Logo

Telegram
Facebook

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПОВІДОМЛЯЄ


У січні-вересні 2015 року до бюджету сплачено понад 132 млрд. грн. ЄСВ

Протягом січня - вересня поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування склали майже 132 млрд. грн. Зокрема, у вересні до бюджету сплачено 15,3 млрд. грн. ЄСВ.

Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”.

Голова Державної фіскальної служби України, Роман Насіров, привітав колег з Днем захисника України

Голова Державної Фіскальної служби Роман Насіров привітав співробітників з Днем захисника України. Він наголосив, що Обов’язком кожного українського громадянина є участь в захисті Вітчизни. Це стосується не тільки поля бою східного регіону, але й захисту інтересів держави на дипломатичній арені, підтримки економіки України, соціального захисту українського населення та виведення України на один рівень з розвинутими країнами світу.

"Ми своїми силами, працею, розумом і молитвами повинні берегти усе те, що дісталося нам такою дорогою ціною, будувати майбутнє України, нації, майбутнє наших дітей. Давайте гідно виконувати свій обов’язок, захищаючи безпеку, гідність та інтереси нашої Вітчизни", - закликав Роман Насіров.

У Києві податкова міліція встановила факт ухилення від сплати податків на суму 10,5 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції у м. Києві зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері оптової торгівлі хімічними продуктами.

Встановлено, що зазначені особи у 2013-2014 роках безпідставно завищили суму валових витрат та податковий кредит з податку на додану вартість за рахунок проведення безтоварних операцій з низкою підприємств з ознаками фіктивності.

Ці дії призвели до ухилення від сплати податків на суму 10,5 млн. грн.

Тривають слідчі дії зі встановлення кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.

Податковою міліцією у Києві вилучено велику партію продукції торгової марки Apple на суму понад 10 млн. грн.

Працівниками податкової міліції м. Києва у рамках операції «Рубіж-2015» та розслідування кримінального провадження за ст.212 КК України на підставі ухвал суду проведено обшуки торгових та складських приміщень низки Інтернет магазинів.

Під час обшуків вилучено близько 2 тисяч одиниць продукції торгової марки Apple, у тому числі більше 300 мобільних телефонів Iphone, 45 планшетів Ipad, 50 ноутбуків MacBook та комп’ютерів iMac, годинники Apple Watch, медіа плеєри iPod, медіа приставки та аксесуари.

Весь вилучений товар був ввезений на територію України з порушеннями податкового та митного законодавства.

Загальна вартість вилученої продукції складає понад 10 млн. грн.

Крім того, у ході проведення обшуків вилучено близько 100 одиниць продукції фірм Sony, Canon та Samsung (принтери, телевізори, ігрові приставки), яка, згідно інформації офіційних представників вказаних компаній, також ввезена поза митним контролем. Тривають слідчі дії.

До уваги суб’єктів господарювання, які перевозять товари до/з неконтрольованої території

Довідкова інформація з питань оформлення заяв на внесення до переліків суб’єктів підприємницької діяльності та груп товарів на перевезення до неконтрольованої території (з неконтрольованої території) залізничним транспортом надається за телефонами +380663380880, +380444651326, +380444651327.

З початку 2015 року на потреби української армії надійшло майже 6,4 млрд. грн. військового збору

Протягом січня-вересня поточного року платники податків сплатили до державного бюджету 6 390,5 млн. грн. військового збору. Індикативні показники виконано на 114,4 відс.

У вересні 2015 року до зведеного бюджету України надійшло 778,2 млн. грн. військового збору, що складає 109,3 відс. виконання індикативного показника.

Довідково: військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Його ставка складає 1,5 %. від об’єкта оподаткування.

Платниками збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Для резидента об’єктом оподаткування збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи, отримані з джерел за межами України.

Об’єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

ДФС підтримує конструктивний діалог з громадськістю

Про забезпечення контролю громадськості під час реформування Державної фіскальної служби України та удосконалення механізмів взаємодії Громадської ради при ДФС зі структурними підрозділами служби йшлося під час засідання активу цього консультативно-дорадчого органу 9 жовтня 2015 року.

З представниками Громадської ради спілкувались Голова ДФС Роман Насіров, його Перший заступник Сергій Білан та керівники структурних підрозділів ДФС.

Під час дискусії обговорювалися питання взаємодії ДФС та Громадської ради у напрямі удосконалення податкового, митного законодавства, а також реформування ДФС. Зокрема, представники Громадської ради відзначили оперативність надання ДФС запитуваної інформації та відсутність перешкод у інформаційному обміні зі службою.

На важливості об’єктивної оцінки громадськістю процесу реформування фіскальної служби наголосили керівники ДФС. Наразі, напрацьовуються правові механізми, за якими будуватиметься служба фінансових розслідувань, й представники Громадської ради висловили готовність надати свої пропозиції щодо реформування податкової міліції.

Під час зустрічі також обговорювалися питання визначення митної вартості, впровадження інституту уповноваженого економічного оператора, системи «Електронна митниця», функціонування електронної системи адміністрування ПДВ тощо.

ДФС та Рада бізнес-омбудсмена підписали меморандум про співробітництво та партнерство

Голова ДФС Роман Насіров, та Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета, 12 жовтня 2015 року підписали Меморандум про партнерство та співробітництво між Державною фіскальною службою України та Радою бізнес-омбудсмена.

Відповідно до Меморандуму сторони співпрацюватимуть у напрямі забезпечення прозорості діяльності органів державної влади, сприяння зниженню рівня корупції та запобігання недобросовісній поведінці стосовно суб’єктів підприємництва в Україні.

«Наше завдання – побудувати конструктивний діалог, при якому бізнес та платники податків мають можливість не тільки звернутися, а й системно отримати допомогу у вирішенні проблем, які існували роками. Необхідно зробити так, щоб Державна фіскальна служба стала прикладом того, як центральні органи виконавчої влади повинні спілкуватися зі своїми фактичними клієнтами», - наголосив Роман Насіров.

У свою чергу Альгірдас Шемета відзначив, що офіс бізнес-омбудсмена розробляє системні рекомендації щодо адміністрування податків та інших найбільш болючих питань.

«Я думаю, що підписання цього меморандуму і подальше створення спільних експертних груп стане майданчиком, де всі наші рекомендації ми зможемо обговорити і запропонувати втілити їх в життя», - додав пан Шемета.

Вже наступного тижня почнуть працювати спільні групи експертів ДФС та офісу бізнес-омбудсмена за окремими напрямами, зокрема, щодо покращення адміністрування податків та удосконалення податкового та митного законодавства. Планується й залучення експертів до процесу реформування самої фіскальної служби.

У Києві виявили факт ухилення від сплати 45,9 млн. грн. податків

Працівниками податкової міліції у м. Києві зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері надання послуг з експлуатації нерухомого майна.

З’ясувалося, що вказані посадовці у 2013-2014 роках при будівництві адміністративно-готельного та торгово-розважального центру безпідставно занизили суму валового доходу та завищили суму адміністративних витрат підприємства шляхом використання фіктивних інвестиційних угод.

Зазначені дії призвели до ухилення від сплати податків на суму 45,9 млн. гривень. Тривають слідчі дії.

Податкова міліція викрила факт легалізації більше 70 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції у м. Києві зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері оптової торгівлі зерном, необробленим тютюном, насінням i кормами для тварин.

Вказані посадові особи у 2015 році шляхом невідображення в податковій звітності операцій з купівлі-продажу насіння ріпаку ухилились від сплати податків на суму 11,6 млн. гривень.

Також, зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.209 КК України за фактом порушення чинного законодавства зазначеними посадовими особами.

З’ясувалося, що з метою приховування походження насіння ріпаку врожаю 2015 року вони оформили його реалізацію фіктивному експортеру, чим вчинили незаконні дії, спрямовані на легалізацію 70 млн. 63 тис. гривень.

Слідчі дії тривають.

У ДФС обговорили проблемні питання лікеро-горілчаної галузі

Актуальні питання функціонування сфери виробництва та реалізації лікеро-горілчаної продукції обговорювалися під час робочої зустрічі Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана з представниками Асоціації «Укрводка», підприємств-виробників, реалізаторів та імпортерів алкогольних напоїв.

Перший заступник Голови ДФС поінформував учасників зустрічі про результати роботи ДФС у напрямі боротьби з незаконним виробництвом лікеро-горілчаних виробів та незаконним обігом спирту, незаконним переміщенням через митний кордон та незаконною торгівлею алкоголем. Він також відмітив позитивну динаміку у сплаті акцизного податку. У той же час Сергій Білан наголосив на неприпустимості використання схем мінімізації та нетипового експорту.

«Головне завдання – витримати баланс між забезпеченням платежів до бюджету та нормальним розвитком галузі. Важливими фактором у цьому напрямі є ефективна боротьба з нелегальними виробництвами та детінізація ринку лікеро-горілчаної продукції», - підкреслив Сергій Білан.

Учасники зустрічі домовилися про продовження діалогу з метою боротьби з незаконним обігом спирту, лікеро-горілчаних виробів, виробництвом та реалізацією контрафактної продукції. Зокрема, було вирішено створити спільні контактні групи для взаємодії у боротьбі з найбільш небезпечним сегментом тіньового ринку – виробництвом контрафактної продукції, яка несе загрозу життю та здоров’ю людей.

Щодо закриття рахунків з обліку надходжень до бюджетів авансових внесків з податку на прибуток підприємств з 06.10.2015

У зв’язку із внесенням змін до бюджетної класифікації наказом Міністерства фінансів України від 20.07.2015 № 651 «Про затвердження змін до бюджетної класифікації» у частині виключення кодів, передбачених для обліку надходжень авансових внесків з податку на прибуток підприємств, Державна фіскальна служба України повідомляє таке.

Державною казначейською службою України 06.10.2015 здійснено закриття рахунків з обліку надходжень до бюджетів авансових внесків з податку на прибуток підприємств.

Враховуючи викладене, перерахування сум авансових внесків з податку на прибуток підприємств повинно здійснюватися платниками на бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку податку на прибуток підприємств.

З початку 2015 року на „Пульс” надійшло майже 7,3 тис. звернень від платників податків та громадян

Протягом січня – вересня 2015 року до антикорупційного сервісу Державної фіскальної служби „Пульс” надійшло 7 255 звернень.

Переважна більшість звернень – 5 891 – стосувалось податкової тематики. З питань митної тематики протягом зазначеного періоду на сервіс зателефонували 1 364 громадянина.

Здебільшого звернення стосувались проблем, які виникають при поданні звітності та реєстрації податкових накладних – 2 328 звернень та організації роботи ДФС та її територіальних органів – 1 906 звернень.

Електронного адміністрування ПДВ стосувалось 997 звернень, Затримки митного оформлення товарів, та перевірок суб`єктів господарювання – 814 та 239 звернень відповідно.

Саме антикорупційної тематики стосувалось лише 170 звернень. Не залишаються без уваги суб`єктів господарювання та громадян питання роботи ЦОПів та особливості реєстрації платником ПДВ. Стосовно цих тем за 9 місяців поточного року на „Пульс” надійшло відповідно 98 та 236 звернень. Також 264 дзвінки на „Пульс” булі пов`язані з наявністю черг на митних постах ДФС.

Станом на 1 жовтня 2015 року завершено розгляд 6 699 звернень, а заявники сповіщені про результати розгляду.

Нагадаємо, що за допомогою сервісу „Пульс” можна поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері.

Телефон цілодобової лінії (044) 284-00-07.

З початку року сервісом «Пульс» скористались 576 мешканців Дніпропетровщини

Впродовж січня – вересня 2015 року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» звернулися 576 заявників Дніпропетровського регіону. Порівняно з відповідним періодом минулого року їх кількість збільшилась майже на 31%.

Зокрема, більше половини дзвінків стосувались питань, які виникають при поданні податкової звітності в електронному вигляді (300 звернень); щодо системи електронного адміністрування ПДВ звернулось 113 платників; з приводу організації роботи територіальних органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області – 110 платників; 24 звернення пов’язані з перевірками суб’єктів господарювання; 4 звернення – з антикорупційної тематики.

Усі звернення оперативно розглянуті у встановлений термін та вирішені по суті.

Нагадаємо, що інтерактивний сервіс «Пульс» приймає звернення платників податків з податкових та митних питань. Оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю та митного оформлення можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Актуально для платників ПДВ!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.

Державною фіскальною службою України у листі від 09.10.2015 №37545/7/99-99-19-03-02-17 (далі – лист ДФС України №37545) на доповнення до листа ДФС України від 26.08.2015 №31730/7/99-99-19-03-02-17 «Про особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника» (далі – лист ДФС України №31730) надані роз’яснення стосовно окремих питань заповнення додатка 4 (Д4) до податкової декларації з податку на додану вартість (далі – ПДВ).

Зазначаємо, що лист ДФС України №31730 розміщений на офіційному веб-порталі ДФС України (sfs.gov.ua) за посиланням: https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63902.html).

У разі, якщо платник податку виявив бажання зайво зараховані кошти на електронний рахунок перерахувати до бюджету чи на поточний рахунок, то такий платник податку зобов’яний заповнити та подати у складі податкової декларації з ПДВ Заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА) платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (Д4) (далі – додаток (Д4)).

У такому випадку у додатку (Д4) платник податку зобов’язаний заповнити таблицю про відомості щодо суми коштів на рахунку у СЕА, шо перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (далі – таблиця про відомості).

Порядок заповнення додатку (Д4) та граф таблиці про відомості додатку (Д4) викладений у листі ДФС України №37545, який розміщений на офіційному веб-порталі ДФС України у банері «Електронне адміністрування ПДВ» за посиланням: https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/64385.html

Звертаємо увагу, що ДФС України листом №37545 відкликала абзац листа ДФС України №31730:

«При цьому графа 5 «Сума коштів на рахунку у СЕА податку на додану вартість, що може бути перерахована на поточний рахунок платника» не заповнюється (прочерки та нулі не проставляються)».

Податковий календар на жовтень 2015 року

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 20 жовтня останній день

подання:

- декларації з ПДВ за вересень 2015 року платниками, в яких податковий період дорівнює календарному місяцю;

- декларації акцизного податку за вересень 2015 року;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за вересень 2015 року платниками, які обрали місячний період звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у вересні 2015 року;

- податкової декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за вересень 2015 року;

- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів за вересень 2015 року;

сплати:

- єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого з доходу за вересень 2015 року (крім гірничих підприємств);

- авансового внеску з єдиного податку за жовтень 2015 року платниками 1-ї та 2-ї груп;

- доплати (за потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби після реалізації тютюнової продукції.

На Дніпропетровщині майже 100% платників ПДВ надають перевагу електронній звітності

Майже 100 відсотків платників ПДВ та 88,4 відсотків платників єдиного соціального внеску Дніпропетровської області прозвітували у вересні 2015 року в органи ДФС, скориставшись мережею Інтернет.

Так, із загальної кількості 17 тисяч 164 дніпропетровських платників податку на додану вартість, у вересні поточного року 17 тисяч 138 суб’єктів господарювання скористалися електронним сервісом ДФС, направивши звітність по e-mail. Це майже на 8 відсотків більше, ніж у вересні 2014 року і складає 99,85 відсотків від загальної кількості платників ПДВ Дніпропетровської області.

Також, у вересні 2015 року з 45 тисяч 232 платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Дніпропетровщини 39 тисяч 982 платника прозвітували у фіскальні органи регіону засобами електронного зв’язку, що на 1 відсоток більше, ніж у вересні 2014 року.

«Більшість платників не тільки звикли до зручного електронного формату, але й упевнені в його майбутньому, адже електронна звітність економить не лише час платників, а й фінансові витрати. Це – європейський курс і сучасна світова практика», – переконана заступник начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.

Шановні платники та жителі міста Дніпропетровська!

У місті Дніпропетровську з’явилася група шахраїв, які видають себе за працівників органів державної фіскальної служби Дніпропетровщини, не маючи до них жодного відношення, та телефонують суб’єктам господарювання з вимогами сплати грошових коштів.

У разі виявлення та недопущення у майбутньому подібних випадків шахрайства просимо інформувати ГУ ДФС у Дніпропетровській області за телефоном (056) 370-10-32.

Оновлені довідники податкових пільг станом на 01.10.2015

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державна фіскальна служба України оновила довідники пільг станом на 01.10.2015:

- Довідник №76/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету;

- Довідник №76/2 інших податкових пільг.

Оновлені довідники податкових пільг станом на 01.10.2015 розміщені на головній сторінці офіційного веб-порталу (sfs.gov.ua) у розділі «Довідники» (підрозділ «Довідники пільг») за посиланням:

https://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html

До уваги платників єдиного внеску!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №413 (далі – Постанова №413) визначений порядок повідомлення Державній фіскальній службі (далі – ДФС) та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу.

Ця Постанова була прийнята відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), яка містить положення про укладення трудового договору.

Статтею 259 КЗпП визначено, що державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами –підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

При цьому штрафи, зазначені у частині другій статті 265 КЗпП, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 1 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №423 (далі – Положення №423), Міністерство соціальної політики України (Мінсоцполітики) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері, зокрема, трудових відносин.

Одними з основних завдань Мінсоцполітики є, зокрема, забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері трудових відносин та здійснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю (пункт 3 Положення №423),

Також Мінсоцполітики відповідно до покладених завдань інформує у межах повноважень, передбачених законом, та надає роз’яснення щодо реалізації державної політики з питань, що належать до компетенції Мінсоцполітики (підпункт 103 пункту 4 Положення №423).

Відповідно до норм Постанови №413 органи ДФС лише приймають від суб’єктів господарювання повідомлення про прийняття працівника на роботу, проте не регулюють питання трудових відносин, встановлених статтею 24 КЗпП щодо укладення трудового договору.

До уваги платників єдиного податку – фізичних осіб: порядок звітування за новою формою

Наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за №800/27245, (далі – наказ №578), затверджена нова форма податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (далі – декларація платника ЄП – ФОП).

Наказ №578 набрав чинності 28.07.2015, тобто з дня його офіційного опублікування.

Згідно з пунктом 294.1 статті 294 Кодексу податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

Відповідно до пункту 296.2 статті 296 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платники ЄПФОП першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені пунктом 295.1 статті 295 Кодексу.

Платники ЄПФОП третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду (пункт 296.3 статті 296 Кодексу).

Форми податкових декларацій платника єдиного податку, визначені підпунктами 296.2 – 296.3 статті 296 Кодексу, затверджуються у порядку, встановленому статтею 46 Кодексу.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення (пункт 46.6 статті 46 Кодексу).

З огляду на те, що базовим податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал, то форма декларації платника ЄП – ФОП, затверджена наказом №578, буде використовуватись такими платниками для складання звітності за 2015 рік, починаючи з 01.01.2016, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.

Вказана форма декларації також рекомендована для подання платниками єдиного податку першої та другої груп за річний податковий (звітний) період – 2015 рік.

Дане роз’яснення розміщене у категорії 107.08 (строки подання звітності та порядок її заповнення) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням: https://zir.sfs.gov.ua/main/bz/view/?src=ques

До уваги платників податку на прибуток: закриті рахунки з обліку надходжень до бюджетів авансових внесків

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує про те, що Державна фіскальна служба України на головній сторінці офіційного веб-порталу (sfs.gov.ua) повідомила наступне.

У зв’язку із внесенням змін до бюджетної класифікації наказом Міністерства фінансів України від 20.07.2015 №651 «Про затвердження змін до бюджетної класифікації» у частині виключення кодів, передбачених для обліку надходжень авансових внесків з податку на прибуток підприємств, Державною казначейською службою України 06.10.2015 здійснено закриття рахунків з обліку надходжень до бюджетів авансових внесків з податку на прибуток підприємств.

Враховуючи викладене, перерахування сум авансових внесків з податку на прибуток підприємств повинно здійснюватися платниками на бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку податку на прибуток підприємств.

На 35 відсотків зільшилися надходження до бюджету від платників Дніпропетровщини

«За дев’ять місяців поточного року до зведеного бюджету платниками податків Дніпропетровської області направлено 55 мільярдів 427 тисяч гривень, що на 14 мільярдів 310 тисяч гривень або на 35 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року», про це на прес-конференції для ЗМІ в інформаційному агентстві «МОСТ-ДНЕПР» повідомив радник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ігор Ломако.

До загального бюджету України надійшло 32,5 мільярдів гривень, що на 12,2 мільярдів гривень більше, ніж у минулому році. До єдиного загальнообов’язкового соціального внеску від платників податків області надійшло близько 14,3 мільярди гривень.

За словами Ігоря Ломаки: «Хоча на сьогодні в області вже сплачено близько 60 мільйонів гривень податку з задекларованих сум, але податківці і надалі, постійно, будуть проводити роботу по повному погашенню заборгованостей з задекларованого прибутку. Адже, по перше, всі ці кошти надходять до місцевих бюджетів. Тож, від них залежать зарплати бюджетників, соціальні виплати і виконання регіональних програм. А по друге, що навіть важливіше – це дотримання принципу рівності кожного при сплаті податку!».

«Область на Україні входить у п’ятірку найбільших платників податку: громадяни і підприємці в повній мірі наповнюють бюджети і країни, і області. Також, близько 3,2 мільярдів гривень доходу задекларували громадяни Дніпропетровської області під час кампанії «Декларування – 2015». Сплата податку до місцевого бюджету становить 62,5 мільйони гривень. Тож, хочеться висловити подяку громадянам і представникам бізнесу області, які сумлінно виконують свої обов’язки при сплаті податків» - підсумував виступ Ігор Ломако.

Понад 4 млрд. грн. отримала Дніпропетровщина завдяки децентралізації

Дніпропетровщина вже відчуває переваги фінансової децентралізації, зазначив голова облдержадміністрації Валентин Резніченко під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

«За 9 місяців до місцевих бюджетів надійшло 8,8 млрд. грн. – майже на 30% більше, ніж торік. Чималу роль в цьому зіграли нові податки, які завдяки децентралізації залишаються на місцях. Це податок на прибуток та акциз», - розповів він. Очікується, що така позитивна динаміка збережеться до кінця року. «Близько половини додатково зароблених коштів ми направили на виплату заробітної плати та інші соціальні витрати. Все інше - на реалізацію інфраструктурних проектів», - сказав Валентин Резніченко.

За результатами роботи фіскальної служби України у 2015 році плануються надходження до Державного бюджету у сумі 480 мільярдів гривень, – про це на виїзному засіданні бюджетного комітету Верховної ради України повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

У 2015 році значно зросли надходження до місцевих бюджетів і в Дніпропетровській області. «Розпочата процедура бюджетної децентралізації вже дала до бюджету Дніпропетровщини близько 4 мільярдів 400 мільйонів гривень» - повідомив Голова комітету Верховної ради України з питань бюджетної політики Андрій Павелко.

Крім бюджетних питань, розглянуто можливість фінансування в Дніпропетровській області автомобільних розв’язок і автомагістралей.

«Дніпропетровська область єдина, яка має кордони відразу з сімома областями України. Тут формуються відразу п’ять транспортних потоків. І всі вони проходять через житлові райони Дніпропетровська. Для порівняння в Миколайові всього один транспортний потік, у Запоріжжі - два» - зазначив у своєму виступі колишній голова Дніпропетровської міської ради України, а нині народний депутат України Іван Куліченко.

Проте є вкрай важливі для області питання, які неможливо вирішити без допомоги центральної влади. Просити Кабмін врахувати їх при формуванні проекту бюджету України на наступний рік – таке рішення сьогодні в Дніпропетровську прийняли члени Комітету ВРУ з питань бюджету. Вони запропонують виділити області три субвенції з держказни: на утеплення багатоквартирних будинків, на новий електротранспорт та на реабілітацію бійців АТО.

Організація митного контролю та митного оформлення товарів на території Дніпропетровської області

9 жовтня у медіа-центрі «ДНЕПР ПОСТ» відбулася прес-конференція на тему «Організація митного контролю та митного оформлення товарів на території Дніпропетровської області» за участі головного державного інспектора відділу організації митного контролю, управління організації митного контролю та оформлення Дніпропетровської митниці ДФС Володимира Георгійовича Деркача.

Володимир Деркач зазначив: «На теперішній час на території Дніпропетровської області виконання завдань Державної фіскальної служби України у галузі забезпечення реалізації політики у сфері державної митної справи та боротьби з правопорушеннями під час застосування митного законодавства здійснює Дніпропетровська митниця ДФС».

Дніпропетровська митниця ДФС є територіальним органом Державної фіскальної служби України, який підпорядковується цій службі.

Інфраструктура митниці включає 12 митних постів, 7 з них - в обласному центрі: м/п «Дніпропетровськ-південний», м/п «Дніпропетровськ-Ліски», м/п «Дніпропетровськ-індустріальний», м/п «Дніпропетровськ-річпорт», м/п «Дніпропетровськ-лівобережний», м/п «Дніпропетровськ-транспортний», м/п «Дніпропетровськ-аеропорт»; 5 постів - у інших містах області із значним обсягом зовнішньоекономічних операцій: м/п «Дніпродзержинськ», м/п «Павлоград», м/п «Новомосковськ», м/п «Кривий Ріг», м/п «Нікополь».

Митні пости обслуговують:

- 2 міжнародних пункти пропуску через митний кордон для авіаційного сполучення («Дніпропетровськ-аеропорт», «Кривий Ріг-аеропорт»);

- 20 місць митного оформлення;

- 12 місць прибуття автотранспортних засобів.

Для створення належних умов здійснення ЗЕД функціонують:

- 25 митних складів (відкритого типу – 21, закритого типу – 4);

- 9 складів тимчасового зберігання (відкритого типу – 2, закритого типу – 7);

- 1 центральна сортувальна станція (для обробки міжнародних експрес-відправлень);

- 1 магазин безмитної торгівлі (пункт пропуску «Дніпропетровськ-аеропорт»);

- 1 підприємство сфери обслуговування пасажирів, що переміщуються в міжнародному сполученні (пункт пропуску «Дніпропетровськ-аеропорт».

У всіх місцях митного оформлення організовано роботу за принципом «єдиного вікна». Це означає, що усі митні формальності, пов’язані зі здійсненням митного контролю та митного оформлення товарів проводяться одноособово, однією посадовою особою підрозділу митного оформлення.

Відповідно до положень Митного кодексу України товари, що переміщуються через митний кордон України, крім митного контролю можуть підлягати державному санітарно-епідеміологічному, ветеринарно-санітарному, фіто санітарному, екологічному та радіологічному контролю.

На трьох митних постах («Дніпропетровськ-Ліски», «Дніпропетровськ-лівобережний», «Дніпропетровськ-транспортний») та у пунктах пропуску («Дніпропетровськ-аеропорт», «Кривий Ріг-аеропорт») наявні представники усіх державних органів, що здійснюють контроль під час переміщення товарів через митний кордон України, що відповідає концепції «єдиного офісу».

На інших митних постах представники державних органів, що здійснюють контроль під час переміщення товарів через митний кордон України, виконують свої функції у залежності від необхідності проведення кожного з видів контролю.

Налагоджена оперативна взаємодія та комунікація на рівні керівництва Дніпропетровської митниці ДФС та Державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області, Придніпровської регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, Головним управлінням держсанепідслужби у Дніпропетровській області та Державної фіто санітарної інспекції Дніпропетровської області.

Значна увага приділяється запровадженню електронного декларування. Митним кодексом України встановлено, що документи, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів надаються до митниці в електронній формі, із застосуванням засобів електронного цифрового підпису. Згідно з Перехідними положеннями до Митного кодексу України, до 1 січня 2017 року допускається надання таких документів на паперових носіях. На теперішній час майже 99% (98,7%) декларацій на бланку єдиного адміністративного документа надаються митниці в електронному вигляді.

Кількість митних декларацій, оформлених на паперових примірниках, склала 1 337 шт., що становить 1,3% від загальної кількості оформлених декларацій. З них 320 випадків – декларування транспортних засобів громадян – фізичних осіб, 1 017 випадків – декларування значної кількості найменувань товарів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року відсотковий показник кількості оформлених електронних митних декларацій збільшився на 3,6% (з 95,1% до 98,7%).

За фіктивні оборудки дніпропетровське підприємство сплатило до бюджету 600 тисяч гривень

За матеріалами перевірки суб’єкта господарювання Дніпропетровщини, який займається оптовою торгівлею канцеляр- ськими товарами працівники ГУ ДФС у Дніпропетровській області донарахували 600 тисяч гривень податкових зобов’язань разом із штрафними санкціями.

Ухиляючись від сплати податків, посадові особи підприємства проводили сумнівні фінансові оборудки, використовуючи фіктивних контрагентів. Зокрема, не підтверджено реальність здійснення господарських відносин із контрагентами: їх вид, обсяг, якість та розрахунки, а саме, встановлено відсутність об’єктів оподаткування, та неможливість реального здійснення платником операцій по ланцюгу постачання: контрагенти/постачальники – підприємство - контрагенти/покупці.

За результатами перевірки підприємство сплатило до бюджету всю донараховану суму - 600 тисяч гривень.

До уваги платників податку на прибуток щодо обліку прибутку, звільненого від оподаткування!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що наказом Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) від 30.04.15 №325 затверджена Узагальнююча податкова консультація щодо обліку прибутку, звільненого від оподаткування відповідно до вимог пунктів 154.8 та 154.9 статті 154 Податкового кодексу України (далі – Узагальнююча консультація №325).

Пункти 154.8 та 154.9 статті 154 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) передбачають розрахунок та облік прибутку, що звільняється від оподаткування, у межах фактичних витрат, що не перевищують загальну річну суму, визначених інвестиційними програмами.

Ведення окремого обліку доходу (прибутку) та витрат, пов’язаних з отриманням такого доходу (прибутку) з метою застосування пунктів 154.8 та 154.9 статті 154 Кодексу, відповідно до пункту 152.11 статті 152 Кодексу не передбачається.

Сума прибутку, що звільняється від оподаткування, відповідно до пунктів 154.8 і 154.9 статті 154 Кодексу відображається у додатку ПЗ до податкової декларації з податку на прибуток підприємства (далі – декларація). У рядку 09 таблиці 1 додатка ПЗ до декларації платники, що користуються пільгами згідно з пунктами 154.8 та 154.9 статті 154 Кодексу, зазначають суму прибутку, звільненого від оподаткування, а у рядках А1, А2, А3 цієї таблиці здійснюють прокреслення.

Узагальнююча консультація №325 розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

https://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/uzagalnyuyuchi-podatkovi-konsultatsii/63694.html

Реквізити платіжного доручення в системі електронного адміністрування ПДВ

Дніпропетровська ОДПІ нагадує, що при заповненні реквізитів отримувача у платіжних дорученнях при перерахуванні коштів з власного поточного рахунка на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість:

- у полі «Отримувач» необхідно заповнювати назву платника;

- у полі «Код» - податковий номер платника податку, за яким ведеться облік у контролюючих органах;

- у полі «Банк отримувача» - «Казначейство України (ел. адм. подат.)»;

- у полі «Код банку» - «899998»;

- у полі «№ рахунка» - номер рахунка, вказаний в електронному повідомленні або отриманий в Центрі обслуговування платників за основним місцем обліку.

Поле «Призначення платежу» такого платіжного доручення необхідно заповнювати згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, викладених у додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 (далі – Постанова № 22).

Відповідно до п. 3.8 Постанови №22 реквізит «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.

При перерахуванні коштів з власного поточного рахунка на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість у полі № 4 друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі. Наприклад: «перераховано з власного поточного рахунка на електронний рахунок».

У розрахункових документах на сплату (стягнення) платежів до бюджету цей реквізит заповнюється з урахуванням вимог Порядку заповнення документів на переказ при сплаті (стягненні) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666.

Дніпропетровська ОДПІ нагадує про термін подання звітності та сплати єдиного внеску у жовтні 2015 року

Дніпропетровська ОДПІ нагадує платникам єдиного внеску, що для роботодавців (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору, що регулюється КЗпП та на умовах ЦПД з виконання робіт або надання послуг, що регулюється Цивільним кодексом України) останній день подання Звіту по єдиному внеску (Додаток 4, таблиця 1) за вересень 2015 року та сплати єдиного внеску у жовтні поточного року припадає на 20 жовтня 2015 року.

Платники єдиного внеску – фізичні особи–підприємці, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, зобов'язані до 20 жовтня 2015 року повністю розрахуватися за ІІІ квартал 2015 року та сплатити єдиний внесок у сумі, не меншій за 1 323,47 гривень.

Форми та строки подання звітності передбачено розд. ІІІ наказу Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 «Про Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», який розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України за адресою:

https://sfs.gov.ua/Головна>Законодавство>Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування >Накази.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! З 15 вересня 2015 року вступили в дію не бюджетні рахунки 3719, відкриті на ім’я Дніпропетровської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій. Детальна інформація розміщена на офіційному порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua: Головна/Анонси).

Подання звітності в електронному вигляді – вибір доступний кожному!

Ключі електронного цифрового підпису, видані Акредитованим центром сертифікації ключів ІДД ДФС, дають змогу:

1. Уникнути черг в ЦОП при поданні звітності;

2. Звітувати не лише до податкового органу, а й до інших контролюючих органів на території України (зокрема, органів державної статистики та Пенсійного фонду України);

3. Отримувати відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису;

4. Використовувати отримані ключі для роботи в «Електронному кабінеті платника податків» який працює дистанційно в режимі реального часу, та дає можливість звітувати до податкового органу, проводити звіряння своїх розрахунків з бюджетом та отримувати Акт про проведення звіряння, не витрачаючи час на відвідування органів ДФС;

5. Використовувати інші електронні сервіси ДФС України.

Про те, що необхідно для отримання ключів розповів начальник відділу реєстрації платників податків та електронних сервісів Дніпропетровської ОДПІ Андрій Івінський.

«По-перше, отримати безкоштовне програмне забезпечення у ЦОП Дніпропетровської ОДПІ (вікно №1,3) смт. Ювілейне вул.Теплична,13, або на офіційному веб-сайті АЦСК ІДД ДФС : acskidd.gov.ua.

По-друге, отримати електронні цифрові підписи (безкоштовно): у секторі реєстрації користувачів при ГУ ДФС у Дніпропетровській області за адресою: Лівобережна ОДПІ: 49026, м.Дніпропетровськ, пр. ім. Газети «Правда», 95 А, ЦОП Лівобережної ОДПІ, зал 3, каб. 9, 10, тел. (0562) 27-30-76 або ДПІ у Бабушкінському районі: 49061, м.Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду, 25, «вікна» реєстрації користувачів ЕЦП №21, №22, тел. (056) 749-63-34.

Далі, укласти договір «Про визнання електронних документів» з Дніпропетровською ОДПІ шляхом відправки електронного договору через безкоштовне програмне забезпечення.

Починати подавати податкову звітність засобами телекомунікаційного зв’язку можливо у будь-який зручний для Вас час», - повідомив Андрій Алімович.

Дані в паспорті замість картки – в будь-якому органі ДФС

Дніпропетровська ОДПІ повідомляє, що відповідно до пункту 70.10 статті 70 Податкового кодексу України контролюючим органом на прохання фізичної особи - платника податків до паспорту можуть бути внесені (сьома, восьма або дев'ята сторінки) дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру.

Підтвердженням достовірності реєстраційного номера облікової картки платника податків є документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі, або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків, внесені будь-яким органом ДФС до паспорта громадянина України за формою встановленою Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.

Торгівля алкоголем здійснюється тільки за наявності складських приміщень

Торгівля алкогольними напоями повинна здійснюватися за наявності відповідних торговельних та складських приміщень.

Суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити стан приміщень для роздрібної торгівлі алкогольними напоями згідно із санітарно-технічними, санітарно-гігієнічними, технологічними, протипожежними та іншими нормами, а також повинен передбачити можливість використання електронних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари.

Така норма передбачена відповідно до Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою КМУ від 30 липня 1996 року № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями».

Також інформуємо, що суб’єкт господарювання повинен мати торговельне приміщення (будівлю) площею не менш як 20 кв. метрів, обладнане відповідним торговельно - технологічним устаткуванням (вітрини, прилавки, пристінні гірки тощо), охоронною і протипожежною сигналізацією, з достатнім освітленням, опаленням і вентиляцією, а у випадках, передбачених законодавством, забезпечити умови для застосування РРО, зберігання матеріальних цінностей.

Варто зауважити, що згідно до статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95- ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Дніпропетровська ОДПІ звертає увагу роботодавців та платників єдиного податку!

Набув чинності Закон України від 17 вересня 2015 року № 704-VII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік». Закон опубліковано в газеті «Голос України» 19 вересня 2015 року №174. Зокрема законом передбачено, що з 1 вересня поточного року мінімальна заробітна плата становить 1378 грн.

При цьому, органам влади дозволено здійснювати підвищення заробітної плати понад розміри, визначені відповідно до рішень Кабінету Міністрів України, за рахунок та в межах власних коштів з урахуванням прийнятих рішень станом на 1 вересня 2015 року та можливостей, наданих статтею 101 Бюджетного кодексу України.

Нагадуємо, що роботодавці нараховують єдиний внесок на суму нарахованої зарплати за видами виплат, які включають основну й додаткову заробітну плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці.

Якщо база нарахування єдиного внеску, а саме заробітної плати, лікарняні, декретні (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати то сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки внеску, встановленої для відповідної категорії платника. Умовою застосування цієї норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць.
Вимога про нарахування єдиного внеску виходячи з розміру мінімальної зарплати не поширюється на сумісників, працівників – інвалідів та осіб, яким надана відпустка без збереження зарплати на період проведення АТО.

Також звертаємо увагу, що фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, самі за себе за вересень поточного року розраховують та сплачують єдиний внесок, враховуючи вищезазначені зміни.

Оподаткування додаткового джерела заробітку

Дніпропетровська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що здача в оренду власного майна є додатковим джерелом заробітку, а це може бути одна кімната у квартирі, сама квартира, гараж, дачний будинок тощо. Юридичне оформлення таких правовідносин відбувається шляхом підписання договору про найм (оренду) нерухомого майна. Здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватись фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця як фізичною особою – підприємцем.

Досить часто громадяни України забувають, що згадане джерело заробітку підлягає оподаткуванню. Стаття 170 Податкового кодексу визначає особливості нарахування та оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду, житловий найм.

Орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, кожного кварталу протягом 40 днів необхідно нарахувати та сплатити податок за ставкою 15% (20%).

Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року, відображається орендодавцем у річній податковій декларації. Така декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, до податкової інспекції за податковою адресою платника податку.

Дніпропетровська ОДПІ звертає увагу, що крім відповідальності за несплату податків, не потрібно забувати і про те, що право на оформлення субсидій надаватиметься особам, які орендують житло і оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) житла.

Дата початку тимчасової окупації території України визначена

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.

Президент України підписав Закон України від 15.09.2015 №685-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення дати початку тимчасової окупації», який набрав чинності 09.10.2015 (далі – Закон №685) (опубліковано у газеті «Голос України» від 08.10.2015 №187).

Законом №685 внесені зміни до:

1. Закону України від 15.04.2014 №1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» щодо визначення 20 лютого 2014 року датою початку тимчасової окупації України.

2. Закону України від 12.08.2014 №1636-VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» у частині уточнення дати (01.03.2014), з якої до платників податків, які станом на початок тимчасової окупації мали місцезнаходження на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, не застосовуються фінансові та штрафні санкції за порушення вимог порядку подання, обчислення, правильності заповнення податкових декларацій (податкової звітності) та повноти сплати сум податків і зборів.

До уваги платників єдиного податку – фізичних осіб: порядок звітування за новою формою

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує.

Наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за №800/27245, (далі – наказ №578), затверджена нова форма податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (далі – декларація платника ЄП – ФОП).

Наказ №578 набрав чинності 28.07.2015, тобто з дня його офіційного опублікування.

Згідно з пунктом 294.1 статті 294 Кодексу податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

Відповідно до пункту 296.2 статті 296 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платники ЄП ФОП першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені пунктом 295.1 статті 295 Кодексу.

Платники ЄП ФОП третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду (пункт 296.3 статті 296 Кодексу).

Форми податкових декларацій платника єдиного податку, визначені підпунктами 296.2 – 296.3 статті 296 Кодексу, затверджуються у порядку, встановленому статтею 46 Кодексу.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення (пункт 46.6 статті 46 Кодексу).

З огляду на те, що базовим податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал, то форма декларації платника ЄП – ФОП, затверджена наказом №578, буде використовуватись такими платниками для складання звітності за 2015 рік, починаючи з 01.01.2016, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.

Вказана форма декларації також рекомендована для подання платниками єдиного податку першої та другої груп за річний податковий (звітний) період – 2015 рік.

Дане роз’яснення розміщене у категорії 107.08 (строки подання звітності та порядок її заповнення) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням: https://zir.sfs.gov.ua/main/bz/view/?src=ques

До уваги платників єдиного внеску!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №413 (далі – Постанова №413) визначений порядок повідомлення Державній фіскальній службі (далі – ДФС) та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу.

Ця Постанова була прийнята відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), яка містить положення про укладення трудового договору.

Статтею 259 КЗпП визначено, що державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами –підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

При цьому штрафи, зазначені у частині другій статті 265 КЗпП, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 1 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №423 (далі – Положення №423), Міністерство соціальної політики України (Мінсоцполітики) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері, зокрема, трудових відносин.

Одними з основних завдань Мінсоцполітики є, зокрема, забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері трудових відносин та здійснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю (пункт 3 Положення №423),

Також Мінсоцполітики відповідно до покладених завдань інформує у межах повноважень, передбачених законом, та надає роз’яснення щодо реалізації державної політики з питань, що належать до компетенції Мінсоцполітики (підпункт 103 пункту 4 Положення №423).

Відповідно до норм Постанови №413 органи ДФС лише приймають від суб’єктів господарювання повідомлення про прийняття працівника на роботу, проте не регулюють питання трудових відносин, встановлених статтею 24 КЗпП щодо укладення трудового договору.

За 9 місяців 2015 року платники Дніпропетровщини перерахували до держбюджету 771 млн. грн. військового збору

З початку 2015 року платники Дніпропетровської області спрямували на потреби Збройних Сил України 771,3 мільйонів гривень військового збору. Тільки у вересні поточного року на зміцнення обороноздатності України з доходів мешканців Дніпропетровського регіону відраховано 97,6 мільйонів гривень, що майже в 2 рази більше, ніж у січні 2015 року (50,7 мільйонів гривень).

Нагадуємо, що оподаткування військовим збором подовжено до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України. Ставка податку у 2015 році залишається на рівні 1,5 відсотка.

Крім того, відповідно до Закону України від 18 червня 2015 року №548-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції», який вступив в дію 10 вересня 2015 року, від оподаткування даним збором звільнено грошове забезпечення учасників АТО.

До уваги платників рентної плати!

Порядок звітування за третій квартал 2015 року

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496 (далі – наказ №719) затверджено форму Податкової декларації з рентної плати.

Наказ №719 набрав чинності 29.09.2015, тобто з дня його офіційного опублікування (опублікований в «Офіційному віснику України» від 29.09.2015 №75).

Пунктом 257.1 статті 257 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу.

Згідно з пунктом 46.6 статті 46 Кодексу до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Таким чином, за третій квартал поточного року платники рентної плати залежно від об’єкта оподаткування звітують за формами, затвердженими:

а) наказами ДПА України:

- від 24.12.2010 №1011 «Про затвердження форм податкових розрахунків з рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України» (далі – форма №1011), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.01.2011 за №81/18819;

- від 24.12.2010 №1018 «Про затвердження форми Податкового розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України» (далі – форма №1018), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.01.2011 за №28/18766;

б) наказами Міністерства фінансів України:

- від 17.09.2012 №1000 «Про затвердження форм податкових розрахунків з плати за користування надрами» (далі – форма №1000), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15.10.2012 за № 1732/22044;

- від 21.12.2012 №1403 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за спеціальне використання води» (далі – форма №1403), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15.01.2013 за № 123/22655;

- від 21.12.2012 №1404 «Про затвердження форми Податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів» (далі – форма №1404), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.01.2013 за №172/22704.

Інформація щодо граничних термінів надання та рекомендації щодо порядку заповнення форм №1000, №1011, №1018 за третій квартал 2015 року та форм №1403 і №1404 за три квартали 2015 року викладені у листі Державної фіскальною службою України від 12.10.2015 №37619/7/99-99-15-04-01-17 «Про подання Податкової декларації з рентної плати» (далі – лист ДФС України №37619).

Лист №37619 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (sfs.gov.ua) за посиланням: https://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/rentni-plateji/listi/64391.html.

Актуально для платників податку на прибуток підприємства

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 20.07.2015 №651 «Про затвердження змін до бюджетної класифікації» внесені зміни до бюджетної класифікації у частині виключення кодів, передбачених для обліку надходжень авансових внесків з податку на прибуток підприємств (далі – наказ №651).

Відповідно до наказу №651 Державною казначейською службою України здійснено перенесення залишків коштів авансових внесків з податку на прибуток підприємств на рахунки з обліку надходжень до бюджетів податку на прибуток підприємств та закриття 06.10.2015 рахунків з обліку надходжень до бюджетів авансових внесків з податку на прибуток підприємств.

Враховуючи викладене, перерахування сум авансових внесків з податку на прибуток підприємств повинно здійснюватися платниками на бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку податку на прибуток підприємств.

При отриманні податкових пільг платники повинні надати звіт про суми податкових пільг

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2010 №1233 затверджено Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (далі – Порядок №1233).

Порядок №1233 є обов’язковим для виконання суб’єктами господарювання (далі – СГ), які відповідно до Податкового кодексу України не сплачують податки та збори до бюджету у зв’язку з отриманням пільг (пункт 1 Порядку №1233).

Пунктом 2 Порядку №1233 визначено, що СГ, який не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг (далі – Звіт) за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Звіт подається СГ за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі, коли СГ пільгами не користується, Звіт не подається (пункт 3 Порядку №1233).

Отже, платники податків, які користувались податковими пільгами за січень – вересень 2015 року, зобов’язані надати до податкової інспекції за місцем реєстрації Звіт за 9 місяців поточного року у термін не пізніше 09.11.2015.

Порядок визначення сум податків та зборів, не сплачених СГ до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 29.03.2011 №167, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18.04.2011 за №483/19221.

Нагадуємо, що оновлені довідники податкових пільг станом на 01.10.2015 розміщені на головній сторінці офіційного веб-порталу (sfs.gov.ua) у розділі «Довідники» (підрозділ «Довідники пільг») за посиланням: https://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html

Скористайтесь сервісом ДФСУ «Пульс»

Дніпропетровська ОДПІ звертає увагу платників, що головний принцип роботи сервісу «Пульс» – зворотній зв’язок та оперативне вирішення проблемних питань платників. Ефектом такого зворотного зв’язку стає покращення сервісного супроводу підприємництва. Працівники ДФС не тільки приймають повідомлення від громадян, а й інформують заявників про результати розгляду звернень та вжиті заходи.

Номер телефону сервісу ДФСУ „Пульс” (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Платникам податків для користування!

На головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України (sfs.gov.ua) функціонує банер "Електронне адміністрування ПДВ", в якому розміщено актуальні питання-відповіді, перелік електронних сервісів та форматів для отримання інформації з системи електронного адміністрування ПДВ, роз`яснення щодо особливостей реєстрації податкових накладних та складання податкової звітності, тощо.

Окрім того нагадуємо, що у ДФС функціонує Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс.

Телефони „гарячої” лінії Інформаційно-довідкового департаменту: 0 800 501 007, (044) 454-16-13.

Увага ! Операція “Урожай-2015”!

Дніпропетровська ОДПІ повідомляє, що по всій території Дніпропетровщини проводиться операція “Урожай – 2015”. Націлена вона на виявлення працівників, які неофіційно, без законних на те підстав працюють у фермерів та інших сільгоспвиробників на зборі врожаїв. Особливої актуальності набуває це в жнива, коли для збирання врожаю додатково залучаються комбайнери, механізатори і ті, хто безпосередньо працює в полях.

Шановні фермери та сільгосптоваровиробники! Дніпропетровська ОДПІ звертається до вас з вимогою не нехтувати нормами трудового та податкового законодавства. Операція “Урожай – 2015” триватиме до повного збору врожаю, а разом з нею триватиме і робота органів фіскальної служби в напрямку легалізації використання праці тих людей, які важко працюють, а натомість позбавлені соціальних гарантій.

Оновлено реєстр РРО

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Наказом Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) від 09.07.2015 №485 затверджено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

Цей наказ розміщений на офіційному веб-порталі ДФС України за адресою:

https://sfs.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/nakazi-pro-diyalnist/63826.html.

Електронні сервіси для платників податків

Для якісного обслуговування платників податків на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (електронна адреса: sfs.gov.ua) функціонують електронні сервіси:

«Електронний кабінет платника податків»

«Митна статистика»

«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»

«Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» («ЗІР»)

«Анулювання реєстрації платника ПДВ

«Антикорупційний сервіс «Пульс»

«Заповнення декларації громадянами

«Реєстр платників єдиного податку»

«Акредитований центр сертифікації ключів»

«Електронна звітність»

«Електронна митниця»

«Реєстр страхувальників»

«Дані про взяття на облік платників податків»

«Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».

Отримати ЕЦП можливо через мережу Інтернет без особистої присутності платника

Процедура отримання послуг електронного цифрового підпису від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України (АЦСК ІДД) не передбачає можливість реєстрації заявників через мережу Інтернет.

Відповідно до вимог Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту заявник, або його довірена особа, мають бути особисто присутніми під час процедури реєстрації.

Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі ДФС (електронна адреса: sfs.gov.ua)

Увага платників! Електронна система ProZorro

З вересня 2015 року облдержадміністрація почала проводити дотендерні, закупівлі через електронну систему ProZorro. Ця система проста та зручна. Тепер треба зареєструватися на спеціальному сайті www.prozorro.org та обрати систему, за якою будете співпрацювати з бюджетною установою. Ознайомитися з принципами роботи ProZorro можна за посиланням: youtu.be/S9gvc1ESads.

Система ProZorro відкрита для всіх, хто воліє працювати чесно та прозоро. ProZorro робить процес придбання товарів та послуг відкритим, адже перевірити угоду може будь-який українець у будь-якому куточку країни. З 2016 року у систему ProZorro планується перевести всі бюджетні закупівлі, у тому числі й тендерні.

Скористатись податковою знижкою можна до кінця року

Фахівці Дніпропетровської ОДПІ нагадують що громадяни України, які є платниками податку на доходи фізичних особі в 2014 році платили за своє навчання або навчання члена своєї сім'ї першого ступеня споріднення, мають право на податкову знижку.

Такі громадяни можуть повернути собі з бюджету суму витрачених коштів за навчання, але не більш ніж 15%.

Для отримання такої знижки необхідно до 31 грудня 2015 року включно, тобто протягом всього 2015 року, подати до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Разом із річною декларацією слід подавати до органу ДФС довідку від податкового агента, який у 2014 році нараховував їм заробітну плату, в якій повинно бути зазначено з розбивкою по місяцях: суми нарахованої заробітної плати, суми утриманого ПДФО, суми утриманого з зарплати ЄСВ, суми застосованої ПСП (за наявності).

Платнику податку необхідно мати документи, що підтверджують суми коштів сплачених за навчання. До переліку таких документів входять квитанції, фіскальні або товарні чеки, касові ордери на прибуток, договір з навчальним закладом, довідка про отримані у звітному році доходи, документи, що підтверджують ступінь споріднення (паспорт, свідоцтво про народження).

Для прискорення процедури проведення перевірки органом ДФС розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, до декларації необхідно надати копії вищезазначених документів.

Розрахунок сум податку до повернення платник податку повинен зробити самостійно. При цьому обов'язково платник податку має заповнити розділи I, II та V річної податкової декларації та додаток 6 до цієї декларації.

Затверджено форму Податкової декларації екологічного податку

Головне управляння ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 р. №715 затверджено форму Податкової декларації екологічного податку. Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 03 вересня 2015 р. за №1052/27497 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Нагадаємо, що платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:

- викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

- скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти;

- розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання);

- утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

- тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Зазначена декларація подається платниками екологічного податку до контролюючого органу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу.

Взаємна адміністративна допомога в податкових справах

Державна фіскальна служба України листом від 15.09.2015 №34020/7/99-99-12-01-03-17 інформує про актуалізований перелік країн та юрисдикцій, на які поширюється дія Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах (станом на 01.09.2015).

Перелік країн розміщено за адресою: https://sfs.gov.ua/diyalnist-/mijnarodne-/chinni-dvostoronni-mijuryado/217024.html

Про застосування системи управління ризиками при здійсненні митного контролю

Наказом Міністерства фінансів України від 31.07.2015 №684 «Про затвердження Порядку здійснення аналізу та оцінки ризиків, розроблення і реалізації заходів з управління ризиками для визначення форм та обсягів митного контролю» (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21.08.2015 за №1021/27466) встановлено єдиний підхід до здійснення органами ДФС аналізу та оцінки ризиків, розроблення і реалізації заходів з управління ризиками для визначення форм та обсягів митного контролю.

Наказ розміщено на веб-порталі ДФС (https://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/mitne-zakonodavstvo/nakazi/63959.html).

З початку 2015 року на потреби української армії надійшло понад 24 млн. грн. військового збору

Протягом січня-вересня поточного року платники податків, які знаходяться на обліку у Дніпропетровській ОДПІ сплатили до державного бюджету 24,1 млн. грн. військового збору. Індикативні показники виконано на 130,6 відсотків.

У вересні 2015 року до зведеного бюджету України надійшло 3,7 млн. грн. військового збору, що складає 154,2 відсотки виконання індикативного показника.

Довідково: військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Його ставка складає 1,5 %. від об’єкта оподаткування.

Платниками збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Для резидента об’єктом оподаткування збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи, отримані з джерел за межами України.

Об’єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

У січні-вересні 2015 року Дніпропетровською ОДПІ забезпечено надходження до бюджету понад 396 млн. грн. ЄСВ

Протягом січня - вересня поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування склали 396,6 млн. грн. Зокрема, у вересні до бюджету сплачено 48,6 млн. грн. ЄСВ.

Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

Нагадаємо, що з 15 вересня 2015 року діють небюджетні рахунки 3719, відкриті на ім’я органів Державної фіскальної служби України для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій.

Реквізити рахунків розміщені на субсайті Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області у розділі «Бюджетні рахунки».

Звітність з рентної плати: обов’язкові реквізити для заповнення

Дніпропетровська ОДПІ звертає увагу платників рентної плати на важливість правильного заповнення всіх реквізитів податкової звітності. Аналізуючи подану податкову звітність з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за звітні податкові періоди І та II квартали 2015 року встановлено непоодинокі випадки, в яких мають місце методологічні помилки заповнення податкової звітності.

У більшості випадків помилки виявляються при заповненні таких основних показників, як: ставка Плати, об'єкт оподаткування, коригуючий коефіцієнт. При цьому заповнення показника ставки оподаткування рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є методологічно вірним лише десятковим дробом.

Також виявлені порушення в частині не заповнення рядків податкової звітності, які: - відображають правові підстави здійснення діяльності з видобування корисних копалин (спеціальний дозвіл);

- характеризують платника рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, а саме такі рядки як «назва регламентуючого документу» та «назва корисної копалини».

Наголошуємо на тому, що однією з визначених категорій платників рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є саме ті суб'єкти господарювання, які набули права користування об'єктом надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надр.

Звертаємо увагу платників, що відповідно до п. 252.20 ст. 252 Податкового кодексу України ставки рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин встановлено у відносних показниках. Проте наявні випадки, коли платники помилково вказують абсолютні значення у Додатку 1 до податкових розрахунків з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, який передбачено для обрахунку податкових зобов'язань.

Нагадуємо, що граничний термін подання податкової звітності з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за ІІІ квартал - 9 листопада 2015 року.

Платниками Дніпропетровського району з початку року до місцевого бюджету перераховано понад 46 млн. грн. земельного податку

Юридичні особи сплатили 37,8 млн. грн. земельного податку та орендної плати за землю, фізичні особи - 8,2 млн. гривень. Надходження земельного податку з початку року перевищують минулорічні на 12,7 млн. гривень.

Звертаємо увагу власників землі та землекористувачів - юридичних осіб і громадян на необхідність своєчасності розрахунків з бюджетом. Адже кошти у вигляді земельного податку спрямовуються до місцевих бюджетів і використовуються на вирішення соціально-економічних питань регіону.

Про Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків банками та іншими фінансовими установами

Державна фіскальна служба України повідомляє про затвердження наказом Міністерства фінансів України від 18.08.2015 №721 Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04.09.2015 № 1058/27503 (далі – Порядок).

Порядок розроблено з метою приведення у відповідність до Закону України від 21 квітня 2015 року № 344-VIIІ «Про внесення змін до статті 69 Податкового кодексу України щодо спрощення умов ведення бізнесу» та забезпечення реалізації норм статі 69 розділу ІІ Податкового кодексу України.

На офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України цей Порядок розміщено за адресою: https://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/64058.html.

Про цільове використання коштів, що акумульовані сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках

Державною фіскальною службою України у листі від 11.09.2015 №33835/7/99-99-19-03-01-17 (далі – лист) розглянуто питання щодо цільового використання коштів, що акумульовані сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках при застосуванні спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість.

У зазначеному листі, зокрема, йдеться про те, що кошти, перераховані платником податку зі спеціального рахунку, відкритому у банку або органі, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на основний або додатковий електронний рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, з метою збільшення реєстраційної суми, вважаються такими, що використані не на виробничі цілі, тобто використані не за цільовим призначенням, та підлягають стягненню до бюджету відповідно до пункту 123.2 статті 123 Податкового кодексу України із застосуванням відповідних штрафних санкцій.

З текстом листа можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС.


Прес-служба СМР - 19.10.2015.

Українська
Англійська