Для торгівлі пивом з 1 липня знадобиться ліцензія
Дніпропетровська ОДПІ нагадує, що з 1 липня 2015 року вступають в дію норми законодавства щодо віднесення пива до алкогольних напоїв.
Відповідно до змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР (далі – ЗУ №481), з 1 липня 2015р. до алкогольних напоїв відносяться продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об’ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.
Відповідно до ст. 15 ЗУ №481 - роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Нагадуємо, що для отримання ліцензії суб’єкти господарювання мають надати:
- заяву;
- платіжне доручення з відміткою штампа банку;
- документ, що посвідчує особу (для фізичних осіб);
- довіреність, що уповноважує представника заявника на отримання ліцензії.
Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень. Нагадуємо, що прийом та видача документів для оформлення ліцензій (дублікатів) на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами здійснюється в ГУ ДФС у Дніпропетровській області за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 17-а, а також в Центрах обслуговування платників податків ДПІ, що діють на районних рівнях.
Про сплату податків (транспортний податок; податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; плата за землю)
Декларування доходів, сплата податкових зобов'язань – це необхідна складова цивілізованих відносин між державою та її громадянами. Сплата податків у цілому світі є питанням престижності та честі. Тому декларувати податкові зобов'язання та повною мірою сплачувати їх вкрай необхідно, бо змінити життя людей на краще можливо лише маючи стабільний і наповнений бюджет.
Місцеві податки мають велике значення для розвитку регіону: внутрішня інфраструктура, місцеві пам'ятки, дороги – їхній стан прямо пропорційно залежить від наповнення місцевої казни. Основним бюджетоутворюючим місцевим податком, який лишається в казні регіону є податок на майно. Він включає в себе: транспортний податок, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плату за землю.
З метою поліпшення економічно-соціального розвитку Дніпропетровського регіону ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертається до кожного громадянина з проханням свідомо виконувати свій конституційний обов’язок – добровільно сплачувати податкові зобов'язання. Завітавши до територіального органу ДФС за місцем реєстрації лише один раз ви можете отримати податкові консультації стосовно правильності нарахування податкових зобов’язань по всіх податках і зборах. Територіальні органи ДФС чекають на вас.
Шановні мешканці Дніпропетровщини, звертаємо вашу увагу на те, що згідно змін до Податкового кодексу України з 01.01.2015 року транспортний податок для громадян застосовується вперше. В зв’язку з цим ГУ ДФС у Дніпропетровській області рекомендує власникам легкових автомобілів, що зареєстровані (використовуються) до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. не чекати вручення повідомлення-рішення територіальними органами ДФС, а добровільно до 1 липня завітати до інспекції для звірки даних податкового зобов’язання з транспортного податку.
Громадян, які мають право власності або право користування земельною ділянкою також запрошуємо до 1 липня відвідати територіальні органи ДФС, адже земельний податок – вагомий бюджетоутворюючий місцевий податок, який лишається в розпорядженні громади, використовується як джерело для фінансування заходів, направлених на раціональне використання та охорону земель, підвищення родючості ґрунтів, відшкодування витрат власників землі і землекористувачів, пов’язаних з господарюванням на землях гіршої якості, на ведення земельного кадастру, здійснення землеустрою та моніторингу земель, розвиток інфраструктури населених пунктів тощо.
ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертається до платників орендної плати та плати за землю з проханням належного виконання обов’язку зі сплати за землю та орендної плати за користування земельними ділянками державної та комунальної форми власності і нагадуємо, що сума орендної плати, що виплачується за договором оренди рухомого (нерухомого) майна підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах за ставкою 1,5%.
В зв'язку з численним змінами в податковому законодавстві стосовно оподаткування об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб радимо громадянам завітати до ЦОП за місцем реєстрації, для звірки даних та вірного нарахування (правильного визначення) податкового зобов'язання. Фізичні особи в 2015 році будуть cплачувати податок на нерухомість за 2014 р. за ставками, які діяли в 2014 році протягом 60 календарних днів з дня отримання повідомлення рішення від органу ГФС, а саме 1% для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м і будинків, площею не більше 500 кв. м, і 2,7% для квартир з житловою площею понад 240 кв. м і будинків більше 500 кв. м., для різних видів житла 1% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м, сумарна житлова площа якого не перевищує 740 кв. м, і в розмірі 2,7% при перевищенні 740 кв. м.
Пільги зі сплати податку на нерухомість надаються власникам нерухомості, якщо сумарна площа житла не перевищує: для квартир - 120 кв. м, будинків - 250 кв. м, квартир і будинків - 370 кв. м. Застосування пільги обчислюється в 1 кварталі 2014 з розрахунку житлової площі, 2,3 і 4 квартали 2014 року - загальною.
Шановні громадяни, отримайте податкове повідомлення-рішення по сплаті місцевих податків і зборів до 1 липня 2015 року прямо в територіальному органі ДФС! Це стане вагомим внеском у співфінансування бюджетної сфери Дніпропетровщини.
Електронні перевірки суб’єктів господарювання
З 01.01.2014 вступила в дію норма Податкового кодексу України, якою передбачено проведення електронних перевірок суб’єктів господарювання.
Така можливість надана наступним платникам податків:
з 01.01.2014, які застосовують спрощену систему оподаткування,
з 01.01.2015 — суб’єкти мікро-, малого та середнього бізнесу,
з 01.01.2016 — всі інші платники податків.
Для цього платник податків повинен подати заяву до територіального органу ДФС, в якому він перебуває на обліку.
Заява та документи, можуть бути надані платником податків до територіального органу ДФС:
листом з повідомленням про вручення та з описом вкладеного;
безпосередньо до територіального органу ДФС;
в електронному вигляді.
Платником податків у заяві, крім інших даних, в обов'язковому порядку зазначається інформація про:
податкові періоди господарської діяльності, що підлягають електронній перевірці;
систему оподаткування, що застосовується платником податків;
перелік податків, які будуть перевірені під час проведення електронної перевірки (єдиний податок, податок на прибуток підприємств, податок на додану вартість, податок на доходи фізичних осіб;
ведення в електронному вигляді бухгалтерського обліку;
ведення в електронному вигляді первинних документів, які підтверджують правомірність ведення бухгалтерського обліку;
спосіб надання документів для електронної перевірки (за допомогою каналу, яким передається електронна звітність, або електронного носія інформації).
Крім того, разом із Заявою платник податків забезпечує подання до територіального органу ДФС в електронній формі документів, пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів, з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.
Електронна перевірка може бути проведена за визначені платником податків податкові періоди, за які не проводились документальні планові або позапланові перевірки (з відповідних питань, які платник податків має намір перевірити), та у разі надання до територіального органу ДФС відповідних декларацій (розрахунків). Такий податковий період не може становити менше одного базового податкового (звітного) періоду з відповідного податку (збору).
Територіальний орган ДФС протягом 10 календарних днів з дня отримання Заяви приймає рішення про проведення/непроведення такої перевірки, яке надсилається платнику податків не пізніше наступного робочого дня від дати його прийняття.
Прийняте рішення може бути надане контролюючим органом до платника податків:
особисто платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові;
листом з повідомленням про вручення та з описом вкладеного;
в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
За результатами електронної перевірки складається довідка у двох примірниках.
У разі якщо за результатами електронної перевірки встановлено порушення податкового законодавства, платник податків зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до податкової декларації, поданої за період, що перевірявся протягом 20 робочих днів після дати складення довідки про проведення електронної перевірки.
У разі якщо платник податків подає уточнюючий розрахунок до податкової декларації, поданої за період, що перевірявся, або не подає уточнюючий розрахунок протягом 20 робочих днів після дати складення довідки про проведення електронної перевірки, якою встановлено порушення податкового законодавства, відповідний контролюючий орган має право на проведення позапланової перевірки платника податків за відповідний період.
Таким чином, можливо відзначити такі переваги електронної перевірки:
- дистанційне обслуговування платників податків;
- мінімізація впливу людського фактора;
- підвищення якості проведення перевірки;
- зменшення терміну проведення перевірки;
- впевненість у правильності та повноті оподаткування здійснених фінансово-господарських операцій;
- зниження адміністративного навантаження на платника податків.
Понад 3700 жителів Дніпропетровського району подали декларації про майновий стан та доходи
З початку року до Дніпропетровської ОДПІ подано понад 3700 декларацій про майновий стан і доходи, з них 3500 фізичними особами, які зобов’язані були їх подати згідно вимог Податкового кодексу України в тому числі 5 міліонерів. Загальна сума задекларованого доходу становить понад 116 млн. грн., з якого громадяни самостійно нарахували податку на доходи фізичних осіб у сумі майже 3,2 млн. грн., а місцеві бюджети вже отримали понад 345 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
Крім цього, з початку року 109 осіб реалізували своє право на податкову знижку, задекларувавши до повернення з бюджету понад 100 тис. гривень.
Податківці висловлюють вдячність громадянам, які свідомо віднеслись до декларування отриманих доходів.
Слідчо-оперативними підрозділами Головного управління ДФС у Донецькій області в рамках операцій «Акциз-2015» та «Рубіж» продовжується боротьба з нелегальним виробництвом та обігом підакцизних товарів шляхом постійного моніторингу ринку товарів даної групи та запобігання розповсюдженню фальсифікату.
Так, співробітниками податкової міліції області спільно з Державною прикордонною службою України припинено спробу транспортування значної кількості марок акцизного податку з ознаками фальсифікації через контрольний пункт пропуску «Георгіївка».
За результатами проведених заходів у рейсовому пасажирському автобусі «Дніпродзержинськ - Горлівка» виявлено та вилучено понад 100 тис. марок акцизного податку з ознаками фальсифікації для оклеювання лікеро-горілчаних виробів.
Наразі тривають процесуальні дії.
Створенню ефективної системи взаємодії ДФС з громадськістю та визначенню пріоритетних напрямів спільної роботи була присвячена перша зустріч Голови ДФС Романа Насірова, його першого заступника Сергія Білана та заступника Костянтина Лікарчука з представниками Громадської ради при ДФС.
«Для нас дуже важлива консолідована думка Громадської ради як щодо програми наших дій загалом, так і за окремими її напрямами. Адже Громадська рада представляє інтереси громадськості, і знає, який результат вона прагне бачити від проведення реформ. А для досягнення цього результату ДФС потрібно робити виважені, правильні кроки», – наголосив Роман Насіров.
За його словами, ДФС відкрита до конструктивного діалогу з громадськістю і експертами, готова почути їх думки та зацікавлена в спільній роботі щодо першочергового вирішення проблемних питань.
Учасники зустрічі висловили своє бачення кадрових реформ в ДФС, шляхів боротьби з корупцією, вирішення питання «схемного» ПДВ та впровадження системи електронного адміністрування цього податку, боротьби з контрабандою та протидії податковим і митним правопорушенням.
Міжнародний форум „День українського бізнесу» пройшов у м. Варшава (Польща) минулого тижня.
Це вже другий захід із циклу україно-польських бізнес-форумів, що проходив під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні та Посольства України в Республіці Польща, при підтримці Міністерства економіки Республіки Польща та зібрав близько 300 учасників. Організаторами виступили Польсько-Українська Господарча Палата, Міжнародний правовий центр EUCON та Міжнародний аудиторський союз.
Готовність України до проведення реформ, спрямованих на євроінтеграцію країни відповідно до стандартів ЄС, а також створення стимулів для активізації ділової активності та покращення інвестиційного клімату – ключові питання, які обговорювали під час заходу високопосадовці двох країн, представники бізнес-середовища.
Представники Державної фіскальної служби України охарактеризували функціонування та специфіку діючої податкової системи України. Зокрема особливості запровадження системи електронного адміністрування ПДВ презентувала директор Департаменту методологічної роботи з питань оподаткування ДФС України Неля Привалова.
„Із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ Україна матиме нову чітку та прозору систему обліку й сплати ПДВ, що дисциплінує розрахунки з бюджетом та гарантуватиме відшкодування податку доброчесним підприємствам”, – зазначила Неля Привалова.
За її словами, новий порядок адміністрування ПДВ є унікальним для України. Адже вперше запроваджуються правила, що дозволяють декриміналізувати найбільш корумпований податок у державі.
Довідково: Законодавчі зміни, спрямовані на введення системи електронного адміністрування ПДВ, ще влітку минулого року ініційовані Урядом України, схвалені Парламентом та підтримані Президентом України набули чинності з 01 січня 2015 року.
Успіх імплементації нових для державних інститутів і бізнесу правил адміністрування ПДВ вимагає розробки, широкого обговорення та роз’яснення багатьох додаткових нормативних документів, а також пілотного тестування нових технічних рішень.
Тому система електронного адміністрування ПДВ запроваджується поетапно:
до 1 липня 2015 року – у тестовому режимі, який надасть змогу платникам податку та контролюючим органам адаптуватись до нових правил адміністрування податку;
з 1 липня 2015 року – система електронного адміністрування ПДВ запрацює на постійній основі.
Запровадження такої системи дозволить унеможливити формування фіктивного кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету, скоротити обсяг тіньової економіки в країні та витрати держави на адміністрування ПДВ.
Крім того, система електронного адміністрування ПДВ підвищить прогнозованість процесу мобілізації податку до державного бюджету, знизить тиск на бізнес, зменшить вплив людського фактору та сприятиме зменшенню рівня корупції. Також зменшується кількість обтяжливих для бізнесу звірок та перевірок, скорочується число критеріїв для автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість, спрощується звітність з ПДВ. При цьому, основні правила обчислення ПДВ, до яких звикли платники, збережені.
Перевагами застосування податкового компромісу вирішили скористатися 6 152 платники податків. Органи Державної фіскальної служби України отримали від платників 8 174 заяви про намір щодо застосування цього механізму.
Загалом, у результаті досягнення податкового компромісу до бюджету (станом на 12.05.2015) надійшло 793,9 млн. грн.
Нагадуємо, що 17 квітня 2015 року завершено подачу заяв на застосування податкового компромісу у відповідності до положень Закону України №63-VIII від 25.12.2014 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових обов’язків з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі податкового компромісу».
Контакт-центром ДФС з початку 2015 року платникам надано 1608 відповідей з роз’ясненнями особливостей застосування податкового компромісу.
Актуальні питання реформування податкової системи та Державної фіскальної служби обговорили Голова ДФС Роман Насіров та представники Європейської Бізнес Асоціації під час робочої зустрічі, яка відбулася 15 травня 2015 року.
«Проведення податкової реформи – це великий та кропіткий процес, до якого не можна підходити без здійснення ґрунтовного аналізу. Одне не відпрацьоване рішення, навіть хороше, у майбутньому може бути великою проблемою. На мою думку, податкова система має бути зрозумілою, простою, легкою для виконання та адміністрування. Для усіх мають бути рівні умови», – наголосив Роман Насіров.
За його словами, досягнення балансу між інтересами бізнесу та держави сприятиме ефективній роботі бізнесу, і держава отримуватиме необхідні кошти для розвитку економіки та наповнення бюджету.
Планується, що розробка податкової реформи має завершитися до вересня поточного року. Водночас має бути проведена реформа і безпосередньо структури ДФС в цілому.
«Державна фіскальна служба має стати сервісною службою яка допомагає платникам платити податки та ефективно їх адмініструє. Звісно, не можливо буде змінити все миттєво. При новій податковій системі наступний рік має пройти в оптимізації процесів та налагодженні дійсно ефективної роботи з платниками податків», – зазначив Роман Насіров.
Серед першочергових завдань на найближчий час керівник служби визначив боротьбу з корупцією в органах ДФС. На його думку, цьому значно сприятимуть внутрішні кадрові зміни.
Крім того, здійснюватиметься автоматизація процесів, за рахунок чого буде проведено оптимізацію кадрів, змінено підходи в адмініструванні податків тощо.
У рамках виховання податкової культури у підростаючого покоління – майбутніх платників податків та сприяння утвердженню ідеології добровільної сплати податків Державна фіскальна служба України продовжує проведення у 2015 році екскурсій для учнів загальноосвітніх закладів м. Києва до Музею ДПС України.
Протягом поточного року співробітниками Музею податкової служби проведено 18 екскурсій, які відвідало 428 учнів столичних шкіл та ліцеїв. Майбутніх платників податків знайомлять з поняттям „податок”, історією податків та розвитку податкової, а нині фіскальної служби України, будовою бюджету країни.
Музей ДПС України було засновано у 2002 році. Експозиція постійно оновлюється та поповнюється. Екскурсії проводять ветерани податкової служби, які були учасниками її створення і мають чималий досвід роботи.
Співробітниками ДФС у Донецькій області викрито групу осіб, які шляхом використання реквізитів підставних підприємств оформили господарські операції з придбання паливно - мастильних матеріалів невстановленого іноземного походження.
Проведені операції дали змогу шахраям скористатися «схемним» кредитом з ПДВ на суму понад 484 млн. грн.
За даним фактом слідчим управлінням ГУ ДФС у Донецькій області розпочаті кримінальні провадження за ознаками ч. 2 ст. 205 та ч. 3 ст. 212 КК України. Триває слідство.
Оперативники податкової міліції ДФС спільно з працівниками прикордонної служби України в с. Іллінка Мар’їнського району Донецької області при проведенні комплексу заходів у рамках операції «Акциз-2015» затримали транспортний засіб, який рухався поза визначеним транспортним коридором.
Як з’ясувалось, водій вантажівки перевозив лікеро-горілчані вироби з ознаками фальсифікації з м. Сіверська Донецької області до м. Маріуполь.
За результатами огляду вантажівки виявлено та вилучено 20 тис. пляшок горілки українських торгових марок на суму 1 млн. гривень.
Вказаний автотранспорт разом із вантажем затримано. Проводяться процесуальні дії.
З початку поточного року громадяни України подали майже 523 тис. декларацій про майновий стан та доходи. Загальна сума задекларованого доходу складає 44,5 млрд. грн. Це на 1,5 млрд. грн. перевищує минулорічний показник.
Найактивніше декларували свої статки мешканці Запорізької, Одеської, Миколаївської та Дніпропетровської областей.
Щодо структури доходів, то більша частка з них – 13,4 млрд. грн. –доходи, отримані у вигляді заробітної плати, трохи менше склали інші доходи – 12,5 млрд. грн. Крім того, 8,1 млрд. грн. доходу українці отримали від успадкованого чи отриманого у дарунок майна.
Сума податку на доходи фізичних осіб, самостійно визначених громадянами до сплати у держбюджет становить 1 млрд. грн., що на 111 млн. грн. більше порівняно з минулим роком.
Майже 87 тис. громадян скористалися правом на отримання податкової знижки. Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню, становить 71,9 млн. грн..
З метою забезпечення дієвого контролю за переміщенням вантажів через лінію розмежування було створено підрозділ податкової міліції ДФС України «Фантом». Основними завданнями цього підрозділу є перевірка звернень суб’єктів господарювання та надання дозволів на переміщення товарів до/з району проведення АТО на КПВВ, запобігання кримінальним та іншим правопорушенням у сфері оподаткування, митній та бюджетній сферах, їх розкриття та припинення у районі проведення АТО, у т.ч. робота у складі зведених мобільних груп спільно з представниками СБУ, ДПСУ та МВСУ по недопущенню переміщення вантажів поза межами КПВВ.
«За результатами спільної роботи «Фантому» та підрозділів ГУ ДФС в Донецькій і Луганській областях попереджено несанкціоноване переміщення ТМЦ через лінію зіткнення на суму понад 90 млн. грн., у тому числі підакцизних товарів на суму понад 15,4 млн. грн. Під час здійснення оперативних заходів на КПВВ виявлено та вилучено з незаконного обігу 8,9 млн. грн. готівки, припинена діяльність 2-х підпільних цехів з виробництва паливно-мастильних матеріалів та 3-х підпільних цехів з незаконного виробництва лікеро-горілчаних виробів», - зазначив Перший заступник Голови ДФС України Сергій Білан, який за дорученням керівника служби перевіряв роботу органів ДФС у районі проведення АТО з 8 по 10 травня 2015 року.
До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 55 кримінальних проваджень, у т.ч. 31 за ухилення від сплати податків та 15 - незаконне виготовлення, зберігання та збут підакцизних товарів. Загалом під час контролю за переміщенням вантажів через лінію розмежування опрацьовано понад 800 заяв суб’єктів господарської діяльності, видано 2413 дозволів на переміщення вантажів.
За словами першого заступника ДФС, сьогодні функціонує 6 фіскальних постів в межах розташування контрольних пунктів в’їзду/виїзду з цілодобовим режимом несення служби.
Всі пости обладнані модулями, що складаються із секцій відпочинку та проведення контрольно-дозвільних заходів, які обкладені мішками з піском та обладнані меблями, оргтехнікою, камерами відео спостереження, супутниковими антенами, а також бліндажами для захисту особового складу, збудованими з дотриманням вимог для фортифікаційних споруд.
Працівники підрозділу податкової міліції «Фантом» ДФС спільно з працівниками Служби безпеки України та прикордонної служби України на об’їзній дорозі поза КПВВ «Курахове» затримано транспортний засіб, в якому виявлено 20 тис. пляшок горілки з ознаками підробки на суму 746,4 тис. грн.
Згідно товарно-транспортних документів вантаж прямував з м. Курахове до м. Маріуполь Донецької області на адресу торгового підприємства. Разом з тим, водій автотранспорту підтвердив, що вказаний вантаж фактично планувався для переміщення через лінію зіткнення до м. Донецька.
Вказаний автотранспорт разом із вантажем затримано. Тривають процесуальні дії.
У рамках операції «Акциз-2015» у Дніпропетровській області працівниками оперативних підрозділів ДФС встановлена та припинена незаконна діяльність щодо зберігання, транспортування і збуту елітних алкогольних напоїв імпортного походження без марок акцизного податку та з марками акцизного податку з ознаками підробки.
У результаті проведених заходів встановлено, що групою осіб у м. Дніпропетровську через Інтернет мережу організовано незаконний збут елітної алкогольної продукції відомих торгівельних марок.
Співробітниками ДФС з незаконного обігу вилучено 5 879 пляшок (513,5 дал) елітних алкогольних напоїв іноземного виробництва, без марок акцизного податку та з марками акцизного податку, що мають ознаки підробки на загальну суму 5,3 млн. гривень.
Нагадаємо, що спецоперація з припинення незаконного виробництва та розповсюдження підакцизної продукції «Акциз – 2015» стартувала 10 квітня 2015 року. ДФС звертається до усіх громадян з проханням повідомляти про виявлені факти незаконного виготовлення чи реалізації підакцизних товарів на сервіс «Пульс» за тел.: (044) 284 00 07.
Протягом січня – квітня 2015 року до місцевих бюджетів Дніпропет- ровської області надійшло 169,4 млн. грн. єдиного податку від суб’єктів господарювання - фізичних осіб, що на 41,6 млн. грн., або на 32,6% більше ніж у відповідному періоді минулого року.
За повідомленням управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області на початок травня поточного року спрощену систему оподаткування у своїй діяльності застосовують понад 69 тисяч підприємців.
Найбільш чисельною серед «спрощенців» є друга група, яка складає майже 38 тисяч підприємців. Ці представники бізнесу звітують лише раз на рік, та єдиний податок сплачують щомісячно. У першій групі перебуває понад 9,6 тисяч платників єдиного податку, у третій – майже 21,5 тисячі.
Начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Інна Андрущак зазначає, що спрощена система оподаткування запроваджена для зниження податкового навантаження та стимулювання малого підприємництва. Вона значно легша, з точки зору ведення бухгалтерського обліку, добре підходить для ведення малого бізнесу, що і забезпечує її популярність серед підприємців.
Питання 1. Скільки може мати один громадянин при собі валюти, щоб перетинати кордон по «зеленому коридору» без заповнення декларації?
Відповідь. Громадянин (фізична особа) має право ввозити в Україну та вивозити за її межі готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування митному органу.
Питання 2. Чи можуть бути віднесені до особистих речей 2 ноутбуки та приладдя до них, якими я користуюсь у роботі, у тому числі й коли буду їхати за кордон?
Відповідь. Під час планування відпустки за кордоном слід пам’ятати, які речі громадян вважаються особистими при перетині кордону.
До особистих речей відповідно до законодавства відносяться:
товари особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби у кількості, що забезпечує потреби однієї особи на період поїздки;
одяг, білизна, взуття, що мають суто особистий характер, призначені виключно для власного користування і мають ознаки таких, що були у користуванні;
особисті прикраси, у тому числі з дорогоцінних металів та каміння, що мають ознаки таких, що були в користуванні;
індивідуальне письмове та канцелярське приладдя;
один фотоапарат, одна кіно-, відеокамера разом з обґрунтованою кількістю фото-, відео-, кіноплівок та додаткового приладдя;
один переносний проектор та аксесуари до нього разом з обґрунтованою кількістю діапозитивів та/або кіноплівок;
бінокль;
переносні музичні інструменти у кількості не більше двох штук;
один переносний звуковідтворювальний пристрій (у тому числі магнітофон, диктофон, програвач компакт-дисків тощо) з обґрунтованою кількістю плівок, платівок, дисків;
один переносний радіоприймач;
стільникові (мобільні) телефони у кількості не більше двох штук, пейджери;
один переносний телевізор;
переносні персональні комп’ютери у кількості не більше двох штук і периферійне обладнання та приладдя до них; флеш-карти у кількості не більше трьох штук;
одна переносна друкарська машина;
калькулятори, електронні книжки у кількості не більше двох штук;
індивідуальні вироби медичного призначення для забезпечення життєдіяльності людини та контролю за її станом з ознаками таких, що були в користуванні;
звичайні та/або прогулянкові дитячі коляски у кількості, що відповідає кількості дітей, які перетинають кордон разом із громадянином, а у разі відсутності дітей - у кількості не більше однієї штуки;
одна інвалідна коляска на кожного інваліда, який перетинає митний кордон України, а у разі відсутності такої особи - у кількості не більше однієї штуки;
лікарські засоби, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України;
годинники у кількості не більше двох штук;
0,5 літра туалетної води та/або 100 грамів парфумів;
спортивне спорядження - велосипед, вудка рибальська, комплект альпіністського спорядження, комплект спорядження для підводного плавання, комплект лиж, комплект тенісних ракеток, дошка для серфінгу, віндсерфінгу, комплект спорядження для гольфу, інше аналогічне спорядження, призначене для використання однією особою;
спеціальне дитяче харчування для дітей, хворих на фенілкетонурію або інше захворювання, що потребує спеціального харчування, яке не виробляється (не реалізується) в Україні, що переміщується (пересилається) через митний кордон України в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України;
інші товари, призначені для забезпечення повсякденних потреб громадянина, перелік і гранична кількість яких визначаються законами України.
Тобто, 2 переносних персональних комп’ютери і периферійне обладнання та приладдя до них та 3 флеш-карти включені до переліку товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей громадян і не підлягають оподаткуванню. Але, зверніть увагу, що особисті речі це товари, що призначені для забезпечення звичайних повсякденних потреб фізичної особи, відповідають меті перебування зазначеної особи в Україні або за кордоном і не призначені для підприємницької діяльності, відчуження або передачі іншим особам.
Питання 3. Чи можна привезти з іншої країни продукти харчування та в якій кількості?
Відповідь. Громадянам дозволено ввозити в Україну продукти для власного споживання на суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро, що ввозяться в порядку та обсягах, визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року №434 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання», а саме:
в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, — у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу;
без упаковки — у кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу;
без упаковки — неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж по одному найменуванню на одну особу.
Під час ввезення громадянами на митну територію України зазначених харчових продуктів здійснюється їх декларування (шляхом вчинення дій, усно або письмово за бажанням власника таких продуктів або на вимогу посадової особи митної служби.
Харчові продукти для власного споживання не підлягають оподаткуванню митними платежами.
Питання 4. Які документи потрібні для дитини 10 років, яка подорожує з бабусею, під час перетину кордону?
Відповідь. Щодо порядку перевезення через кордон дітей Вам необхідно звернутись до Державної прикордонної служби України, до компетенції якої належить вказане питання.
Питання 5. При перевезенні монет з банківських металів чи враховується номінал монети в суму валюти, яка дозволена до перевезення (10 000 Євро)?
Відповідь. Згідно постанови правління НБУ від 27.08.08 №148 банківські метали підлягають обов’язковому письмовому декларуванню. При цьому номінал монет, які перебувають в обігу враховується в загальну суму валюти, дозволеної до переміщення.
Питання 6. Які умови вивезення домашніх тварин?
Відповідь. Згідно ЗУ «Про ветеринарну медицину» від 25.06.92 при переміщенні тварин необхідно отримати у міській державній ветеринарній клініці ветеринарне свідоцтво, яке обмінюється в пунктах пропуску (крім країн СНД) на ветеринарний сертифікат міжнародного зразка.
Законодавством передбачене обов’язкове письмове декларування тварин.
Звертаю увагу на те, що кожен перевізник пред’являє свої вимоги до переміщення тварин – в спеціальних клітках, окремо від власників в багажних відділеннях, обмеження по вазі.
Крім того, в різних країнах діють свої ветеринарні правила щодо наявності щеплень, електронних чипів, карантинного періоду, заборони ввезення окремих порід тварин.
Перед початком подорожі необхідно ознайомитись з правилами, які діють в країнах, куди ви прямуєте або слідуєте транзитом.
Протягом січня - квітня поточного року на антикорупційний сервіс ДФС України «Пульс» звернулося 215 заявників Дніпропетровського регіону, що на 36 відсотків більше відповідного періоду 2014 року.
Розгляд 92,2 відсотків звернень вже завершено, про вжиті заходи проінформовано заявників.
Як і раніше, у переважній більшості дзвінки стосувалися подання звітності в електронному вигляді. З цієї тематики надійшло 145 звернень, або 67,4 відсотків від загальної кількості звернень по Дніпропетровській області.
Крім того, дзвінки на сервіс «Пульс» від мешканців Дніпропетровщини лунали з приводу організації роботи територіальних органів Головного управління ДФС області (43 звернення), особливостей реєстрації суб’єкта господарювання платником ПДВ (12 звернень) тощо. Безпосередньо антикорупційної тематики сервісу стосувалося 2 звернення.
Нагадуємо, номер цілодобової телефонної лінії антикорупційного сервісу Держаної фіскальної служби України «Пульс»: (044) 284-00-07.
13 травня 2015 року співробітниками ДМУ ГУ УМВС України в Дніпропетровській області, Управління власної безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області і прокуратури області, в рамках кримінального провадження з правовою кваліфікацією ч.3 ст.368 КК України, затримано на гарячому працівника одного з територіальних підрозділів ГУ ДФС у Дніпропетровській області при отриманні від представника приватного підприємства грошових коштів у сумі 3000 грн., як незаконної винагороди за незастосування штрафних санкцій за встановлені порушення порядку ведення господарської діяльності.
До затриманого застосовано запобіжний захід, передбачений ст.208 КПК України. Досудове розслідування триває.
Разом з тим, в ході профілактичних заходів щодо недопущення корупційних дій працівниками ГУ ДФС області, Управлінням власної безпеки проведено 183 лекції та співбесіди зі співробітниками та кандидатами на вступ до лав служби, матеріали антикорупційної спрямованості (в тому числі про функціонування проекту «Пульс») публікувались в 9 друкованих виданнях, транслювались в 74 теле- та радіопрограмах.
Кримінальне провадження порушене за ознаками злочину передбаченого за статтею 212 КК України (ухилення від сплати податків) у відношенні фірми реальна діяльність якої зводилась до того, щоб переводити безготівкові кошти у готівку для різних підприємств через відкриті у кількох банках рахунки.
Обшук у основному офісі оперативники розпочали вранці, якраз коли останні перевели у готівку чергову порцію гривні. Одразу ж були проведені обшуки і в інших місцях що мали відношення до діяльності зловмисників.
Як з’ясувалось у ході оперативно-слідчих заходів, знаряддями для здійснення задуманого були 35 печаток та штампів підприємств з ознаками фіктивності.
Загалом 500 000 грн. долари та рублі, печатки й документація звичайно ж було вилучено, та залучено до матеріалів кримінального провадження. На разі триває слідство.
14 травня 2015 року в ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено ІІ (обласний) етап конкурсу дитячої творчості "Майбутнє країни – у мріях дитини" та визначено переможців. Конкурс набув широкої популярності серед дітей нашої області – цьогоріч у ньому взяли участь понад 350 школярів.
До складу журі конкурсу увійшли відомі художники, мистецтвознавці, фахівці закладів мистецтв, представники громадських організацій та провідних засобів масової інформації.
Під час роботи журі конкурсу перший заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Роман Афонов зазначив, що мета конкурсу – формування у молодого покоління податкової та митної культури. З кожним роком зростає, як кількість учасників конкурсу, так і якість дитячих робіт. Під час таких заходів для дітей та юнацтва будуються майбутні відносини між державою та її громадянами. Конкурс дитячої творчості дає можливість виявити те, наскільки діти розуміють роль, місце та значення податків і митних платежів, як орієнтуються у сьогоденні. До того ж, він допомагає юним даруванням творчо реалізувати свої таланти та викласти свої ідеї.
На розгляд журі представлено 76 художніх творів, 16 творів комп’ютерної графіки та 32 літературних твори, надісланих ДПІ (ОДПІ) ГУ ДФС (Міндоходів) у Дніпропетровській області за підсумками І (районного) етапу конкурсу, який проводився серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів області.
Роботи юних митців вражають недитячим розумінням теми, висловленням своєї думки та фантазії.
Журі визначило переможців, які поспіли І, ІІ та ІІІ місця за двома віковими категоріями із числа юних художників, майстрів з комп’ютерної графіки, літераторів та публіцистів. Також, були визначені найкращі роботи за наступними номінаціями: «Оригінальність розкриття теми», «Найцікавіший малюнок», «Кращий плакат», «Кращий літературний твір».
Для участі у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини» до Державної фіскальної служби України направляються 6 робіт переможців II (обласного) етапу конкурсу дитячої творчості, які посіли І місця за трьома напрямами у всіх вікових категоріях.
Переможці II (обласного) етапу
конкурсу дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини»:
Літературні твори
І вікова категорія (9-11 років)
1 місце – Утюж Анна 10 р., с. Виводово, Томаківського району, «Вірні друзі», казка.
2 місце – Мишкіна Анастасія 11 р., с. Богдано-Надеждівка, П’ятихатський район, «Ображена Золотоносна Валіза», байка.
3 місце – Біданець Світлана 10 р., с. Маломихайлівка, Криничанський район, «Майбутнє країни – у мріях дитини», вірш.
Літературні твори
ІІ вікова категорія (12-15 років)
1 місце - Мулик Анастасія 14 р., с. Придніпровське, Нікопольського району, «Казочка про жадібного панича», вірш.
2 місце – Безцінний Сергій 15 р., м. Верхньодніпровськ, Дніпропетровської області, «Я вірю, Вкраїно, майбутнє твоє…», вірш.
3 місце – Скурський Андрій 14 р., м. Дніпропетровськ, «Свідомі серця», вірш.
Художні твори
І вікова категорія (9-11 років)
1 місце – Жмайло Ліза 11 р., м. Павлоград, «Наші діти – надія на краще майбутнє», гуаш.
2 місце – Рябуха Софія 10 р., м. Павлоград, «Моя країна – Україна!», гуаш.
3 місце – Лисецька Марина 10 р., м. Павлоград, «Квітуча країна – безпечна Україна», гуаш.
Художні твори
ІІ вікова категорія (12-15 років)
1 місце – Філіпова Катерина 15 р., м. Павлоград, «Від кожної родини на благо країни», масло.
2 місце – Комоні Каріна 13 р., смт. Петриківка, «Моя мрія – квітуча Україна», гуаш.
3 місце – Павличенко Вікторія 14 р., м. Павлоград, «Вікно в Європу – сильніші разом», гуаш.
Комп’ютерна графіка
І вікова категорія (9-11 років)
1 місце – Морозова Аліна 11 р., м. Орджонікідзе, «Розумні звірі».
2 місце – Тібаткіна Вікторія 9 р., м. Дніпропетровськ, «Сплата податків – життя у достатку!».
3 місце – Крись Вікторія 10 р., с. Васильківка, «Податки очима дітей».
Комп’ютерна графіка
ІІ вікова категорія (12-15 років)
1 місце - Хмельковська Тетяна 13 р., м. Орджонікідзе, «Багата країна – квітуче життя».
2 місце – Шевчук Валерія 14 р., с. Васильківка, «Податки».
3 місце – Самойленко Роман 14 р., м. Дніпропетровськ, «Майбутнє країни – у мріях дитини».
Переможці в номінаціях:
«Оригінальність розкриття теми»
Харитонов Данило 10 р., м. Кривий Ріг «Бюджет – витрати на…», живопис.
«Найцікавіший малюнок»
Єрохіна Анастасія 12 р., м. Павлоград, «Українська родина, Європейська надія», живопис.
«Кращий літературний твір»
Новіков Володимир 14 р., с. Маломихайлівка, Криничанський район, «Майбутнє країни – у мріях дитини», публіцистичний роздум.
Замовте собі електронну перевірку
З 01.01.2014 вступила в дію норма Податкового кодексу України, якою передбачено проведення електронних перевірок суб’єктів господарювання.
Умови проведення такої перевірки та її переваги прокоментував виконуючий обов’язки заступника начальника Дніпропетровської ОДПІ Денис Рева підчас зустрічі з представниками ЗМІ.
«Електронна перевірка може бути проведена за визначені платником податків податкові періоди, за які не проводились документальні планові або позапланові перевірки та у разі надання до податкового органу відповідних декларацій та розрахунків. Такий податковий період не може становити менше одного податкового (звітного) періоду з відповідного податку чи збору.
Така можливість надана наступним платникам податків:
з 01.01.2014, які застосовують спрощену систему оподаткування,
з 01.01.2015 — суб’єкти мікро-, малого та середнього бізнесу,
з 01.01.2016 — всі інші платники податків.
Для цього платник податків повинен подати заяву до податкового органу, в якому він перебуває на обліку. Крім того, разом із Заявою платник податків подає в електронній формі документи, які відповідно до Податкового кодексу України пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів, з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у встановленому форматі.
Слід відзначити такі переваги електронної перевірки:
- дистанційне обслуговування платників податків;
- мінімізація впливу людського фактора;
- підвищення якості проведення перевірки;
- зменшення терміну проведення перевірки;
- впевненість у правильності та повноті оподаткування здійснених фінансово-господарських операцій;
- зниження адміністративного навантаження на платника податків.»
У Львівській області податковою міліцією ДФС припинено діяльність «конвертаційного центру», який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки з незаконного формування податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку. При цьому конвертцентр використовував реквізити 7 транзитно-конвертаційних суб’єктів господарської діяльності. До складу виявленої злочинної групи входило 8 активних співучасників.
Загальний обсяг проконвертованих коштів склав понад 220 млн. гривень.
Проведено 24 санкціонованих обшуки за адресами розташування офісних приміщень, проживання учасників злочинної групи та їх автомобілях. Під час обшуків вилучено готівкові грошові кошти у сумі понад 520 тис. грн. та докази, які свідчать про протиправну діяльність.
З метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків накладено арешт на 62 розрахункові рахунки транзитно-конвертаційних підприємств у 15 банківських установах, на яких заблоковано 1,1 млн. грн.
Трьом учасникам вказаного «конвертаційного центру» вибрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб з правом внесення застави.
У Чернігівській області у рамках операцій «Акциз-2015» та «Нафтопродукт-2015» припинено діяльність з незаконного виробництва паливно-мастильних матеріалів.
Тіньовими ділками була налагоджена та діяла протягом тривалого часу міжрегіональна злочинна схема з обігу контрафактного пального через мережу АЗС у Чернігівській та Харківській областях.
За результатами проведених заходів з незаконного обігу вилучено 1,2 тис. тонн пального на суму 15,4 млн. гривень.
Усього з початку операції «Нафтопродукт-2015», яку розпочато 8 травня 2015 року, із незаконного обігу вилучено 1,4 тис. тонн паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 18,1 млн. гривень.
З початку року однією з найбільш запитуваних послуг для платників податків – користувачів Інформаційного порталу Державної фіскальної служби стало надання виписки з Єдиного реєстру податкових накладних, як покупцю так і продавцю. За січень – квітень 2015 року стосовно цієї тематики було опрацьовано майже 8,3 млн. запитів платників податків.
Також актуальним залишилось надання інформації з реєстру платників ПДВ стосовно наявності платників ПДВ у зазначеному реєстрі. Протягом 4 місяців поточного року порталом ДФС опрацьовано понад 19,8 тис. таких запитів.
Крім того, не менш запитуваною є послуга з укладання договору з територіальними органами ДФС України „Про визнання електронних документів”. З початку 2015 року було оформлено майже 306,5 тис. таких електронних договорів.
Для інформування платників стосовно наявності податкових ризиків та заходів щодо їх усунення фахівцями Державної фіскальної служби створене та використовується автоматизоване програмне забезпечення з формування електронних повідомлень „Податковий асистент”.
Ще одним сервісом для інформаційної підтримки та технічної допомоги платникам податків у ДФС України є call-центр, яким у січні – квітні поточного року надано 94,1 тис. консультацій з питань подання в електронному вигляді податкової звітності та реєстрації податкових накладних.
Також протягом минулого року Інформаційним порталом опрацьовано майже 106,1 тис. електронних повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах.
Станом на 1 травня 2015 року Інформаційний портал ДФС України налічує понад 934,4 тис. користувачів.
У Запорізькій області 21 травня 2015 року в рамках операції «Акциз-2015» та кримінального провадження за ст. 227 КК України співробітниками податкової міліції встановлено та припинено факт незаконного обігу тютюнових виробів, які становили загрозу для життя та здоров’я споживачів.
У ході санкціонованих обшуків за адресами місць зберігання оптових партій тютюнових виробів виявлено та вилучено тютюнові вироби в асортименті: Compliment Super Slim, Strong, ФЭСТ, Jin Ling, Jin Ling super slim, LS little aroma cigars, Lifa, Lifa super slim, Roshe, ЕВ.
Зазначена тютюнова продукція маркована марками акцизного податку України, які не видавалися для маркування сигарет з фільтром (згідно інформаційної бази даних ДФС України АС «Акцизні марки»).
Загалом в результаті проведених заходів з незаконного обігу вилучено 228,3 тис. пачок тютюнових виробів на загальну суму 3 млн. 150 тис. гривень. Слідчі дії тривають.
За чотири місяці поточного року місцева казна Дніпропетровської області поповнилася на 15 мільйонів 351 тисячу гривень від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, з яких 14 мільйонів 335 тисяч гривень - від ліцензування роздрібної торгівлі.
Станом на перше травня 2015 року на території області діє 9,7 тисяч ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з них: 4,8 тисячі ліцензій на алкоголь та 4,9 тисяч - на тютюн.
В той же час, впродовж січня – квітня 2015 року Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області призупинено дію 527 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 431 ліцензія, з яких 11 - за порушення законодавства в частини продажу неповнолітнім особам алкогольних (3 ліцензії) та тютюнових товарів (8 ліцензій).
ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників на те, що з 1 січня 2015 року сфера застосування РРО суттєво розширилася. З 01.07.2015 року платники єдиного податку ІІ та ІІІ груп повинні застосовувати в своїй господарський діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО.
Першим кроком суб’єктів господарювання, які мають наміри використовувати реєстратори розрахункових операцій, є вивчення документації щодо застосування певних видів реєстраторів, моделей та їх класифікацій у конкретних сферах діяльності, а потім вже їх придбання.
Другим кроком є обрання центру сервісного обслуговування та укладання з ним договору.
Третім кроком є звернення до податкової за місцезнаходженням (місцем проживання) суб’єкта господарювання та подання:
- заяви про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО;
- копії документа, що підтверджує факт придбання або безоплатного отримання РРО;
- копії документа на право власності або права перебування (оренди) в приміщенні, де будуть використовувати касовий апарат;
- копії договору із ЦСО (центром сервісного обслуговування);
- отримання довідки про резервування фіскального номера РРО за формою № 2-РРО.
Четвертим кроком протягом 5 робочих днів із моменту видачі довідки про резервування фіскального номера РРО є звернення до ЦСО, аби касовий апарат опломбували та ввели в експлуатацію.
П’ятим кроком є подання копії згаданої довідки та акту до закінчення вищезазначеного п’ятиденного строку до податкової для завершення реєстрації РРО й отримання посвідчення.
Наповнення місцевих бюджетів, боротьба з «мінімізаторами», результати дії Закону про податковий компроміс та якість обслуговування платників стали основними темами під час робочої поїздки 20 травня 2015 року першого заступника начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Романа Афонова державними податковими інспекціями міста Дніпропетровська.
Спілкуючись з керівництвом та співробітниками інспекцій Роман Афонов відмітив, що за чотири місяці 2015 року до місцевих бюджетів області надійшло 3 мільярди 690 мільйонів гривень, це більш, ніж на 22 відсотки за відповідний період минулого року. В той же час: «Ми повинні розуміти, що від нашої з вами роботи залежить не просто наповнення бюджету. Лише надходження податків у повній мірі дозволить місцевим органам влади профінансувати соціальну сферу, медичні та учбові заклади, ремонт шляхів та інше. Все те що надасть Дніпропетровському регіону соціальний спокій та стабільний розвиток» - сказав Роман Афонов.
Під час спілкування підводилися підсумки кампанії «Декларування – 2015» та надходження коштів до бюджету за результатами дії закону про податковий компроміс. Роман Афонов зазначив, що в загалом області декларації про доходи отримані у минулому році подали 42 тисячі громадян, загальна сума задекларованих доходів сягнула 2 мільярдів 800 мільйонів гривень, при цьому до бюджету області надійде 57 мільйонів гривень, що на 15 мільйонів більше, ніж у 2014 році.
Під час проведення нарад було підкреслено, що суб’єкти господарювання, які ухиляються від сплати податків, або сплачують податки не у повному обсязі - це резерв для збільшення надходжень до бюджету у непростих економічних умовах сьогодення. «Це і питання рівності всіх перед законом, і соціальної справедливості і наповнення бюджету» - нагадав Роман Афонов.
В той же час, перший заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Роман Афонов зазначив, що у роботі необхідно чітко дотримуватися не лише норм законодавства, а і недопущення корупційних дій працівниками митниці та органів ДПІ та етики державного службовця. Лише так можна виконати заплановані показники надходжень до державного і місцевого бюджету, і підтримати професійний імідж державної фіскальної служби.
На сьогодні 32 Центри обслуговування платників Головного управління ДФС у Дніпропетровській області надають 25 видів адміністративних послуг. Протягом січня – квітня 2015 року ЦОПами області надано більше 74 тисяч таких послуг.
Серед них найбільш запитуваною залишається послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. У звітній період було надано понад 35,6 тисяч цих послуг, з яких майже 8,4 тисяч – у квітні.
Також користуються попитом суб`єктів господарювання послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій та видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами ДФС. Так, за чотири місяці 2015 року Центрами обслуговування платників Дніпропетровського регіону було надано майже 8,3 тисячі зазначених довідок та понад 6,3 тисяч послуг з реєстрації книг обліку розрахункових операцій.
Нагадуємо, що окрім отримання адміністративних, консультативних та інформаційних послуг, відвідувачі Центрів обслуговування платників мають можливість подати податкову звітність та одержати ключі електронного цифрового підпису.
За правовою позицією, сформованою ВАСУ за наслідками вирішення спорів щодо правовідносин, які виникають під час проведення позапланових документальних перевірок за пп. 78.1.12 Податкового кодексу України, наказ про проведення позапланової перевірки повинен бути виданий контролюючим органом вищого рівня. У начальника ДПІ відсутні повноваження на призначення такої перевірки, що є підставою для скасування виданого ДПІ наказу та визнання протиправними дій щодо призначення перевірки.
Відповідно до пп. 78.1.12 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється, зокрема, якщо контролюючим органом вищого рівня в порядку контролю за діями або бездіяльністю посадових осіб контролюючого органу нижчого рівня здійснено перевірку документів обов'язкової звітності платника податків або матеріалів документальної перевірки, проведеної контролюючим органом нижчого рівня, і виявлено невідповідність висновків акта перевірки вимогам законодавства або неповне з'ясування під час перевірки питань, що повинні бути з'ясовані під час перевірки для винесення об'єктивного висновку щодо дотримання платником податків вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Рішення про проведення документальної позапланової перевірки в цьому випадку приймається контролюючим органом вищого рівня лише у тому разі, коли стосовно посадових осіб контролюючого органу нижчого рівня, які проводили документальну перевірку зазначеного платника податків, розпочато службове розслідування або їм повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
Відповідно до п. 78.4 Податкового кодексу України про проведення документальної позапланової перевірки керівник контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.
Згідно з п. 1 Порядку проведення службового розслідування стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Постановою КМУ від 13.06.2000 №950 (далі Порядок), стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, може бути проведено службове розслідування:
- у разі невиконання або неналежного виконання ними службових обов'язків, перевищення своїх повноважень, що призвело до людських жертв або заподіяло значну матеріальну чи моральну шкоду громадянинові, державі, підприємству, установі, організації чи об'єднанню громадян;
- у разі недодержання ними законодавства про державну службу, службу в органах місцевого самоврядування, антикорупційного законодавства, порушення етики поведінки;
- на вимогу особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з метою зняття безпідставних, на її думку, звинувачень або підозри.
Відповідно до п. 2 Порядку рішення щодо проведення службового розслідування приймається вищими посадовими особами України, Першим віце-прем'єр-міністром України, керівником державного органу (посадовою особою), що призначив на посаду особу, уповноважену на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно якої планується проводитися службове розслідування, керівником органу, в якому працює зазначена особа.
З урахуванням викладеного, в разі наявності підстав для проведення службового розслідування стосовно посадових осіб ДПІ, які проводили документальну перевірку платника податків:
- за розпорядженням органу вищого рівня (ГУ ДФС) керівником ДПІ приймається рішення про проведення службового розслідування;
- наявність службового розслідування може бути підставою для прийняття контролюючим органом вищого рівня, зокрема ГУ ДФС, рішення про проведення документальної позапланової перевірки;
- рішення про проведення документальної позапланової перевірки оформлюється наказом органу вищого рівня, зокрема, ГУ ДФС.
На п’ятому засідання Громадської Ради при Головному управлінні ДФС у Дніпропетровській області за участі першого заступника начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Романа Афонова обговорювалися такі питання як: утворення робочої групи Громадської ради з питань реформування ДФС України, функціонування тимчасових споруд на території Дніпропетровської області, тощо.
Учасники засідання розглянули пропозиції для внесення змін до Митного кодексу України. Це пропозиції щодо створення «білих» списків суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та надання їм відповідних преференцій, запровадження механізму прийняття попередніх рішень з визначення митної вартості товарів при митному оформленні, створення спеціалізованих пунктів здійснення інших видів державного контролю, підвищення ефективності діяльності митних органів тощо.
Наприкінці зустрічі, представники громадських організацій розглянули питання щодо організації роботи та функціонування робочої групи Громадської ради з питань удосконалення митно-правового регулювання та затвердження відповідного положення.
Дніпропетровська ОДПІ повідомляє : з 7 травня 2015 року набрав чинності Закон України від 9 квітня 2015 року № 332-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування деяких лікарських засобів та медичних виробів» (опубліковано у газеті «Голос України» від 06.05.2015 №79).
Даним документом передбачено тимчасове, до 31 березня 2019 року, звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України та першого постачання на митній території України зареєстрованих лікарських засобів, медичних виробів, внесених до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення та/або введених в обіг відповідно до законодавства у сфері технічного регулювання та оцінки відповідності, якщо такі операції здійснюються на підставі договорів з спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі. Перелік операцій визначений Законом України «Про здійснення державних закупівель», укладених на виконання угод між центральним органом виконавчої влади України, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я та відповідною спеціалізованою організацією, яка здійснює закупівлі, у межах виконання бюджетних програм із забезпечення медичних заходів державних програм та/або комплексних заходів програмного характеру у сфері охорони здоров’я.
Також Законом встановлено звільнення ввезених вищевказаних лікарських засобів та медичних виробів від обкладання додатковим імпортним збором, встановленим Законом України «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року», визначивши статус таких лікарських засобів та медичних виробів як життєво необхідних товарів.
Дніпропетровська ОДПІ нагадує, що з 1 липня 2015 року фізичні особи - платники єдиного податку третьої групи при здійсненні готівкових розрахунків обов’язково використовують РРО (крім торгівлі на ринках та/або продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі).
Фізичні особи - платники єдиного податку третьої груп при готівкових розрахунках мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) тільки якщо діяльність здійснюється на ринках та/або продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі.
У всіх інших випадках фізичні особи - платники єдиного податку третьої групи зобов'язані застосовувати РРО.
Вимоги щодо застосування касових апаратів для платників єдиного податку другої групи набирають чинності з 1 січня 2016 року.
Зазначимо, що для платників єдиного податку, які використовують у своїй діяльності РРО, передбачений мораторій на перевірки. Зокрема, якщо платники єдиного податку другої і третьої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 01.01.2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО відповідно до норм Податкового Кодексу України.
Нагадуємо, зазначені норми передбачені Законом України від 28.12.14 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».
Дніпропетровська ОДПІ інформує, що наказом ДФС України від 06.04.2015 року №247 затверджена Узагальнююча податкова консультація щодо включення до податкової знижки за звітний рік сум витрат, понесених у минулому році на оплату вартості навчання за місяці звітного року.
Зокрема, нормами Податкового кодексу України передбачено, що до податкової знижки за звітний календарний рік можна включати витрати за навчання понесені платником протягом звітного податкового року. При цьому відповідно до умов договору плата за навчання може вноситися як за весь строк навчання одноразово, так і частинами – помісячно, по семестрах, щорічно. Оскільки навчальний рік триває 12 місяців та розпочинається, як правило, 1 вересня, то до навчального року (семестру) включаються місяці календарного року наступного за звітним.
Отже, якщо навчання оплачується одним платіжним документом (квитанцією) за місяці навчального року, який включає місяці календарного року наступного за звітним, то при включенні до податкової знижки за звітний рік слід ураховувати суму витрат (частину) у розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. Решта суми, сплаченої за таким платіжним документом (квитанцією), може бути включена платником податку при реалізації права на податкову знижку у наступному році.
З 07.05.2015 р. набрали чинності внесені до Податкового кодексу України зміни щодо кредитних зобов’язань, якими встановлено, що доходи, отримані внаслідок реалізації заставленого майна, майна платника податку при зверненні стягнення фінансовою установою на таке майно у зв’язку з невиконанням платником податку своїх зобов’язань за договором кредиту (позики), не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу за умови, що таке майно було придбано за рахунок такого кредиту (позики).
Також не включаються до такого розрахунку сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені), прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності та основна сума депозиту (вкладу), внесеного платником податку до банку чи небанківської фінансової установи, яка повертається йому, сума, яка отримується платником податку внаслідок продажу права вимоги на депозит, а також основна сума кредиту, що отримується платником податку (протягом строку дії договору), у тому числі фінансового кредиту, забезпеченого заставою, на визначений строк та під проценти.
Не вважається додатковим благом платника податку та не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума, прощена (анульована) кредитором у розмірі різниці між основною сумою боргу за фінансовим кредитом в іноземній валюті, визначена за офіційним курсом Нацбанку України на дату зміни валюти зобов’язання за таким кредитом з іноземної валюти у гривню, та сумою такого боргу, визначеною за офіційним курсом станом на 01.01.2014 р., а також сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені) за такими кредитами, прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності. Ця норма застосовується до фінансових кредитів в іноземній валюті, не погашених до 01.01.2014 р., та поширюється на операції з прощення (анулювання) заборгованості, що здійснювалися починаючи з 01.01.2015 р.
Дніпропетровська ОДПІ повідомляє, що відповідно до пп. 14.1.106 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) максимальні роздрібні ціни – ціни, встановлені на підакцизні товари (продукцію) з урахуванням усіх видів податків (зборів). Акцизний податок з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до максимальної роздрібної ціни.
Максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) встановлюються виробниками або імпортерами товарів (продукції) шляхом декларування таких цін у порядку, встановленому ПКУ. Продаж суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Підпунктом 214.1.4 п. 214.1 ст. 214 ПКУ встановлено, що базою оподаткування акцизного податку є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі.
Таким чином, базою оподаткування акцизного податку з роздрібної торгівлі тютюнових виробів є вартість (з податком на додану вартість) таких тютюнових виробів. Слід зазначити, що роздрібна ціна тютюнових виробів не може бути більшою за максимальну роздрібну ціну таких тютюнових виробів, збільшену на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Як оподатковуються ПДФО доходи, нараховані на користь ФО у вигляді дивідендів
Відповідно до п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються пасивні доходи (крім зазначених у п.п. 165.1.2 та 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).
Під терміном «пасивні доходи» для цілей цього розділу слід розуміти, зокрема такі доходи, як дивіденди (п.п. 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 Кодексу).
Доходи у вигляді дивідендів оподатковуються відповідно до норм п. 170.5 ст. 170 ПКУ.
Пасивні доходи, у тому числі нараховані у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування оподатковуються за ставкою 20 відсотків.
Доходи у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нараховані резидентами-платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування) оподатковуються за ставкою 5 відсотків.
Дивіденди, нараховані на користь фізичних осіб ( у тому числі нерезидентів) за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка є більшою за суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, прирівнюється з метою оподаткування до виплати заробітної плати, та оподатковуються за ставками 15 та 20 відсотків.
У разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками 15 відсотків та/або 20 відсотків.
Облік водокористування
З 30.04.2015 р. набрав чинності наказ Мінприроди України, яким затверджено Порядок ведення державного обліку водокористування та форму звітності № 2ТП-водгосп (річна) «Звіт про використання води» (далі — звіт).
Зазначено, що державний облік водокористування здійснюється шляхом подання водокористувачами звітів у термін не пізніше 1 лютого наступного за звітним року до організацій, що належать до сфери управління Держводагентства.
Водокористувачі, які здійснюють передачу води іншим водокористувачам та/або прийом зворотних (стічних) вод від інших водокористувачів, щороку до 1 лютого при поданні звіту мають надавати перелік таких водокористувачів з інформацією щодо об’ємів води, врахованих у договорах на водопостачання (поставку води) і водовідведення.
Копії звітів з позначкою про одержання подаються платниками рентної плати за спеціальне використання води разом з податковими деклараціями зазначеного збору до територіальних органів ДФС.
Кредитні зобов’язання
З 07.05.2015 р. набрали чинності внесені до Податкового кодексу України зміни щодо кредитних зобов’язань, якими встановлено, що доходи, отримані внаслідок реалізації заставленого майна, майна платника податку при зверненні стягнення фінансовою установою на таке майно у зв’язку з невиконанням платником податку своїх зобов’язань за договором кредиту (позики), не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу за умови, що таке майно було придбано за рахунок такого кредиту (позики).
Також не включаються до такого розрахунку сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені), прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності та основна сума депозиту (вкладу), внесеного платником податку до банку чи небанківської фінансової установи, яка повертається йому, сума, яка отримується платником податку внаслідок продажу права вимоги на депозит, а також основна сума кредиту, що отримується платником податку (протягом строку дії договору), у тому числі фінансового кредиту, забезпеченого заставою, на визначений строк та під проценти.
Не вважається додатковим благом платника податку та не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума, прощена (анульована) кредитором у розмірі різниці між основною сумою боргу за фінансовим кредитом в іноземній валюті, визначена за офіційним курсом Нацбанку України на дату зміни валюти зобов’язання за таким кредитом з іноземної валюти у гривню, та сумою такого боргу, визначеною за офіційним курсом станом на 01.01.2014 р., а також сума процентів, комісії та/або штрафних санкцій (пені) за такими кредитами, прощених (анульованих) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності. Ця норма застосовується до фінансових кредитів в іноземній валюті, не погашених до 01.01.2014 р., та поширюється на операції з прощення (анулювання) заборгованості, що здійснювалися починаючи з 01.01.2015 р.
Звільнення від оподаткування лікарських засобів та медичних виробів
З 07.05.2015 р. набрали чинності зміни, внесені до підрозділу XX Податкового кодексу України, якими тимчасово, до 31.03.2019 р., звільнено від оподаткування ПДВ:
операції з ввезення на митну територію України лікарських засобів, внесених до Державного реєстру лікарських засобів, медичних виробів, внесених до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення та/або введених в обіг відповідно до законодавства у сфері технічного регулювання та оцінки відповідності, та операції з першого постачання таких лікарських засобів, медичних виробів на митній території України;
операції з першого постачання виробником на митній території України лікарських засобів та медичних виробів, внесених до вищезазначених реєстрів;
операції з постачання (передачі) лікарських засобів та медичних виробів, що були ввезені та/або поставлені на митній території України, у системі охорони здоров’я від центрального органу виконавчої влади України, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, та/або від державних підприємств, створених за наказом цього центрального органу виконавчої влади, до кінцевого споживача (пацієнта) у межах виконання бюджетних програм із забезпечення медичних заходів державних програм та/або комплексних заходів програмного характеру у сфері охорони здоров’я.
Про пільги з податку на прибуток підприємств
Податковим кодексом України в редакції, чинній з 01.01.2015, передбачено звільнення від оподаткування прибутку підприємств та організацій, які засновані громадськими організаціями інвалідів (на підставі пункту 142.1 статті 142 цього Кодексу), та застосування на період до 1 січня 2016 року ставки 0 відсотків для платників податку на прибуток, які відповідають критеріям, визначеними у пункті 16 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу.
Нагадуємо платникам податку, що пільги, які було передбачено статтею 154 та підпунктами 15-22 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу у редакції, чинній до 01.01.2015, скасовано Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».
Чи повинні подавати фізичні особи – підприємці податкову декларацію про майновий стан і доходи у разі відсутності протягом звітного року доходів від господарської діяльності?
Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” внесено зміни до п.49.2 ст.49 Податкового кодексу України (далі-ПКУ) у частині подання платниками податків податкових декларацій за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ.
Але враховуючи, що фізичні особи – підприємці згідно з п.177.5 ст.177 ПКУ подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки для річного звітного періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи. Також поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.
При цьому ч.2 ст.46 Закону України від 15 травня 2003 року №755 «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» передбачено, що неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Фізичні особи – підприємці зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи незалежно від того, чи отримували вони доходи протягом звітного року від підприємницької діяльність, чи ні.
Застосування понижуючого коефіцієнта
ДФС України повідомлено, що якщо платником за звітний місяць виконано умови застосування понижуючого коефіцієнта, то і застосування коефіцієнта до ставки єдиного внеску при нарахуванні та виплаті заробітної плати за першу половину звітного місяця є правомірним. Якщо ж при остаточному розрахунку виявиться, що умови для застосування понижуючого ко-ефіцієнта до розміру єдиного внеску у звітному місяці не виконано, то, відповідно, застосування зниженої ставки до авансових внесків не є правомірним.
У разі несплати, неповної сплати або несвоєчасної сплати суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), застосовується штраф до платника єдиного внес-ку в розмірі 10% таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.
Відображення доходів, виплачених самозайнятим особам
ДФС України повідомлено, що фізична особа - підприємець є податковим агентом щодо доходів, які вона нараховує та виплачує самозайнятим особам. Якщо фізичною особою - підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності - підприємця, податковий агент (фізична особа - підприємець) подає до контролюючого органу за місцем реєстрації податковий розрахунок за формою № 1ДФ, де зазначає суму нарахованого і виплаченого доходу з ознакою доходу «157», проте податок на доходи фізичних осіб не утримується і не сплачується.
Скористайтесь сервісом ДФСУ «Пульс»
Дніпропетровська ОДПІ звертає увагу платників, що головний принцип роботи сервісу «Пульс» – зворотній зв’язок та оперативне вирішення проблемних питань платників. Ефектом такого зворотного зв’язку стає покращення сервісного супроводу підприємництва краю. Працівники Державної фіскальної служби не тільки приймають повідомлення від громадян, а й інформують заявників про результати розгляду звернень та вжиті заходи.
Нагадаємо, номер телефону сервісу ДФСУ „Пульс” (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
У 2015 році фізичним особам платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податок буде нараховуватися контролюючими органами за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) за 2014 рік. З 01.01.2015 року об'єктом оподаткування для податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.
Об'єкти нежитлової нерухомості - будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду. У нежитловій нерухомості виділяють:
- будівлі готельні - готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;
- будівлі офісні - будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;
- будівлі торговельні - торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування;
- гаражі - гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;
- будівлі промислові та склади;
- будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки);
- господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо.
Сервіс фіскальної служби, який «знає все»
Дніпропетровська ОДПІ звертає увагу платників, що інформаційно-довідковий ресурс ДФС України – «ЗІР» доступний кожному. Він дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності, використовуючи ключові слова.
За допомогою ресурсу «ЗІР» можна переглянути інформацію за певні періоди, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані із використанням Бази знань. Також, функціонал ресурсу передбачає можливість надання пропозицій з технічних питань його роботи шляхом використання «Форми зворотнього зв’язку», розміщеної в рубриці «Про ресурс».
Скористатися ресурсом «ЗІР» можна через веб - портал ДФС України (вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).
Как рассчитать налог на недвижимость
Главное управление ГФС в Днепропетровской области дает разъяснение по налогу на недвижимость, а частности по расчету суммы налога.
Пример алгоритма расчета налога на недвижимое имущество, отличное от земельного участка:
- У физического лица в собственности находится квартира, жилая площадь которой 123 м2, а общая 220 м2, льгота по уплате налога (120 м2), ставку налога установлена в размере 1% минимальной заработной платы на 01.01.2014 г.. (12, 18 грн.).
- По 2014 сумма налога рассчитывается:
I квартал - (123 м2 - 120 м2) 12,18 грн. / 12 мес. 3 мес. = 9,14 грн.
II - IV кварталы - (220 м2 - 120 м2) 12,18 грн. / 12 мес. 9 мес. = 913,5 грн.
По 2014 сумма налога составляет 922,64 грн. (9,14 грн. + 913,5 грн.).
Физическому лицу будет направлено налоговое уведомление-решение об уплате налога в сумме 922,64 грн., Которую необходимо оплатить в течение 60 дней со дня вручения налогового уведомления-решения.
Прес-служба СМР - 25.05.2015.