Про це заявив Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан під час відкриття семінару, який розпочався вчора, 10 вересня 2015, у м. Хмельницький на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС.
Участь у семінарі також взяли керівники кінологічних підрозділів Державної прикордонної служби, Міністерства внутрішніх справ, Міноборони, Нацгвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби, Управління державної охорони, а також представники Європейського Союзу та інших установ.
«В умовах сьогодення, з урахуванням проведення антитерористичної операції на сході нашої країни, набуває все більшої потреби її кінологічне забезпечення у заходах з протидії тероризму. Сьогодні ми маємо складну ситуацію на сході країни, де через лінію зіткнення відбувається незаконне переміщення зброї, вибухівки та тютюнових виробів. Тому дуже важливо знайти адекватні і ефективні методи впливу на зменшення і ліквідацію контрабандних потоків, забезпечивши захист економічних інтересів держави та безпеку громадян», – зазначив Сергій Білан на відкритті семінару.
Наразі у митницях ДФС працює 142 кінологічні команди. Їх робота полягає у пошуку та виявленні незаконно переміщуваних через митний кордон нашої держави наркотичних засобів, психотропних речовин, зброї, вибухових виробів, тютюнових виробів та валюти.
«Оскільки кінологічне забезпечення дає реальні практичні результати, у теперішній час нами розглядається питання щодо його активного застосування у роботі спеціального підрозділу ДФС України «Фантом», який ефективно здійснює оперативне забезпечення у зоні проведення антитерористичної операції. А у співпраці з фахівцями інших відомств зможемо зробити ще більше», - зазначив Сергій Білан.
У зв’язку з проведенням реорганізації територіальних органів Міндоходів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів ДФС утворені нові органи ДФС.
З 15 вересня 2015 року вступають в дію небюджетні рахунки 3719, відкриті на ім’я органів Державної фіскальної служби України для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій.
Реквізити рахунків розміщені на субсайті Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області у розділі «Бюджетні рахунки».
Співробітниками податкової міліції у м. Києві до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, яке здійснює діяльність у сфері будівництва.
Встановлено, що зазначені посадові особи у період з 2012 по 2014 рік ухилились від сплати податків у сумі 65,3 млн. грн. шляхом відображення у податковій звітності та бухгалтерському обліку неіснуючих фінансово-господарських операцій з реалізації будівельної арматури та надання послуг з виконання будівельно-монтажних робіт з підприємствами, які мають ознаки фіктивності.
Тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.
У рамках візиту до Варшави Голова ДФС Роман Насіров зустрівся із заступником Міністра фінансів – Керівником митної служби Республіки Польща Яцеком Капіцею. Це була вже друга зустріч Насірова і Капіци з питань митного співробітництва.
Сторони домовились продовжувати активну роботу в напрямі спільного контролю українсько-польського кордону, зокрема в організації пунктів пропуску.
Вивченням усіх особливостей (технічних, логістичних, нормативних і т.д.) щодо реалізації спільного контролю на кордоні протягом вересня-жовтня займатиметься експертна група, яка у листопаді має надати свої висновки. Крім того, сторони домовилися щодо створення окремої робочої групи з питань обміну інформацією про товари та транспортні засоби, які перетинають кордон в обох напрямах.
Голова ДФС України та заступник Міністра фінансів-Керівник митної служби Республіки Польща також обговорили питання співробітництва у сфері боротьби з корупцією.
Наступна зустріч Романа Насірова та Яцека Капіци запланована на другу половину листопада, коли будуть готові доповіді експертних груп та будуть обговорюватися питання щодо практичної реалізації спільних проеків.
Нагадаємо, що 9 вересня у рамках візиту Урядової делегації України до Варшави була підписана міжурядова угода про надання Україні кредиту у розмірі 100 млн. євро на умовах пов’язаної допомоги, якою, зокрема, передбачається надання коштів для фінансування проектів з розбудови прикордонної дорожньої інфраструктури та облаштування пунктів пропуску українсько-польського кордону.
Співробітниками податкової міліції Центрального офісу з обслуговування великих платників у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч. 1 ст.205 та ч.3 ст.209 КК України, встановлено групу осіб, яка займалась незаконним формуванням податкового кредиту з ПДВ, конвертуванням грошових коштів та подальшою легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом.
Свої незаконні операції злочинці проводили, використовуючи в якості транзиту грошових коштів розрахункові рахунки підприємства, відкриті в одному з комерційних банків м. Києва.
Встановлено, що протягом 2013 року шляхом використання документів і реквізитів підконтрольного підприємства зазначеними особами було отримано безготівкові кошти у сумі 82 млн. грн. від комерційного банку м. Києва, які в подальшому використано для придбання тринадцяти земельних ділянок на території Київської області за завищеною вартість.
Згідно документів, вартість ділянок склала 82 млн. грн., що на 76 млн. 643 тис. грн. більше їх ринкової (оціночної) вартості.
Тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.
З початку 2015 року Контакт – центром Державної фіскальної служби надано 897,2 тис. відповідей на запитання платників податків та громадян. Більшість з них, 866,6 тис. – надано у телефонному режимі. Електронною поштою та факсом надано 28,3 тис. відповідей. З використанням автовідповідача користувачі отримали 2,3 тис. відповідей на свої запитання.
Найчастіше суб`єктів господарювання цікавили питання податку на додану вартість, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, податку на доходи фізичних осіб та податку на прибуток підприємств.
Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства відповіді надаються з використанням Бази знань. Це автоматизована база уніфікованих відповідей на запитання платників податків та громадян, яка постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані.
У січні – серпні 2015 року з використанням Бази знань платникам податків було надано 440 письмових консультацій. Станом на 1 вересня База знань налічує 13,5 тис. запитань – відповідей.
Для зручності суб`єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на головній сторінці офіційного веб – порталу Державної фіскальної служби у розділі «Запитання – відповіді з Бази знань» Загальнодоступного інформаційно – довідкового ресурсу.
З початку року за допомогою ЗІР самостійно знайшли відповіді на свої запитання майже 1,7 млн. клієнтів офіційного веб-порталу ДФС.
Протягом січня - серпня поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування склали 116,7 млрд. грн. Зокрема, у серпні до бюджету сплачено 14,6 млрд. грн. цього податку.
Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.
Співробітниками податкової міліції в Одеській області розслідується кримінальне провадження за ч.5 ст.191 КК України за фактом порушення діючого законодавства посадовими особами підприємства, яке здійснює діяльність у сфері будівництва житлових і нежитлових будівель.
Встановлено, що посадовими особами зазначеного підприємства укладено договори щодо будівництва та капітального ремонту об'єктів, які належать держаній установі.
Однак, з метою заниження об’єкту оподаткування та присвоєння державних коштів підприємством було укладено договори субпідряду щодо виконання ремонтних робіт та договорів на придбання будівельних матеріалів з фірмами, які мають ознаки фіктивності. У подальшому отримані державні кошти було перераховано на рахунки цих фірм.
Таким чином службові особи підприємства – фігуранта кримінального провадження, зловживаючи своїм службовим становищем, незаконно заволоділи державними коштами у розмірі 2 749 600 грн.
У рамках розслідування проведено 5 обшуків в офісних приміщеннях та автомобілях фігурантів провадження.
У результаті обшуків виявлено та вилучено 12,7 тис. дол. США, 50 євро, 33 тис. грн. готівкою, комп’ютерну техніку, магнітні носії інформації та фінансово – бухгалтерську документацію.
Загалом орієнтовна вартість вилучених товарно – матеріальних ціностей складає 319 тис. грн.
Тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення.
На виконання доручення Прем'єр-міністра України, наданого ДФС України щодо забезпечення єдиного підходу та стандартів в розмитненні товарів на всій території України, Державною фіскальною службою України розроблено проект нових Методичних рекомендацій щодо роботи посадових осіб органів ДФС з аналізу, виявлення та оцінки ризиків при здійсненні контролю правильності визначення митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України.
Крім того, найближчим часом будуть розроблені методичні рекомендації за напрямами контролю:
- правильності класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД;
- правильності визначення країни походження товарів;
- дотримання встановлених до задекларованих товарів заходів нетарифного регулювання, заборон та/або обмежень щодо переміщення через митний кордон України;
- дотримання законодавства з питань захисту прав інтелектуальної власності;
- достовірності декларування.
Методичні рекомендації міститимуть детальні інструкції щодо послідовності дій посадових осіб митниць ДФС при здійсненні митного контролю за визначеним напрямом з метою оцінки ризику та визначення форм і обсягів митного контролю, достатніх для забезпечення додержання вимог законодавства України з питань державної митної справи
Як адміністратор податків та митних зборів, ДФС зацікавлена у запровадженні максимально ефективного механізму адміністрування та максимально комфортних ставок податків як для платників, так і для державного бюджету. Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров під час спільної прес-конференції з Міністром фінансів України Наталією Яресько 7 вересня 2015 року.
«Досвід моєї роботи на посаді Голови ДФС України та до цього в комітеті (Верховної Ради України) з питань податкової та митної політики дозволив виявити вузькі місця в питаннях адміністрування податків, тому саме в цій площині була сформована більшість наших пропозицій, які пропонувалися Міністерству фінансів в рамках розробки проекту податкової реформи», - підкреслив Роман Насіров.
В розрізі проекту податкової реформи Міністерства фінансів України ДФС повністю підтримує ідею зниження податкового навантаження на заробітну плату, що стимулюватиме перехід від «зарплат в конвертах» до легальної оплати праці в країні.
Також Голова ДФС висловив підтримку збереження існуючої моделі оподаткування податком на прибуток, вирівнювання податкового навантаження ПДВ на платників різних галузей економіки та ідеї підвищення надходжень до бюджету від розширення бази оподаткування транспортним податком.
«Щодо акцизного податку – ДФС пропонує запровадити комплексну автоматизовану систему контролю за обігом підакцизних товарів від імпортера/виробника підакцизної продукції до кінцевого споживача для підвищення ефективності адміністрування та боротьби з нелегальним обігом підакцизних товарів (контрабанди та контрафакту). Така система дасть змогу державі контролювати обіг та обсяги підакцизних товарів всередині країни та повноту сплати акцизного податку», - повідомив Роман Насіров.
З метою покращення адміністрування податків та обслуговування платників пропонується запровадження системи автоматизованого обліку товарообігу від імпортера виробника до кінцевого споживача за допомогою ЕAN-кодів (штрих-кодів), що унеможливить мінімізацію податків несумлінними платниками.
Крім того, ДФС пропонує встановити особливі правила адміністрування та оподаткування для платників в зоні АТО, запровадити на 2-3 роки мораторій на встановлення нових податкових пільг та зменшення бази оподаткування.
Серед пропозицій ДФС також запровадження процедури медіації (системи вирішення спорів) та побудова однорівневої системи апеляційних оскаржень платниками податкових повідомлень-рішень органів ДФС для скорочення термінів винесення рішень ДФС по апеляційних скаргах, підвищення якості та забезпечення об’єктивності рішень, скорочення чисельності ДФС.
Зазначені заходи здійснюються на виконання доручення Прем’єр-міністра щодо гармонізації митних стандартів та цін розмитнення.
Про це заявив Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров під час спільної прес-конференції з Міністром фінансів Наталією Яресько, яка відбувалася 7 вересня, в Кабінеті Міністрів України.
Вимагають від ДФС рішучих дій щодо наведення порядку на митницях, і численні звернення легального бізнесу, який виробляє продукцію на території України та імпортує товари в Україну, зокрема щодо усунення корупційних складових при митному оформленні товарів, удосконалення порядку визначення митної вартості товарів.
„Ми вже розпочали підготовку першочергових заходів, які дадуть можливість мінімізувати корупційну складову і не допускати заниження митної вартості несумлінним бізнесом та несплату митних платежів до бюджету”, - повідомив Роман Насіров.
Йдеться передусім про підвищення контролю за об’єктивністю визначення митної вартості, удосконалення організації роботи посадових осіб митниць при прийнятті рішень щодо коригування митної вартості, перегляд та оновлення критеріїв ризиків у сфері автоматизованого контролю за правильністю визначення митної вартості, а також чітке визначення відповідальних осіб та порядку їх дій під час виявлення ризиків.
„Ми прагнемо мінімізувати вплив людського фактора, створити рівні єдині умови для всіх суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та забезпечити належну сплату митних платежів до бюджету”, - зазначив Голова ДФС.
У подальших планах фіскальної служби – підготовка законодавчих ініціатив, покликаних забезпечити прозорий та зрозумілий для легального бізнесу процес визначення рівня митної вартості.
Окрім того, вже найближчим часом буде розпочато облаштування спільних пунктів пропуску на західному кордоні.
Державна фіскальна служба України пропонує платникам скористатись електронними сервісами
Електронні сервіси, розміщені на офіційному веб-порталі ДФС
Електронний кабінет платника податків |
- Подання податкової звітності в - електронному вигляді - Розрахунки з бюджетом - Податковий календар - Облікові дані |
Дані Реєстру платників ПДВ |
- Перевірка потенційних бізнес-партнерів щодо реєстрації платником ПДВ |
Анулювання реєстрації платника ПДВ |
- Перевірка потенційних бізнес-партнерів щодо анулювання реєстрації платника ПДВ |
Митна статистика |
- Зведені дані митної статистики зовнішньої торгівлі України |
Дізнайся більше про свого бізнес-партнера |
- Перевірка потенційних бізнес-партнерів щодо сумлінності сплати податків до бюджету |
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс |
- Запитання – відповіді з Бази знань - Нормативні та інформаційні документи - Письмові консультації - Коментарі та пропозиції, актуальні запитання |
Антикорупційний сервіс "Пульс" |
- Можливість цілодобового повідомлення про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС |
Заповнення декларації громадянами |
- Заповнення декларацій про майновий стан і доходи фізичними особами - підприємцями та громадянами |
Реєстр платників єдиного податку |
- Перевірка потенційних бізнес-партнерів щодо реєстрації платником єдиного податку |
Акредитований центр сертифікації ключів |
- Надання послуг електронного цифрового підпису |
Електронна звітність |
|
https://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/ |
|
Електронна митниця |
- Інформація щодо багатофункціональної комплексної системи "Електронна митниця" |
Реєстр страхувальників |
- Дані про взяття на облік платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва |
Дані про взяття на облік платників податків |
- Перевірка потенційних бізнес-партнерів щодо обліку в органах ДФС |
Інформація про РРО |
- Отримання інформації щодо реєстрації конкретного РРО в органах ДФС |
Інформація про КОРО |
- Отримання інформації щодо реєстрації книг обліку розрахункових операцій в органах ДФС |
Електронні сервіси, які надаються через
"Єдине вікно подання електронної звітності"
Перелік сервісних запитів |
Код форми* |
- Реєстраційна заява платника ПДВ |
|
- Заява про анулювання реєстрації платника ПДВ |
|
- Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних, як покупцю так і продавцю |
|
- Витяг з Єдиного реєстру податкових накладних |
|
- Запит про отримання витягу з реєстру платників ПДВ |
|
- Витяг з реєстру платників ПДВ |
|
- Запит щодо отримання довідки з Реєстру платників ПДВ |
|
- Довідка з Реєстру платників ПДВ |
|
- Заява про видачу довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів |
|
- Довідка про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів |
|
- Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків |
|
- Відповідь на запит від про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи/декларації про доходи та витрати осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій |
|
Електронні сервіси для платників податків в системі електронного адміністрування ПДВ: |
|
- Запит щодо отримання реквізитів рахунку та відомостей про стан рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ та суми податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних |
J1301205 F1301205 |
- Витяг з системи електронного адміністрування ПДВ |
J1401205 F1401205 |
- Запит на отримання інформації щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (ΣНакл), за рахунок суми залишку від’ємного значення попередніх (звітних) податкових періодів |
J1301302 F1301302 |
- Витяг з системи електронного адміністрування ПДВ щодо суми збільшення , на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних |
J1401302 F1401302 |
- Запит щодо отримання інформації в розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ |
J1301902 F1301902 |
- Витяг в розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ |
J1401902 F1401902 |
*J – юридична особа, F – фізична особа
Крім цього запроваджено:
- Укладання договорів з територіальними органами ДФС "Про визнання електронних документів" в електронній формі.
- Опрацювання електронних повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах.
- Інформаційні повідомлення про заборгованість з податків та зборів (обов'язкових платежів).
- Інформаційні повідомлення про заборгованість за іноземними кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками.
- Інформаційні повідомлення про настання терміну сплати розстроченої (відстроченої, реструктуризованої) суми грошових зобов’язань (податкового боргу).
- Повідомлення щодо допущених помилок у податкових розрахунках за формою 1ДФ.
- Електронне повідомлення про результати електронної обробки (звірки) податкової інформації з податку на додану вартість.
- Повідомлення про прийняття працівника на роботу.
Електронна звітність
Державною фіскальною службою України, крім приймання податкової звітності в електронному вигляді запроваджено приймання та обробку звітності, яка подається до Пенсійного фонду України, Державної служби статистики України та Державної служби зайнятості України
Електронні форми документів:
https://sfs.gov.ua/elektronni-formi-dokumentiv/
Контакт-центр та Саll-центр
Саll-центр |
0 800 501 007 |
інформаційна підтримка та технічна допомога платникам податків з питань подання в електронному вигляді податкової звітності та реєстрації податкових накладних
Контакт-центр |
0 800 501 007; 044 454 16 13 |
- надання консультацій та інформаційно-довідкових послуг відповідно до Податкового та Митного кодексів України, законодавства з питань сплати єдиного соціального внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, по телефону, з використанням електронної пошти, факсу, голосового автовідповідача;
- організація роботи та надання послуг електронного цифрового підпису
- розсилка на електронні адреси платників повідомлень про зміни в законодавстві з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного соціального внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС;
- організація роботи сервісу "Пульс"; (044) 284 00 07
- організація роботи зі зверненнями, що надійшли з державної установи "Урядовий контактний центр".
Заощаджуйте свій час – користуйтеся електронними сервісами ДФС
Співробітниками податкової міліції у Дніпропетровській області у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч.3 ст.212 КК України, на підставі ухвал суду проведено обшуки в офісних та житлових приміщення посадових осіб підприємства, яке здійснює діяльність у сфері торгівлі металобрухтом.
За результатами проведених обшуків вилучено фінансово-господарську документацію, 3 системні блоки, чисті бланки з відбитками печаток різних підприємств, флеш накопичувачі та 1 800 тонн брухту чорних металів загальною вартістю майже 6,3 млн. гривень.
Тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення.
Співробітниками податкової міліції Центрального офісу у Дніпропетровській області зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом порушення податкового законодавства посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері видобутку кам’яного вугілля.
У 2011-2014 роках ці посадові особи відобразили у податковому обліку фінансово-господарські операції з придбання лісоматеріалів та отримання послуг з капітального будівництва об’єктів переробки вугілля від підприємствами з ознаки фіктивності, що призвело до ухилення від сплати податків на суму 94,4 млн. гривень.
Тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.
Головним управлінням власної безпеки ДФС задокументований факт отримання хабара посадовою особою вищої керівної ланки податкової міліції Житомирської області.
За заявою, отриманою від громадянина про вимагання у нього неправомірної вигоди заступником начальника оперативного управління ГУ ДФС у Житомирській області, Головним управлінням власної безпеки було проведено перевірку.
За результатами перевірки прокуратурою м. Києва розпочато кримінальне провадження за ст.368 КК України «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою».
4 вересня у м. Києві працівниками Головного управління власної безпеки у взаємодії із співробітниками СБ України було затримано на «гарячому» посадовця під час отримання ним хабара у сумі 3 тис. доларів США.
Останній, використовуючи свої службові повноваження, створював штучні перешкоджання діяльності підприємців Житомирського регіону, які займаються закупівлею та подальшим експортом будівельного матеріалу (граніту).
Вказаний хабар службовець отримав у якості щомісячної плати за неперешкоджання зовнішньоекономічній діяльності суб’єкта господарювання, а також його «захисту» від інших правоохоронних та контролюючих органів.
У подальшому, хабарник планував одержувати платню за свої «послуги» на постійній основі.
Під час спроби захоплення хабарника на «гарячому», останній намагався втекти з отриманими грошима на власному автотранспорті, тому правоохоронці були вимушені здійснювати переслідування злочинця. Проте, внаслідок скоординованих дій співробітників власної безпеки ДФС та СБУ злочинця затримано, кошти у сумі 3 тис. доларів США виявлено та вилучено.
Також, правоохоронцями проведені обшуки у автотранспорті хабарника, у його службовому кабінеті та за місцем проживання.
За результатами обшуків в автомобілі посадової особи – злочинця окрім зазначених коштів, додатково виявлено 4,3 тис. доларів США та 5 тисяч гривень.
Стосовно злочинця застосовано міру запобіжного заходу у вигляді арешту або застави у сумі 3 млн. гривень. На сьогодні, корупціонером здійснюється оскарження суми застави у суді.
Наразі також вживаються заходи щодо встановлення інших посадових осіб, причетних до вказаного злочину.
Набрав чинності новий Порядок обліку осіб, які здійснюють операції з товарами (наказ Мінфіну від 15.06.2015 № 552).
Новим Порядком спрощено та скорочено процедури обліку осіб, які здійснюють операції з товарами, а саме:
- взяття на облік осіб, які здійснюють операції з товарами, проводиться одноразово у відповідному підрозділі будь-якої митниці за зверненням таких осіб (у т.ч. засобами електронного зв’язку) або при першому здійсненні такими особами операцій з товарами;
- форму заяви про взяття на облік особи, яка здійснює операції з товарами (ф.№ 1-ЗЕД), скорочено з трьох до однієї сторінки;
- виключено необхідність надання копій реєстраційних та статутних документів;
- відмінено картку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами;
- реалізовано можливість отримання витягу з реєстру осіб, які здійснюють операції з товарами.
Щиро вітаю вас із вашим професійним святом – Днем підприємця!
Розвиток підприємництва в нашій країни вкрай важливий для забезпечення стабільності економіки та підтримки соціальної сфери. Створені робочі місця, сплачені податки в бюджет отримує держава завдяки чесній та продуктивній роботі представників малого та середнього бізнесу.
Державна фіскальна служба високо цінує конструктивне співробітництво та взаємопорозуміння з підприємцями. Тому створення сприятливих умов для ведення бізнесу, рівноправного конкурентного середовища, якісного сервісного обслуговування платників постійно залишаються серед пріоритетів діяльності служби. Серед завдань, які ми також вирішуємо для полегшення ведення підприємницької діяльності, – спрощення ведення звітності, оптимізація сплати податків та ліквідація перешкод для розвитку бізнесу.
Сподіваюсь, що продовження конструктивного діалогу та спільна робота з вирішення проблемних питань сприятимуть покращенню економічної ситуації та позитивній динаміці розвитку країни.
Бажаю вам, шановні підприємці, реалізації задумів та планів, вдалих нових проектів та здійснення мрій!
Щастя, добробуту та миру вашим родинам!
З повагою
Голова ДФС Роман Насіров
Під час прес-конференції, яка відбулась 4 вересня 2015 року у Державній фіскальній службі України, Голова ДФС Роман Насіров розповів про основні результати реформ у відомстві за останні чотири місяці.
Так, зокрема, основне завдання, визначене планом Інституційної реформи Державної фіскальної служби України - повне перетворення з контролюючого органу на сервісну службу.
Вперше в історії служби розпочалася її радикальна адміністративна реформа – у липні змінилася структура, що надасть змогу до кінця року впровадити зміни у функціонуванні служби та на 20% зменшити кількість працівників – в ДФС будуть усунені дублюючі функції та підвищена ефективність її роботи.
Також затверджено нову регіональну структуру ДФС, яка передбачає скорочення кількості територіальних органів, зокрема, планується зменшення майже вдвічі кількості районних податкових інспекцій, натомість відкриватимуться центри обслуговування, в яких надаватиметься допомога платникам податків.
«Один з прикладів – перетворення територіальних органів ДФС на сервісні офіси, які не будуть проводити перевірки, не контролюватимуть платників, а надаватимуть реальні сервісні послуги, пов’язані з податками», - зазначив Роман Насіров.
Окрім того, за короткий період часу розроблено та запроваджено низку електронних сервісів для платників податків, які значно спрощують та скорочують процедури сплати податків, обліку, реєстрації, отримання інформації тощо.
Одне з найважливіших нововведень, зауважив Роман Насіров - запровадження системи електронного адміністрування ПДВ, що дозволило зробити адміністрування цього податку прозорим, унеможливило створення фіктивних податкових кредитів та «податкових ям».
Також скорочуються та спрощуються форми податкової звітності для юридичних та фізичних осіб – платників податків.
Розпочато процес демілітаризації податкової міліції, що означатиме зміну форм і методів роботи даного підрозділу та сприятиме покращенню ставлення суспільства до цієї структури.
Разом з тим ДФС розроблена та впроваджується антикорупційна програма з посилення заходів протидії і запобігання корупції всередині служби. Результатом посилення роботи у цьому напрямі стало відкриття з червня майже 180 кримінальних проваджень стосовно посадових осіб фіскальної служби, оголошено підозру про вчинення кримінальних правопорушень 28 працівникам, матеріали 20 кримінальних проваджень направлені до суду з обвинувальними актами, 4 особи вже засуджено.
Як наголосив Голова ДФС, служба в процесі реформування, виконує декілька складних завдань одночасно: забезпечує стабільне наповнення бюджету, проводить реформи, впроваджує нові сервіси для платників, працює над поверненням боргів, які були у держави перед бізнесом, зокрема, переплати податків та невідшкодований ПДВ.
Серед ключових завдань ДФС залишається боротьба з тіньовою економікою, яка заважає бізнесу працювати чесно і легально.
Так, у травні – серпні 2015 року до загального фонду державного бюджету забезпечено надходження у сумі 157,3 млрд. грн. платежів. За результатами боротьби з тіньовим бізнесом лише у серпні за рахунок детінізації зібрано 9,6 млрд. грн. ПДВ, що на 28% перевищує індикативні показники та на третину - середній щомісячний показник з початку року.
«Це 100 млн. доларів з тіньової економіки, які ми змогли повернути до бюджету. І очікуємо таке виконання щомісяця», - заявив Роман Насіров.
Також, за його словами, припинена діяльність 22 конвертаційних центрів, з контрагентів яких до бюджету вже стягнуто 336 млн. гривень. Більше ніж на 400 млн. гривень вилучено підакцизної продукції. На стадії реєстрації податкових накладних в ЄРПН виявлено та зупинено операцій зі створення фіктивного кредиту на суму понад 90 млрд. гривень. На суму понад 500 млн. гривень відшкодовано державі збитків по закінчених кримінальних провадженнях.
Голова ДФС зазначив, що для ефективної боротьби з тіньовою економікою та успішного проведення реформ дуже важлива підтримка громадськості та тісна співпраця з бізнесом та запевнив, що ДФС завжди відкрита до діалогу та конструктивної критики.
Про це заявив перший заступник Голови ДФС України Сергій Білан під час прес-конференції яка відбулася сьогодні, 4 вересня, у Державній фіскальній службі України.
Він також зазначив, що дану суму сплачено живими коштами до Державного бюджету по кримінальних провадженнях, стягнуто з підприємців в рамках кримінальних проваджень та відшкодовано недобросовісними підприємцями.
Крім того, за результатами роботи, конфісковано товарів та ТМЦ майже на 1 млрд. грн., які, в разі доведення в суді факту їх використання у злочинних схемах, будуть відповідним чином передані до Державного бюджету.
Серед основних напрямів роботи податкової міліції він виділив:
Оновлення кадрового складу. На сьогодні змінено більше 60% керівників і ключових позицій в податковій міліції як в Центральному апараті, так і в регіонах. Звільненню підлягають ті, хто має корупційний шлейф, хто недостатньо активно веде боротьбу з тіньовим бізнесом. Натомість призначають активних, ділових, гідних людей.
Фінансовий напрямок - протидія формуванню незаконного податкового кредиту, боротьба з конвертаційними центрами, з транзитними майданчиками. ДФС введено окрему систему «Сумлінний платник». Це нова система аналізу ризиків, нова система підходів, завдяки роботі якої за 4 місяці було виявлено та зупинено на стадії реєстрації податкових накладних в єдиному реєстрі податкових накладних на суму 92,4 млрд. грн.
Боротьба з незаконним виготовленням та збутом підакцизних товарів. Так, за останні 4 місяці роботи з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму близько 500 млн. гривень.
Контроль за переміщенням товарів через лінію зіткнення в Донецькій і в Луганській областях. У складі підрозділу податкової міліції «Фантом» 172 бойових офіцери несуть чергування на блок-постах на лінії зіткнення та на так званій «зеленці». Даний підрозділ був відзначений як єдиний, який не відмовився від виконання завдань у «нульовій зоні» - зоні між блокпостами сепаратистських формувань і формуваннями збройних сил України.
Робота з громадськістю. Сьогодні на базі ДФС створено 9 секторальних асоціацій з підприємцями. Це представники енергетичного, вугільного, зернового ринку, постачальники побутової техніки та ін. З ними ведеться конструктивний діалог з метою вирішення тих проблем, які існують на ринку.
«Завдання податкової міліції – утримати баланс між інтересами підприємців та інтересами держави, знайти такі форми і методи спілкування для того, щоб не страждали ні ті, ні інші» - наголосив Сергій Білан.
Він також зауважив, що ведеться активна робота щодо реформування податкової міліції у Службу фінансових розслідувань у складі ДФС (альтернативна назва «фінансова поліція»). Зокрема, відповідний законопроект подано на розгляд Уряду. Він передбачає не просто зміну назви, а зміну суті роботи.
«Демілітаризація – це не процес знаходження в пагонах особового складу, це самі форми і методи роботи. Ми фактично перейшли від силових методів до аналітично-адміністративних, посилюємо наш склад аналітиками, спеціалістами-фінансистами» - зауважив Перший заступник Голови ДФС
Для цього, за ініціативою ДФС Урядом прийнято відповідну Постанову, яка дозволяє приймати до лав податкової міліції державних службовців, тобто цивільних осіб - фінансистів, юристів та інших фахівців, які за своїми професійними діловими якостями здатні забезпечити високий рівень виконання завдань, які стоять перед новим реформованим органом.
Ще одна важлива законодавча ініціатива, яка зараз знаходиться на розгляді в Уряді, передбачає можливість надання співробітникам фіскальної служби учасників бойових дій.
«Нові підрозділи фінансових розслідувань – в стані і в змозі виконувати ті завдання, які ставить перед нами Президент і Уряд, і суспільство, в першу чергу, і готові, у співпраці з громадськістю, у співпраці з бізнесом, рухатися вперед, реформуватися і наповнювати Державний бюджет» - підсумував Сергій Білан.
За оперативними даними у січні-серпні 2015 року до зведеного бюджету зібрано 364,4 млрд. грн., що на 94 млрд. грн., або на 34,8 відс., більше січня-серпня попереднього року. До державного бюджету забезпечено 301,7 млрд. грн., до місцевих бюджетів – 62,7 млрд. гривень.
Надходження (збір) до загального фонду державного бюджету склали 301,4 млрд. грн., індикативні показники Міністерства фінансів України виконано на 106 відс., додатково забезпечено 16,9 млрд. гривень.
У повному обсязі виконано завдання Міністерства фінансів України з податку на додану вартість із ввезених на територію Україні товарів – 103,9 відс. (+3,2 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів – 114 відс. (+8,3 млрд. грн.), податку та збору на доходи фізичних осіб – 104 відс. (+1,1 млрд. грн.), податку на прибуток підприємств – 101,9 відс. (+0,5 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – 101,5 відс. (+0,4 млрд. грн.), ввізного мита – 110,2 відс. (+2,1 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – 102,9 відс. (+0,4 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – 250,3 відс. (+1,8 млрд. грн.), збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності – 101,9 відс. (+0,03 млрд. грн.) тощо.
У розрізі основних платежів у січні-серпні 2015 року приріст до відповідного періоду 2014 року забезпечено з податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 36,5 відс. (+23 млрд. грн.), податку на додану вартість з вироблених на території України товарів (робіт, послуг) – на 26,3 відс. (+14,1 млрд. грн.), акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – на 32,8 відс. (+6 млрд. грн.), ввізного мита – у 3,5 раза (+16,4 млрд. грн.), рентної плати за користування надрами – на 71,5 відс. (+7,3 млрд. грн.), акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – у 8,4 разів (+13,3 млрд. грн.), частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до держбюджету – у 2,6 раза (+1,8 млрд. грн.), збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності – на 44,5 відс. (+0,6 млрд. грн.) тощо.
З початку року платникам податків на рахунки відшкодовано 37,9 млрд. грн. податку на додану вартість, у т.ч. у автоматичному режимі – 22,2 млрд. гривень.
Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 116,7 млрд. гривень.
Співробітниками податкової міліції Центрального офісу з обслуговування великих платників у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч.3 ст.209 КК України, встановлено групу осіб, які у 2014 році створили «центр мінімізації» та шляхом використання документів і реквізитів підконтрольних підприємств займались незаконним формуванням податкового кредиту з ПДВ.
Встановлено також, що зазначені особи конвертували грошові кошти та легалізували доходи, одержані злочинним шляхом, використовуючи в якості транзиту грошей розрахункові рахунки підприємств, відкриті в одному з комерційних банків м. Києва.
У ході проведених обшуків вилучено 57 печаток та штампів підприємств з ознаками фіктивності з загальним обсягом задекларованого обороту 1,9 млрд. грн. та 6 печаток підприємств нерезидентів. Також, у ході проведення обшуків вилучено грошові кошти у розмірі 50 тис. гривень та 8 тис. дол. США.
Крім того, накладено арешти на 31 розрахунковий рахунок підприємств, на яких заблоковано 139 тис. грн.та вилучено документи, які підтверджують злочинну діяльність.
Також арештовано 3 броньованих автомобілі загальною вартістю 6,9 млн. грн., які використовувалися для здійснення протиправної діяльності.
Тривають слідчі дії.
Співробітниками податкової міліції Центрального офісу з обслуговування великих платників у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч. 1 ст.205 та ч.3 ст.209 КК України, встановлено групу осіб, яка займалась незаконним формуванням податкового кредиту з ПДВ, конвертуванням грошових коштів та подальшою легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом.
Свої незаконні операції злочинці проводили, використовуючи в якості транзиту грошових коштів розрахункові рахунки підприємства, відкриті в одному з комерційних банків м. Києва.
Встановлено, що протягом 2013 року шляхом використання документів і реквізитів підконтрольного підприємства зазначеними особами було отримано безготівкові кошти у сумі 82 млн. грн. від комерційного банку м. Києва, які в подальшому використано для придбання тринадцяти земельних ділянок на території Київської області за завищеною вартість.
Згідно документів, вартість ділянок склала 82 млн. грн., що на 76 млн. 643 тис. грн. більше їх ринкової (оціночної) вартості.
Тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.
Співробітниками податкової міліції в Одеській області спільно з співробітниками Державної прикордонної служби у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 204 КК України, проведено заходи щодо встановлення каналів незаконного постачання спирту на територію України.
За їх результатами припинено діяльність групи невстановлених осіб, які з метою контрабандного постачання на територію України спирту проклали трубопровід з Придністровської Молдавської Республіки до території України, через який незаконно транспортували спирт.
З незаконного обігу вилучено поліетиленову трубу (довжина 450 метрів) вартістю 4,5 тис. грн. та 555 літрів прозорої рідини з характерним запахом спирту на суму 55,5 тис. грн.
Тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.
Співробітниками податкової міліції в Одеській області у рамках проведення операції „Акциз-2015”та розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч.3 ст.212 КК України, виявлено та припинено діяльність підпільного цеху з виробництва спортивного одягу відомих торгівельних брендів.
Під час проведення обшуків у житлових та нежитлових приміщеннях, які використовувались для здійснення незаконної діяльності, вилучено станки, готову продукцію, тканини, комп’ютерну техніку на суму 275 тис. гривень.
Крім того вилучено 65 тис. гривень та 700 доларів США готівкою, 167 пляшок (11,69 дал) алкогольних напоїв на суму 16,7 тис. гривень. Всього вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 372 тис. гривень.
Слідчі дії тривають.
Співробітниками податкової міліції у Запорізькій області у рамках проведення операції „Акциз-2015” та розслідування кримінального провадження проведено 9 обшуків у приватних домоволодіннях і приміщеннях, які належать фізичним особам.
Встановлено, що зазначені особи здійснювали протиправну діяльність з виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв у організованих ними двох підпільних цехах.
У ході проведення заходів вилучено 935 літрів коньячної суміші, 1510 літрів спиртовмісної рідини, 1270 літрів спирту, 500 пляшок незаконно виготовленої горілчаної продукції з етикетками торгових марок вітчизняних виробників, обклеєних марками акцизного податку, що мають ознаки підробки та 3556 акцизних марок, які готувались для використання.
Загальна орієнтовна вартість вилученого майна становить 478 тис. грн.
Тривають слідчі дії.
Обов’язкові реквізити податкової накладної
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що вичерпний перелік обов’язкових реквізитів, які зазначаються у податковій накладній, визначені пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).
У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізит:
а) порядковий номер податкової накладної;
б) дата виписування податкової накладної;
в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – продавця товарів/послуг;
г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства – платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);
д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – покупця (отримувача) товарів/послуг;
е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
є) ціна постачання без урахування податку;
ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;
з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;
і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).
02.09.2015
Особливості оподаткування господарських товариств
Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у листі від 26.08.2015 №31684/7/99-99-15-02-02-17 «Щодо особливостей оподаткування господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави» надала роз’яснення стосовно особливостей оподаткування господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави. Зазначений лист розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:
https://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/listi-dps/212416.html.
Відповідно до п. 282.1 ст. 282 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються:
- санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів (п.п. 282.1.1 п. 282.1 ст. 282 ПКУ);
- громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.
Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».
У разі порушення вимог цієї норми зазначені громадські організації інвалідів, їх підприємства та організації зобов’язані сплатити суми податку за відповідний період, проіндексовані з урахуванням інфляції, а також штрафні санкції згідно із законодавством;
- бази олімпійської та паралімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України;
- дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Реєстраційний номер облікової картки платника податків (реєстраційний номер) використовується органами державної влади та органами місцевого самоврядування, юридичними особами незалежно від організаційно-правових форм, включаючи установи Національного банку України, банки та інші фінансові установи, біржі, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, фізичними особами - підприємцями, а також фізичними особами в усіх документах, які містять інформацію про об'єкти оподаткування фізичних осіб або про сплату податків.
Відповідно, фізичні особи у випадках передбачених законодавством, мають пред’явити паспорт та надати документальне підтвердження реєстраційного номера.
Таким документом може бути Картка платника податків, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків. Разом з тим замість Картки, як окремого документа, можуть використовуватись дані про реєстраційний номер, внесені до паспорта громадянина України.
Зокрема, будь-яким органом ДФС на прохання фізичної особи до паспорту можуть бути внесені (сьома, восьма або дев’ята сторінки) дані про реєстраційний номер. Форма даних про реєстраційний номер, що вноситься до паспорта громадянина України, встановлена у додатку 4 до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.
Така відмітка у паспорті є зручною, оскільки достатньо пред’явити лише паспорт і відпадає потреба в додатковому документі, що підтверджує реєстрацію платником податків.
Відповідно до п.п. 14.1.225 п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу у редакції, що набула чинності з 01.01.2015, роялті – це будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об'єкта права інтелектуальної власності, а саме на будь-які літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп'ютерні програми, інші записи на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення, передачі (програми) організацій мовлення, інших аудіовізуальних творів, будь-які права, які охороняються патентом, будь-які зареєстровані торговельні марки (знаки на товари і послуги), права інтелектуальної власності на дизайн, секретне креслення, модель, формулу, процес, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).
Не вважаються роялті платежі, отримані:
як винагорода за використання комп'ютерної програми, якщо умови використання обмежені функціональним призначенням такої програми та її відтворення обмежене кількістю копій, необхідних для такого використання (використання «кінцевим споживачем»);
за придбання примірників (копій, екземплярів) об'єктів інтелектуальної власності, які втілені в електронній формі, для використання за своїм функціональним призначенням для кінцевого споживання;
за придбання речей (у тому числі носіїв інформації), в яких втілені або на яких містяться об'єкти права інтелектуальної власності, визначені в абзаці першому цього підпункту, у користування, володіння та/або розпорядження особи.
Також не вважаються роялті платежі, отримані за передачу прав на об’єкти права інтелектуальної власності, якщо умови передачі прав на об’єкт права інтелектуальної власності надають право особі, яка отримує такі права продати або здійснити відчуження в інший спосіб права інтелектуальної власності або оприлюднити (розголосити) секретні креслення, моделі, формули, процеси, права інтелектуальної власності на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау), за винятком випадків, коли таке оприлюднення (розголошення) є обов’язковим згідно із законодавством України.
З питань кваліфікації платежів за надання права на використання комп’ютерної програми для цілей оподаткування податком на прибуток, починаючи з 01 січня 2015 року, Державною фіскальною службою України визначено офіційну позицію з якою Ви можете ознайомитись перейшовши за посиланням: https://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/214520.html
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до Закону України від 8 липня 2015 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування» на ім‘я Державної фіскальної служби України 1 вересня 2015 року відкрито рахунки за балансовим рахунком 3719 “Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування”, які починають діяти з 15 вересня 2015 року.
Реквізити рахунків розміщені на субсайті Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області у розділі «Бюджетні рахунки».
В рамках проведення операції «Урожай - 2015» територіальними органами ГУ ДФС у Дніпропетровській області забезпечено відпрацювання сільгоспвиробників з питань наявності сільськогосподарських угідь, правильності декларування платежів за землекористування, податку на додану вартість тощо.
"Додаткові надходження склали понад 2 млн. грн., в тому числі 146,6 тис. грн. орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, 720,8 тис. грн. єдиного податку, 365,8 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб (за рахунок додатково укладених та зареєстрованих договорів оренди земельних ділянок (паїв) у громадян), 26,4 тис. грн. інших податків і зборів, додатково задекларовано 246,5 тис. грн. податку на додану вартість" - зазначила заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.
Загалом, податківцям Дніпропетровської області спільно з органами місцевого самоврядування, управлінням праці і іншими держустановами вдалося досягти перегляду і реєстрації 2129 договорів оренди земельних ділянок (рілля, сінокоси, пасовища, паї) загальною площею 8440,54 га у бік збільшення надходжень до бюджету.
Дніпропетровська обласна державна адміністрація (далі-облдержадміністрація) та підпорядковані їй структури щороку закуповують товарів та послуг на кілька мільярдів гривень, а Ваше підприємство їх виробляє та продає.
З вересня 2015 року облдержадміністрація почала проводити дотендерні, закупівлі через електронну систему ProZorro. Ця система проста та зручна.
Через ProZorro працюють вже більш ніж 200 установ, підпорядкованих адміністрації. Вам тепер не треба бігати з кабінету до кабінету та передавати папери. Треба лише зареєструватися на спеціальному сайті www.prozorro.org та обрати систему, за якою будете співпрацювати з бюджетною установою. Ознайомитися з принципами роботи ProZorro можна за посиланням: youtu.be/S9gvc1ESads.
Якщо Ви хочете дізнатися, як у простий спосіб отримати замовлення від державної установи, облдержадміністрація запрошує Вас на спеціальний тренінг. Заняття відбудуться 17 вересня о 14.00 у приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Записатися можна за телефоном: (097)791–93–91 та за допомогою електронної пошти prozorrodp@gmail.com.
Система ProZorro відкрита для всіх, хто воліє працювати чесно та прозоро. ProZorro робить процес придбання товарів та послуг відкритим, адже перевірити угоду може будь-який українець у будь-якому куточку країни. З 2016 року у систему ProZorro планується перевести всі бюджетні закупівлі, у тому числі й тендерні.
Платникам податку на додану вартість, які провадять діяльність у сфері сільського господарства (лісового господарства або рибальства) та відповідно до статті 209 Податкового кодексу України обрали спеціальний режим оподаткування (декларації 0121-0123), та у яких з моменту подання останньої декларації змінилися реквізити спеціального рахунку або які подають вказану декларацію вперше, необхідно подати декларації з податку на додану вартість за серпень 2015 року (або за перший звітний період) з достовірними актуальними реквізитами спеціального рахунку.
Зокрема, платники повинні вказати № спецрахунку, дані банку/органу, в якому відкрито рахунок (найменування, ЄДРПОУ, МФО).
Реквізити спеціального рахунку обов’язково вказуються при позитивному або анульованому значенні рядка 25.2 декларацій 0121-0123.
Надання достовірних та актуальних реквізитів спеціального рахунку є умовою перерахування на такі рахунки коштів з додаткових рахунків в системі електронного адміністрування податку, відкритих платникам відповідно до п. 200¹.2 ст. 200¹ Податкового кодексу України та призначених для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів. Перерахування здійснюється за реквізитами такого спеціального рахунку платника, який зазначений у податковій звітності з податку на додану вартість.
З 1 вересня 2015 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666. Цим наказом затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (далі - Порядок). Відповідно попередній наказ із зазначених питань від 22.10.2013 №609 визнано таким, що втратив чинність.
Так, у Порядку наведено алгоритм і приклади заповнення поля «Призначення платежу» розрахункового документу при сплаті (стягненні) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійсненні бюджетного відшкодування ПДВ, поверненні помилково або надміру зарахованих коштів.
Також, зокрема, Порядком визначено, що при заповненні полів розрахункового документу не допускаються пропуски (пробіли) між словами і службовими знаками. Сплата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ.
З повним текстом Порядку Ви можете ознайомитись перейшовши за посиланням:
https://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0974-15.
У Домі профспілок міста Дніпропетровська відбувся семінар для представників малого і середнього бізнесу організований Філією у Дніпропетровській області офіційного видання ДФС України – журналу «Вісник. Право знати все про податки і збори». В семінарі прийняла участь начальник управління комунікацій Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова.
Вона повідомила, що в бюджети всіх рівнів податковою та митною службами області за вісім місяців 2015 року направлено близько 50 мільярдів гривень, що на 12 мільярдів більше, ніж за аналогічний період минулого року. Більше 12 мільярдів 600 мільйонів гривень платниками податків області зібрано єдиного загальнообов’язкового соціального внеску, що на 758 мільйонів більше, ніж за відповідний період минулого року.
Манушак Осипова запевнила, що фіскальна служба області намагається створювати максимально комфортні умови роботи бізнесу, і одним з аспектів роботи з підприємцями є проведення семінарів. Завідуач сектору комунікацій ДПІ у Кіровському районі міста Дніпропетровська Наталія Горяна та представник журналу «Вісник. Право знати все про податки і збори» Надія Волк розповіли представникам суб’єктів господарювання про зміни у податковому законодавстві України при поданні звітності і сплаті податку на доходи з фізичних осіб, трудовому оформленні найманих працівників та інші, а також відповіли на численні питання платників.
Юридичні особи, зареєстровані до 25.11.2014, зобов’язані подати державному реєстратору юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців відомості про кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) їх засновника, якщо засновник – юридична особа, в термін до 25 вересня 2015 року.
За 8 місяців 2015 року до Дніпропетровської митниці ДФС суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності направлено 101 тисячу 526 митних декларацій, що складає 98,7 відсотків від кількості митних декларацій, поданих за вісім місяців поточного року. При цьому, у серпні 2015 року до Дніпропетровської митниці надійшло 13 тисяч 829 митних декларацій.
Кількість електронних митних декларацій, що подаються до Дніпропетровської митниці ДФС, у порівняння з відповідним періодом минулого року збільшилася на 3,6 відсотка.
Збільшення кількості митних декларацій, які подаються у електронному вигляді збільшується щомісячно. Так, у порівнянні з липнем поточного року кількість електронних митних декларацій, отриманих протягом серпня 2015 року - збільшилася на 0,3 відсотки.
Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення непри- буткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру встановлює Кабінет Міністрів України.
До затвердження нового Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, діє Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затверджене наказом МФУ № 37 від 24.01.13.
Для включення до нового Реєстру діє правило:
- якщо установчі документи неприбуткових організацій на день набрання чинності Законом України від 18.03.2015 р. №263-ІІІ (набрав чинності з 10.04.2015 р.) відповідають новим вимогам формування їх установчих документів, то вони включаються до нового Реєстру,
- якщо не відповідають, - то необхідно до 1 січня 2017 року привести установчі документи у відповідність із змінами та у цей самий строк подати копії таких документів до фіскального органу.
У разі не приведення установчих документів до нових вимог, після 1 січня 2017 року неприбуткові організації виключаються з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
За проведення державної реєстрації змін до установчих документів неприбуткових організацій реєстраційний збір не справляється.
Зазначені зміни до підр. 4 розд. .ХХ Податкового кодексу України передбачені Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій" від 17.07.2015 №652-VIII (опублікований в «Голосі України» від 12.08.2015 р. №147).
Співробітниками Управління власної безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області, Управління протидії злочинам у сфері економіки ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області і за участю слідчого обласної прокуратури 08 вересня 2015 року затримано одного з представників керівної ланки територіальної ОДПІ м.Дніпропетровська при отриманні від приватного підприємця незаконної винагороди у сумі 20000 грн. за забезпечення безперешкодного функціонування об’єкту господарської діяльності і захисту від фіскальної служби при продовженні порушення порядку реалізації лікеро-горілчаних виробів без відповідних документів.
На теперішній час, затриманому оголошено підозру в скоєнні кримінального правопорушення та його взято під варту.
По матеріалам кримінального провадження з правовою кваліфікацією ч.3 ст.368 КК України проводиться подальше досудове розслідування.
Процедура отримання послуг електронного цифрового підпису від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України (далі – АЦСК ІДД) не передбачає можливість реєстрації заявників через мережу Інтернет.
Відповідно до вимог Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту заявник, або його довірена особа, мають бути особисто присутніми під час процедури реєстрації.
Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД за посиланням: https://www.acskidd.gov.ua у розділі «Реєстрація користувачів».
Відповідно до статті 70 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами і доповненнями (далі – Кодекс) та пункту 1 розділу VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 №779 (далі – Положення №779), фізична особа, незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), для якої раніше не формувалася облікова картка фізичної особи – платника податків (далі – Облікова картка) та яка не включена до Державного реєстру, зобов’язана особисто або через законного представника чи уповноважену особу подати відповідному контролюючому органу Облікову картку за формою №1ДР. яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити, а саме: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство.
Облікові картки фізичних осіб віком до шістнадцяти років або неповнолітніх осіб, які ще не отримали паспорта, подаються одним із батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного із батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника). Якщо свідоцтво про народження дитини видане не українською мовою, необхідно подати засвідчений в установленому законодавством порядку переклад такого свідоцтва українською мовою (після пред’явлення повертається) та його копію (пункт 5 розділу VII Положення №779).
У разі, якщо фізична особа не досягла шістнадцяти років або фізична особа є неповнолітньою і ще не отримала паспорта, документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, видається одному з батьків (усиновителю, опікуну, піклувальнику) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника). Якщо свідоцтво про народження дитини видане не українською мовою, необхідно подати засвідчений в установленому законодавством порядку переклад такого свідоцтва українською мовою (після пред’явлення повертається) та його копію (пункт 14 розділу VII Положення №779).
За бажанням особи документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, може бути виданий законному представнику чи уповноваженій особі за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії (з чітким зображенням), а також довіреності, засвідченої у нотаріальному порядку, на видачу такого документа (після пред’явлення повертається) та її копії (пунк 11 розділу VII Положення №779).
Отже, подати відповідному контролюючому органу Облікову картку за формою №1ДР, яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі, та отримати документ, що засвідчує реєстрацію неповнолітньої особи у Державному реєстрі, може законний представник чи уповноважена особа за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, документа, що посвідчує особу довірителя (одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника) або його ксерокопії (з чітким зображенням), свідоцтва про народження дитини, а також засвідченої у нотаріальному порядку довіреності, наданої довірителем на здійснення таких дій.
З липня поточного року у Дніпропетровській області розпочалася операція «Урожай-2015». Мета проведення цього заходу: виявлення необлікованих найманих працівників, легаліза- ція заробітної плати, перевірка повноти нарахування і сплати земельного податку та орендної плати за землю, упередження схем ухилення від оподаткування суб’єктами господарювання аграрного сектору тощо.
З початку проведення операції «Урожай - 2015» завдяки спільним заходам територіальних органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області з органами місцевого самоврядування та іншими державними установами регіону керівники сільгосппідприємств підвищили розмір заробітної плати 4140 працівникам. Сума виплаченої заробітної плати збільшена на 7,2 млн. грн., що забезпечило додаткові щомісячні надходження податку на доходи фізичних осіб майже на мільйон гривень, єдиного соціального внеску – понад 2,7 млн. грн.
Крім того, аграріями добровільно оформлено трудові відносини з 1898 найманими працівниками, яким нарахована заробітна плата на загальну суму майже 4 млн. грн. Додаткові надходження в цьому випадку склали: ПДФО – 512,3 тис. грн., ЄСВ – 1,5 млн. грн.
Операція «Урожай-2015» на Дніпропетровщині продовжується.
Головне управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області у зв’язку із зверненнями платників податків стосовно використання свідоцтв про реєстрацію платника ПДВ та відповідно до роз’яснень, наданих листом ДФС України від 31.08.2015 №32216/7/99-99-11-01-01-17, повідомляє наступне.
Законом України від 24.10.2013 № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» з 01.01.2014 відмінено свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ та забезпечено право платників ПДВ отримати витяги із реєстру платників ПДВ (далі – Реєстр) в контролюючих органах (зміни до пункту 183.9 статті 183 розділу V Податкового кодексу України (далі – Кодекс). Витяг діє до внесення змін до Реєстру.
Підпунктом 2 пункту 2 наказу Міндоходів від 16.01.2014 № 26 «Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 06.02.2014 за №232/25009, на перехідний період було встановлено, що свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ можуть застосовуватись як витяги з Реєстру до внесення змін до такого Реєстру чи отримання витягу з такого Реєстру, а також виникнення змін у даних про платників ПДВ. Зазначений наказ втратив чинність 19.11.2014 в зв’язку з набранням чинності наказу Мінфіну від 14.11.2014 №1130 «Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за №1456/26233 (далі – Положення).
Отже, свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ як витяги з Реєстру могли застосовуватись до 19.11.2014. На теперішній час у випадках, коли законодавством передбачено надання платником витягу з Реєстру чи його копії, копії свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ чи іншого документального підтвердження факту реєстрації платником ПДВ, має надаватись чинний витяг з Реєстру. Порядок отримання платником ПДВ витягу з Реєстру визначений пунктом 7.6 розділу VII Положення.
Слід зауважити, що отримання витягів з Реєстру не є обов’язковим всіма платниками ПДВ. Дані із Реєстру щоденно оприлюднюються на офіційному веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua). За запитом в електронній формі платнику ПДВ можуть надаватися довідки із Реєстру про реєстрацію його контрагентів як платників ПДВ. Крім того, платник ПДВ може отримати витяг із Реєстру в електронному вигляді.
Тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків з обсягом доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік склав менще 20 млн.грн штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суми податкового зобов'язання, які платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення в терміни, визначені ПКУ, скасовуються протягом 10 днів із дня сплати податкового зобов'язання.
Така норма не застосовується у разі повторного протягом року визначення фіскальним органом суми податкового зобов'язання з одного й того самого податку або збору.
Крім того, у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податку помилок пеня, не нараховується, якщо зміни до податкової звітності внесені протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання.
Зазначена норма визначена п. 129.9 ст. 129 та п. 35 підр. 10 роз. ХХ Податкового кодексу України з урахуванням змін, внесених Законом України від 17.07.2015 р. N 655-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» (опублікований в газеті «Голос України» від 12.08.2015 №147 і набула чинності з 1 вересня 2015р.
Виплата заробітної плати неофіційно - тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів, як країні так і кожному з нас. Перш за все, самі громадяни повинні бути зацікавлені в тім, щоб працювати офіційно, адже це гарантія соціального захисту, а в майбутньому гідної пенсії.
Забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних державних стандартів та своєчасна й повна сплата соціальних платежів - це обов’язок кожного роботодавця.
Слід нагадати, що за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору юридичним та фізичним особам-підприємцям, які використовують найману працю, загрожує штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат за кожного такого працівника, тобто у 2015 році: із 1 січня по 30 листопада — 36540 грн. , а з грудня — 41340 грн. Це передбачає ч.2 ст.265 Кодексу Законів про працю.
Окрім того, відповідно до ч.3 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю, - від 8500 до 17000 грн.
Одночасно, слід пам’ятати, що до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором слід направити до територіального органу ДФС за місцем свого обліку як платника ЄСВ повідомлення за формою, затвердженою Постановою КМУ від 17 червня 2015р. №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу». Варто зазначити, що таке повідомлення можна подати до інспекції засобами телекомунікаційного зв’язку.
Фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не отримували доходів (прибутків) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі особи можуть не визначати базу єдиного внеску, оскільки вказаною нормою передбачено право, а не обов’язок платника. Платники, що не отримали доходу у звітному році або окремому місяці звітного року, мають право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Найголовніше – нарахована сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Такі норми передбачено Законом України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”, яким було внесено зміни до пункту 2 частини першої статті 7 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. Відповідно до Закону для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 Закону № 2464, єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). Ці зміни враховуватимуться при поданні річної звітності з єдиного внеску фізичними особами-підприємцями (крім спрощенців) за 2015 рік.
Отже, за підсумками 2015 року фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, а також особи, які проводять незалежну професійну діяльність, сплачують єдиний внесок до 10 лютого 2016 року.
До уваги платників ПДВ – особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника
Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у листі від 26.08.2015 №31730/7/99-99-19-03-02-17 «Про особливості перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника» проінформувала платників податку на додану вартість (далі – ПДВ) щодо особливостей:
- перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку платника до бюджету та на поточний рахунок платника податку;
- сплати податкових зобов’язань з ПДВ, визначених у податкових деклараціях з ПДВ за звітні періоди лютий – травень 2015 року, що подані з порушенням встановлених Податковим кодексом України термінів.
Зазначений лист розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:
https://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63902.html.
Де можна ознайомитись з інформацією щодо режиму роботи, розміщення віддалених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД та переліком документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів?
Детальну інформацію щодо режиму роботи, розміщення віддалених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД можна отримати на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (acskidd.gov.ua/головна /«Контакти»).
Перелік документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів, наведено в розділі підготовка документів та реєстрація, розміщеного на офіційному інформаційному ресурсі АЦСКІДД acskidd.gov.ua/головна/«Реєстрація користувачів».
Яким чином можна отримати додаткову інформацію щодо електронного адміністрування ПДВ?
Для зручності платників на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України функціонує банер “Електронне адміністрування ПДВ”, в якому розміщено актуальні питання-відповіді, перелік електронних сервісів та форматів для отримання інформації з системи електронного адміністрування ПДВ, роз’яснення щодо особливостей реєстрації податкових накладних та складання податкової звітності, тощо.
Окрім того, у ДФС функціонує Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс. У розділах загальнодоступного інформаційного ресурсу «Запитання – відповіді з Бази знань», «Нормативні та інформаційні документи» та «Письмові консультації» розміщена необхідна інформація щодо електронного адміністрування ПДВ. Телефони «гарячої» лінії Інформаційно-довідкового департаменту: 0 800 501 007.
Для отримання детальних консультацій щодо податку на додану вартість також можна звернутись у Центр обслуговування платників за місцем реєстрації.
Сервіс «Пульс» ефективний канал комунікації з громадянами
З початку року на антикорупційний сервіс ДФС „Пульс” надійшло 1 звернення стосовно роботи Дніпропетровської ОДПІ. Питання, з яким звернуся платник району, стосувалося з проблемами при подачі звітності та реєстрації податкових накладних. Звернення розглянуте та вирішено по суті відповідно до чинних нормативно - правових актів.
Нагадуємо, що платники податків можуть зателефонувати за номером (044)284-00-07 та повідомити на «Пульс» про неправомірні дії або бездіяльність працівників податкових інспекцій та митниць, про можливі корупційні дії з їх боку, про проблеми з поданням звітності, реєстрацією платником єдиного податку, поскаржитися на організаційні негаразди та некоректні моменти під час проведення перевірок тощо.
Для якісного обслуговування платників податків на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (електронна адреса: sfs.gov.ua) функціонують електронні сервіси:
«Електронний кабінет платника податків»
«Митна статистика»
«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»
«Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» («ЗІР»)
«Анулювання реєстрації платника ПДВ
«Антикорупційний сервіс «Пульс»
«Заповнення декларації громадянами
«Реєстр платників єдиного податку»
«Акредитований центр сертифікації ключів»
«Електронна звітність»
«Електронна митниця»
«Реєстр страхувальників»
«Дані про взяття на облік платників податків»
«Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису»
Протягом січня - серпня поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування від платників Дніпропетровської ОДПІ склали 348 млн. грн.
У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування збільшилися на 73,7 млн. грн.
Зокрема, у серпні поточного року до бюджету сплачено 47,8 млн. грн. цього податку.
Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.
Дніпропетровська ОДПІ звертає увагу платників, що з 15 вересня 2015 року змінюються рахунки для сплати єдиного внеску. У зв’язку з проведенням реорганізації територіальних органів Міндоходів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів ДФС утворені нові органи ДФС та з 15 вересня вступають в дію небюджетні рахунки 3719, відкриті на ім’я органів Державної фіскальної служби України для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій.
Платники Дніпропетровської ОДПІ сплатили 20,4 млн. гривень військового збору
З початку року для забезпечення обороноздатності країни з доходів мешканців Дніпропетровського, Синельниківського та Солонянського районів до бюджету перераховано 20,4 мільйона гривень військового збору.
«Працедавці та податкові агенти, яких закон зобов’язує перераховувати півтора відсотка з доходів фізичних осіб на потреби національної армії, досить відповідальні та сумлінні. Розуміючи, в яких складних умовах наші воїни відстоюють інтереси народу і держави, платники податків докладають максимум зусиль, щоб спрямувати належні кошти на зміцнення обороноздатності України», зазначив в.о. начальника Дніпропетровської ОДПІ Руслан Царук на черговому засіданні «круглого столу».
Минає рік, відколи запроваджено військовий збір - ставка цього податку складає 1,5 відс. від об’єкта оподаткування, а його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні.
До того ж, Руслан Михайлович звернув увагу присутніх, що відповідно до Закону №548 з вересня цього року учасники АТО звільняються від сплати військового збору.
У Дніпропетровській ОДПІ проведено семінар для платників податку на додану вартість
Відбувся семінар в приміщенні Солонянського відділення Дніпропетровської ОДПІ для сільськогосподарських підприємств, на якому було розглянуто питання порядку електронного адміністрування податку на додану вартість.
Платникам податків повідомили про особливості заповнення реквізитів платіжного доручення у разі перерахування коштів у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, порядок отримання інформації із Системи електронного адміністрування ПДВ, цільового використання коштів із спеціального рахунку з податку на додану вартість та відповідальність у разі порушення термінів реєстрації податкових накладних.
Також присутніх ознайомили з останніми оновленнями діючих сервісів, якими можна скористатися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України. Присутні отримали друковану продукцію за тематикою семінару.
Прес-служба СМР - 14.09.2015.