпня 2015 року Державна фіскальна служба України запроваджує у тестовому режимі новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». З 1 вересня 2015 року сервіс буде запущено у штатному режимі.

Фізична особа – платник податків для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо сум своїх отриманих доходів та утриманих податків матиме можливість сформувати запит в електронному вигляді. Сформований запит підписується електронним цифровим підписом та відправляється на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС».

За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.

Детальніше з інформацією щодо роботи сервісу можна ознайомитися за посиланням https://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/.

Щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток у серпні 2015 року

У зв’язку із внесенням змін до бюджетної класифікації наказом Міністерства фінансів України від 20.07.2015 № 651 «Про затвердження змін до бюджетної класифікації» у частині виключення кодів, передбачених для обліку надходжень авансових внесків з податку на прибуток, Державна фіскальна служба України повідомляє, що перехід органами ДФС на адміністрування податку на прибуток без використання кодів бюджетної класифікації, передбачених для обліку авансових внесків з податку на прибуток, потребує часу на реалізацію цих змін в інформаційній системі служби.

Звертаємо увагу, що Державною казначейською службою України рахунки для зарахування до державного та місцевих бюджетів надходжень авансових внесків з податку на прибуток не будуть закриватися до 01.10.2015.

Враховуючи викладене, перерахування сум авансових внесків з податку на прибуток з терміном сплати у серпні 2015 року повинно здійснюватися платниками на діючі бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку авансових внесків.

Сергій Білан: Ми зацікавлені у правовому вирішенні проблем, які зараз є на ринку зерна

Шляхи вирішення проблемних питань підприємств аграрного ринку обговорювалися під час робочої зустрічі Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана з представниками ключових представників зернового ринку.

За словами Сергія Білана, фіскальна служба готова до розгляду конкретних фактів порушень прав зернотрейдерів для знаходження оптимального вирішення проблем.

«На сьогодні є кілька проблемних ситуацій на ринку, які виникли через недогляд і податківців, і топ-менеджерів компаній, зокрема, мова йде про арешт зерна у портах, і ми повинні процесуально правильно з них вийти. Для цього ми пропонуємо шляхом діалогу з підприємцями виробити правові механізми, завдяки яким зерно не затримувалось би правоохоронними органами у морських портах, але й при цьому не завдавалась би шкода державному бюджету України», – зазначив Сергій Білан.

Водночас Перший заступник Голови ДФС закликав зернотрейдерів бути активними у процесі спільного пошуку шляхів вирішення проблемних ситуацій. Зокрема, Сергій Білан наголосив, що у випадку незаконних дій митників, податкових міліціонерів чи будь-яких працівників фіскальної служби представники бізнесу мають користуватися законодавчими правами та документувати ці порушення. Більше того, це дасть змогу проводити ефективну боротьбу з проявами корупції в службі.

«Ми відкриті до співпраці та йдемо на діалог із бізнесом не тільки для вирішення ситуації, що наразі склалася, у правовому полі, а й для упередження їх появи в подальшому», – підкреслив Сергій Білан.

У свою чергу, представники бізнесу запропонували ДФС розробити так звані критерії ризиковості підприємств, які б допомогли виявляти недобросовісних контрагентів та, відповідно, уникати контактів з ними.

Перший заступник голови ДФС таку ініціативу підтримав. «Ми готові на будь-які кроки, які дозволять нам працювати у правовому полі. ДФС готова надавати бізнесу інформацію, яка допоможе доброчесним платникам уникнути ризиків у своїй діяльності, але ця інформація буде надаватися виключно у рамках законодавства», – наголосив Сергій Білан.

Завдяки міжнародній взаємодії митниками Дніпропетровщини складено протоколів про порушення митних правил на суму більше 3-ох мільйонів 266 тисяч гривень

З початку року Дніпропетровською митницею ДФС через Департамент аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням ДФС України направлено 36 запитів за кордони держави для виявлення митних правопорушень. Один запит направлено, безпосередньо, Дніпропетровською митницею до Республіки Молдова.

Запити для виявлення порушення митних правил направлялися до Великобританії, Естонії, Польщі, Німеччини, Литви, Росії, Туреччини, Італії, Бельгії та Сполучених Штатів Америки.

Загалом, з урахуванням направлених запитів минулих років, митники Дніпропетровської митниці ДФС отримали 56 відповідей. Також, Дніпропетровською митницею ДФС отримано до відпрацювання 23 запити іноземних митних органів, з яких 9 запитів через Департамент аналізу ризиків та протидії митними правопорушеннями ДФС України (Туреччина, Литовська Республіка, Російська Федерація) та безпосередньо 14 запитів з країн СНД.

За результатами міжнародної взаємодії митниками Дніпропетровської області складено 4 протоколи про порушення митних правил на загальну суму 3 мільйони 266 тисяч 344 гривні.

На електронний рахунок помилково та/або надміру перераховані кошти: як платник податків може повернути їх на поточний банківський рахунок

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Згідно з підпунктом «б» пункту 2001.6 статті 2001 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс), якщо на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість (далі – декларація з ПДВ) сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації з ПДВ, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню, зокрема, на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає у заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з ПДВ та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку.

Відповідно до пункту 10 розділу ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 №966, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за №1267/26044, із змінами та доповненнями (далі – Порядок №966), заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, є додатком 4 до декларації з ПДВ.

Додатки 2, 3, 4 подаються лише до декларації з ПДВ 0110 (пункт 11 розділу Х Порядку №966).

Згідно з пунктом 211 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569, для відповідного перерахування коштів Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку заяви про повернення коштів на його поточний рахунок).

Казначейство на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Кодексом для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов’язань, здійснює відповідне перерахування.

Відповідне питання – відповідь розміщено у категорії 101.08 (електронне адміністрування) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України.

Платникам податків-фізичним особам транспортного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плати за землю.

Платники податків-фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з Кодексом або податковими законами і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з Кодексом (далі-фізичні особи), мають право звернутися до органу Державної фіскальної служби із заявою про розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу)

Для розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платник податків звертається до органу доходів і зборів за місцем свого обліку або за місцем обліку такого грошового зобов'язання (податкового боргу) з письмовою заявою (додаток 1), в якій зазначаються суми податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), пені, сплату яких платник податків просить розстрочити (відстрочити), а також строк розстрочення (відстрочення) та періоди сплати. При цьому окремо зазначаються суми, строк сплати яких ще не настав, а також строк сплати яких вже минув.

До заяви додається економічне обґрунтування, яке складається з:

переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин;

аналізу фінансового стану;

графіка погашення розстрочених (відстрочених) сум;

розрахунків прогнозних доходів платника, що гарантують виконання графіка погашення.

Підставою для розстрочення грошових зобов'язань (податкового боргу) платника податків є надання ним достатніх доказів існування обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу такого платника податків, перелік яких визначено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року N 1235 "Про затвердження переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин", а також економічного обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов'язань (податкового боргу) та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків.

Слідчі ГУ ДФС у Дніпропетровській області забезпечили відшкодування понад 29,3 млн. грн. збитків, завданих державі

Впродовж січня – липня 2015 року слідчі ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідували 499 кримінальних проваджень, з яких 363 – прийнято до провадження у поточному році.

Досудове розслідування закінчено з 152 кримінальних проваджень, з яких до суду направлено – 64, у тому числі: з обвинувальним актом скеровано 46 проваджень; для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності направлено 18 кримінальних проваджень, з яких 12 проваджень – на підставі ч.4 ст.212 КК України у зв’язку із відшкодуванням збитків під час досудового розслідування.

Також, впродовж семи місяців поточного року за підслідністю до інших органів слідчими скеровано 117 кримінальних проваджень, приєднано до інших проваджень – 66.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області протягом січня – липня поточного року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 29 млн. 381 тис. грн. Окрім того, накладено арешт на майно порушників на суму 7 млн. 886 тис. грн.

Звільняються від оподаткування пенсії інвалідів війни та деяких інших категорій осіб

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що починаючи з 1 вересня 2015 року при нарахуванні та виплаті пенсій учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» податок на доходи фізичних осіб нараховуватись та утримуватись не буде.

Такі зміни до податкового законодавства були внесені Законом України від 17.07.2015 №653-VIII «Про внесення змін до статті 164 Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб».

Починаючи з 01.09.2015 пенсії, призначені учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» будуть зазначатися у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою №1ДФ тільки з ознакою доходу «128» та будуть звільнені від оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Знаменні для України свята відсвяткували дніпропетровські податківці та митники

Дві знаменні для кожного українця святкові дати відмічають щорічно наприкінці серпня в нашій країні. 23 серпня ми святкуємо День Державного Прапору України, а 24 серпня День Незалежності України – два символи, які відкрили нашій державі шлях до економічної самостійності та до культурного піднесення всього українського народу.

Напередодні святкових днів у Головному управлінні ДФС у Дніпропетровській області відбулося святкове підняття прапору співробітниками управління. «В серці кожного українця Незалежність нашої багатогранної, квітучої, працьовитої, демократичної держави сяє надією на заможне і щасливе майбутнє. Надихає гордістю за свою державу і свій народ, який вже двадцять чотири роки поспіль шанує свій прапор, в якому сплелися кольори хлібного колосся та безмежна синь українського неба» - зазначили заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська та радник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ігор Ломако.

Під час святкового засідання співробітників управління, виконуючий обов’язки начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олександр Лукін, від імені начальника Головного управління фіскальної служби області Василя Андрухів побажав співробітникам: «Щоб ці святкові для України дні дали нам впевненість і віру у світле майбутнє нашої країни, яка обов’язково займе достойне місце у європейській і світовій спільноті! Принесе добробут у кожну українську родину. Дасть мир, щастя і затишок кожному українцю».

Наприкінці святкового засідання було відзначено грамотами та нагородами роботу співробітників податкової, митної служб та податкової міліції у Дніпропетровській області.

«Гаряча лінія» головного державного інспектора відділу моніторингу та інформаційно-аналітичного забезпечення управління погашення заборгованостей ГУ ДФС у Дніпропетровській області Яни Воробйової «Організація роботи щодо погашення податкового боргу"

Питання 1. Доброго дня. Хочу спитати, чи підлягає списанню заборгованість зі сплати єдиного внеску?

Відповідь. Відповідно до ч.7 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» сума недоїмки не підлягає списанню, зокрема в разі укладення з платником єдиного внеску мирової угоди відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", крім випадків повної ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які відповідно до цього Закону несуть зобов'язання із сплати єдиного внеску.

Питання 2. Підкажіть, будь ласка, які передбачені випадки відкликання вимоги фіскального органу про сплату боргу зі сплати єдиного внеску?

Відповідь. Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449 визначені наступні підстави, у відповідності до яких вимога про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску вважається відкликаною:

сума боргу (недоїмки) самостійно погашається платником;

фіскальний орган скасовує або змінює раніше зазначену суму боргу (недоїмки) внаслідок її узгодження або оскарження;

вимога фіскального органу про сплату боргу (недоїмки) скасовується чи змінюється судом;

борг (недоїмка) списується у випадках, передбачених ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»;

є рішення суду на стягнення відповідних сум боргу (недоїмки), що зазначені у вимозі.

Питання 3. Куди звертатися для розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу?

Відповідь. Для розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платник податків звертається до фіскального органу за місцем свого обліку або за місцем обліку такого грошового зобов'язання (податкового боргу) з письмовою заявою, в якій зазначаються суми податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), пені, сплату яких платник податків просить розстрочити (відстрочити), а також строк розстрочення (відстрочення) та періоди сплати. При цьому окремо зазначаються суми, строк сплати яких ще не настав, а також строк сплати яких вже минув (п.3.1 Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 №574).

Дніпропетровські митники з початку року відкрили 60 справ про порушення митних правил

Шістдесят справ по порушення митних правил при періщенні через кордони України товарів і вантажів порушено Дніпропетровською митницею ДФС. Найчастіше порушення виявленні митниками Дніпропет- ровщини - це приховування товару, що переміщується через кордони (17 випадків), а також недоставку або несвоєчасну доставку до області товару, що пройшов кордони держави (12 випадків).

Загалом, митниками Дніпропетровщини складено протоколів на загальну суму 14 мільйонів 285 тисяч 580 гривень. З цієї суми митниками вилучено товарів на суму більше 4 мільйонів 427 тисяч гривень. Судами області вже розглянуто тридцять дві справи про порушення митних правил за результатами яких з порушників вже стягнуто 356 тисяч 577 гривень.

Також, судами області прийнято рішення про конфіскацію предметів правопорушень на суму 362 тисячі 502 гривні та сплати штрафів на суму 347 тисяч 207 гривень.

З 1 вересня 2015 року – податкові консультації по-новому

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 1 вересня поточного року набирає чинності Закон України від 17.07.2015 №655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» (далі – Закон №655).

Наступні зміни внесені Законом №655 до статті 52 «Податкові консультації» та до статті 53 «Наслідки застосування податкових консультацій» Кодексу.

Пункт 52.3 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) доповнено реченням такого змісту:

«Консультація, надана в письмовій або електронній формі, обов’язково повинна містити опис питань, що порушуються платником податків, з урахуванням фактичних обставин, вказаних у зверненні платника податків, обґрунтування застосування норм законодавства та висновок з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства».

Пунктом 52.4 статті 52 Кодексу з урахуванням змін, внесених Законом №655, визначено, що консультації, крім узагальнюючих, надаються:

- в усній формі – контролюючими органами;

- у письмовій або електронній формі – контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, та підлягають обов’язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.

Пункт 52.6 статті 52 Кодексу викладено у такій редакції:

«Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов’язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню, у тому числі на офіційному веб-сайті цього органу, протягом 5 календарних днів».

Згідно з пунктом 53.3 статті 53 Кодексу платник податків може оскаржити до суду наказ про затвердження узагальнюючої податкової консультації або надану йому індивідуальну податкову консультацію як правовий акт індивідуальної дії, викладені в письмовій або електронній формі, які, на думку такого платника податків, суперечать нормам або змісту відповідного податку чи збору.

Скасування судом наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації є підставою для надання нової податкової консультації з урахуванням висновків суду.

Законом №655 пункт 53.3 статті 53 Кодексу доповнено таким:

«Протягом 30 календарних днів із дня набрання законної сили рішенням суду про скасування наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, або контролюючий орган з урахуванням висновків суду зобов’язані опублікувати узагальнюючу податкову консультацію або надати платнику податків індивідуальну податкову консультацію».

Роман Насіров: Замість бюрократичної установи ми будуємо функціональну

Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров, відкриваючи засідання Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при ДФС України, яке відбулося 18 серпня 2015 року у Державній фіскальній службі України. Під час засідання, зокрема, обговорювалися питання діяльності Уповноваженого з питань підприємництва, напрями реформування фіскальної служби, функціонування СЕА та інші питання які найбільше цікавлять бізнес.

„Нам важливо, щоб це були не протокольні зустрічі, а справжня професійна дискусія. Діалог, про який багато говориться, ми намагаємося будувати так, щоб він дійсно був, щоб ми чули вас, а ви чули нас, і за нашими напрацюваннями можна було бачити конкретні результати”, - наголосив керівник відомства.

За словами Романа Насірова, зважаючи на складний період у житті країни, часу на перетворення небагато, тож участь бізнес-спільноти у проходженні етапів реформування є надзвичайно важливою. Йдеться як про інституційні зміни ДФС, так і про податкову реформу в цілому. „Ми намагаємося змінюватися з середини і робити це якнайкраще, але, будь ласка, надавайте пропозиції, як зробити це оптимальніше”, - закликав він членів Інвестради.

Один з останніх кроків ДФС – запровадження при своїй структурі інституту Уповноваженого з питань підприємництва, яким став Тарас Качка. „Для мене особисто це дуже гарний шанс спробувати зробити так, щоб усі процедури, над якими працює ДФС як на рівні Податкового кодексу, так і на рівні організаційної структури, відповідали інтересам бізнесу”, - розповів він. Планується, що перший звіт про діяльність Уповноваженого буде розглянуто на наступному засіданні Інвестради.

Щодо реформування служби, то керівництво ДФС налаштоване на те, щоб із бюрократичної установи вона стала функціональною. „Ми прагнемо побороти корупцію і зловживання в системі, зробити так, щоб із платниками податків взаємодіяли такі ж самі професіонали, які працюють у кращих великих компаніях. - запевнив Роман Насіров. - Не буду говорити гучних речей, але хочеться, щоб платники були щонайменше задоволені спілкуванням з представниками фіскальної служби”.

Довідково: Інститут Уповноваженого з питань підприємництва почав працювати при ДФС 10 серпня 2015 р. Він має стати посередником між платниками податків і фіскальною службою у питаннях захисту інтересів бізнесу і забезпечення чесних партнерських відносин.

Законодавчі зміни: коли у роботі РРО виникли неполадки

Фахівці Дніпропетровської ОДПІ повідомляють, що з 23 липня 2015 року (набув чинності Закон України від 01.07.2015 р. №569-VIII, який вніс зміни до Закону України від 06.07.1995 р. №265) центри сервісного обслуговування (далі - ЦСО) при поломці реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) зобов’язані відновити його роботу протягом 7 робочих днів. Нагадаємо, раніше такий строк становив 72 години.

При поломці або виявленні порушення засобів контролю суб’єкт господарювання повинен протягом робочого дня, у якому такий факт мав місце, повідомити про це ЦСО і протягом двох робочих днів після дня виявлення зазначених несправностей або порушень повідомити орган фіскальної служби, де такий суб’єкт господарювання зареєстрований як платник податків. Повідомлення можна відправити у письмовій формі або засобами електронного зв’язку.

Строк гарантійного ремонту не повинен перевищувати 7 днів. Якщо протягом зазначеного строку ЦСО не виконає такий ремонт, від зобов’язаний ввести в експлуатацію резервний РРО, зареєстрований на суб’єкта господарювання. Якщо ЦСО не здійснить гарантійний ремонт у зазначений строк і не введе в експлуатацію резервний РРО, то до нього буде застосовано штраф у п’ятикратному розмірі мінімальної зарплати, установленої на 1 січня поточного року.

Зауважимо, ці нові норми не поширюються на проведення ЦСО післягарантійного ремонту. Проте строк такого ремонту теж обмежений і становить 72 години (п.23 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2004 р. №601). Враховуючи, що штраф не застосовується, тож для такої ситуації відповідальність ЦСО встановлюється в договорі на техобслуговування і ремонт РРО.

Як підприємцю на загальній системі оподаткування правильно розрахувати суму авансового платежу

Дніпропетровська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує підприємців на загальній системі оподаткування про підстави для зменшення суми авансового платежу з податку на доходи фізичних осіб.

Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).

У разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більше, ніж на 20 відсотків у порівнянні з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал, платник податку має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у наступний строк, встановлений абз. першим підпункту 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України, пропорційно зменшенню суми зазначеного доходу. Для такого зменшення суми авансового платежу фізичною особою - підприємцем до настання строку сплати такого авансового платежу до контролюючого органу подається заява у довільній формі, що містить розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, що призвели до зменшення суми отриманого доходу.

Такий порядок регламентовано підпунктом 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України.

Отже, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у наступний строк, встановлений пп. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України, пропорційно зменшенню суми зазначеного доходу, у разі, якщо відбулось зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більше ніж на 20 відсотків у порівнянні з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал.

Також, нагадуємо, що фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені Податкового кодексу України для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи, що передбачено пунктом 177.5 статті 177 цього Кодексу.

Сума надміру витрачених коштів, отриманих на відрядження оподаткуються військовим збором

Сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, підлягає оподаткуванню військовим збором .

Відповідно до підпункту 1.1 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України платниками військового збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 ПКУ, зокрема фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5 відсотка.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 ПКУ.

Також варто зауважити, що пунктом 163.1 статті 163 ПКУ передбачено, що об’єктом оподаткування резидента є, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до пункту 170.9 статті 170 ПКУ.

Таким чином, суми зазначених коштів підлягають оподаткуванню військовим збором.

Разова матеріальна допомога: оподаткування військовим збором

Дніпропетровська ОДПІ повідомляє, що відповідно до п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі - ПКУ) об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) та інші доходи, крім зазначених у статті 165 ПКУ.

Якщо працедавець надає окремим працівникам матеріальну допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами без встановлення цілей або напрямів її витрачення та носить разовий характер, наприклад на вирішення соціально-побутових потреб, то сума такої допомоги є нецільовою благодійною допомогою та оподатковується, з урахуванням п.170.7 ст. 170 ПКУ.

Відповідно до п.п. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (у 2015 році – 1710 гривень).

При цьому, якщо сума нецільової благодійної допомоги перевищує зазначений розмір, то сума такої допомоги в частині її перевищення є об’єктом оподаткування військовим збором на загальних підставах.

Враховуючи викладене до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, тобто не оподатковується, сума нецільової благодійної допомоги, що надається роботодавцем на користь працівника, яка сукупно у 2015 році не перевищує – 1710 грн., а в частині її перевищення є об’єктом оподаткування військовим збором на загальних підставах.

За фіскальним чеком покупець може перевірити легальність касового апарату продавця

Державна фіскальна служба запровадила новий електронний сервіс, за допомогою якого громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати інформацію, чи зареєстрований конкретний реєстратор розрахункових операцій (РРО) в органах ДФС.

Так, наприклад, будь-який громадянин, придбавши товар в магазині, за отриманим фіскальним чеком може перевірити чи зареєстрований в органах ДФС касовий апарат, на якому продавцем товарів або послуг був роздрукований цей фіскальний чек.

У свою чергу, суб’єкт господарювання завдяки сервісу, зокрема, може отримати дані щодо фіскальних номерів РРО, найменування суб’єкта господарювання (прізвища, імені, по батькові), дату реєстрації, номер останньої книги обліку розрахункових операцій (КОРО), зареєстрованої на такий РРО та дати її реєстрації тощо.

Також запроваджений електронний сервіс містить інформацію про зареєстровані суб’єктами господарювання книги обліку розрахункових операцій.

Користувач сервісу також може отримати інформацію щодо фіскальних номерів РРО та КОРО, реєстрацію яких скасовано за заявою суб’єкта господарювання або з ініціативи органів ДФС.

Сервісом можна скористатися на офіційному порталі ДФС (www.sfs.gov.ua) у розділах «Інформація про РРО» та «Інформація про книги ОРО».

Про доповнення до програмного забезпечення по формуванню податкової звітності

Департамент розвитку IT Державної фіскальної служби України з метою інформування платників повідомляє, що доповнення до програмного забезпечення «Система формування та подання до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв’язку податкової звітності, податкових накладних та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді» (далі Система) до версії 1.31.3 станом на 17 липня 2015 року розташовано на сайті Державної фіскальної служби України sfs.gov.ua в розділі «Електронна звітність > Платникам податків про електронну звітність > Програмне забезпечення > ОПЗ - програмне забезпечення по формуванню та подачі платниками податків податкової звітності та реєстру отриманих та виданих податкових накладних до органів ДПС в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку».

Даний комплект програмного забезпечення включає в себе зміни та доповнення з 05.06.2012 року по 17.07.2015 року включно (містить доповнення, починаючи з версії 1.31) та встановлюється тільки на релізи Системи версії 1.31.*, при цьому всі персональні довідники та налаштування користувача залишаються незмінними.

Перелік змін та доповнень (версія 1.31.3) (станом на 17.07.2015)

Коригування існуючих форм, шаблонів та даних:

Схеми даних (XSD):

1. соmmоn_types.хsd - "Загальні типи даних" додано нові типи "Позитивні числові дані 2 знаки після коми" та "Позитивні числові дані 2 знаки після коми в колонці"

  1. F1201007 - "Податкова накладна" - всі грошові одиниці можуть приймати лише позитивне значення.

Увага ! Операція “Урожай-2015”!

Дніпропетровська ОДПІ повідомляє, що по всій території Дніпропетровщини проводиться операція “Урожай – 2015”. Націлена вона на виявлення працівників, які неофіційно, без законних на те підстав працюють у фермерів та інших сільгоспвиробників на зборі врожаїв. Особливої актуальності набуває це в жнива, коли для збирання врожаю додатково залучаються комбайнери, механізатори і ті, хто безпосередньо працює в полях.

Шановні фермери та сільгосптоваровиробники! Дніпропетровська ОДПІ звертається до вас з вимогою не нехтувати нормами трудового та податкового законодавства. Операція “Урожай – 2015” триватиме до повного збору врожаю, а разом з нею триватиме і робота органів фіскальної служби в напрямку легалізації використання праці тих людей, які важко працюють, а натомість позбавлені соціальних гарантій.

Скористайтесь сервісом ДФСУ «Пульс»

Дніпропетровська ОДПІ звертає увагу платників, що головний принцип роботи сервісу «Пульс» – зворотній зв’язок та оперативне вирішення проблемних питань платників. Ефектом такого зворотного зв’язку стає покращення сервісного супроводу підприємництва. Працівники ДФС не тільки приймають повідомлення від громадян, а й інформують заявників про результати розгляду звернень та вжиті заходи.

Номер телефону сервісу ДФСУ „Пульс” (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Щодо затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору

Наказом Міністерства фінансів України від 09.07.2015 №636 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору» затверджено такі форми:

- Форма Податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів;

- Форма Податкової декларації з туристичного збору.

Із зазначеним наказом можливо ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС України у підрозділі «Податкове законодавство» розділу «Законодавство».

Зменшення податкового тиску

З 01.09.2015 р. набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу України, якими, зокрема, підвищено вартісну межу для основних засобів з 2500 до 6000 грн.

Віднесено до повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, проведення періодичного узагальнення податкових консультацій. Крім того, визначено, що консультації, крім узагальнюючих, надаються: в усній формі — контролюючими органами; у письмовій або електронній формі — контролюючими органами в АР Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, та підлягають обов’язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім’я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.

Уточнено умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок.

Тимчасово, до 31.12.2016 р. включно, платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік становив менше 20 млн. грн., штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення в терміни, визначені Податковим кодексом України, скасовуються протягом 10 днів з дня сплати такого податкового зобов’язання у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Закон від 17.07.2015 р. № 655-VIII

Зустрічні звірки

З 05.08.2015 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою внесено зміни до власної постанови від 27.12.2010 р. № 1232, якими приведено у відповідність із чинним законодавством порядок проведення контролюючими органами зустрічних звірок.

Передбачено, що у разі встановлення фактів, які не дають змогу провести зустрічну звірку суб’єкта господарювання у зв’язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб’єкта господарювання та/або його посадових (уповноважених) осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), ненаданням інформації та документів для проведення зустрічної звірки, контролюючий орган (виконавець) складає акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб’єкта господарювання, який підписується посадовими особами контролюючого органу (виконавця). Постанова від 22.07.2015 р. № 526

Обчислення середньої заробітної плати мобілізованих працівників

З 07.08.2015 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою внесено зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого власною постановою від 08.02.95 р. № 100, з урахуванням норм якого проводитиметься обчислення середньої заробітної плати працівникам, які були звільнені в запас з військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, та повторно призвані для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Зазначено, що у разі коли розрахована в установленому порядку середня заробітна плата є нижчою від середньої заробітної плати, яка зберігалася за працівником протягом періоду попередньої військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, для розрахунку компенсації застосовується середня заробітна плата, яка зберігалася за працівником протягом періоду попередньої військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період. (Постанова від 29.07.2015 р. № 542)

Останні зміни в законодавстві для єдинників

23 липня поточного року набув чинності Закон України № 569-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій". Ці зміни прокоментувала заступник начальника – начальник Солонянського відділення Дніпропетровської ОДПІ Людмила Бик для представників засобів масової інформації: «Прийнятий закон скасовує обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для платників єдиного податку першої групи, а також другої та третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн. У разі перевищення – застосування РРО для такого платника стає обов’язковим”.

Людмила Володимирівна нагадала про зміни, внесені до п.12 ст.3 Закону про РРО стосовно фізичних осіб – підприємців, які не є платниками єдиного податку або зареєстровані платниками податку на додану вартість, а саме: підприємці, які встановили касові апарати, повинні повністю всі закупки товару підтверджувати документами, так як закон зобов’язав всіх суб’єктів вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

Понад 6,6 мільярдів гривень податкових платежів отримали місцеві бюджети Дніпропетровщини з початку року

За сім місяців 2015 року до кошиків місцевих бюджетів Дніпропетровської області надійшло 6 мільярдів 620,4 мільйонів гривень, що в порівнянні з минулим роком на 1 мільярд 125,8 мільйонів гривень, або на 20,5% більше. Про це повідомила заступник начальник Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.

Найбільшу питому вагу в доходах місцевих бюджетів Дніпропетровського регіону займає податок на доходи фізичних осіб – 49,1%, якого протягом січня – липня поточного року зібрано 3 млрд. 252,6 млн. грн.

Плата за землю з юридичних та фізичних осіб теж у переліку бюджетоутворюючих податків і зборів для місцевих бюджетів області. Зокрема, юридичні особи сплатили 1 млрд. 197,9 млн. грн., а фізичні особи – 97,8 млн. грн. цього платежу. Податок на прибуток підприємств склав 652,9 млн. грн. Внесок дніпропетровських спрощенців до місцевих скарбниць – 428,8 млн. грн. єдиного податку.

Нові зміни у трансфертному ціноутворенні

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 13.08.2015 набрав чинності Закон України від 15.07.2015 №609-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення» (далі – Закон №609)

Законом №609 внесені, зокрема, наступні зміни:

- вилучено посилання на можливість контролю операцій за правилами статті 39 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) для цілей нарахування податку на додану вартість (підпункт 39.1.4 пункту 39.1статті 39 Кодексу);

- збільшено обсяг контрольованих операцій одного контрагента з 20 до 50 мільйонів гривень, при досягненні якого платники податків зобов’язані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, який реалізує державну податкову і митну політику (підпункт 39.2.1.7 пункту 39.2 статті 39 Кодексу);

- визначено умови, за наявності яких господарські операції визнаються такими, що відповідають принципу «витягнутої руки» (підпункт 39.2.1.8 пункту 39.2 статті 39 Кодексу);

- встановлено вичерпний перелік фінансових показників, що забезпечують встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки», та які можуть використовуватись під час визначення рівня рентабельності контрольованих операцій (підпункт 39.3.2.5 пункту 39.3 статті 39 Кодексу);

- скорочено підстави для перевірки контрольованих операцій (підпункт 39.5.2.1 пункту 39.5 статті 39 Кодексу);

- змінено розмір штрафів за неподання (несвоєчасного подання) звіту про контрольовані операції та невідображення контрольованих операцій у поданому звіті (пункт 120.3 статті 120 Кодексу);

- визначено, що пропорційне коригування для контрольованих операцій з резидентами, здійснених до 1 січня 2015 року, проводиться за правилами, що діяли до 1 січня 2015 року (доповнення пунктом 34 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу).

Про зміни законодавства з питань оподаткування неприбуткових організацій

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 13 серпня 2015 року, набрав чинності Закон України від 17.07.2015 №652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» (далі – Закон №652).

Законом №652 внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), направлені на удосконалення регулювання правового статусу та оподаткування неприбуткових організацій, зокрема:

- переглянуто та розширено перелік суб’єктів господарювання – юридичних осіб, які не є платниками податку на прибуток підприємств (підпункт 133.4.6 пункту 133.4 статті 133 Кодексу);

- визначено порядок та умови, за яких неприбуткові підприємства, установи та організації не є платниками податку на прибуток підприємств (доповнення пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України);

- встановлено особливості перебування установ та організацій у Реєстрі неприбуткових установ та організацій (доповнення пунктами 34 та 35 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу);

- передбачено, що починаючи з 1 січня 2015 року та на період проведення антитерористичної операції, непроведення коригування, встановленого підпунктом 140.5.9 пункту 140.5 статті 140 Кодексу, щодо сум коштів або вартості спеціальних засобів індивідуального захисту тощо, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані), зокрема Збройним Силам України (пункт 33 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу).

До уваги платників – затверджені нові форми декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.

З 18.08.2015 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 09.07.2015 №636 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.072015 за №912/27357 (далі – наказ №636) (опубліковано в «Офіційному віснику України» від 18.08.2015 №63).

Наказом №636 затверджено нові форми:

- податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів;

- податкової декларації з туристичного збору.

Відповідно до пункту 2 наказу №636 втратив чинність наказ Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 №866 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.01.2014 за №141/24918.



Термін подання розрахунку частини чистого прибутку (доходу)

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державною фіскальною службою України у листі від 19.08.2015 №30946/7/99-99-15-02-02-17 «Щодо терміну подання розрахунку частини чистого прибутку (доходу)» (далі – лист ДФС України №30946) надано роз’яснення щодо терміну подання розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями.

Контроль за відрахуванням до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями (далі – частина прибутку) покладено на ДФС України згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 №106 «Деякі питання ведення обліку податків і зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів бюджету» із змінами.

Порядок відрахування до державного бюджету частини прибутку затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 №138 зі змінами (далі – Порядок №138).

Відповідно до пункту 3 Порядку №138 частина прибутку, що підлягає сплаті до державного бюджету, визначається державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями відповідно до форми розрахунку, встановленої Державною податковою службою.

Розрахунок частини прибутку разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями до органів ДФС у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств (пункт 3 Порядку № 138).

Наказом Державної податкової адміністрації України від 16.05.2011 №285 «Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.05.2011 за №643/19381, визначено, що звітним періодом, за який подається розрахунок частини прибутку, є перший квартал, перше півріччя, три квартали, рік.

Відповідно до пункту 137.4 статті 137 Кодексу для податку на прибуток підприємств податковим (звітним) періодом є календарний рік з урахуванням положень, визначених пунктом 57.1 статті 57 Кодексу. Тобто, базовим звітним періодом для подання декларації з податку на прибуток є податковий рік.

При цьому, статтею 57 Кодексу та самою формою декларації з податку на прибуток, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 №872, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20 січня 2014 року за № 103/24880, визначено право платників податку на прибуток у частині подання декларації з цього податку за податкові звітні періоди: перший квартал, півріччя, три квартали, рік.

Згідно з пунктом 46.2 статті 46 Кодексу платники податку на прибуток зобов’язані подавати разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність.

Частина прибутку сплачується державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями до державного бюджету наростаючим підсумком за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності.

Таким чином, і розрахунок такого платежу платник зобов’язаний здійснювати за результатами квартального звітного періоду. Отже, базовим звітним періодом для нарахування та сплати частини прибутку є календарний квартал.

Лист ДФС України №30946 розміщений на офіційною веб-порталі ДФС України за посиланням:

https://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/listi-dps/211858.html.

Порядок взяття на облік юридичної особи у разі прийняття судового рішення щодо відміни державної реєстрації припинення

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.

Відповідно до пункту 1 статті 41 Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» із змінами та доповненнями (далі – Закон №755) підставою для внесення до Єдиного державного реєстру запису про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи є постановлення судом рішення щодо відміни державної реєстрації припинення юридичної особи.

Державний реєстратор повинен не пізніше наступного робочого дня з дати надходження судового рішення щодо відміни державної реєстрації припинення юридичної особи внести до Єдиного державного реєстру запис про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи та в той же день повідомити органи статистики, фіскальної служби, Пенсійного фонду України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про внесення такого запису для взяття юридичної особи на облік та/або вчинення інших дій відповідно до законодавства, а також повідомити юридичну особу про внесення до Єдиного державного реєстру запису про відміну державної реєстрації її припинення (пункт 2 статті 41 Закону №755).

Згідно із пунктом 3.2 розділу ІІІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за №1562/20300 із змінами і доповненнями, підставою для взяття на облік за основним місцем обліку в органі фіскальної служби є надходження до цього органу, зокрема, відомостей з Єдиного державного реєстру або відповідного повідомлення державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо відміни державної реєстрації припинення юридичної особи.

Первинна реєстрація РРО

Відповідно до пункту 3 статті 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами (далі – Закон №265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій (далі – Державний реєстр РРО), з додержанням встановленого порядку їх застосування.

Згідно зі статтею 2 Закону №265 Державний реєстр РРО – перелік моделей РРО та їх модифікацій, які мають підтвердження відповідності вимогам діючих державних технічних регламентів та стандартів згідно із Законом України від 17.05.2001 №2406-ІІІ «Про підтвердження відповідності», а також відповідають вимогам нормативних актів України, і такі РРО дозволені для застосування у сфері, визначеній Законом №265.

Наказом Державної фіскальної служби України від 09.07.2015 №485 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» затверджено новий Державний реєстр РРО.

Державний реєстр РРО складається з двох частин. До першої частини Державного реєстру РРО внесено інформацію про РРО, дозволені до первинної реєстрації.

Первинна реєстрація РРО – реєстрація РРО уповноваженими державними органами вперше щодо цього РРО. Тобто первинній реєстрації підлягають моделі (модифікації) РРО, які не експлуатувалися (нові) та внесені до першої частини Державного реєстру РРО.

Інформація про РРО, первинну реєстрацію яких заборонено, тобто перелік моделей (модифікацій) РРО, які використовувались, містить друга частина Державного реєстру РРО.

Дане роз’яснення розміщене у категорії 109.01 (визначення термінів) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України.

Порядок надання до органу ДФС фізичною особою – єдинником заяв про відпуску та втрату працездатності

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Згідно з пунктом 295.1 статті 295 Кодексу платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

До першої групи платників єдиного податку належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню, які не використовують працю найманих осіб. Обсяг доходу не перевищує 300 тисяч гривень протягом календарного року (підпункт 1 пункту 294.1 статті 294 Кодексу).

Друга група платників єдиного податку – це фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, які не використовують працю найманих осіб або кількість найманих осіб одночасно не перевищує 10 осіб. Обсяг доходу не перевищує 1,5 мільйона гривень протягом календарного року (підпункт 2 пункту 294.1 статті 294 Кодексу).

Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності (пункт 295.2 статті 295 Кодексу).

Відповідно до пункту 295.5 статті 295 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Пунктом 295.6 статті 295 Кодексу встановлено, що суми єдиного податку, сплачені відповідно до пункту 295.5 статті 295 Кодексу підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку.

Відповідно до підпункту 298.3.2 пункту 298.3 статті 298 Кодексу інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі.

Окремого терміну подання до контролюючого органу заяви щодо періоду щорічної відпустки та форми даної заяви нормами Кодексу не передбачено.

З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) рекомендовано подавати до контролюючого органу заяву щодо періоду щорічної відпустки до її початку, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подавати одразу після закінчення лікарняного.

Дане роз’яснення розміщене у категорії 107.12 (інші питання) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України.

Про Реєстр неприбуткових установ та організацій

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру встановлює Кабінет Міністрів України. Такі норми передбачено підпунктом 133.4.5 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України.

Підпунктом 133.4.6 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України визначено, що до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені:

бюджетні установи;

громадські об’єднання, політичні партії, творчі спілки, релігійні організації, благодійні організації, пенсійні фонди;

спілки, асоціації та інші об’єднання юридичних осіб;

житлово-будівельні кооперативи (з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідно до закону здійснено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку і такий житловий будинок споруджувався або придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом), дачні (дачно-будівельні), садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства);

об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків;

професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об’єднання;

сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, кооперативні об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;

інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України.

Слід зазначити, що згідно з п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:

утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;

установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);

внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України).

Зауважимо, що наведений вище перелік та критерії з отримання статусу неприбутковості викладено в новій редакції Податкового кодексу України, з урахуванням доповнень, внесених Законом України від 17 липня 2015 року № 652-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій”, який набрав чинності 13 серпня 2015 року.

Порядок проведення зустрічних звірок

Постановою КМУ від 22.07.2015 №526 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1232 “Про затвердження Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок” .

Зокрема, в пункт 2 внесено зміни, якими визначено, що для проведення зустрічних звірок відбираються суб’єкти господарювання, стосовно яких виникають сумніви та/або необхідність дослідження факту здійснення таких операцій, їх виду, обсягу і якості, розрахунків, що здійснювалися між суб’єктами, реальності та повноти відображення в обліку платників податків таких операцій.

Також пункт 7 доповнено абзацом, яким встановлюється, що у разі виявлення фактів, які не дають змогу провести зустрічну звірку суб’єкта господарювання, контролюючий орган складає акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб’єкта господарювання.

Порядок розміщено за посиланням:

https://www.kmu.gov.ua/control/ru/cardnpd?docid=248365134

Державна фіскальна служба України інформує бізнес про застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку

Верховною Радою України було прийнято Закон України від 01 липня 2015 року № 569 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій», який набрав чинності з 23 липня 2015 року.

У разі перевищення платниками єдиного податку в календарному році обсягу доходу 1 млн. грн. обов’язковим стає застосування РРО.

Вже 8 750 платників єдиного податку ІІІ групи (фізичні особи-підприємці) за І півріччя 2015 року перевищили обсяг доходу 1 млн. гривень.

Повідомляємо, що таким платникам єдиного податку ІІІ групи (фізичні особи-підприємці) необхідно врахувати цю інформацію, оскільки уже з 1 жовтня 2015 року вони зобов’язані при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

Також ДФС повідомляє про необхідність платникам єдиного податку ІІІ групи (фізичні особи-підприємці) постійно контролювати обсяг своїх доходів.

Зокрема, всі платники єдиного податку ІІІ групи (фізичні особи-підприємці) зобов’язані при перевищенні обсягу доходу 1 млн. грн. розпочати застосовувати РРО.

Водночас, платники єдиного податку ІІ групи (фізичні особи-підприємці) у разі перевищення обсягу доходу 1 млн. грн. у 2015 році (незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення) зобов’язані з 01.01.2016 при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО.

Довідково:

Стаття 296. Ведення обліку і складення звітності платниками єдиного податку

(Кодекс податковий, ВР України, від 02.12.2010, № 2755-VI «Податковий кодекс України»)

296.10. Реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:

першої групи; другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Сервіс «Пульс» ефективний канал комунікації з громадянами

З початку року на антикорупційний сервіс ДФС „Пульс” надійшло 1 звернення стосовно роботи Дніпропетровської ОДПІ. Питання, з яким звернуся платник району, стосувалося з проблемами при подачі звітності та реєстрації податкових накладних. Звернення розглянуте та вирішено по суті відповідно до чинних нормативно - правових актів.

Нагадуємо, що платники податків можуть зателефонувати за номером (044)284-00-07 та повідомити на «Пульс» про неправомірні дії або бездіяльність працівників податкових інспекцій та митниць, про можливі корупційні дії з їх боку, про проблеми з поданням звітності, реєстрацією платником єдиного податку, поскаржитися на організаційні негаразди та некоректні моменти під час проведення перевірок тощо.

День Незалежності України відзначили у Дніпропетровській ОДПІ

В.о. начальника Дніпропетровської ОДПІ з нагоди святкування 24-ї річниці Дня незалежності України привітав трудовий колектив інспекції зі святом та побажав мирного та світлого неба, міцного здоров’я, добра, та злагоди, щоб в кожній родині панував добробут, спокій та благополуччя.

За сумлінну працю та високий професіоналізм у нелегкій та клопітливій службі керівник інспекції Руслан Царук вручив подяки кращим працівникам інспекції.

Черговий сеанс «гарячої лінії» в Дніпропетровській ОДПІ

Днями в Дніпропетровській ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» за участі начальника відділу реєстрації платників податків та електронних сервісів Андрія Івінського.

Він детально зупинився на питаннях надання адміністративних послуг у Центрі обслуговування платників Дніпропетровської ОДПІ.

Варто зазначити, що достатньо популярною темою було і подання звітності в електронному вигляді, зокрема, стосовно програмного забезпечення та умов отримання сертифікатів ключів електронного цифрового підпису.

Нагадуємо, що у Центрі обслуговування Дніпропетровської ОДПІ громадяни можуть безкоштовно отримати: всі види адміністративних послуг; програмне забезпечення для подання звітності в електронному вигляді; сертифіковані ключі електронного цифрового підпису.

Разом із цим, громадянин має право на безкоштовну консультацію з питань податкового законодавства, може скористатися комп’ютером, підключеним до мережі Інтернет, для подачі звітності та отримати допомогу в разі виникнення проблем з даного питання.

Механізм відкриття/закриття рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ

Механізм відкриття та закриття рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ визначено Порядком електронного адміністрування ПДВ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 р. №569.

Відповідно до п.2 цього Порядку електронний рахунок - це рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку.

Пунктом 5 Порядку №569 встановлено, що електронні рахунки відкриваються виключно на підставі реєстру платників податку, який ДФС після присвоєння особі індивідуального податкового номера платника податку надсилає Казначейству. При цьому для кожного платника податку Казначейством відкрито один електронний рахунок. Для філій чи окремих структурних підрозділів відкриття електронних рахунків у Казначействі не передбачено.

Якщо платник ПДВ делегував філії право складання податкових накладних, на таку філію поширюються загальні правила складання та реєстрації в ЄРПН податкових накладних, а електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ у Казначействі відкривається виключно платнику податку – головному підприємству.

Також, відповідно Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» №643-VIII від 28.07.2015 року, сільськогосподарським товаровиробникам, які застосовують спец режим ПДВ, Держказначейством починаючи з 01.08.2015 року автоматично відкрилися додаткові електронні рахунки для зарахування сум ПДВ від сільськогосподарської діяльності. Кошти з таких рахунків Казначейством автоматично (в день їх зарахування на електронний рахунок с/г підприємством) перераховуються на спеціальні рахунки с/г товаровиробників.

Відповідальність передбачена за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних

Пунктом 120¹.1 ст. 120¹ Кодексу (з урахуванням внесених змін) передбачені штрафи за порушення платниками податку термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних у таких розмірах:

– 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

– 20 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

– 30 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

– 40 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

Зазначені штрафи застосовуються у разі, якщо такі накладні та розрахунки коригування підлягають наданню покупцям – платникам ПДВ.

Також п.120¹.2 ст.120¹ Кодексу визначено, що відсутність з вини платника реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладання штрафу в розмірі 50 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній/розрахунку коригування.

Водночас, відповідно до п. 35 підр.2 р.ХХ Кодексу норми абзацу другого п.120¹.1 ст.120¹ Кодексу не застосовуються при порушенні термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, складених у період з 1 лютого до 1 липня 2015 року.

Яким чином можна отримати додаткову інформацію щодо електронного адміністрування ПДВ?

Для зручності платників на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України функціонує банер “Електронне адміністрування ПДВ”, в якому розміщено актуальні питання-відповіді, перелік електронних сервісів та форматів для отримання інформації з системи електронного адміністрування ПДВ, роз’яснення щодо особливостей реєстрації податкових накладних та складання податкової звітності, тощо.

Окрім того, у ДФС функціонує Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс. У розділах загальнодоступного інформаційного ресурсу «Запитання – відповіді з Бази знань», «Нормативні та інформаційні документи» та «Письмові консультації» розміщена необхідна інформація щодо електронного адміністрування ПДВ. Телефони «гарячої» лінії Інформаційно-довідкового департаменту: 0 800 501 007.

Для отримання детальних консультацій щодо податку на додану вартість також можна звернутись у Центр обслуговування платників за місцем реєстрації.

Як розрахувати суму земельного податку, якщо документи на землю відсутні (перебувають на оформленні)?

Дніпропетровська ОДПІ повідомляє, що базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.

Ставки земельного податку встановлено Податковим кодексом України.

Управління у сфері оцінки земель і земельних ділянок відповідно законодавства здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Суб’єкту господарювання потрібно звернутися за інформацією щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки до територіального органу Держземагентства України за місцезнаходженням земельної ділянки.

З початку року Дніпропетровською ОДПІ видано понад 1800 реєстраційних номерів

За словами начальника відділу реєстрації платників податків та електронних сервісів Андрія Івінського, ця послуга залишається найбільш запитуваною серед відвідувачів. ЇЇ частка в загальній кількості наданих адміністративних послуг складає 37%. В липні – серпні надано 560 таких послуг.

Зафіксовано 20 випадків відмови від ідентифікаційного номера. Слід відмітити, що у випадку, якщо громадянин з релігійних чи інших міркувань бажає відмовитись від реєстраційного номера облікової картки платника податків, то про своє рішення він повинен повідомити відповідний податковий орган, після чого в його паспорті робиться відповідна відмітка. Відтак, такий платник матиме право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. Облік таких платників ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру за прізвищем, ім’ям та номером паспорта.

Шановні громадяни, у разі виникнення розбіжностей або питань щодо облікової картки, звертайтесь до Центру обслуговування платників Дніпропетровської ОДПІ за адресою: смт. Ювілейне, вул. Теплична, 13.

Чи має право контролюючий орган вилучити суму ПДВ із податкового кредиту покупця, якщо постачальник не включив таку суму до податкових зобов’язань?

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України, не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.

Де можна ознайомитись з інформацією щодо режиму роботи, розміщення віддалених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД та переліком документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів?

Детальну інформацію щодо режиму роботи, розміщення віддалених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД можна отримати на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (acskidd.gov.ua/головна /«Контакти»).

Перелік документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів, наведено в розділі підготовка документів та реєстрація, розміщеного на офіційному інформаційному ресурсі АЦСКІДД acskidd.gov.ua/головна/«Реєстрація користувачів».

Які пільги щодо сплати земельного податку встановлені для ЮО з 01.01.2015?

Від сплати земельного податку звільняються:

- санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;

- громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці та за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»;
- бази олімпійської та паралімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України.


Прес-служба СМР - 31.08.2015.

Українська
Англійська