Роман Насіров на зустрічі з представниками посольств G7 та ЄС обговорили податкову реформу
Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров провів зустріч з послами і представниками посольств, країн-лідерів G7, та керівництвом Представництва ЄС в Україні. Захід також пройшов за участю голів комітетів Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної, у закордонних справах Ганни Гопко, заступника Міністра фінансів Олени Макеєвої та ін.
Мова йшла про зміни до податкового законодавства та нові перспективи для міжнародного бізнесу.
Роман Насіров представ високоповажним учасникам нову команду Державної фіскальної служби – керівників ключових підрозділів та запевнив, що відтепер фіскальна служба працює за новими правилами – надання сервісних послуг.
Увага максимально сконцентрована на таких питаннях як відшкодування ПДВ та переплата з податку на прибуток. У свою чергу, зміни, над яким працюють Міністерство фінансів України, профільний комітет ВРУ та ДФС покликані на те, щоб змінити ситуацію та вирішити проблеми, які накопичувалися роками.
Нажаль, бюджетні ліміти не дозволяють відшкодувати ПДВ за всіма заявками. На сьогодні відшкодування проходить в автоматичному режимі, існують критерії за яким воно відбувається. Проте головна проблема в тому, що борги накопичувалися роками, а бюджетних ресурсів не вистачало.
Голова ДФС зазначив, що наразі ДФС відпрацьовує механізми вирішення цих проблем та запевнив, що податкова реформа, яка проходить в Україні, покликана змінити ситуацію.
«Ми намагаємося не брати окремо якусь проблему, ми вирішуємо їх комплексно – в цьому полягає суть реформ», - наголосив Голова ДФС.
Він назвав три головні принципи, які закладаються в податковому реформу – це простота, прозорість та послідовність.
За словами Романа Насірова, вже у вересні-жовтні зміни до податкового законодавства потраплять до Парламенту, а з наступного року вони почнуть діяти.
Обговорювалося й коло митних проблем, над вирішенням яких також активно працює фіскальна служба. «Жоден напрямок, жодна проблема не залишаться поза нашою увагою», - запевнив голова ДФС.
До процесу якісних змін долучений МВФ, який є активним учасником та радником стосовно ефективності та якості змін у роботі як самої фіскальної служби, так і податкових змін в цілому.
Триває робота і над гармонізацією багатьох законодавчих норм, підходів у роботі фіскальної служби до європейських. Кращі світові практики та досвід – це те , чим керується керівництво ДФС у процесі реформ.
Не залишається осторонь й тема корупції – ще одна глобальна проблема, як для бізнесу, так і для держави. Докладається максимум зусиль, щоб знищити це явище. Податкові зміни, зміна ключових чинників у роботі ДФС спрямовані на те, щоб знизити рівень корупції.
Високоповажні представники посольств G7 подякували за дійсно відверту розмову та підтвердили оптимістичне налаштування представників бізнесу щодо змін, які відбуваються в нашій державі.
Резюмуючи Голова ДФС зауважив, що повага та підтримка міжнародного бізнесу надважливі для України. Він переконаний, що зміни та реформи в цьому контексті відкривають нову сторінку для співробітництва та посилення бізнесових зв’язків зі світовими інвесторами.
Звертаючись до представників посольств Роман Насіров підкреслив: «Ми цінуємо вашу підтримку та терпіння, сподіваємося на зворотній зв'язок. Велике прохання довести до бізнесу наш головний меседж: ми відкриті та готові чути і обговорювати наші недоліки. Ніхто крім бізнесу не зможе нам вказати вірне рішення. Зі сторони фіскальної служби – ми переходимо від слів до практичної реалізації».
Протягом І півріччя 2015 року фахівцями ДФС виявлено майже 40 тис. найманих осіб, праця яких використовувалася роботодавцями без укладання трудових угод. Вони сплатили до бюджету майже 6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та понад 13 млн. грн. єдиного внеску.
За результатами контрольно-перевірочної роботи до державної реєстрації залучено майже 17 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність неофіційно. Від цих підприємців бюджет додатково отримав понад 6 млн. грн. податків.
Загалом, з початку поточного року під час перевірки суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші доходи фізичним особам, порушення податкового законодавства встановлено в 56 відс. перевірених роботодавців. До сплати в бюджет донараховано 220 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та штрафних санкцій.
Крім того, за рахунок спільних заходів ДФС та органів місцевої влади 9,8 тис. суб’єктів господарювання підвищили рівень виплати заробітної плати своїм працівникам, внаслідок чого до бюджету додатково надійшло 13,6 млн. гривень.
Зведеною мобільною групою у складі підрозділу ДФС України «Фантом», співробітників СБУ, прикордонників та військової прокуратури вилучено одну з найбільших за останній час партій продуктів харчування, що прямувала на непідконтрольні території.
Двадцять фур з харчами намагались перетнути лінію розмежування поза межами пункту пропуску об’їзними дорогами. Правоохоронцям вдалося затримати їх на території середньої школи у селищі Новосілка Донецької області, де водії стали на ночівлю. При цьому у спецоперації силовиків взяв участь батальйон МВС України «Київ-1».
У вантажівках знаходились м'ясопродукти, пиво, мінеральні та солодкі води, молочна продукція тощо. Жодних супровідних документів водії не надали.
Наразі встановлюється повне коло осіб, причетних до незаконного транспортування товару. Триває перевірка.
Протягом першого півріччя поточного року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів, який діє при ДФС, стали 137,6 тис. клієнтів. Їм безкоштовно видано майже 404 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів.
Переважну більшість користувачів складають фізичні особи. Протягом зазначеного періоду понад 92 тис. таких платників отримали 202 тис. цифрових підписів.
Серед юридичних осіб клієнтами центру стали 45 тис. осіб. Вони отримали майже таку ж кількість електронних підписів, як і фізичні особи, – 201,8 тис.
Загалом з початку своєї діяльності Центр обслуговує понад 3,6 млн. посилених сертифікатів.
Нагадаємо, що клієнти Центру отримують посилені сертифікати відкритих ключів безкоштовно, на відміну від комерційних установ, де така послуга є платною.
Видані центром ключі електронного підпису дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики та Пенсійного фонду України.
Працівниками податкової міліції у м. Києві зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст. 212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами комерційного підприємства, що здійснює діяльність у сфері будівництва.
Встановлено, що посадові особи підприємства впродовж 2012-2014 років замовляли будівельні послуги у підприємств з ознаками фіктивності. Внаслідок таких дій до бюджету не сплачено податків на загальну суму 20,5 млн. гривень. Тривають слідчі дії.
Працівники податкової міліції у рамках кримінального провадження ліквідували у м. Києві "конвертаційний центр", який був створений організованою групою з 6 осіб. Даний "центр" надавав послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.
Орієнтовний обіг проконвертованих коштів склав більше 1,7 млрд. гривень.
За результатами проведених 3 санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях «конвертаційного центру», місцях проживання та автомобілях фігурантів вилучено 2 печатки з пакетом документів нерезидентів, банківські картки, документацію та комп’ютерну техніку, що підтверджують протиправну діяльність «конвертаційного центру».
Працівниками податкової міліції у Київській області ліквідовано "конвертаційний центр", створений організованою групою з 7 осіб, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.
Орієнтовний обіг проконвертованих коштів склав біля 72 млн. гривень.
У рамках кримінального провадження проведено 6 санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях «конвертаційного центру», місцях проживання та автомобілях фігурантів. За результатами вилучено 685 тис. грн. готівки, 22 печатки транзитно-конвертаційних СГД, 216 банківських карток, документацію та комп’ютерну техніку, що підтверджують протиправну діяльність «конвертаційного центру».
Окрім того, накладено арешти на розрахункові рахунки транзитно-конвертаційних підприємств, на яких заблоковано коштів на загальну суму 2,6 млн. гривень.
Дії ДФС максимально спрямовані на протидію схемам та корупції на митних постах. У зв’язку з чим проходить кадрові зміни керівництва митниць у всіх регіонах України.
Сьогодні до виконання обов’язків на посаді в.о. начальника Херсонської митниці приступив – Гордієнко Сергій Миколайович, якого минулого тижня було призначено наказом ДФС на цю посаду.
Керівництво Херсонської митниці невідкладно має забезпечити повний контроль на контрольно-пропускних пунктах з тимчасово анексованим Кримом та повністю відновити координацію з прикордонниками та СБУ.
У Луганській області підрозділ ДФС «Фантом» спільно зі співробітниками СБУ та прикордонної служби ліквідували канал надходження в Україну контрабандного пального.
Нелегальний трубопровід, через який перекачували пальне, функціонував у селі Пантюхіне і з'єднувався з одним із селищ Російської Федерації. Його довжина становила близько 1 кілометра.
На території України вихід трубопроводу знаходився у дворі приватного будинку, що належить одному з місцевих жителів. Туди регулярно, 5-6 разів на тиждень, заїжджали кілька вантажних автомобілів КАМАЗ і здійснювали нелегальну закачку контрабандного пального.
Після цього вантажівки прямували в сусіднє селище, де на території колишнього цегельного заводу пальне переливалося в ємності і зберігалося з метою конспірації кілька діб.
Надалі на підпільній базі паливо завантажувалося в бензовози і транспортувалося за межі Луганської області. Для надання законного вигляду вказаним операціям перевізниками оформлялися фіктивні товарно-транспортні накладні та інші супровідні документи, необхідні для перевезення пального.
При цьому прикриття незаконних угод здійснювали представники місцевих правоохоронних структур.
Кінцевою точкою злочинної схеми ставала мережа АЗС, яка діє на території Донецької, Дніпропетровської, Луганської та Запорізької областей, і через яку реалізовувалося нелегальне паливо.
Наразі встановлюється повне коло осіб, причетних до злочинної схеми. Триває перевірка.
Працівниками податкової міліції Херсонської області у ході проведення оперативно-слідчих заходів по кримінальному провадженню у рамках операції «Нафтопродукт-2015» проведено огляд однієї із нафтобаз, під час якого виявлено та вилучено 1,2 тис. тонни дизельного пального.
Загальна вартість вилученого пального, яке було ввезене на територію України за підробленими вантажними митним деклараціями, складає 16,6 млн. гривень.
Слідчі дії зі становлення кола осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення, тривають.
Працівниками податкової міліції Закарпатської області у ході розслідування кримінального провадження та у рамках операції «Акциз-2015» проведено обшуки в складських, житлових і гаражних приміщеннях фігурантів провадження.
За результатами обшуків виявлено та вилучено 279 900 пачок тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка. Орієнтовна вартість товару 5,6 млн. гривень.
Тривають слідчі дії зі встановлення кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.
Працівниками податкової міліції Центрального офісу у рамках кримінального провадження ліквідовано "конвертаційний центр", створений організованою групою з 5 осіб. «Конвертцентр» надавав послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.
Орієнтовний обіг проконвертованих коштів склав майже 900 млн. гривень.
За результатами проведених 6 санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях «конвертаційного центру», місцях проживання та автомобілях фігурантів, вилучено автомат АКСУ-5,45 та 150 набоїв до нього, грошові кошти в еквіваленті 900 тис. грн., 1 печатка приватного нотаріуса, 1 печатка арбітражного керуючого та 3 печатки фіктивних СГД, документація та комп’ютерна техніка.
Накладено арешти на розрахункові рахунки 7 транзитно-конвертаційних підприємств, на яких заблоковано коштів на загальну суму 2 млн. 200 тис. гривень. Тривають слідчі дії.
Податковою міліцією у Київській області у рамках кримінального провадження ліквідовано "конвертаційний центр", створений організованою групою з 11 осіб, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.
Орієнтовний обіг проконвертованих коштів склав понад 108 млн. гривень.
За результатами проведених 13 санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях «конвертаційного центру», місцях проживання та автомобілях фігурантів вилучено 19 печаток транзитно-конвертаційних СГД, документацію та комп’ютерну техніку, що підтверджує протиправну діяльність «конвертаційного центру».
Накладено арешти на розрахункові рахунки транзитно-конвертаційних підприємств, на яких заблоковано коштів на загальну суму 1 млн. 361 тис. гривень.
Протягом січня - червня поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування склали 86,5 млрд. грн. Зокрема, у червні до бюджету сплачено понад 16,5 млрд. грн. цього податку.
Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.
Цими вихідними в ході масштабної спецоперації співробітниками ДФС зупинена діяльність 3-ох нелегальних спиртозаводів у Чернігівській області.
На початку операції співробітників ДФС не допускали до виробничих приміщень даних спиртозаводів. Більше того до місця знаходження заводів прибули збройні формування. Даний факт буде доведено до керівництва СБУ та МВС.
У результаті проведення обшуків вилучено більше тисячі тонн браги, майже 200 тонн кукурудзи у зерносховищах та 70 тонн мазуту.
Кількість виявленої сировини, спеціальне обладнання та документи свідчать про те, що дані заводи працювали на повну потужність та мали план виробництва нелегального спирту на весь 2015 рік.
Підрозділом ДФС України «Фантом» спільно зі співробітниками СБУ та прикордонною службою України вилучено готівкові кошти, які намагались провезти на територію, контрольовану бойовиками ДНР.
На пункті пропуску «Бугас», що у секторі «Б», правоохоронці зупинили автівку «Форд фокус». Під час її огляду було виявлено понад 8 млн. гривень та 1,5 тис. доларів США, приховані під автомобільними сидіннями та у надувному матраці.
Житель Донецька, що керував транспортним засобом, походження та подальше призначення коштів пояснити не зміг. Однак, за попередньою інформацією, кошти призначались для фінансування терористичної діяльності бойовиків на тимчасово окупованих територіях.
Наразі вирішується питання щодо реєстрації кримінального провадження за фактом фінансування тероризму за ст.258-5 КК України. Триває перевірка.
У Луганській області підрозділом податкової міліції «Фантом» спільно з співробітниками СБУ та прикордонної службою затримано вісім машин з продуктами, які везли на окуповані бойовиками території. Зведена мобільна група затримала вісім автомобілів поблизу селища Щастя в секторі «А». На них жителі Луганської області намагалися перетнути лінію розмежування поза офіційним пунктом пропуску.
В ході огляду в автомобілях були виявлені продукти харчування, які мали потрапити на тимчасово окуповані території з метою реалізації.
Супровідної документації на вантаж жоден з водіїв надати не зміг. Зараз нелегальний вантаж вилучено, проводиться перевірка.
«Україна не буде годувати заблукалих «зелених чоловічків». Ми й надалі докладатимемо всіх зусиль для припинення контрабандного потоку, з якого годуються кремлівські терористи», - зазначив перший заступник голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан.
Державною фіскальною службою України з початку року з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на 600 млн. грн.., з вигодонабувачів конвертаційних центрів до бюджету стягнуто більше 300 млн. грн. Ще понад 400 млн. грн. бюджет отримав від податкового компромісу, дія якого закінчилася у квітні поточного року, та 410 млн. грн. – від відшкодування збитків по закінчених кримінальних провадженнях. Про це повідомив Голова ДФС Роман Насіров під час наради Президента Петра Порошенка з представниками силових відомств, яка відбулася сьогодні, 17 липня, у м. Кривий Ріг.
За його словами, протягом поточного року у провадженні слідчих підрозділів фінансових розслідувань ДФС перебувало 6 тис. кримінальних проваджень. Безпосередньо цього року розпочато більше 4 тис. кримінальних проваджень. Закінчено досудове слідство у близько 2 тис. кримінальних проваджень, з яких понад 600 – спрямовано до суду.
У зв’язку з досягненням податкового компромісу було закрито більше 400 кримінальних проваджень, до бюджету сплачено 396 млн. грн. Зупинено діяльність більше 34 «конвертаційних центрів».
Особлива увага працівників податкової міліції приділяється боротьбі з махінаціями з податком на додану вартість.
«Розпочато 142 досудових розслідування за фактами незаконних заявок на відшкодування ПДВ. Податок на додану вартість настільки важливий в нашій країні, наскільки ж його намагаються використовувати злочинці. Кожного місяця більше 10, а може, навіть, 15 млрд. грн. (сума перевіряється) злочинці намагаються покласти собі в кишеню, а це – половина щомісячного бюджету держави», – наголосив Голова ДФС Роман Насіров.
Крім того, для упередження корупційних проявів у ДФС ініційовано і проведено понад 2 тис. службових розслідувань і перевірок. За їх результатами до дисциплінарної відповідальності притягнуто близько 400 посадових осіб, з яких вже звільнено половину.
За фактами вчинення посадовими особами ДФС злочинів у сфері службової діяльності з початку року правоохоронними органами розпочато 350 кримінальних проваджень. За словами очільника ДФС, наразі триває робота з Службою безпеки України та Генеральною прокуратурою, щоб ці справи були доведені до логічного завершення і порушники потрапили до в’язниці, що, у свою чергу, стане наукою для інших.
«Лише за останній місяць ми провели декілька великих нарад з силовими структурами. І сьогодні спостерігається дуже плідна робота Державної фіскальної служби, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури, Державної прикордонної служби та Міністерства внутрішніх справ. Разом ми маємо достатньо сили волі, щоб боротися з порушниками законів», – підкреслив Роман Насіров.
Минуло більше півмісяця з початку запуску системи електронного адміністрування ПДВ (CEA) у звичайний режим. Станом на 17 липня в ЄРПН зареєстровано 11,7 млн. податкових накладних та розрахунків коригування на суму ПДВ 36,5 млрд. грн. Зареєстровано 35,8 тис. митних декларацій на суму ПДВ 6,6 млрд. грн. та здійснено 104 тис. операцій поповнення електронних рахунків на суму майже 6 млрд. грн.
Працівниками податкової міліції у м. Одесі зареєстровано кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері виробництва хлібобулочних виробів.
З’ясувалося, що посадовці підприємства у 2014 році закуповували борошно пшеничне та замовляли послуги з технічного обслуговування і ремонтно-налагоджувальних робіт у підприємств, які мають ознаки сумнівності та ризиковості. Внаслідок таких дій до бюджету не сплачено податків на загальну суму 6,4 млн. гривень.
Тривають слідчі дії.
Cпільною мобільною групою у складі співробітників ДФС, СБУ та прикордонної служби України вилучено мільйон гривень готівкою, яку намагались провезти з тимчасово окупованих територій.
Заходи із запобігання фактів фінансування тероризму проводилися у рамках виконання доручення Президента України щодо заборони перевезення вантажів, що не зареєстровані на території України, через тимчасову лінію розмежування із лінією АТО.
Правоохоронці зупинили фуру, яка прямувала через сектор «Б» та належала одній з організацій, що займається постачанням гуманітарної допомоги на тимчасово окуповані території. При її огляді було виявлено дев’ять поліетиленових палетів, повністю заповнених монетами різного номіналу.
Представники перевізника пояснили, що готівка була отримана ними від мережі супермаркетів, що діють на території, зайнятої бойовиками ДНР. За попередньою інформацією, саме через цю мережу реалізовувалась гуманітарна допомога, яку мали безкоштовно отримувати жителі тимчасово окупованих територій.
Наразі вирішується питання щодо реєстрації кримінального провадження за фактом фінансування тероризму за ст.258-5 КК України. Триває перевірка.
Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»
заступника начальника митного поста – начальника відділу митного оформлення №1 митного поста «Дніпропетровськ-аеропорт» Дніпропетровської митниці ДФС Євгена Атаманенко
на тему: «Правила переміщення через кордон громадянами під час сезону відпочинку»
Питання 1. Скільки може мати один громадянин при собі валюти, щоб перетинати кордон по «зеленому коридору» без заповнення декларації?
Відповідь. Громадянин (фізична особа) має право ввозити в Україну та вивозити за її межі готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування митному органу.
Питання 2. Який порядок придбання та ввезення вогнепальної зброї?
Відповідь. Згідно постанови ВРУ від 17.06.98 №2471-ХІІ громадяни можуть придбати тільки мисливську, пневматичну зброю та припаси до неї.
В органах внутрішніх справ необхідно отримати дозвіл на придбання та дозвіл на ввезення зброї. П.2 р.1 Положення про дозвільну систему, затвердженого ПКМУ від 12.10.92 №576, до предметів, на які поширюється дозвільна система належать вогнепальна зброя (нарізна, воєнних зразків, несучасна стрілецька, спортивна, навчальна, охолощена, мисливська нарізна та гладкоствольна), бойові припаси до неї, холодна зброя (арбалети, мисливські ножі тощо), пневматична зброя калібру понад 4, 5 мм і швидкістю польоту кулі понад 100 м/с. нарізна зброя може бути придбана громадянином по досягненні 25 –річного віку, гладкоствольна – з 21-річного віку, холодна, пневматична зброя – з 18-річного віку.
Питання 3. На яку суму дозволено ввозити товари без оподаткування?
Відповідь. Товари вартістю до 1000 євро, що ввозяться громадянами через пункти пропуску повітряного сполучення, а також товари вартістю до 500 євро та/або сумарною вагою не більше 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через автомобільні та залізничні пункти пропуску, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які законодавством встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, та підакцизних товарів) не є об’єктами оподаткування.
Ця норма застосовується у разі, якщо особа, яка ввозить товари на митну територію України, в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом однієї доби. В іншому випадку товари підлягають письмовому декларуванню, митному оформленню та оподатковуються ввізним митом і ПДВ.
Питання 4. Які умови вивезення домашніх тварин?
Відповідь. Згідно ЗУ «Про ветеринарну медицину» від 25.06.92 при переміщенні тварин необхідно отримати у міській державній ветеринарній клініці ветеринарне свідоцтво, яке обмінюється в пунктах пропуску (крім країн СНД) на ветеринарний сертифікат міжнародного зразка.
Законодавством передбачене обов’язкове письмове декларування тварин.
Звертаю увагу на те, що кожен перевізник пред’являє свої вимоги до переміщення тварин – в спеціальних клітках, окремо від власників в багажних відділеннях, обмеження по вазі.
Крім того, в різних країнах діють свої ветеринарні правила щодо наявності щеплень, електронних чипів, карантинного періоду, заборони ввезення окремих порід тварин.
Перед початком подорожі необхідно ознайомитись з правилами, які діють в країнах, куди ви прямуєте або слідуєте транзитом.
Питання 5. Який обсяг ввозу лікарських засобів для громадян?
Відповідь. Громадяни можуть ввозити на митну територію України лікарські засоби, які переміщуються в ручній поклажі та/або в супроводжуваному або несупроводжуваному багажі громадянина, в таких обсягах:
- у кількості, що не перевищує п’яти упаковок кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини);
- у кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я.
Питання 6. В якому обсязі можуть переміщувати громадяни через митний кордон України банківські метали?
Відповідь. Фізична особа має право ввозити в Україну і вивозити за межі України банківські метали вагою, що не перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет на умовах письмового декларування органу доходів і зборів в повному обсязі.
Фізична особа має право вивозити за межі України банківські метали вагою, що перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет на підставі індивідуальної ліцензії на вивезення за межі України банківських металів та за умови письмового декларування органу доходів і зборів.
Ліцензію видає територіальне управління Національного банку за місцем проживання фізичної особи.
Протягом січня – червня 2015 року управлінням власної безпеки Головного управлінням ДФС у Дніпропетровській області проведено 124 служ- бових розслідувань та перевірок, за результатами яких встановлено 72 факти порушень вимог діючих законодавчих та нормативно-правових документів з боку співробітників територіальних та структурних підрозділів ГУ ДФС області.
За матеріалами управління власної безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області розпочато 30 кримінальних провадження, у тому числі 4 за одержання незаконної винагороди; винесено 53 подання керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС області для вжиття заходів реагування щодо усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності; до дисциплінарної відповідальності притягнуто 26 працівників служби.
З метою недопущення на вакантні та керівні посади в органах ДФС осіб, що своїми діями або вчинками можуть дискредитувати імідж служби, у поточному році проведено перевірки 298 кандидатів на працевлаштування. За підсумками перевірок 8 претендентам відмовлено у прийомі на службу.
Пунктом 251.1 статті 251 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що рентна плата складається з:
- рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин;
- рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин;
- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
- рентної плати за спеціальне використання води;
- рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;
- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України.
Листом Державної фіскальної служби України від 21.07.2015 №26467/7/99-99-15-04-01-17 «Про справляння у II кварталі 2015 року рентної плати» (далі – лист ДФС України №26467) надані роз’яснення щодо порядку звітування платників рентної плати (далі – Плата) за 2 квартал та півріччя 2015 року.
Станом на 22.07.2015 нову форму податкової декларації з рентної плати (далі – декларація з Плати) не затверджено.
До затвердження нової форми декларації з Плати рекомендовано платникам рентної плати залежно від об’єкта оподаткування звітуватися за формами, затвердженими наказами:
- ДПА України від 24.12.2010 №1011 «Про затвердження форм податкових розрахунків з рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20.01.2011 за №81/18819 (далі – форма №1011);
- ДПА України від 24.12.2010 №1018 «Про затвердження форми Податкового розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12.01.2011 за №28/18766 (далі – форма №1018);
- Міністерства фінансів України від 17.09.2012 №1000 «Про затвердження форм податкових розрахунків з плати за користування надрами», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 15.10.2012 за №1732/22044 (далі – форма №1000);
- Міністерства фінансів України від 21.12.2012 №1403 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за спеціальне використання води», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 15.01.2013 за №123/22655 (далі – форма №1403);
- Міністерства фінансів України від 21.12.2012 №1404 «Про затвердження форми Податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22.01.2013 за №172/22704 (далі – форма №1404).
З 23 липня 2015 року набрав чинності Закон України від 01.07.2015 №569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» (опублікований у газеті «Голос України» від 23.07.2015 №131) (далі – Закон №569).
Законом №569 пункт 296.10 статті 296 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) викладено у такій редакції:
«Реєстратори розрахункових операцій не застосовують платники єдиного податку:
- першої групи;
- другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку».
Крім того, відповідно до змін, внесених Законом №569 до пункту 9 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України від 06.07.2015 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265), тимчасово звільняються від санкцій за порушення вимог Закону №265:
- суб’єкти господарювання при наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку; при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції) – до 1 липня 2015 року.
При цьому санкції за порушення вимог цього Закону у період з 1 липня 2015 року до 1 січня 2016 року не застосовуються до суб’єктів господарювання, які до 1 серпня 2015 року уклали договори на постачання реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), включених до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, і ввели в експлуатацію такі РРО у порядку, встановленому цим Законом, до 1 січня 2016 року;
- суб’єкти господарювання при виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти у разі, якщо ці операції виконуються не в касах уповноважених банків, операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування – до 1 січня 2016 року.
Законом №569 доручено Кабінету Міністрів України до 1 вересня 2015 року затвердити Порядок здійснення органами ДФС контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами – підприємцями) обсягу доходу відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України (підпункт 2) пункту 3 Закону №569).
Пунктом 8.1 розділу VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України 22.04.2014 №462), що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за №1562/20300 (далі – Порядок №1588) визначено, що платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місце обліку у порядку, встановленому цим розділом.
Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі – об’єкти оподаткування), є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Такі об’єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідними розділами Податкового кодексу України (пункт 8.2 розділу VIII Порядку №1588).
Відповідно до пункту 8.4 розділу VIII Порядку №1588 Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП (далі – повідомлення за формою №20-ОПП) (додаток 11 до Порядку №1588) подається до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття таких об’єктів.
У разі створення відокремленого підрозділу юридичної особи з місцезнаходженням за межами України повідомлення за формою №20-ОПП подається юридичною особою до контролюючого органу за основним місцем свого обліку протягом 10 робочих днів після створення, реєстрації такого підрозділу.
Відповідно до вимог пункту 8.7 розділу VIII Порядку №1588 Перелік типів об’єктів оподаткування оприлюднюється на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за електронною адресою:
https://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/127294.html.
Крім того, рекомендований довідник типів об’єктів оподаткування розміщується на інформаційних стендах у контролюючих органах (пункт 8.7 розділу VIII Порядку №1588)
З метою спрощення отримання інформації про стан рахунків в системі електронного адміністрування ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що платники податків мають можливість самостійно дізнатися про стан рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ та розмір суми, на яку він може зареєструвати податкову накладну/коригування, здійснивши запит в електронному вигляді до ДФС України за наступними формами запитів:
Код форми |
Назва сервісу |
Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних |
|
Витяг з Єдиного реєстру податкових накладних (надається як на вказану дату, так і в розрізі контрагентів із зазначенням дати на номеру документа та суми податку) |
|
Запит щодо отримання реквізитів рахунку та відомостей про стан рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість та суми податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних |
|
Витяг з системи електронного адміністрування ПДВ |
|
Запит на отримання інформації щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (ΣНакл), за рахунок сум від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів до 1 лютого 2015 року, що були задекларовані платником у додатку 2 до декларації з ПДВ |
|
Витяг з системи електронного адміністрування ПДВ щодо суми збільшення , на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних |
|
Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних |
|
Витяг з Єдиного реєстру податкових накладних (надається по виданих податковим накладним та розрахункам коригування зареєстрованих з порушенням граничного терміну реєстрації за запитуваний період) |
|
Запит щодо отримання інформації в розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ |
|
Витяг в розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ |
Доходи місцевих бюджетів Дніпропетровської області за січень – червень 2015 року склали 5 мільярдів 656,5 мільйонів гривень, що на 21,1%, або на 985,6 мільйонів гривень більше рівня 2014 року.
Майже половину надходжень в місцеві скарбниці Дніпропетровського регіону забезпечує податок на доходи фізичних осіб, його сума склала 2 мільярда 708,9 млн. грн.
Наступною за фінансовою потужністю складовою доходів місцевих бюджетів області є плата за землю. Її власники землі та землекористувачі сплатили у розмірі 1 мільярд 100,6 мільйонів гривень, що на 18 відсотків більше обсягу надходжень січня - червня 2014 року.
Ще одним важливим джерелом доходів місцевих громад Дніпропетровщини є податок на прибуток підприємств. Так, протягом шести місяців цього року до кошиків місцевих бюджетів області від юридичних осіб надійшло майже 600 мільйонів гривень податку на прибуток, що на 567 мільйонів гривень більше минулорічних надходжень.
Законом України від 18.06.2015 №548-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції» (далі – Закон №548) тимчасово, на період проведення антитерористичної операції (далі – АТО), звільняється від оподаткування військовим збором грошове забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб – учасників АТО.
Порядок підтвердження статусу зазначених осіб з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором визначається Кабінетом Міністрів України.
Закон №548 набрав чинності 09.07.2015 (опублікований у газеті «Голос України» від 08.07.2015 №120) та вводиться в дію через два місяці після набрання ним чинності, тобто з 10.09.2015.
Відповідно до пункту 1 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон №71) з 1 липня 2015 року набрала чинність зміна до підпункту 14.1.144 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі – Кодекс) стосовно віднесення пива до алкогольних напоїв.Поняття «алкогольні напої» визначене у підпункті 14.1.5 пункту 14.1 статті 14 Кодексу та в абзаці сьомому статті 1 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» з внесеними змінами та доповненнями (далі – Закон №481), згідно з яким алкогольні напої – це продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об’ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.У зв’язку з цим виробництво, експорт, імпорт, оптова та роздрібна торгівля пивом з 01.07.2015 регулюється Законом №481 та підлягає ліцензуванню на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.
Чинним законодавством не передбачено отримання окремої ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову та роздрібну торгівлю пивом у разі наявності у суб’єкта господарювання (далі – СГ) ліцензії на виробництво імпорт, експорт, оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями.
Для ліцензування діяльності, передбаченої Законом №481, використовуються бланки ліцензії єдиного зразка, встановленого Кабінетом Міністрів України.
При цьому, у додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями СГ вказуються, зокрема, перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення.
Тому, з 01.07.2015 роздрібна торгівля пивом може здійснюється при наявності у СГ реєстратора розрахункових операцій, що зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи (стаття 1 Закону №481, стаття 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з внесеними змінами та доповненнями).
Крім того, відповідно до пункту 226.6 статті 226 Кодексу та частини 5 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1251 з внесеними змінами та доповненнями, маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об’ємних одиниць. Маркування вироблених в Україні алкогольних напоїв із вмістом спирту етилового до 8,5 відсотка об’ємних одиниць не здійснюється.
Таким чином, маркуванню підлягає пиво міцністю понад 8,5 відсотків об’ємних одиниць.
Згідно з пунктом 226.11 статті 226 Кодексу ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та продаж на митній території України не маркованих в установленому порядку алкогольних напоїв забороняється.
Шановні платники та жителі міста Дніпропетровська! У місті Дніпропетровську з’явилася група шахраїв, які видають себе за працівників органів державної фіскальної служби Дніпропет- ровщини, не маючи до них жодного відношення, та телефонують суб’єктам господарювання з вимогами сплати грошових коштів у вигляді податків.
Тож, з метою виявлення та недопущення у майбутньому подібних випадків шахрайства просимо інформувати управління власної безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області за телефонами: (056) 370-10-51 та (056) 374-31-46.
За ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкоголь- ними напоями і тютюновими виробами суб’єкти господарю- вання Дніпропетровської області за І півріччя 2015 року спрямували до бюджету 33,4 млн. грн. Цей показник перевищує рівень надходжень аналогічного періоду минулого року на 7,9 млн. грн.
На початок липня поточного року у регіоні у 5719 суб’єктів діяльності 10407 діючих ліцензій, з них, на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 5416 та роздрібної торгівлі тютюновими виробами – 4991.
Цього року таких ліцензій співробітниками територіальних органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області видано 5586, з них на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 3009, тютюновими виробами – 2577.
За цей же період, призупинено дію 718 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу та анульовано 671 ліцензія, серед яких, скасовано 21 ліцензія продавцям, у яких виявлено факти продажу алкогольних напоїв та тютюну неповнолітнім громадянам.
Нагадуємо, що з 1 липня 2015 року підлягає ліцензуванню діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової або роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв. При цьому, законодавством не передбачено отримання окремої ліцензії на торгівлю пивом за наявності у суб'єкта господарювання відповідної ліцензії на реалізацію алкогольних напоїв.
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що:
29 липня поточного року останній день сплати:
- авансового внеску рентної плати за (пункт 257.4 статті 257 Кодексу):
а) транзитне транспортування трубопроводами природного газу територією України;
б) транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України;
в) транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;
г) користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
д) користування радіочастотним ресурсом України;
- сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки юридичними особами (абзац б) підпункту 266.10.1 пункту 266.10 статті 266 Кодексу);
30 липня поточного року останній день сплати:
- збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за червень 2015 року (підпункт 1.7 пункту 29 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу);
- земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (крім громадян) за червень 2015 року (пункт 287.4 статті 287 Кодексу);
- єдиного податку платниками єдиного податку 4 групи за 2 квартал 2015 року (підпункт 295.9.2 пункту 295.9 статті 295 Кодексу);
- податку на додану вартість за червень 2015 року (пункт 57.1 статті 57 та пункт 203.2 статті 203 Кодексу);
- акцизного податку за червень 2015 року (пункт 57.1 статті 57 та підпункт 222.1.1 пункту 222.1 статті 222 Кодексу);
- авансового внеску з податку на прибуток підприємств за липень 2015 року (абзац 4 пункту 57.1 статті 57 Кодексу);
31 липня поточного року останній день сплати:
- суми ПДФО, зазначеної у річній декларації про майновий стан і доходи фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність та громадянами (пункт 179.7 статті 179 Кодексу);
- ПДФО від оподаткування доходів, нарахованих у вигляді (пункт 170.4 статті 170 Кодексу):
а) процентів на поточний або депозитний банківський рахунок;
б) процентів на вклади члена кредитної спілки
Інтерв‘ю для ЗМІ
головного державного інспектора відділу організації митного контролю
управління організації митного контролю та оформлення
Дніпропетровської митниці ДФС
Деркача Володимира Георгійовича
на тему: "Про припинення ліцензування митної брокерської діяльності"
З 28 червня 2015 року набули чинності зміни до Митного кодексу України (надалі-МКУ), внесені Законом України від 02.03.15 №222-VІІІ «Про ліцензування видів господарської діяльності».
Зазначеним законом ліцензування митної брокерської діяльності припинено. Видані підприємствам ліцензії на провадження митної брокерської діяльності вважаються недійсними.
Частиною першою статті 405 МКУ (зі змінами, внесеними Законом України від 02.03.15 №222-VІІІ) встановлено, що на провадження митної брокерської діяльності надаються дозволи. Дозвіл діє безстроково.
Набуття права на провадження митної брокерської діяльності без отримання дозволу не допускається. Порядок отримання дозволу регулюється розділом ХV МКУ.
Підприємства, які отримали дозволи на провадження митної брокерської діяльності включаються до реєстру митних брокерів, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику. Таким підприємствам надаються витяги із зазначеного реєстру.
Державною фіскальною службою та Адміністрацією державної прикордонної служби України видано спільний наказ від 19.06.15 №441/255 АГ «Про надання дозволів на здійснення митної брокерської діяльності».
Суб’єкти господарювання, які станом на дату видання цього наказу мали чинну, безстрокової дії ліцензію на провадження митної брокерської діяльності, отримали дозвіл на здійснення цього виду діяльності та включені до реєстру митних брокерів, який висвітлений на офіційному веб-порталі ДФС у мережі Інтернет у рубриці «Реєстри».
З метою забезпечення виконання вимог статті 405 МКУ Державною фіскальною службою оформлено та надіслано до митниць витяги з реєстру митних брокерів для видачі їх суб’єктам господарювання.
Видача зазначених витягів представникам митних брокерів, які розташовані в зоні діяльності Дніпропетровської митниці ДФС, здійснюється управлінням організації митного контролю та оформлення Дніпропетровської митниці ДФС, у приміщенні адмінбудівлі митниці за адресою: місто Дніпропетровськ, вул. Горького, буд. 22, кім. 502-а, згідно графіку: понеділок, середа, п’ятниця з 10-00 год. до 12-00 год., на підставі документа, що засвідчує особу.
Видачу витягів буде припинено 26.08.2015.
Довідкову інформацію можна отримати за телефоном (056) 373-19-18 щоденно з 14 до 16 години.
За даними Головного управління ДФС у Дніпропетровській області найбільш запитуваною серед відвідувачів Центрів обслугову- вання платників залишається послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. Зокрема, у січні – червні поточного року ЦОПами Дніпропетровщини надано майже 56 тисяч таких послуг.
Також не втрачає актуальності послуга з видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами ДФС. Протягом зазначеного періоду платникам було видано понад 13,2 тисяч таких довідок. Крім того, платників продовжує цікавити послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій. З початку року було надано майже 10,8 тисяч цих послуг.
На сьогодні обслуговування платників здійснюється 37 Центрами обслуговування платників, що діють при податкових інспекціях Дніпропетровської області, які надають 25 видів адміністративних послуг. Протягом шести місяців поточного року Центрами надано майже 116 тисяч адміністративних послуг. Окрім отримання консультативних та інформаційних послуг, відвідувачі Центрів обслуговування платників податків мають можливість подати податкову звітність та одержати ключі електронного цифрового підпису.
З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 №72-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням» (далі – Закон №72).
Законом №72 викладено у новій редакції всю статтю 39 «Трансфертне ціноутворення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс)
Цим Законом запроваджений принцип «витягнутої руки» (пункт 39.1 статті 39 Кодексу), що є основним стандартом для трансфертного ціноутворення та відповідно до якого проводиться визначення обсягу оподаткованого прибутку на умови, які б склалися між непов’язаними особами у співставних неконтрольованих операціях.
Встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» проводиться за методами, визначеними пунктом 39.3 цієї статті Кодексу, з метою перевірки правильності, повноти нарахування та сплати податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість (підпункт 39.1.4 пункту 39.1 статті 39 Кодексу).
Зміни, внесені Законом №72 щодо податкового контролю за трансфертним ціноутворенням розміщені на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за електронною адресою:
https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/transfertne-tsinoutvorennya/
Протягом І півріччя 2015 року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» звернулися 307 заявників Дніпропетровського регіону.
Переважна кількість питань (193), порушених у зверненнях, стосувалися подання звітності в електронному вигляді. Також, за допомогою сервісу «Пульс» заявники звертались з питань щодо роботи органів ДФС Дніпропетровської області (75 звернень). Крім того, з приводу перевірок суб`єктів господарювання зателефонували 15 платників, особливостей реєстрації платником ПДВ – 14 суб’єктів господарювання тощо. Безпосередньо антикорупційної тематики сервісу стосувалося 4 звернення.
Усі звернення оперативно розглянуті у встановлений термін та вирішені по суті.
Нагадаємо, що за допомогою сервісу «Пульс» можна проінформувати про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері. Телефон цілодобової лінії (044) 284-00-07.
Дніпропетровська ОДПІ звертає увагу платників податків, що відповіді на актуальні питання щодо системи електронного адміністрування податку на додану вартість розміщені на офіційному порталі Державної фіскальної служби України за електронною адресою:
https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63825.html
Дніпропетровська ОДПІ нагадує платникам ПДВ про те, що з 1 липня п.р. набрали чинності зміни, внесені Законом України від 28.12.2014р. №71 до положень Податкового кодексу України, які регла- ментують методику формування податкового кредиту по ПДВ.
За своєю суттю зміни полягають у тому, що відтепер податковий кредит звітного періоду формуватиметься за всіма без винятку отриманими та зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними. Тобто, навіть в разі придбання товарів, послуг чи необоротних активів, які використовуватимуться платником ПДВ в операціях, що не обкладаються ПДВ, або в негосподарській діяльності, суми ПДВ, сплачені під час придбання повністю включаються до складу податкового кредиту звітного періоду.
Далі, у тому ж звітному періоді платнику ПДВ слід нарахувати податкові зобов’язання, виходячи з вартості таких придбань, не пізніше останнього календарного дня звітного періоду скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН у терміни, встановлені Податковим кодексом для такої реєстрації. Тобто, задекларована сума податкового кредиту має бути повністю або частково погашена нарахованими податковими зобов’язаннями.
В подальшому, якщо такі товари, послуги чи необоротні активи починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів, платник податку може зменшити нараховану суму податкових зобов'язань на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Дніпропетровська ОДПІ повідомляє, що по всій території Дніпропетровщини проводиться операція “Урожай – 2015”. Націлена вона на виявлення працівників, які неофіційно, без законних на те підстав працюють у фермерів та інших сільгоспвиробників на зборі врожаїв. Особливої актуальності набуває це в жнива, коли для збирання врожаю додатково залучаються комбайнери, механізатори і ті, хто безпосередньо працює в полях.
Шановні фермери та сільгосптоваровиробники! Дніпропетровська ОДПІ звертається до вас з вимогою не нехтувати нормами трудового та податкового законодавства. Операція “Урожай – 2015” триватиме до повного збору врожаю, а разом з нею триватиме і робота органів фіскальної служби в напрямку легалізації використання праці тих людей, які важко працюють, а натомість позбавлені соціальних гарантій.
Відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) поворотна фінансова допомога - сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.
Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", який набрав чинності з 01.01.2015 р., розділ III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу викладено у новій редакції.
Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.
Відповідно до п. 18 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу за операціями, по яких витрати для цілей оподаткування податком на прибуток до 1 січня 2015 року визначалися за датою перерахування коштів на банківський рахунок або в касу контрагента платника податку, і станом на 1 січня у платника податку була наявна кредиторська заборгованість за такими операціями, при розрахунку об'єкта оподаткування сума коштів, що була перерахована на банківський рахунок або в касу контрагента платника податку після 1 січня 2015 року, зменшує фінансовий результат до оподаткування.
Отже, починаючи з 01.01.2015 р. проводиться зменшення фінансового результату до оподаткування на суму поверненої поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку до 01.01.2015 р. від осіб, які не є платниками податку на прибуток, та включеної до складу доходів при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток до цієї дати. (Роз’яснення надано листом ДФСУ від 18.06.2015 р. №12810/6/99-99-19-02-02-15).
Рух України в напрямі євроінтеграції реалізується зокрема і в забезпеченні прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень, впровадженні дієвих механізмів реалізації безумовного права кожного на доступ до публічної інформації.
Так протягом І півріччя 2015 року на адресу ДПІ у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області відповідно до Закону України „Про доступ до публічної інформації” надійшло 4 запити на інформацію, з них 3 запитів поштою та 1 запит електронною поштою.
За статусом запитувача: 2 запита на інформацію від фізичних осіб та 2 запити на інформацію від юридичних осіб.
За наслідками розгляду, надано відкриту податкову інформацію на чотири запити на інформацію. У нашому сучасному житті вже чотири роки працює Закон України «Про доступ до публічної інформації», який є викликом часу на предмет доступності та прозорості інформації від суб’єктів владних повноважень. Його дотримання – гарантія успіху та утвердження принципів демократичного суспільства.
Постановою КМУ від 17.06.2015 р. № 413 затверджено форму повідомлення про прийняття працівника на роботу, яке подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізособою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника ЄСВ.
Подати таке повідомлення слід до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:
- засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.
Форма повідомлення на сайті ДФС України.
Система електронного адміністрування ПДВ відповідно до законодавства з 1 липня працює в звичайному режимі.
Система електронного адміністрування ПДВ передбачає реєстрацію всіх податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).
Основними відмінностями функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість у вказані періоди є те, що з переходом системи на звичайний режим:
- реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН здійснюється із застосуванням обмеження сумою, визначеною за формулою відповідно до пункту 200¹.3 статті 200¹ Кодексу (далі – формула);
- застосовується штраф у розмірі 10 відс. суми ПДВ, зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, за порушення платниками податку до 15 днів терміну реєстрації податкових накладних, та розрахунків коригування до них в ЄРПН.
Таким чином, з 1 липня 2015 року податкові накладні/розрахунки коригування можуть бути зареєстровані в ЄРПН на суму „вхідного” ПДВ, зазначеного в отриманих податкових накладних та податку, сплаченого на митниці. У випадку недостатності цієї суми для забезпечення реєстрації платнику необхідно поповнити свій рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ на суму недостачі.
Система електронного адміністрування ПДВ працює в режимі 24/7/365 (без перерв на святкові та вихідні дні) та забезпечує в розрізі платників податку автоматичний розрахунок суми по формулі.
Для уникнення відволікання обігових коштів платників ПДВ передбачено збільшення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі (формули):
- 1 липня 2015 року – на суму середньомісячного розміру податку, задекларованого та погашеного платником до бюджету протягом попередніх 12 місяців (так званий „овердрафт”);
- протягом тестового періоду (та в подальшому) – за бажанням платника на суму від’ємного значення, яке виникло за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року;
до 10 липня 2015 року – на суму надміру зарахованих до бюджету коштів станом на 1 липня 2015 року.
Слідкуйте за оновленням інформації.
Згідно із п. 1 частиною першою ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є, зокрема, юридичні особи – роботодавці.
Базою нарахування єдиного внеску, зокрема, для таких платників є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, в тому числі у натуральній формі.
Суми грошових компенсацій у разі невикористання, зокрема, щорічних (основної та додаткових) відпусток у розмірах, передбачених законодавством, є базою нарахування та утримання єдиного внеску.
Кодексом законів про працю України визначено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Підприємство після звільнення працівника не несе обов’язку страхувальника, а відповідно, і платника страхових внесків.
Відтак особам, яким після звільнення з роботи нараховано компенсацію за невикористану відпустку, єдиний внесок на зазначені суми не нараховується.
Відповідно до п.п. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості та/або нежитлової нерухомості декларація юридичної особи – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
При переході права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності.
Нагадаємо, що форма податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 408 (далі – декларація). Пункт 1 заголовної частини декларації містить поле «Тип декларації», яке передбачає наступні форми: звітна, звітна нова, уточнююча.
Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, розрахунку (крім митної декларації або обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
При виправленні показників звітної декларації до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період платником податків подається нова звітна декларація.
Тобто, суб’єкт господарювання, який вперше подає декларацію за новостворений (нововведений) об’єкт житлової нерухомості та звітує за рік, у полі «Тип декларації» зазначає «Звітна».
Якщо перехід права власності на новостворений (нововведений) об’єкт оподаткування відбувся до 20 лютого, а звітну декларацію вже подано, то до закінчення граничного терміну її подання платником податків – юридичною особою декларація подається з типом «Звітна нова».
При переході права власності на об’єкт оподаткування після закінчення граничного терміну подання декларації (після 20 лютого звітного року) протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт подається декларація з типом «Уточнююча».
З 1 липня 2015 року для реєстрації податкових накладних в єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) платник податку повинен мати достатню суму податкового кредиту, підтверджену зареєстрованими в ЄРПН "вхідними" податковими накладними, сплатою ПДВ при імпорті товарів та (за недостатності таких сум) коштами на його рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ.
З 1 липня 2015 року на рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ платники податку зараховують кошти у сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що надає право для реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування.
Поповнення електронного рахунка платника ПДВ за рахунок інших джерел, наприклад, з поточних рахунків інших осіб, не передбачено.
Фахівці Дніпропетровської ОДПІ застерігають, що активізувались невідомі особи, які телефонують та представляються працівниками ДФС і вимагають гроші.
Якщо ви впевнені, що це шахраї, які представляються працівниками фіскальної служби, то в такому разі потрібно телефонувати до органів МВС за номером телефону «102».
З 1 липня 2015 року набирає чинності Закон України від 14.05.2015 №420, який передбачає звільнення від оподаткування нерухомості релігійних організацій
Відповідно до змін перелік об'єктів, що не підлягають оподаткуванню доповнений об'єктами нерухомості, що знаходяться у власності релігійних організацій, статути яких зареєстровані у встановленому законом порядку.
Така нерухомість повинна використовуватися виключно для забезпечення їх статутної діяльності. Під це звільнення підпадають і засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо). Проте, дана норма не стосується об'єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та господарська діяльність.
З 1 липня по 10 серпня 2015 року податкові агенти повинні надати до контролюючих органів за місцем свого розташування Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – розрахунок за формою №1ДФ) за 2 квартал 2015 року.
Відповідно до пункту 1.3 розділу I Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – Порядок), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за №111/26556 (далі – Наказ №4), форму №1ДФ повинні надавати податкові агенти, а саме:
- юридичні особи (їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи);
- самозайняті особи (фізичні особи – підприємці, та/або фізичні особи, які провадить незалежну професійну діяльність за умови, що такі особи не є працівниками у межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності);
- представництва нерезидентів – юридичних осіб;
- інвестори (оператори) за угодою про розподіл продукції,
які нараховують (виплачують, надають) доходи фізичній особі та/або зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, а також військовий збір.
Підпунктом «б» пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями визначено, що розрахунок за формою №1ДФ подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного кварталу. Податковий розрахунок за формою №1ДФ надається за формою, затвердженою Наказом №4.
Визначення понижуючого коефіцієнта для зменшення єдиного внеску
Законом України від 02.03.2015 №219-VIII «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці» (далі – Закон №219) передбачено більш лояльні умови понижуючої ставки єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).
Платники єдиного внеску при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами можуть застосовувати розмір єдиного внеску з урахуванням понижуючого коефіцієнта (далі – коефіцієнт), якщо виконуються одночасно наступні умови:
- база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу у звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно із середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік у розрахунку на одну застраховану особу;
- після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу у звітному місяці складе не менше, ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
- кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.
Коефіцієнт щомісячно обчислюється платниками самостійно. Якщо у результаті розрахунку коефіцієнта його значення складає менше, ніж 0,4, то платник застосовує коефіцієнт 0,4.
Коефіцієнт застосовується також при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи, тобто нарахована заробітна плата (дохід) сумісникам також включається для розрахунку понижуючого коефіцієнта.
При розрахунку коефіцієнта показники за 2014 рік визначаються на підставі звітності платника єдиного внеску, поданої відповідно до вимог Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з внесеними змінами та доповненнями.
З урахуванням того, що Закон №219 набув чинності з 13.05.2015, застосовувати коефіцієнт за новими правилами можна при нарахуванні заробітної плати (доходів) за березень 2015 року.
Платники збору за місця для паркування транспортних засобів звітують за півріччя 2015 року з 1 липня
Відповідно до підпункту 2681.5.3 пункту 2681.5 статті 2681 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) базовим податковим (звітним) періодом для платників збору за місця для паркування транспортних засобів (далі – збір за паркування) є календарний квартал.
Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи – підприємці, які згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках (підпункт 2681.1.1 пункту 2681.1 статті 2681 Кодекс).
Якщо звітний (податковий) період дорівнює календарному кварталу, декларація подається до контролюючого органу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (підпункт 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Кодексу).
Таким чином, платники збору за паркування у термін з 1 липня по 10 серпня поточного року повинні надати до територіального органу ДФС за місцезнаходженням об’єкту оподаткування податкову декларацію збору за місця для паркування транспортних засобів (далі – декларація збору за паркування).
До затвердження Міністерством фінансів України нової форми декларації збору за паркування, платники збору застосовують форму податкової декларації, затверджену наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 №866 «Про затвердження форм Податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.01.2014 за №141/24918.
Відповідно до підпункту 2681.5.1 пункту 2681.5 статті 2681 Кодексу сума збору за паркування, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.
Строки сплати податкового зобов’язання, зазначені платником податків у поданій ним податковій декларації, визначені статтею 57 Кодексу.
Так, відповідно до пункту 57.1 статті 57 Кодексу платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації.
Таким чином, збір за паркування, нарахований платником за 2 квартал 2015 року та зазначений у декларації збору за паркування за півріччя 2015 року, повинен бути сплачений платником цього збору не пізніше 20.08.2015.
Квартальні платники ПДВ починають звітувати за 2 квартал 2015 року з 1 липня
Згідно з пунктом 202.1 статті 202 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) звітним (податковим) періодом для платників податку на додану вартість є календарний місяць, а у випадках, особливо визначених Кодексом, календарний квартал.
Такі особливі випадки визначені пунктом 202.2 статті 202 Кодексу.
Тобто квартальний податковий період можуть вибрати платники ПДВ які:
- відповідно до підпункту «б» пункту 154.6 статті 154 Кодексу мають право на застосування нульової ставки податку на прибуток на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року;
- сплачують єдиний податок.
Заява про вибір квартального податкового періоду подається контролюючому органу разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року. При цьому, квартальний податковий період починає застосовуватись з першого податкового періоду наступного календарного року.
Якщо звітний (податковий) період дорівнює календарному кварталу, декларація подається до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (підпункт 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Кодексу).
Таким чином, платники ПДВ, які відповідно до вимог Кодексу вибрали квартальний податковий (звітний) період, з 1 липня по 10 серпня 2015 року повинні надати до територіального органу ДФС, в якому вони перебувають на обліку, податкову декларацію з податку на додану вартість (далі – декларація з ПДВ) з необхідними додатками до неї за 2 квартал поточного року за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України (далі – Мінфін) від 23.09.2014 №966 (у редакції наказу Мінфіну від 23.01.2015 №13) «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», що зареєстрований у Міністерстві юстиції 14.10.2014 за №1267/26044 (далі – наказ №966).
Відповідно до вимог пункту 49.4 статті 49 Кодексу податкова звітність з ПДВ подається до контролюючого органу всіма платниками цього податку виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Згідно з пунктом 3 розділу III Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом №966, платник податку зобов’язаний здійснити відправлення податкової звітності з ПДВ на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подання податкової декларації.
Затверджена нова форма декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 №408 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», що зареєстрований у Міністерстві юстиції 29.04.2015 за №479/26924 (далі – наказ №408), затверджена нова форма податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – декларація на нерухоме майно), з додатком до неї «Відомості про наявні об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості».
Цей наказ набрав чинності з 22.05.2015, тобто з дня його офіційного опублікування (газета «Офіційний вісник» від 22.05.2015 №38).
Згідно з пунктом 3 наказу №408 втратив чинність наказ Міністерства фінансів України від 01.06.2014 №735 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».
Відповідно до пункту 46.6 статті 46 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) нові форми декларацій (розрахунків) набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, в якому відбулося їх оприлюднення.
Нагадуємо, що базовим податковим (звітним) періодом для платників зазначеного податку є календарний рік (підпункт 266.6.1 пункту 266.6 статті 266 Кодексу).
Однак, крім річної декларації на нерухоме майно, яка надається платником податку – юридичною особою до 20 лютого звітного року, у суб’єкта господарювання може виникнути необхідність подати таку декларацію в інший термін протягом року.
Якщо у власності платника податку – юридичної особи протягом року з’являється новостворений (нововведений) об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості, то ця юридична особа повинна надати декларацію на нерухоме майно до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт (підпункт 266.7.5 пункту 266.7 статті 266 Кодексу).
Тепер нова декларація на нерухоме майно містить дані, як про житлову, та і про нежитлову нерухомість, що є об’єктом оподаткування.
Таким чином, якщо у власності юридичної особи з’являється новостворений (нововведений) об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості, який є об’єктом оподаткування, то декларація на нерухоме майно надається платником податку – юридичною особами за формою, затвердженою наказом №408.
Для платників податку – фізичних осіб форма звітності з цього податку не передбачена. Обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об’єкту оподаткування здійснюється контролюючим органом самостійно, шляхом надсилання такій особі, за місцем її реєстрації (для резидентів) та за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності нерезидентів (для нерезидентів), до 1 липня року, що настає за звітним роком, податкового повідомлення-рішення про сплату відповідної суми податку (підпункт 266.7.2 пункту 266.7 статті 266 Кодексу).
Затверджена нова форма декларації з транспортного податку
Наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 №415 «Про затвердження форми Податкової декларації з транспортного податку», що зареєстрований у Міністерстві юстиції 28.04.2015 за №474/26919 (далі – наказ №415), затверджена нова форма податкової декларації з транспортного податку.
Цей наказ набрав чинності з 22.05.2015, тобто з дня його офіційного опублікування (газета «Офіційний вісник» від 22.05.2015 №38).
Відповідно до пункту 46.6 статті 46 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) нові форми декларацій (розрахунків) набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, в якому відбулося їх оприлюднення.
Нагадуємо, що базовим податковим (звітним) періодом для платників зазначеного податку є календарний рік (підпункт 267.5.1 пункту 267.5 статті 266 Кодексу).
Однак, крім річної декларації з транспортного податку, яка надається платником податку – юридичною особою до 20 лютого звітного року, у суб’єкта господарювання може виникнути необхідність подати таку декларацію в інший термін протягом року.
Якщо платник податку – юридична особа протягом року придбаває легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування, а саме: використовувався до 5 років та має об’єм циліндра двигуна понад 3000 куб. см, то ця юридична особа повинна надати декларацію з транспортного податку до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт (підпункт 267.7.4 пункту 267.7 статті 267 Кодексу).
Таким чином, у разі придбання платником податку – юридичною особою легкового автомобіля, що є об’єктом оподаткування, суб’єкту господарювання необхідно надати декларацію з транспортного податку за формою, затвердженою наказом №415.
Для платників податку – фізичних осіб форма звітності з цього податку не передбачена. Обчислення суми транспортного податку з об’єкту оподаткування здійснюється контролюючим органом самостійно, шляхом надсилання такій особі, за місцем її реєстрації (для резидентів) та за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності нерезидентів (для нерезидентів), до 1 липня звітного року, податкового повідомлення-рішення про сплату відповідної суми податку (підпункт 266.7.2 пункту 266.7 статті 266 Кодексу).
З 1 липня починається звітування по екологічному податку за 2 квартал 2015 року
Відповідно до пункту 250.1 статті 250 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) податковим звітним періодом для платників екологічного податку є календарний квартал.
Згідно з пунктом 250.2 статті 250 Кодексу платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.
Підпунктами 250.2.1 та 250.2.3 пункту 250.2 статті 250 Кодексу визначено, що податкова декларація екологічного податку подається платником податку до контролюючих органів:
- за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах – за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об’єктів;
- за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк – за місцем перебування платника на податковому обліку.
Таким чином, з 1 липня по 10 серпня 2015 року платники екологічного податку повинні надати до територіальних органів ДФС області, з урахуванням вимог пункту 250.2 статті 250 Кодексу, податкові декларації екологічного податку.
До затвердження Міністерством фінансів України нової форми податкової декларації екологічного податку, платникам податку застосовувати форму податкової декларації, затверджену наказом ДПА України від 24.12.2010 №1010 «Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12.01.2011 за №26/18764.
Відповідальність платників за порушення правил сплати податків
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує.
З урахуванням змін, внесених Законом України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон №71), пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі – Кодекс) визначена відповідальність платників податків за несвоєчасну сплату (перерахування) податків.
У разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств, рентної плати протягом строків, визначених Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу.
Порушення терміну реєстрації податкових накладних в ЄРПН тягне за собою накладення штрафу
Законом України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон №71) внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині визначення відповідальності платників податку на додану вартість (далі – ПДВ) за порушення термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям –платникам ПДВ, та/або розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).
Статтею 201 Кодексу визначені граничні терміни реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання (пункт 201.10 статті 201 Кодексу).
Відповідно до пункту 1201.1 статті 1201 Кодексу порушення платниками ПДВ граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі:
- 10% від суми ПДВ, зазначеної у таких податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
- 20% від суми ПДВ, зазначеної у таких податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
- 30% від суми ПДВ, зазначеної у таких податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
- 40% від суми ПДВ, зазначеної у таких податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.
Відсутність з вини платника ПДВ реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50% від суми ПДВ, зазначеної у такій податковій накладній/розрахунку коригування (пункт 1201.2 статті 1201 Кодексу).
Порядок здавання підприємством готівки, що надходить у вихідні та святкові дні
Відповідно до підпункту «в» пункту 5.1 глави 5 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637, що зареєстрована у Міністерстві юстиції України 13.01.2005 за №40/10320 (далі – Положення №637), якщо підприємства працюють у вихідні та святкові дні і не мають змоги, через відсутність відповідної домовленості з банком на інкасацію, здати одержану ними за ці дні готівкову виручку (готівку), то вона має здаватися підприємствами до банку протягом операційного часу наступного робочого дня банку та підприємства.
Установлені згідно із зазначеними вимогами строки здавання готівки підприємствами узгоджується з банком і визначається у договорах банківського рахунку між підприємствами та банками.
Якщо підприємство в окремі дні не має перевищення ліміту каси, то таке підприємство може у ці дні не здавати в установлені строки готівку (підпункт «в» пункту 5.1 глави 5 Положення №637).
Затверджені нові форми податкових декларацій платників єдиного податку
Наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за №799/27244 (далі – наказ №578), затверджені нові форми податкових декларацій платника єдиного податку, а саме:
- платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (для першої, другої та третьої груп);
- платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи );
- платника єдиного податку четвертої групи.
Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування (пункт 4 наказу №578). Станом на 22.07.2015 наказ №578 не опубліковано.
Закон про ліцензування видів господарської діяльності
Закон України від 02.03.2015 №222-VIII «Про ліцензування господарської діяльності» (далі – Закон №222) набрав чинності через три місяці з дня його опублікування, тобто з 28.06.2015 (опублікований у газеті «Голос України» від 28.03.2015 №56).
Цей закон регулює суспільні відносини у сфері ліцензування видів господарської діяльності, визначає виключний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, встановлює уніфікований порядок їх ліцензування, нагляд і контроль у сфері ліцензування, відповідальність за порушення законодавства у сфері ліцензування видів господарської діяльності (пункт 1 статті 2 Закону №222).
Статтею 7 Закону №222 визначено перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню.
Відповідно до Закону №222 ліцензуванню підлягає 30 видів господарської діяльності, зокрема, виробництво і торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, що ліцензується відповідно до Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон №481) (підпункт 7 пункту 1 статті 7 Закону №222).
Постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 №1698 «Про затвердження переліку органів ліцензування» з внесеними змінами та доповненнями (далі – Постанова №1698) затверджено перелік органів ліцензування.
Відповідно до пункту 33 Переліку органів ліцензування, затвердженого Постановою №1698, органи Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) видають ліцензії на:
- виробництво спирту етилового (у тому числі біоетанолу), коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого плодового, спирту-сирцю виноградного, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв;
- оптова торгівля спиртом етиловим (у тому числі біоетанолом), коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями;
- виробництво тютюнових виробів, оптова торгівля тютюновими виробами;
- роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Для платників єдиного податку змінені умови застосування РРО
З 23 липня 2015 року набрав чинності Закон України від 01.07.2015 №569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» (опублікований у газеті «Голос України» від 23.07.2015 №131) (далі – Закон №569).
Законом №569 пункт 296.10 статті 296 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) викладено у такій редакції:
«Реєстратори розрахункових операцій не застосовують платники єдиного податку:
- першої групи;
- другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку».
Крім того, відповідно до змін, внесених Законом №569 до пункту 9 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України від 06.07.2015 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265), тимчасово звільняються від санкцій за порушення вимог Закону №265:
- суб’єкти господарювання при наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку; при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції) – до 1 липня 2015 року.
При цьому санкції за порушення вимог цього Закону у період з 1 липня 2015 року до 1 січня 2016 року не застосовуються до суб’єктів господарювання, які до 1 серпня 2015 року уклали договори на постачання реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), включених до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, і ввели в експлуатацію такі РРО у порядку, встановленому цим Законом, до 1 січня 2016 року;
- суб’єкти господарювання при виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти у разі, якщо ці операції виконуються не в касах уповноважених банків, операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування – до 1 січня 2016 року.
Законом №569 доручено Кабінету Міністрів України до 1 вересня 2015 року затвердити Порядок здійснення органами ДФС контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами – підприємцями) обсягу доходу відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України (підпункт 2) пункту 3 Закону №569).
Виправлення платником податків помилок, допущених у звіті про суми податкових пільг
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2010 №1233 затверджено Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (далі – Порядок №1233).
Порядок №1233 є обов’язковим для виконання суб’єктами господарювання (далі – СГ), які відповідно до Податкового кодексу України не сплачують податки та збори до бюджету у зв’язку з отриманням пільг (пункт 1 Порядку №1233).
Пунктом 2 Порядку №1233 визначено, що СГ, який не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг (далі – Звіт) за формою згідно з додатком до цього Порядку.
Відповідно до пункту 3 Порядку №1233 Звіт подається СГ за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду.
У разі, коли СГ пільгами не користується, Звіт не подається.
Отже, платники податків, які користувались податковими пільгами за січень – червень 2015 року зобов’язані надати до податкової інспекції за місцем реєстрації Звіт за шість місяців поточного року у термін не пізніше 10 серпня 2015 року.
Порядок визначення сум податків та зборів, не сплачених СГ до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 29.03.2011 №167, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18.04.2011 за №483/19221 (далі – Порядок №167).
Формою Звіту, яка затверджена Порядком №1233, та Порядком №167 не передбачено механізм подання платником уточнюючого Звіту у зв’язку з виправленням допущених помилок. З урахуванням того, що звіт про суми податкових пільг складається наростаючим підсумком з початку року, то помилки, допущені платником податків протягом року, необхідно виправляти у наступному Звіті у межах звітного року.
Про порядок повернення на поточний банківський рахунок помилково та/або надміру перерахованих коштів на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ
Якщо на дату подання податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню, зокрема, на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку. Такі норми встановлено підпунктом «б» п. 200 прим.1. 6 ст. 200 прим.1 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 10 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за № 1267/26044, із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 966), заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, є додатком 4 до декларації (далі – Заява).
Додатки 2, 3, 4 подаються лише до декларації 0110 (п. 11 розд. Х Порядку № 966).
Згідно з п. 21 прим.1 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №569, для відповідного перерахування коштів ДФС надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку Заяви).
Казначейство на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Податковим кодексом України для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов’язань, здійснює відповідне перерахування.
Допущені помилки у Звіті про суми податкових пільг слід виправляти у черговому такому звіті у межах року
Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1233 (далі – Порядок № 1233).
Відповідно до п. 1 Порядку № 1233 цей Порядок є обов’язковим для виконання суб’єктами господарювання, які відповідно до Податкового кодексу України не сплачують податки та збори до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг.
Пунктом 3 Порядку № 1233 визначено, що звіт про суми податкових пільг подається суб’єктом господарювання за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб’єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.
Форма Звіту про суми податкових пільг визначена додатком до Порядку № 1233.
Порядок визначення сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, затверджений наказом ДПА України від 29.03.2011 № 167.
Враховуючи те, що формою Звіту про суми податкових пільг, а також Порядком визначення сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, не передбачено механізм подання уточненого звіту, а також враховуючи те, що зазначений звіт складається наростаючим підсумком з початку року, то допущені помилки слід виправляти у черговому Звіті про суми податкових пільг у межах року При цьому, виправлення помилок у Звіті про суми податкових пільг не призводить до нарахування штрафних санкцій.
Закон про відміну застосування РРО підписано
Президент України підписав Закон від 01.07.2015р. №569-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій", яким, зокрема, передбачено, що платниками єдиного податку першої групи; другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн., застосування РРО не є обов’язковим.
У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.
Закон набере чинності з дня його офіційного опублікування.
Скористайтесь сервісом ДФСУ «Пульс»
Дніпропетровська ОДПІ звертає увагу платників, що головний принцип роботи сервісу «Пульс» – зворотній зв’язок та оперативне вирішення проблемних питань платників. Ефектом такого зворотного зв’язку стає покращення сервісного супроводу підприємництва краю. Працівники Державної фіскальної служби не тільки приймають повідомлення від громадян, а й інформують заявників про результати розгляду звернень та вжиті заходи.
Номер телефону сервісу ДФСУ „Пульс” (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.
Прес-служба СМР - 29.07.2015.