Logo

Telegram
Facebook

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПОВІДОМЛЯЄ


НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ ВИКРИТО ПІДПІЛЬНИЙ ЦЕХ З ВИРОБНИЦТВА АЛКОГОЛЬНОЇ ПРОДУКЦІЇ

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області в ході проведення операції „‪#‎Акциз_2016” та розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч.2 ст.204 КК України, в м. Дніпропетровську викрито діяльність підпільного цеху з незаконного виробництва та розливу винної і іншої алкогольної продукції під власною торговою маркою. Продукція реалізовувалась по всій території України через мережу Iнтернет та торгівельну мережу в м. Дніпропетровську.

У ході проведених обшуків за місцем розташування підпільного виробництва та торгівельної мережі вилучено 2,6 тис. літрів алкогольної продукції та обладнання загальною орієнтовною вартістю 632 тис. гривень.

Слідчі дії тривають.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/248833.html

ДНІПРОПЕТРОВСЬКІ МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ ОТРИМАЛИ ВІД ЛІЦЕНЗУВАННЯ АЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ ТА ТЮТЮНОВИХ ВИРОБІВ 22,5 МЛН. ГРН.

За чотири місяці поточного року казна Дніпропетровської області поповнилася на 22 мільйони 453 тисячі гривень від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, що на 7 мільйонів 102 тисячі гривень більше фактичних надходжень січня – квітня 2015 року. Про це повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярьов.

«Станом на перше травня 2016 року на території Дніпропетровського регіону діє 12 тисяч ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з них: 6,6 тисяч ліцензій - на алкоголь та 5,4 тисячі - на тютюн.

В той же час, впродовж січня – квітня 2016 року Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області призупинено дію 707 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 571 ліцензія, з яких 11 - за порушення законодавства в частини продажу неповнолітнім особам алкогольних (7 ліцензій) та тютюнових товарів (4 ліцензії)», - зазначив Денис Дегтярьов.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/248876.html

НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ ПОПОВНИЛА МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ БІЛЬШ ЯК НА МІЛЬЯРД ГРИВЕНЬ

Впродовж чотирьох місяців 2016 року власники та орендарі земельних ділянок Дніпропетровської області поповнили місцеві бюджети на 1 мільярд 030 мільйонів гривень. Це на 296,2 мільйонів гривень, або на 40,4% більше, ніж за січень – квітень 2015 року.

При цьому 972,9 млн. грн. сплачено юридичними особами і 57,3 млн. грн. – фізичними особами. Фактичні показники чотирьох місяців минулого року перевищено юридичними особами на 283,6 млн. грн., фізичними особами – на 12,6 млн. грн.

Нагадаємо, плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – ‪#‎земельний_податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/249031.html

ДФС у Дніпропетровській області

ЩОДО ПОРЯДКУ ЗАСТОСУВАННЯ РЕЖИМУ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ОПОДАТКУВАННЯ ПДВ ОПЕРАЦІЙ З ПОСТАЧАННЯ ПРОГРАМНОЇ ПРОДУКЦІЇ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

Відповідно до підпунктів "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких згідно зі статтею 186 Кодексу розташоване на митній території України.

Пунктом 261 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу визначено, що для операцій з постачання програмної продукції, тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, запроваджено пільговий режим оподаткування податком на додану вартість, згідно з яким звільняються від оподаткування цим податком операції з постачання програмної продукції.

Для цілей цього пункту Кодексу до програмної продукції належать:

- результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;

- криптографічні засоби захисту інформації.

Зокрема, операції з постачання систем та/або устаткування/обладнання, невід'ємною складовою яких є програмна продукція, не віднесені до операцій з постачання товарів і послуг, до яких застосовуються податкові пільги з податку на додану вартість. Відповідно при здійсненні таких операцій платники податків зобов'язані здійснювати нарахування та сплату податку на додану вартість за такими операціями на загальних підставах, визначених для поставки товарів та послуг в Україні.

Лише у випадку, якщо програмна продукція була поставлена підприємством - постачальником як окремий елемент поставки та на таку продукцію передано право власності (згідно з договором про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності), така операція звільняється від оподаткування податком на додану вартість як операція з постачання програмної продукції згідно з пунктом 261 підрозділу 2 розділу XX Кодексу.

Враховуючи викладене та у разі, якщо згідно з цивільно-правовим договором програмне забезпечення, яке інстальоване на програмно-апаратних платформах, є невід’ємною їх частиною та не виділено як окремий елемент поставки, а також на таке програмне забезпечення не передано право власності, то операція з постачання програмно-апаратних платформ (у яких міститься програмне забезпечення) для цілей оподаткування ‪#‎ПДВ розглядається як одна операція, яка підлягає оподаткуванню податком у загальновстановленому порядку.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/249030.html

Юрій Бондар: Внутрішній аудит ДФС переймає міжнародний досвід

19.05.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Фахівці ДФС взяли участь у навчанні внутрішніх аудиторів центральних органів виконавчої влади у рамках співпраці Держфінінспекції з Міністерством фінансів Королівства Нідерландів.

Так, відповідно до умов Угоди про асоціацію з ЄС в галузі управління державними фінансами сторони обмінюються інформацією, досвідом, найкращою практикою ЄС щодо внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту для розвитку та гармонізації процесів з міжнародно визнаними стандартами та методологіями.

Експерти Міністерства фінансів Королівства Нідерландів та Держфінінспекції під час навчальних заходів окреслили базові основи, методи та інструменти аудиту інформаційних технологій (ІТ-аудит), а також розглянули загальні аспекти проведення внутрішнього аудиту у вітчизняних органах виконавчої влади.

У ході навчання заступник директора Департаменту внутрішнього аудиту ДФС Юрій Куц презентував досвід ДФС та результати проведених внутрішніх аудитів ефективності з елементами ІТ-аудиту, окреслив бачення середовища досліджень ІТ-сфери в органах влади. Це отримало схвальні відгуки з боку експертів та викликало зацікавленість у колег інших центральних органів виконавчої влади.

«Важливо не залишатись осторонь навчального процесу та одразу застосовувати отриманий досвід з внутрішнього аудиту. Високий фаховий рівень працівників та активна участь у заходах дозволила проводити аудити ефективності з моменту створення підрозділів внутрішнього аудиту у 2012 році, а елементи ІТ-аудиту використовувати з 2013 року», - зазначив директор департаменту внутрішнього аудиту ДФС Юрій Бондар.

Нагадаємо, що стан організації внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту у центральних органах виконавчої влади є одним з індикаторів, які використовуються у Звіті з оцінки ефективності управління державними фінансами (Звіт РЕFA) в рамках аналітичної роботи Світового Банку спільно з Представництвом ЄС в Україні, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Довідково:

Експерти, учасники семінару: Ян ван Тайнен, Манфред ван Кестерен, Герарадван ден Берг, Рудніцка Р.М.,Любиш-Родченко А.Г., Рева Л.М.

З початку року ДФС забезпечено до бюджету додаткових майже 5 млрд. грн. митних платежів

19.05.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Державною фіскальною службою України у січні – квітні 2016 року забезпечено надходження до бюджету понад 69,8 млрд. грн. митних платежів. Індикативний показник, доведений Міністерством фінансів на 4 місяці 2016 року, виконано на 107,3%, додатково забезпечено надходження до бюджету майже 5 млрд. грн. Про це повідомила директор департаменту адміністрування митних платежів ДФС Аліна Данченко.

За її словами, порівняно з відповідним періодом минулого року митні платежі зросли на 21%, або на 12,1 млрд. гривень.

Така позитивна динаміка забезпечена, зокрема, за рахунок додаткових надходжень від коригування митної вартості на 1,9 млрд. грн., донарахувань за напрямом класифікації товарів – 62 млн. грн., контролю за правильністю декларування країни походження товару – 20,2 млн. грн.

«До п’ятірки бюджетоформуючих митниць (які забезпечують майже 70% надходжень до бюджету) входять Енергетична, Київська, Київська міська, Дніпропетровська та Одеська митниці. При цьому Одеська митниця забезпечує 6,2% надходжень митних платежів, що вказує на її великий невикористаний потенціал щодо наповнення бюджету», - наголосила Аліна Данченко.

Особливості оподаткування об’єктів нерухомого майна

18.05.2016 У частині четвертій статті 319 Цивільного кодексу України визначено один із принципів здійснення права власності, а саме — «власність зобов’язує». Такий самий принцип закріплений і у нормі прямої дії (ч. 3 ст. 13 Конституції), де окрім того, що «власність зобов’язує», зазначено й те, що «власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству». У такій редакції конституційна норма не лише покладає на власника обов’язки, а й орієнтовно вказує до чого зобов’язаний власник. Більш того, зурахуванням положення статті 67 Конституції, згідно якої «кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом», можна відокремити одне з таких суспільних зобов’язань власника – сплата податку на майно. Питання оподаткування майна визначеноу розділі ХІІ Податкового кодексу України, зокрема, статтею 266 цього розділу передбачено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Об'єктом оподаткування цього податку є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка. Платниками податку відповідно є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками таких об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Даний податок є дещо новим, оскільки фактично був введений з 2014 року, проте, не зважаючи на це, до системи його оподаткування вже внесено зміни. Зокрема, із початком нового 2016 року в Україні набув чинності Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» № 909-VIII від 24 грудня 2015 року, яким крім іншого було скореговане справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Однак насамперед слід звернути увагу на те, що такі зміни в оподаткуванні нерухомості власники – фізичні особи (на відмінну від юридичних осіб) в повній мірі відчують тільки наступного року, оскільки оподаткування для них здійснюється за підсумками минулого року,тож цього року за нерухомість фізичні особи платитимуть за нормами, що діяли 2015 року, на підставі податкових повідомлень-рішень, які надсилатимуть контролюючи органи до 1 липня 2016 року. Податкові зобов’язання, визначені цими податковими повідомленнями-рішеннями, підлягають сплаті протягом шістдесяти днів від дня одержання повідомлення. Що стосується юридичних осіб, то з урахуванням того, що податковий облік вони здійснюють самостійно, податок сплачуватимуть вже за новими нормами, щокварталу – до 30 квітня, 30 липня, 30 жовтня, 30 січня наступного року. База оподаткування податком залишилась незмінною – це загальна площа об’єктів житлової і нежитлової нерухомості, в тому числі її часток. При цьому слід зауважити що, якщо об’єкт житлової і нежитлової нерухомості знаходиться у спільній сумісній власності, то кожний власник сплачує податок за свою частку в нерухомому майні окремо заумови поділення часток майна в натурі або власники спільно визначають одного платника податку з числа осіб-співвласників у випадку, якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості не поділений в натурі. З метою забезпечення надходження додаткових коштів до бюджетів з 2016 року Законом № 909-VIII було змінено розміри пільгових площ об’єктів нерухомості, які зменшують базу оподаткування, а саме: для власників квартир пільгова площа зменшена з 80 кв.м. до 60 кв.м.; для власників будинків з 160 кв.м. до 120 кв.м. Відповідно, податок нараховується лише на ту площу, яка перевищує вказаний встановлений ліміт. Наприклад, якщо загальна площа квартири становить, приміром, 73,4кв. м, то її власник повинен заплатити податок тільки за 13,4кв. м. площі. У випадку, якщо особа володіє кількома квартирами, їх площу додаватимуть, а податок нараховуватимуть на суму перевищення пільги (60 кв.м.). Так само буде і у випадку з будинками, коли загальна сума площі перевищуватиме 120 кв. м. Якщо у власності є і квартира, і будинок, то їх площа додається, а податок нараховують на площу понад 180 кв. м. Однак, якщо квартира чи будинок перевищують свій встановлений ліміт (60 кв. м і 120 кв. м), проте загальна площа об’єктів нерухомості не перевищує 180 кв. м, то податок не сплачується. Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 3% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м бази оподаткування. Як бачимо, Законом № 909-VIII з 2016 року була збільшена гранична ставка податку,в межах якої ради територіальних громад встановлюють ставку податку на відповідній адміністративно-територіальній одиниці, на 1 % (до 2016 року ставка не могла перевищувати 2 % розміру мінімальної заробітної плати), однак органи місцевого самоврядування не поспішають користуватися цією можливістю підняти ставки податку, а залишають їх на рівні, затвердженому відповідними рішеннями ще у 2015 році (приклад із рішення Київської міської ради від 28.01.2015 року № 58/923). Окрім того, завдяки зазначеному Закону відтепер юридичні та фізичні особи – власники житлової нерухомості (звертаємо увагу, що це стосується саме об’єктів житлової нерухомості), загальна площа якої перевищує 300 кв. м. для квартири та/або 500 кв. м. для будинку, сплачуватимуть додатково 25 тис. грн. на рік за кожен із вказаних об'єктів житлової нерухомості (його частку). Тобто фактично такі об’єкти обкладатимуться змішаною ставкою, яка складається з процентної (до 3%) і фіксованої (25 тис.грн.) ставок. Щоправда, механізм застосування такої додаткової (фіксованої) ставки поки що не зовсім зрозумілий, побачимо, як буде складатися практика. Ймовірно, податківці будуть вимагати заплатити таку додаткову ставку вже цього року. Однак, враховуючи судову практику, що складається у спорах з фіскальними органами в частині введення нових ставок податків з порушенням такого основного принципу податкового законодавства, як стабільність (підпункт 4.1.9 пункт 4.1 статті 4 ПК), у яких рішення найчастіше ухвалюються не на користь податківців, такі факти неправомірних вимог фіскальних органів слід оскаржувати в судовому порядку. У даному випадку, позиція судів ґрунтується на тому, що зміни до будь-яких елементів податків і зборів не можуть вноситися пізніше, ніж за 6 місяців до початку нового бюджетного періоду, у якому діятимуть нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року. Це означає, що будь-які зміни в податковому законодавстві, якщо вони ухвалені пізніше шести місяців до початку нового бюджетного періоду (який в Україні співпадає з початком календарного року) повинні вводитися в дію не раніше ніж за рік. Тобто ставки податку на нерухомість, які введені Законом № 909-VIII, повинні застосовуватися тільки починаючи з 1 січня 2017 року. Отже, у випадку намагання застосування додаткової (фіксованої) ставки вже цього року платникам податків слід звертатися до суду за відстоюванням своїх прав. Поряд із цим, норми Податкового кодексу (п.п. 266.4.2. п. 266.4 ст. 266) надають сільським, селищним, міським радам та радам об'єднаних територіальних громад, які створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, повноваження встановлювати додаткові пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об'єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями). До 1 лютого поточного року органи місцевого самоврядування повинні повідомити інформацію про встановлені пільги відповідним контролюючим органам за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості. Також вважаємо за необхідне окремо звернути увагу на перелік об’єктів нерухомого майна, які відповідно до підпункту 266.2.2. пункту 266.2 статті 266 ПК не вважаються об’єктом оподаткування податком на майно, зокрема, це: а) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності); б) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки; в) будівлі дитячих будинків сімейного типу; г) гуртожитки; ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, у тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад; д) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину; е) об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках; є) будівлі промисловості, зокрема, виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств; ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності; з) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств; и) об’єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об’єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність; і) будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг. Отже, при придбанні об’єктів житлової/нежитлової нерухомості та реєстрації права власності, слід враховувати всі зобов’язання, які вони покладають на власника.

Источник: https://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=612534

Благодійні смс звільнили від ПДВ

Прийнято за основу проект Закону України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України (щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійних телекомунікаційних повідомлень)» (реєстр. № 3467).

Законопроектом пропонується звільнити від оподаткування податком на додану вартість «операції оператора телекомунікацій з надання телекомунікаційних послуг в частині здійснення благодійного телекомунікаційного повідомлення на благодійні цілі», а також дозволити таким платникам податку зменшувати суми податкових зобов’язань з податку на додану вартість «в разі відмови абонента від передплачених, але не отриманих телекомунікаційних послуг,… при перерахуванні частини суми передоплати телекомунікаційних послуг у якості благодійної пожертви при виконанні благодійного телекомунікаційного повідомлення за дорученням абонента».
Детальніше: https://www.visnuk.com.ua/ua/news/id/2766

Надання документів, створених в електронній формі, під час перевірок

ДФС України повідомлено, що платники податків, які здійснюють ведення документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування (податкових зобов’язань), первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів у електронному вигляді, зобов’язані при проведенні перевірок надати посадовим особам контролюючого органу на їх вимогу копії документів, що належать до предмета перевірки.

При цьому копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчене в порядку, встановленому законодавством.

Лист від 05.05.2016 р. № 10089/6/99-99-14-03-03-15
Детальніше:
https://www.visnuk.com.ua/ua/news/id/2764

Боротись із тіньовим оборотом підакцизних товарів можна за допомогою смартфона

У рамках боротьби з корупцією Головне управління ДФС в Одеській області презентувало інноваційний проект «Check and drink». Проект було розроблено за підтримки ДФС.

Додаток дозволяє перевірити наявність у підприємств ліцензій на виробництво та реалізацію алкоголю, а також ліцензії на реалізацію тютюнових виробів в Одеській області.

«Додаток має на меті боротьбу з тіньовим оборотом підакцизної групи товарів та недопущення реалізації підакцизної продукції неповнолітнім особам», - зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час робочого візиту до Одеської області.

За його словами, програмний продукт розроблений як комп’ютерна програма, тому всі власники смартфонів зможуть встановити цей додаток на мобільний пристрій. Кожен громадянин може вільно користуватися програмою та попереджати про правопорушення, в тому числі з боку представників фіскальних органів.

«Користувачі додатку зможуть відправити скаргу щодо порушення компанією або підприємством законодавства: повідомити про проблеми з фіскальним чеком, реалізацію контрафактної продукції, реалізацію продукції неповнолітнім та інші порушення. Скарга відразу відправляється до ДФС та буде опрацьована в найкоротші строки», - підкреслив очільник служби.

Передбачається, що програма дозволить створити рівні умови для ведення бізнесу, зробить Одеський регіон більш привабливим для туристів та збільшить надходження до державного бюджету від реалізації підакцизної групи товарів.


Детальніше: https://www.visnuk.com.ua/ua/news/id/2762

В ДФС функціонує сучасна автоматизована система митного контролю та оформлення

18.05.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

В Державній фіскальній службі України створена та успішно функціонує Єдина автоматизована інформаційна система (ЄАІС), яка об'єднує в собі всі програмно-технічні складові, необхідні для автоматизації процесів митного оформлення та контролю. Діюча в її складі автоматизована система митного оформлення «Інспектор» (АСМО) охоплює всі процеси митного контролю як всередині країни, так і на митних кордонах.

«Це дозволяє володіти всією повнотою інформації про види контролю, які здійснювались від першого перетину кордону до випуску у вільний обіг будь-якого товару. Дана система являє собою функціональний аналог таких передових європейських систем митного оформлення, як німецька «АТЛАС» та польська «ЦЕЛІНА», які є взірцем та прикладом для наслідування при розвитку будь-яких митних ІТ-систем», - зазначив заступник директора департаменту інформаційних технологій ДФС Олександр Івашкович.

Одним з основних модулів АСМО стала інтегрована в неї Автоматизована система аналізу та управління ризиками (АСАУР), яка дозволяє створювати профілі ризику довільної складності з використанням таких інноваційних підходів як алгоритми нечіткої логіки (fuzzy logic) та врахування позитивної і негативної історії попередніх митних оформлень.

«На сьогодні АСАУР охоплює більше ста тисяч орієнтувань, регіональних та центральних профілів ризику. Інформація від суміжних держав дозволяє всебічно та повноцінно оцінити будь-які загрози, які можуть виникнути при митному оформленні. В складі АСМО реалізовано систему обліку митних платежів, модулі митного оформлення громадян тощо», - підкреслив Олександр Івашкович.

У складі АСМО ефективно діє система електронного (безпаперового) декларування вантажів - в електронному вигляді оформлюється вже понад 95% митних декларацій.

Проведено значну роботу й у напрямі інтеграції АСМО з податковими інформаційно-аналітичними системами, такими як "Податковий блок", системи електронного адміністрування ПДВ та акцизного податку. Це також дозволило обліковувати підприємства, що здійснюють операції з товарами, за електронними заявами. Тільки в процесі форматно-логічного контролю митної декларації на сьогодні використовується понад 1100 критеріїв та зв'язки з десятками баз даних різних органів та установ.

Постійно модернізувалося й серверне та телекомунікаційне обладнання ЄАІС. На сьогодні апаратною базою ЄАІС є два центри обробки даних (основний та резервний), обладнані потужним сучасним обладнанням. Міжнародними експертами ЄАІС визнано не тільки першою в Європі митною інформаційною системою такого рівня, але і однією з найкращих на сьогоднішній день.

«Тільки протягом поточного місяця було впроваджено два нових модулі - атоматизований розподіл особового складу в пунктах пропуску та сервіс для декларантів та митних брокерів, який дозволяє в автоматичному режимі отримувати з митниць інформацію щодо залишку та руху коштів на депозитному рахунку», - наголосив Олександр Івашкович.

У складі ЄАІС також розробляється система "Єдине вікно", яка впорядкує та спростить спілкування перевізників та декларантів з іншими контролюючими органами. На часі також приєднання України до європейської Конвенції про спільну транзитну процедуру з модулем національної імплементації NCTS в складі АСМО.

«Ми переконані, що подальший розвиток автоматизації процесів митного оформлення, розбудова ЄАІС, яка здійснюються силами програмістів ДФС без залучення бюджетних коштів, проведення єдиної ІТ-політики щодо всіх митниць України, є одним з основних чинників забезпечення спрощення, уніфікації та ефективності митного контролю», - наголосив Олександр Івашкович.

Роман Насіров: Для боротьби з контрабандою потрібно об’єднати зусилля всіх органів влади

18.05.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Боротьба з контрабандою залишається одним із найбільших викликів для фіскальної служби. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час робочого візиту до Одеської області.

«Було досить багато зроблено для того, щоб нарешті зупинити контрабанду. Однак для повного вирішення цієї проблеми замало дій лише прикордонної чи фіскальної служб. Для ефективної протидії митним правопорушенням потрібно об’єднати зусилля всіх органів влади, особливо правоохоронних», - зазначив очільник відомства.

Він висловив сподівання, що до кінця травня на кордоні та пунктах пропуску почнуть працювати мобільні бригади - спільні мобільні групи, які будуть складатися з працівників фіскальної служби, прикордонників та Національної поліції.

Крім того, на думку Голови ДФС, для протидії контрабанді та боротьби з митними правопорушеннями необхідно об’єднати зусилля і з місцевої владою. Особливо це стосується таких регіонів, як Волинська і Закарпатська області на заході України та Одеська, Херсонська і Миколаївська на півдні.

«Ми очікуємо на повну підтримку місцевої влади у боротьбі з контрабандою та митними правопорушеннями», - підкреслив Роман Насіров.

Митницями ДФС до правоохоронних органів направлено 480 повідомлень про виявлення ознак кримінальних правопорушень

18.05.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

«Митницями ДФС постійно проводиться он-лайн моніторинг найбільш ризикових зовнішньоекономічних операцій та потоків. Найбільш розповсюдженими чинниками, що негативно впливають на сплату митних платежів, є ввезення так званих «товарів прикриття», недостовірне декларування вагових та якісних показників, а також заниження митної вартості. Завдяки такому аналізу, тільки з початку року митницями ДФС порушено понад 7 тис. справ про порушення митних правил на 640 млн. гривень», – повідомив заступник директора департаменту – начальник відділу взаємної адміністративної допомоги Департаменту боротьби з митними правопорушеннями ДФС Олексій Сівірін.

За його словами, у майже 3 тис. з цих порушених справ вилучено предмети правопорушень на суму 189 млн. грн. Зокрема, вилучено промислових товарів на суму 71,8 млн. грн., продовольчих товарів – на 11,8 млн., грн., валюти – 94 млн. грн., транспортних засобів – на 11 млн. грн.

З початку 2016 року митницями ДФС розглянуто 3396 справ про порушення митних правил та застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу на суму понад 307,6 млн. грн. «З цієї суми вже стягнуто та перераховано до державного бюджету понад 6,9 млн. грн.», - зазначив Олексій Сівірін.

На розгляд до суду митницями ДФС передано 2847 справ про порушення митних правил на суму понад 412,5 млн. грн. За результатами розгляду справ судом прийнято рішення про конфіскацію безпосередніх предметів правопорушень на суму понад 131 млн. грн. та накладено штрафів на суму понад 117 млн. грн.

«Крім того, митницями ДФС до правоохоронних органів направлено 480 повідомлень про виявлення ознак кримінальних правопорушень», - зауважив Олексій Сівірін.

У Сумській області внутрішньою безпекою ДФС попереджено вивезення за межі території України 13 кг бурштину

18.05.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Працівниками управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Сумській області спільно з працівниками Сумської митниці в зоні митного контролю митного поста «Бачівськ» затримано автомобіль марки «Mersedes» під керуванням громадянина України, який прямував за межі території України «Зеленим коридором» без заповнення митної декларації.

Під час проведення огляду у багажному відділенні вказаного транспортного засобу виявлено пакунки, в яких знаходився бурштин загальною вагою 13,3 кг.

Стосовно порушника складено протокол про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України (переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю), відповідальність за яке передбачена у вигляді штрафу у розмірі 100% від вартості товарів.

Податковою міліцією Києва викрито конвертаційний центр з оборотом понад 420 млн. гривень

18.05.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Співробітниками податкової міліції м. Києва в ході проведення заходів у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 205, ч.3 ст.212, ч.3 ст.209 КК України, ліквідовано діяльність конвертаційного центру, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Незаконну діяльність організувала група осіб. Через транзитно-конвертаційні підприємства вони переводили безготівкові кошти у готівку та передавали їх клієнтам за вирахуванням відсотків у розмірі 10-13%.

У своїй протиправній діяльності учасники групи використовували розрахункові рахунки підконтрольних їм підприємств, відкриті в низці комерційних установ. Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів за вказаний період з використанням реквізитів транзитно-конвертаційних підприємств склав понад 420 млн. гривень.

Ймовірні втрати бюджету складають понад 70 млн. гривень.

У ході проведених 8 обшуків в офісах та місцях проживання фігурантів провадження вилучено грошові кошти у сумі 50 тис. грн. та 10 тис. дол. США (загальна сума в гривневому еквіваленті – 300 тис. грн.), комп’ютерну техніки у кількості 15 шт., засоби зв’язку – 24 шт., банківські картки – 11 шт., первинну бухгалтерську документацію транзитних та фіктивних СГД, електронні носії інформації, печатки та штампи фіктивних підприємств – 26 штук та «кліше» – 12 штук.

Слідчі дії тривають.

Загалом, у 2016 році ліквідовано 42 конвертаційні центри із загальною сумою проконвертованих коштів – більше 16,6 млрд. грн. Від такої протиправної діяльності втрати бюджету склали понад 2,9 млрд. грн. На сьогодні арештовано готівкових коштів на загальну суму майже 80 млн. грн. За результатами перевірок до бюджету додатково стягнуто понад 206 млн. грн..

«Ми не можемо повністю зупинити такі операції в малому обсязі, але можемо зробити їх максимально дорогими та невигідними. Так, вже приблизно в два рази збільшилася вартість «тіньових» послуг з обготівковування коштів. Однак це явище не можна зупинити лише каральними методами. Потрібні адекватні умови фінансового ринку. Але ми зробили неможливою роботу «конвертів» у великих обсягах, значно скоротили обсяг коштів, які були в обігу у цьому секторі», – зазначив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан.

Сергій Білан: Недоплата ПДФО з операцій з придбання горіхів, більшість з яких у подальшому експортується, – це, перш за все, збитки для місцевих бюджетів

18.05.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Протягом жовтня 2015 року – квітня 2016 року діяльність, пов’язану з експортом волоських горіхів здійснювали 64 суб’єкти господарської діяльності, при цьому фактично ними було експортовано 30,1 тис. тонни волоських горіхів на загальну суму 1 млрд. 744 млн. гривень. При такому масштабі діяльності загальна сума сплачених цими підприємствами податків до бюджету склала 25,5 млн. грн.., у тому числі податку на доходи фізичних осіб – 18,2 млн. грн. Про це заявив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан під час інтерв’ю виданню «Цензор.НЕТ».

«З урахуванням загального обсягу операцій з експорту "горіха волоського" і вартості горіха, згідно з митними деклараціями, навіть з урахуванням мінімальної ставки ПДФО в 2015 році - 15%, сума сплаченого до бюджету податку повинна була складати не менше 261,6 млн гривень, відповідно, сума можливих втрат бюджету за 2015-2016 рр. тільки від несплати податку з доходів фізичних осіб становить приблизно 243,4 млн грн. Ось така невтішна для держави "арифметика"», – наголосив Сергій Білан.

За його словами, недоплата податку на доходи фізичних осіб з операцій з придбання горіхів, більшість з яких у подальшому експортується, це, перш за все, збитки для місцевих бюджетів. Тому це не лише проблема фіскальної служби, а й місцевих громад.

Більше 80% врожаю волоських горіхів збирається фізичними особами, які не зареєстровані як платники податку, відповідно щодо таких осіб підприємство-експортер, яке зазвичай відображає придбання горіха саме у фізичних осіб, має виступити в якості податкового агента та оплатити за них ПДФО і військовий збір. Однак, вони цього не роблять.

Врегулювати проблему, вважає Сергій Білан, можна законодавчим шляхом.

«Ми неодноразово подавали такі ініціативи - і не наша вина, що відповідні рішення не прийняті. У результаті галузь змушена працювати в тіні. Приблизно 70% підприємств - експортерів волоського горіха мають ознаки фіктивності та використовуються тільки на короткий період часу, до настання моменту повернення валютної виручки за експортований товар, потім такі підприємства повністю припиняють свою діяльність», – зазначив Перший заступник Голови ДФС.

У свою чергу, податкова міліція повинна припиняти діяльність таких «одноденок». Крім того, є ще одне актуальне питання – неповернення виручки в іноземній валюті від проведених експортних операцій з горіхами і, відповідно, несплата податку на прибуток. Аналогічні проблеми виникають і в інших галузях народного господарства - наприклад, зі збором ягід.

«Ми повинні запропонувати бізнесу нормальне правове поле, і ми повинні забезпечити повноцінне надходження податків до місцевого та в центральний бюджети. Будь-який інший варіант - це не системне рішення», – наголосив Сергій Білан.

18.05.2016

Україна офіційно приєдналася до Угоди СОТ про державні закупівлі (GPA)

Сьогодні, 18 травня, завершилася офіційна процедура приєднання України до Угоди Світової організації торгівлі про державні закупівлі (Agreement on Government Procurement, GPA).

З цього дня українські компанії отримали право брати участь у державних закупівлях 45 країн-учасниць угоди GPA, серед яких: країни ЄС, Японія, США, Корея, Тайвань, Сінгапур, Гонконг і Канада. Загальний об’єм ринку держзакупівель СОТ оцінюється в 1,7 трильйона доларів щорічно, що більш ніж у 30 разів перевищує об’єм українського експорту у 2014 році.

Угода GPA поширює головний принцип СОТ - рівний доступ до ринків - на сферу державних закупівель. Іноземці матимуть повний доступ до українських державних тендерів так само, як українці - до закордонних. Але, якщо іноземні компанії вже давно де-факто могли брати участь у публічних закупівлях в Україні, то українські компанії тільки відкривають для себе глобальний ринок державних закупівель.

Процес приєднання до Угоди розпочався чотири роки тому, але помітно пришвидшився у 2015 році, з оновленням команди Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Команда департаменту регулювання державних закупівель активно проводила перемовини з іншими країнами щодо умов приєднання. В листопаді 2015 року делегації всіх 45 країн-учасниць GPA одноголосно підтримали рішення про приєднання України до Угоди. Верховна Рада ратифікувала це рішення у березні 2016 року, а згодом документ підписав голова держави.

Відкриття світового ринку державних закупівель для українських компаній є одним з напрямків реформи держзакупівель.

«Це - найпростіший шлях для експорту вітчизняних товарів. Українським компаніям не треба витрачати зайвих коштів на маркетинг, домовлятися про вихід у мережу чи відкривати представництво. Заявки і процедури державних тендерів зазвичай чітко структуровані. Тому все, що треба - це знайти цікавий тендер і відповідним чином оформити заявку», - розповів заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

З початку 2016 року Мінекономрозвитку проводить активну роз’яснювальну роботу з представниками бізнесу щодо можливостей роботи в рамках Угоди GPA. Крім того, з січня Міністерство розпочало пілотний проект з підтримки українських компаній, які вперше планують взяти участь у закордонному тендері. Результати пілотного проекту лягатимуть в основу детальних інструкцій та рекомендації для тих українських компаній, які розглядають можливість брати участь у держзакупівлях за кордоном.
Детальніше: https://www.visnuk.com.ua/ua/news/id/2767

Доходи місцевих бюджетів з початку року зросли на 47%

Як повідомили у Міністерстві фінансів, надходження протягом 4 місяців склали 41,9% річного обсягу надходжень, затвердженого місцевими радами.

Надходження до загального фонду місцевих бюджетів за січень-квітень поточного року без урахування трансфертів склали 41,7 мільярда гривень, що на 46,8%, або на 13,3 млрд. грн., що більше показника за аналогічний період минулого року (у співставних умовах та без урахування територій, непідконтрольних українській владі).

Також повідомляється, що станом на 1 травня місцеві бюджети отримали 61,4 млрд. грн. міжбюджетних трансфертів, що становить 95,9% від запланованих на цей період обсягів.


Детальніше: https://www.visnuk.com.ua/ua/news/id/2761

ВНУТРІШНЯ БЕЗПЕКА ГУ ДФС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРОВЕЛА 69 СЛУЖБОВИХ РОЗСЛІДУВАНЬ ТА ПЕРЕВІРОК

Вподовж січня - квітня 2016 року управлінням внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Дніпропетровській області проведено 69 службових розслідувань та перевірок.

За матеріалами управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області розпочато 18 кримінальних проваджень у відношенні працівників фіскальної служби; винесено 29 подань керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС області для вжиття заходів реагування щодо усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності; до дисциплінарної відповідальності притягнуто 19 працівників територіальних підрозділів ГУ ДФС області.

З метою недопущення фактів прийому на роботу в органи Державної фіскальної служби осіб, що своїми діями або вчинками можуть дискредитувати імідж служби, перевірено 59 кандидатів на працевлаштування. Відмовлено у призначенні 3 претендентам.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/248759.html

ЩОДО НАРАХУВАННЯ ПДВ ПРИ ЛІКВІДАЦІЇ ОСНОВНИХ ВИРОБНИЧИХ ЧИ НЕВИРОБНИЧИХ ЗАСОБІВ, ЯКІ ЛІКВІДУЮТЬСЯ ЗА САМОСТІЙНИМ РІШЕННЯМ ПЛАТНИКА ПОДАТКУ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Об'єктом оподаткування ‪#‎ПДВ є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю (п.п. „а” п. 185.1 ст. 185 ПКУ).

Згідно з п.п. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 ПКУ постачанням товарів є будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Не є постачанням товарів випадки, коли основні виробничі засоби або невиробничі засоби ліквідуються у зв'язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, а також в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, у тому числі в разі викрадення необоротних активів, або коли платник податку надає контролюючому органу відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення необоротних активів в інший спосіб, внаслідок чого необоротний актив не може використовуватися за первісним призначенням.

Відповідно до п. 189.9 ст. 189 ПКУ, якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування ПДВ розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.

Відповідно до п.п. 14.1.71 п. 14.1 ст. 14 ПКУ звичайною ціною, зокрема, є ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПКУ.

Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.

Якщо під час здійснення операції обов'язковим є проведення оцінки, вартість об'єкта оцінки є підставою для визначення звичайної ціни для цілей оподаткування.

Ринковою ціною є ціна, за якою товари (роботи, послуги) передаються іншому власнику за умови, що продавець бажає передати такі товари (роботи, послуги), а покупець бажає їх отримати на добровільній основі, обидві сторони є взаємно незалежними юридично та фактично, володіють достатньою інформацією про такі товари (роботи, послуги), а також ціни, які склалися на ринку ідентичних (а за їх відсутності - однорідних) товарів (робіт, послуг) у порівняних економічних (комерційних) умовах (п.п. 14.1.219 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Отже, платник податку, який за самостійним рішенням ліквідує основні виробничі або невиробничі засоби, повинен нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ за операцією з ліквідації таких необоротних активів, виходячи з їх ринкової ціни, визначеної на момент такої ліквідації, за правилами, встановленими п.п. 14.1.219 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, але не нижче їх балансової вартості. У разі якщо при ліквідації основних фондів обов'язковим є проведення оцінки, податкові зобов'язання з ПДВ нараховуються з вартості об'єкта оцінки, але не нижче їх балансової вартості.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/248752.html

ПІД ЧАС ОБШУКУ КОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ ВИЛУЧЕНО 305 ТИС ГРН. ТА 42 ТИС. ТЕНГЕ

Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області під час розслідування кримі- нального провадження, зареє
строваного за ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами комерційного підприємства, проведено 5 обшуків за адресами розташування офісних приміщень, виробничих потужностей і місць проживання фігурантів провадження.

Під час обшуків виявлено та вилучено 305 тис. гривень і 42 тис. тенге (Казахстан) готівкою, комп’ютерну техніку та фінансово-бухгалтерську документацію.

Слідчі дії тривають.

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/248644.html

ДФС у Дніпропетровській області

ЩОДО КОРИГУВАННЯ ФІНАНСОВОГО РЕЗУЛЬТАТУ НА СУМУ ВТРАТ ВІД УЧАСТІ В КАПІТАЛІ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.

Порядок формування об’єкта оподаткування податком на прибуток визначено ст.134 Кодексу.

Так, відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ Кодексу.

Різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій, визначено ст.140 Кодексу.

Зокрема, відповідно до п.п. 140.5.3 п. 140.5 ст. 140 Кодексу фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму втрат від інвестицій в асоційовані, дочірні та спільні підприємства, розрахованих за методом участі в капіталі або методом пропорційної консолідації.

Однак, відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу платникам податку на прибуток надано право не коригувати фінансовий результат до оподаткування на різниці, визначені розділом ІІІ Кодексу, крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років.

Таке право використовують платники податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень.

Такий платник податку має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень ІІІ розділу Кодексу, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років, в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу.

Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік у такій безперервній сукупності років. У подальші роки така сукупність ‪#‎коригування_фінансового_результату також не застосовується (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).

https://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/248528.html

Роман Насіров здійснює робочий візит до Одеської області

17.05.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров у складі делегації на чолі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом у вівторок, 17 травня, перебуває з робочим візитом в Одеській області.

У рамках візиту заплановано огляд нового митного терміналу Одеського морського вокзалу, Одеського морського торговельного порту та Центру надання адміністративних послуг.

Крім того, у складі делегації Роман Насіров проведе огляд поточних ремонтних робіт на автомобільній дорозі державного значення М-28 Одеса – Южне та ознайомиться з роботою пересувного габаритно-вагового комплексу. Також передбачена зустріч Романа Насірова з колективом Головного управління ДФС в Одеській області.

Щоденно в ЄРПН реєструються 600 тисяч податкових накладних

17.05.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

У середньому щоденно в Єдиному реєстрі податкових накладних реєструється 600 тисяч податкових накладних та розрахунків коригування. Максимально за добу реєструється близько 2 млн. податкових накладних та РК.

Станом на 16.05.2016 в СЕА ПДВ зареєстровано майже 222 тис. платників ПДВ, які зареєстрували 74,6 млрд. податкових накладних та розрахунків коригування на загальну суму 382,5 млрд. гривень.

Для виявлення нештатних та аварійних ситуацій в СЕА ПДВ запроваджено систему контролю відповідності показників сумі податку, обчисленій за формулою відповідно до ст. 2001 ПКУ.

Нагадаємо, що система електронного адміністрування податку на додану вартість з 1 липня минулого року працює в режимі, що забезпечує реєстрацію платниками податку на додану вартість податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку, обчислену за формулою відповідно до ст. 2001 ПКУ.

Роман Насіров: Митницями ДФС перераховано більше 1,2 млрд грн. на ремонт доріг

17.05.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Митниці Одеської, Волинської, Чернівецької, Львівської областей та міста Києва, що беруть участь у «дорожньому експерименті», в січні-квітні 2016 року забезпечили надходження до бюджету, які мають бути спрямовані на реконструкцію та ремонт доріг, 701,8 млн грн. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

Він нагадав, що з вересня в Україні реалізується безпрецедентний експеримент, спрямований на розвиток інфраструктури зазначених регіонів, - 50% від суми перевиконання щомісячних планових митних платежів направляється у спеціальні фонди відповідних регіональних бюджетів. Пілотний проект торкнувся спочатку Одеської, Волинської, Львівської та Чернівецької областей, а в січні цього року до нього приєднався Київ.

«Найбільшу ефективність на даний момент продемонстрували Київська міська, Волинська та Львівська митниці – за січень-квітень цього року на ремонт доріг було спрямовано відповідно 311,6 млн грн, 115,7 млн грн та 110,7 млн грн», - зазначив очільник служби.

Загалом, з початку експерименту на ремонт доріг зібрано більше 1,2 млрд грн.

«Вважаю, що експеримент дозволить відчутно поліпшити транспортну інфраструктуру та позитивно вплине на соціально-економічний розвиток областей, яких торкнувся проект», - підкреслив Роман Насіров.

Щодо нарахування амортизації на транспортні засоби, отримані за договорами фінансового лізингу

16.05.2016 - Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє.

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» Кодексу.

Методологічні засади формування у бухгалтерському обліку інформації про оренду необоротних активів та її розкриття у фінансовій звітності регулюються нормами Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 14 «Оренда» (далі – П(С)БО 14), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.07.2000 № 181.

Так, згідно з п. 5 П(С)БО 14 орендар відображає отриманий у фінансову оренду (лізинг) об’єкт одночасно і як актив, і як зобов’язання за найменшою на початок строку оренди оцінкою: або за справедливою вартістю об’єкта, або за теперішньою вартістю суми мінімальних орендних платежів.

Згідно з п. 7 П(С)БО 14 амортизація об’єкта фінансової оренди нараховується орендарем протягом періоду очікуваного використання активу. Періодом очікуваного використання об’єкта фінансової оренди є строк корисного використання (якщо угодою передбачено перехід права власності на актив до орендаря) або коротший з двох періодів – строк оренди або строк корисного використання об’єкта фінансової оренди (якщо переходу права власності на об’єкт фінансової оренди після закінчення строку оренди не передбачено). Метод нарахування амортизації об’єкта фінансової оренди визначається орендарем відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби» (далі – П(С)БО 7), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 № 92, та 8 «Нематеріальні активи» (далі – П(С)БО 8), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.10.1999 № 242.

Отже, об’єкт фінансової оренди (лізингу) відображається у бухгалтерському обліку орендаря як актив та амортизується протягом періоду очікуваного використання.

Нарахування амортизації здійснюється протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта основних засобів, який встановлюється підприємством/установою (у розпорядчому акті) при визнанні цього об’єкта активом (при зарахуванні на баланс), і призупиняється на період його реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання та консервації (п. 23 П(С)БО 7).

Нарахування амортизації починається з місяця, наступного за місяцем, у якому нематеріальний актив уведено в господарський оборот. Суму нарахованої амортизації підприємства/установи відображають збільшенням суми витрат підприємства/установи і накопиченої амортизації нематеріальних активів (п. 29 П(С)БО 8).

Особливостей податкового обліку операцій з фінансової оренди (лізингу) нормами Кодексу у орендаря не передбачено, тому основні засоби (нематеріальні активи), отримані у фінансову оренду (лізинг) після 01.01.2015, підлягають амортизації згідно з п. 138.3 ст. 138 Кодексу. При цьому відповідно до п.п. 138.1 та 138.2 ст. 138 Кодексу фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму нарахованої амортизації на такі основні засоби або нематеріальні активи відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності та зменшується на суму розрахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до п. 138.3 ст. 138 Кодексу.

Щодо окремих питань нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) на суми виплаченої винагороди за цивільно-правовими договорами

16.05.2016 - Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок нарахування і сплати, повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464).

Відповідно до п. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, які використовують найману працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами.

Пунктом 1 частини першої ст. 7 Закон № 2464 визначено, що базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці», та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Частиною другою ст. 7 Закону № 2464 передбачено, що для осіб, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами та отримують заробітну плату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.

Обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону № 2464 нараховується єдиний внесок (частина друга ст. 9 Закону № 2464).

Згідно з частиною п’ятою ст. 8 Закону № 2464 єдиний внесок для роботодавців встановлюється у розмірі 22 відс. до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску.

Отже, сума винагороди, яка нараховується роботодавцем за цивільно-правовим договором є базою нарахування єдиного внеску.

Податковий календар з 16 по 21 травня 2016 року

16.05.2016 - Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що:

16 травня, понеділок. Останній день подання

  • звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових опе- рацій (розрахункових книжок) (форма №ЗВР - 1) за квітень 2016 року, якщо не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку;
  • довідки про використані розрахункові книжки за квітень 2016 року

19 травня, четвер. Останній день подання

  • корегування попередньої заявки – розрахунку про потребу в марках акцизного податку (на липень 2016 року).

20 травня, п’ятниця. Останній день подання

  • декларації акцизного податку за квітень 2016 року;
  • звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4) за квітень;
  • податкової декларації з ПДВ за квітень 2016 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
  • податкової декларації з рентної плати за квітень з розрахунком:

- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;

- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
- рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;

  • податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за квітень платниками, які обрали місячний період для звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у квітні 2016 року.

Останній день сплати

  • податку на прибуток підприємства за I квартал 2016 року;
  • частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності за I квартал 2016 року;
  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за квітень 2016 року (крім гірничих підприємств);
  • доплати (у разі потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби, розрахованої з урахуванням авансових платежів, здійснених при придбанні марок акцизного податку, за квітень 2016 року *;
  • ПДВ платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу, за І квартал 2016 року;
  • авансового внеску з єдиного податку за травень платниками, віднесеними до першої та другої групп;
  • рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за І квартал 2016 року;
  • рентної плати за спеціальне використання води за І квартал 2016 року;
  • рентної плати за користування надрами без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за І квартал 2016 року;
  • рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин за І квартал 2016 року;
  • екологічного податку за І квартал 2016 року;
  • туристичного збору за І квартал 2016 року;
  • збору за місця для паркування транспортних засобів за І квартал 2016 року;
  • єдиного податку платниками третьої групи за І квартал 2016 року.

_______________
* Увага! Виробники тютюнових виробів здійснюють авансову сплату акцизного податку при придбанні марок акцизного податку в сумі, розрахованій з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, що діють відповідно до норм Податкового кодексу України (пп. 222.1.2 п. 222.1 ст. 222 Кодексу).

Щодо коригування фінансового результату на суму втрат від участі в капіталі

16.05.2016 - Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області України повідомляє.

Порядок формування об’єкта оподаткування податком на прибуток визначено ст.134 Кодексу.

Так, відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ Кодексу.

Різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій, визначено ст.140 Кодексу.

Зокрема, відповідно до п.п. 140.5.3 п. 140.5 ст. 140 Кодексу фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму втрат від інвестицій в асоційовані, дочірні та спільні підприємства, розрахованих за методом участі в капіталі або методом пропорційної консолідації.

Однак, відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу платникам податку на прибуток надано право не коригувати фінансовий результат до оподаткування на різниці, визначені розділом ІІІ Кодексу, крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років.

Таке право використовують платники податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень.

Такий платник податку має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень ІІІ розділу Кодексу, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років, в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу.

Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік у такій безперервній сукупності років. У подальші роки така сукупність коригування фінансового результату також не застосовується (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).

Щодо порядку застосування норм податкового законодавства з ПДВ при здійсненні операцій з утилізації знецінених товарних запасів

13.05.2016 - Головне управління ДФС у Дніпропетровській області

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Згідно з пунктом 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 розділу V Кодексу.

Відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені Кодексу для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:

а) в операціях, що не є об'єктом оподаткування відповідно до статті 196 цього Кодексу (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 Кодексу) та місце постачання яких розташоване за межами митної території України;

б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 Кодексу та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197 Кодексу);

в) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;

г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

У разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи в подальшому починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів, платник податку може зменшити суму податкових зобов'язань, що були нараховані відповідно до цього пункту, на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зазначеної в абзаці першому цього пункту, зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних.

ДФС продовжує роботу над відкриттям спільних пунктів пропуску, - Роман Насіров

13.05.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, протидія контрабанді, створення сприятливих умов для прискорення товарообігу і взагалі покращення обслуговування на митниці неможливі без розвинутої інфраструктури. Про це зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук».

Він повідомив, що на даний момент до складу митної інфраструктури входять 26 митниць, 161 митний пост, 242 місця прибуття. Також працює 158 пунктів пропуску, з яких 131 – міжнародні, в тому числі 32 пункти пропуску з ЄС. Відбуваються переговори щодо відкриття спільних пунктів пропуску та реалізації проекту інтегрованого управління кордонами.

«Інтегроване управління кордонами є важливим з точки зору підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері безпеки державного кордону та запровадження європейських стандартів управління кордонами. Спільний контроль вже здійснюється з Польщею (4 пункти пропуску) та Молдовою (4 пункти пропуску). Ми також перебуваємо у процесі перемовин з Румунією, Словаччиною та Угорщиною. Сподіваюсь, що найближчим часом кількість спільних пунктів пропуску буде збільшено. Наша мета – поширити інтегроване управління кордонами на всі пункти пропуску», - заявив очільник служби.

Інтегроване управління кордонами - це нова форма технічного співробітництва між органами влади України та іншими країнами. Таке співробітництво передбачає спільне патрулювання державного кордону, впровадження спільних механізмів з питань обміну інформацією та аналізу ризиків, розвиток співпраці оперативних органів, розширення мережі та функцій контактних пунктів, а також організацію спільного несення служби на морських та річкових ділянках. Водночас, одне з головних завдань, вирішенню якого повинна сприяти реалізація цієї ініціативи, - це забезпечення гнучкого реагування на сучасні виклики у сфері прикордонної безпеки та подолання корупції на пунктах пропуску.

На Черкащині припинено діяльність конвертцентру з обігом 51 млн. гривень

13.05.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

У ході досудового розслідування кримінального провадження, відкритого за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України, співробітниками податкової міліції Черкаської області припинено діяльність конвертаційного центру, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки Черкаської області та м. Києва з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Конвертаційний центр було організовано групою з чотирьох осіб, які без наміру здійснення підприємницької діяльності створили і зареєстрували на підставних осіб 20 фіктивних фірм з метою ухилення від сплати податків.

Податковою міліцією встановлено, що суб’єкти господарської діяльності реального сектора економіки перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи на розрахункові рахунки фіктивних суб’єктів господарської діяльності. Ці гроші у подальшому фігуранти провадження знімали за допомогою банківських карток дрібними сумами готівкою за винятком 10% за конвертацію коштів.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів через розрахункові рахунки, відкриті в 7 комерційних банках, склав 51 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету становлять 8,5 млн. гривень.

У ході проведених заходів здійснено 9 обшуків в офісних приміщеннях, за місцем проживання фігурантів та в їх автомобілях. Вилучено 14 печаток фіктивних суб’єктів господарської діяльності, оргтехніку, «чорнові» бухгалтерські документи та установчі документи фіктивних фірм.

З метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків накладено арешт на 60 банківських рахунків, на які продовжують надходити кошти. На даний час заблоковано 360 тис. гривень.

Досудове розслідування триває.

Роман Насіров: ДФС впроваджує Антикорупційну програму на 2015-2017 роки

13.05.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

«Важливим аспектом державної політики постає вдосконалення системи запобігання і протидії корупції. Без цього жодні реформи в державному секторі не можуть бути реалізовані. Зважаючи на це, нагальним є запровадження Антикорупційної програми на 2015-2017 роки. Програма розроблена відповідно до міжнародних антикорупційних стандартів та вимог чинного законодавства України», - зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

За його словами, пріоритетом діяльності визначено виявлення та ліквідація масштабних корупційних схем щодо мінімізації податкових і митних зобов’язань за участі службових осіб та відшкодування заподіяних державі збитків. Антикорупційна програма ДФС передбачає оцінку корупційних ризиків діяльності органів ДФС, персональну відповідальність керівників структурних підрозділів ДФС та її територіальних органів за організацію та стан роботи з питань запобігання корупції, запровадження сучасного механізму фінансового контролю за майновим станом працівників ДФС, а також здійснення організаційно-управлінських заходів з метою упередження корупційних проявів, наприклад, проведення роз’яснювальної роботи серед працівників органів ДФС, надання сервісів та послуг на безконтактній основі, зменшення корупційно-небезпечних ризиків за напрямом «контрольно-перевірочна робота» тощо.

«Ключовим положенням Антикорупційної програми є покладання обов’язків щодо антикорупційної діяльності безпосередньо на керівників підрозділів фіскальної служби. Відповідальність за протиправні дії своїх підлеглих нестимуть також і самі керівники», - пояснив Роман Насіров.

На його думку, такі заходи сприятимуть зменшенню рівня корупції в органах ДФС, підвищенню рівня правової освіти працівників служби, їх правового виховання та доброчесності, допоможуть удосконалити систему профілактики і попередження корупційних правопорушень та систему управлінського контролю. Це дозволить поліпшити ефективність як діяльності податкової системи взагалі, так і органів та підрозділів ДФС зокрема.

«На сьогодні розроблений і виконується план заходів ДФС щодо реалізації Антикорупційної програми на перше півріччя 2016 року та відповідні плани заходів територіальних органів. Вважаю, що реалізація Програми призведе до мінімізації корупційних ризиків на основних напрямах діяльності служби та позитивно вплине на рівень мобілізації грошових коштів до бюджетів усіх рівнів», - додав очільник відомства.

Як результат, за 4 місяці 2016 року за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки розпочато 195 кримінальних проваджень. При цьому, кількість проваджень, розпочатих за матеріалами ГУВБ, дорівнює 91% від загальної кількості (всіма правоохоронними органами розпочато 215), у 2015 році їх кількість становила 85%. Таким чином, ефективність діяльності підрозділів внутрішньої безпеки, у порівнянні з іншими правоохоронними органами, у поточному році значно підвищено. У цьому році підрозділами внутрішньої безпеки виявлено 32 випадки хабарництва та 92 зловживання владою з боку працівників органів ДФС. Повідомлено 56 особам про підозру у вчиненні злочинів у сфері службової діяльності, що майже у 2,5 раза більше, ніж у 2015 році (22), у тому числі 29 - за одержання неправомірної вигоди.

До суду надіслано 34 кримінальних провадження, 7 осіб судом вже визнано винними у скоєнні злочинів. За матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки складено та направлено до суду 15 протоколів за скоєння правопорушень, пов'язаних з корупцією, за якими 11 осіб на цей час визнано винними. Підрозділами внутрішньої безпеки для з'ясування причин і обставин вчинення посадовими особами фіскальної служби правопорушень у сфері службової діяльності проведено 1170 службових перевірок та розслідувань. За їх результатами керівникам територіальних органів ДФС направлено 467 подань про усунення причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушень. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 196 службових осіб, звільнено із займаних посад - 79. Перевірено 103 повідомлення про можливі неправомірні дії посадових осіб, що надійшли на антикорупційний сервіс «Пульс», з них підтвердилось 20. За результатами перевірок до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 посадові особи, 2 - звільнено та у З випадках розпочато кримінальні провадження. Перевірено 442 скарги (звернення) фізичних та юридичних осіб щодо можливих неправомірних дій, вчинених співробітниками органів ДФС, 93 з яких підтвердилися.

Т-фахівці держав-членів ГУАМ розпочинають розробку програмного забезпечення, яке спростить та автоматизує митний контроль

13.05.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

11-12 травня в Секретаріаті ГУАМ в Києві відбулась зустріч ІТ-фахівців держав-членів ГУАМ. Мета зустрічі – узгодження проекту Технічних умов для організації обміну попередньою інформацією до Протоколу між митними адміністраціями держав-членів ГУАМ та про організацію обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через державні кордони держав-членів ГУАМ. Протокол був підписаний 8 червня 2015 року.

Згідно з Протоком, сторони будуть організовувати і здійснювати на постійній основі обмін інформацією, яка отримується під час митного оформлення товарів та транспортних засобів, які ввозяться з території держав з однієї сторони, якщо пункт призначення знаходиться на території іншої держави у формі електронних даних. Така інформація буде використовуватись з метою збільшення безпеки та спрощення торгівлі.

За результатами зустрічі учасники доопрацювали, узгодили та підписали текст Технічних умов. ІТ-фахівці починають розробку програмного забезпечення, яке зробить можливим швидкий обмін попередньою інформацією та значно спростить та автоматизує процедуру митного контролю. За попередніми оцінками українських фахівців тестовий варіант програмного забезпечення буде готовий у жовтні цього року.

Закарпатські митники вилучили більше 100 тисяч пачок цигарок

13.05.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Масштабну спробу незаконного переміщення тютюнових виробів працівники Закарпатської митниці ДФС зупинили в пункті пропуску «Дяково».

Напередодні, на пункт пропуску в «червоний коридор» заїхав вантажний автомобіль «MAN» під керуванням громадянина Румунії. Транспортний засіб переміщувався без вантажу.

При усному опитуванні іноземець повідомив, що нічого забороненого до вивезення з митної території України та прихованого від митного контролю не переміщує.

У результаті здійснення поглибленого огляду транспортного засобу, працівники митниці виявили приховані від митного контролю тютюнові вироби без акцизних марок, торгової марки «MARBLE», загальною кількістю 101 тис. пачок. Цигарки були приховані між переднім бортом напівпричепа та спеціально встановленою металевою стінкою.

Як пояснив громадянин Румунії, виявлені сигарети не є його власністю, і як вони опинилися в його авто йому не відомо.

Таким чином, він намагався перемістити через митний кордон України товари з приховуванням від митного контролю.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

Наразі складено протокол про порушення митних правил, цигарки вилучено (вартість встановлюється), напівпричіп «SCHMITZ» вартістю 113 874 грн. також вилучено.

Триває прийом заявок щодо участі у конкурсі на кращий дизайн форменого одягу для працівників ДФС

13.05.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

ДФС нагадує, що конкурс на кращий дизайн форменого одягу для працівників триває до 26 травня!

Ескізи можна надсилати на електронну адресу forma@sfs.gov.ua.Умови конкурсу не змінилися.

Детальніше за посиланням: sfs.gov.ua/pro-sfs-ukraini/robota-z-personalom/formeniy-odyag/

Для оперативного та прозорого розгляду заявок у ДФС створено робочу групу з удосконалення форменого одягу посадових осіб та затверджено орієнтовний план заходів із розробки та затвердження нових зразків форменого одягу.

Відбулись зміни у порядку реєстрації та обліку платників

13.05.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

ДФС інформує про набрання чинності наказів Міністерства фінансів України:

від 03.03.2016 № 308 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників» (далі – Наказ 308);

від 18.03.2016 № 373 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» (далі – Наказ 373);

від 18.03.2016 № 375 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (далі – Наказ 375).

Змінами до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відмінене присвоєння новоствореним платникам класу професійного ризику виробництва за основним видом економічної діяльності.

Змінами до Порядку обліку платників податків і зборів виключені положення щодо формування та направлення органами ДФС до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань повідомлень про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням (ф. № 18-ОПП).

Водночас Наказом 373 Положення про реєстрацію платників ПДВ приведене у відповідність до норм пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України та виключені процедури анулювання реєстрації платника ПДВ за наявності запису про відсутність юридичної особи або фізичної особи – підприємця за місцезнаходженням (місцем проживання) або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Також порядок реєстрації платників ПДВ доповнений нововведенням. Так, якщо особа у встановлений законодавством строк подала заяву про добровільну реєстрацію платником ПДВ і отримала від контролюючого органу пропозицію подати нову заяву, то після виправлення всіх недоліків така особа може подати до контролюючого органу нову заяву про добровільну реєстрацію не пізніше ніж за 3 робочі дні до початку податкового періоду, з якого особа вважатиметься платником ПДВ та матиме право на податковий кредит і виписку податкових накладних. При цьому у такій заяві має бути зазначена така сама бажана дата реєстрації, що й у попередній неприйнятій заяві.

Наказом 308 та Наказом 375 для проведення державної реєстрації припинення юридичних осіб запроваджені нові процедури та документи (відомості) органів ДФС про відсутність (наявність) заборгованості із сплати податків і зборів, а також єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Відтепер державний реєстратор або інший суб’єкт державної реєстрації направлятиме до органів ДФС запити для отримання відомостей про наявність/відсутність заборгованості, органи ДФС у відповідь – зазначені відомості. Крім того, встановлено єдиний строк у 10 робочих днів для призначення документальної позапланової перевірки платника податків, що припиняється (закривається), як у випадках прийняття рішення про припинення засновниками (учасниками) юридичної особи, так й у інших випадках.

Ознайомитись з текстами наказів (при натисканні відбувається перехід за гіперпосиланням):

Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників – чинна редакція

https://sfs.gov.ua/yuridichnim-osobam/derjavna-reestratsiya-ta-obl/normativno-pravovi-akti/67819.html

https://sfs.gov.ua/samozaynyatim-osobam/derjavna-reestratsiya-ta-obl/normativno-pravovi-akti/67819.html

Наказ 308

https://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/nakazi/68075.html

Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість – чинна редакція

https://sfs.gov.ua/yuridichnim-osobam/derjavna-reestratsiya-ta-obl/normativno-pravovi-akti/67941.html

https://sfs.gov.ua/samozaynyatim-osobam/derjavna-reestratsiya-ta-obl/normativno-pravovi-akti/67942.html

Наказ 373

https://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/67937.html

Порядок обліку платників податків і зборів – чинна редакція

https://sfs.gov.ua/yuridichnim-osobam/derjavna-reestratsiya-ta-obl/normativno-pravovi-akti/53840.html

https://sfs.gov.ua/samozaynyatim-osobam/derjavna-reestratsiya-ta-obl/normativno-pravovi-akti/53840.html

Наказ 375

https://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/68053.html


Прес-служба СМР - 24.05.2016.

Українська
Англійська