Logo

Telegram
Facebook

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПОВІДОМЛЯЄ


Роман Насіров: За 10 місяців до Державного бюджету надійшло 383 мільярди гривень

У жовтні поточного року ДФС перевиконала індикативні показники загального фонду держбюджету на 3,2 млрд. грн. Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров під час брифінгу, який відбувся 5 листопада у прес-центрі Кабінету Міністрів України.

За його словами, платники у жовтні сплатили 41,6 млрд. грн., а загалом за 10 місяців поточного року - 383 млрд. грн.

«Ми виконали поставлене Урядом завдання та забезпечили державний бюджет з суттєвим перевиконанням. Взятий платниками податків темп дозволив перевиконати завдання Міністерства фінансів України у травні-жовтні на 8,9 млрд. грн. і це вже після збільшення дохідної частини бюджету у вересні поточного року », – наголосив Роман Насіров.

Голова ДФС також відзначив рекордно високі обсяги збору ПДВ. Середньомісячний збір цього податку у серпні-жовтні збільшився до 9млрд.грн., тоді як у січні-травні – цей показник був на рівні 6,8 млрд. грн. Таких результатів вдалось досягнути шляхом припинення роботи тіньових схем.

Станом на 1 листопада платникам податків на рахунки відшкодовано 52,5 млрд. грн. податку на додану вартість. До кінця року заплановано відшкодувати ще 12,6 млрд. грн.

Загалом, сукупний економічний ефект роботи ДФС за травень-жовтень становить 31,4 млрд. грн. Це як додаткові надходження до бюджету, так і зменшення заборгованості держави перед платниками.

Роман Насіров також окреслив основні вектори роботи ДФС. Так, зокрема, сьогодні відбувається оновлення кадрів служби. У відомстві працює нова команда HR-фахівців з досвідом роботи в бізнесі, яка вже починає тестування персоналу, аби залишити в структурі тільки професійних і сумлінних фахівців.

Крім того, на новий рівень виведено міжнародне співробітництво у сфері реформування митниці. Масштабна міжнародна діяльність, спрямована перш за все на збільшення зовнішніх інвестицій в економіку України та запровадження спільного митного контролю в пунктах пропуску через державний кордон. Також здійснюється підготовка до запровадження з 1 січня 2016 року Зони вільної торгівлі з ЄС та залучення міжнародної технічної допомоги, основними донорами якої для ДФС є Європейський Союз, Уряди США, Німеччини та Литовської Республіки.

Податковою міліцією припинено діяльність конвертаційного центру з обігом понад 36 млн. гривень

Працівниками податкової міліції Сумської та Полтавської областей спільно з УМВСУ і прокуратурою припинено діяльність конвертаційного центру, який діяв на території Сумської, Дніпропетровської, Черкаської, Київської та Харківської областей.

Згідно зі схемою конвертації, на розрахункові рахунки суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності перераховувались грошові кошти за проведення безтоварних операцій із постачання сільськогосподарської продукції з метою їх подальшої легалізації через суб’єктів господарювання реального сектору економіки.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів протягом 2014-2015 років склав понад 36 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають близько 6 млн. гривень.

У ході проведених заходів «на гарячому» при виході з банківської установи затримано кур’єра конвертаційного центру, який зняв готівкові кошти у сумі 445 тис. грн.

Також на підставі ухвал суду проведено 5 обшуків в офісах, автомобілях та за місцями проживання фігурантів центру, вилучено 2 печатки, мобільні телефони та фінансово-бухгалтерську документацію, що свідчать про протиправну діяльність.

На розрахункових рахунках СГД учасників конвертаційного центру заблоковано 1,6 млн. гривень.

Слідчо-оперативні заходи тривають.

«Вісник. Право знати все про податки і збори» змінив формат

Журнал «Вісник. Право знати все про податки і збори» вийшов у новому форматі. Для зручності читачів було змінено структуру журналу. Тепер журнал повністю розраховано на тих, для кого найголовніше – це прикладна інформація. На сторінках оновленого видання ви не знайдете незрозумілих репортажів, натомість підприємці будуть постійно отримувати найоперативнішу інформацію з найгарячіших питань. «Вісник» насправді стає корисним помічником для підприємців в галузях податкової та митної діяльності. І всю інформацію читач буде отримувати з перших рук.

Окрім того, змінено оформлення матеріалів: у відповідь на чисельні прохання передплатників збільшено шрифт текстів, збільшено кількість інфографіки, яка робить матеріали зручнішими для сприйняття, тощо.

Колектив «Вісника» і надалі працюватиме над розвитком журналу як незмінного помічника платників податків та закликає усіх читачів до надсилання побажань та конструктивних пропозицій.

Роман Насіров: Ми пропонуємо великому бізнесу якісно новий рівень обслуговування

В ДФС розроблено Концепцію реформування Центрального офісу з обслуговування великих платників податків, яка передбачає якісно новий рівень обслуговування бізнесу. Про це заявив сьогодні, 4 листопада 2015 року, Голова ДФС Роман Насіров під час презентації Концепції для широкого загалу.

«Це ще один дуже важливий крок у глобальному реформуванні Державної фіскальної служби. Ми рухаємося у напрямі створення реальної сервісної служби, яка працюватиме за європейськими та світовими стандартами», – наголосив Роман Насіров.

Однією з головних та стимулюючих новацій для бізнесу Роман Насіров вважає відміну планових та зустрічних перевірок великих компаній, а також отримання відшкодування ПДВ в автоматичному режимі. Крім того, для таких платників будуть спрощені й процедури митного оформлення товарів.

«Відміна планових та зустрічних перевірок – це великий крок назустріч бізнесу, який ми готові зробити. За сумлінну сплату податків компанії отримуватимуть ПДВ-автомат та не матимуть планових та зустрічних перевірок», – наголосив Голова ДФС.

За його словами, ці компанії забезпечують більшість надходжень до державного бюджету і саме тому вони потребують індивідуального підходу та високого рівня сервісу.

У Центральному офісі будуть проведені кадрові зміни. Кожне підприємство отримає свого податкового консультанта-координатора. За словами Романа Насірова, великому бізнесу для вирішення проблемних питань не потрібно буде звертатися до різних підрозділів, адже консультант матиме всі можливості для оперативного вирішення в правовому полі усіх питань, з якими компанія зіштовхується у роботі.

У рамках реформи також планується розвиток нових сервісів. Окрім вже діючих 14 сервісів, платникам буде також запропоновано електронну перевірку та уніфікацію бухгалтерського ІТ забезпечення.

До того ж, для зручності платників буде реформовано структуру Центрального офісу. На базі офісу буде створено єдину юридичну особу, що забезпечить єдиний підхід до всіх платників. Центральний офіс матиме 5 управлінь в регіонах України та 7 відділень. Таким чином компанія-платник зможе обрати за зручністю будь-яке відділення, в якому обслуговуватиметься.

Податкова міліція припинила діяльність «конвертцентру» з обігом понад 100 млн. гривень

Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч.3 ст.212, ч.5 ст.27, ч.2 ст.205 КК України, припинено діяльність конвертаційного центру, який діяв на території Київської, Запорізької та Дніпропетровської областей.

Схема конвертації полягала в наступному: легальні підприємства перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності на рахунки підконтрольних учасників центру – «транзитні» СГД, після чого дані кошти перераховувались на рахунки фіктивних підприємств та знімались готівкою. Винагорода за незаконну конвертацію грошових коштів, яку організатори центру залишали собі, складала 6-10%.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів протягом 2015 року склав понад 100 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають близько 16 млн. гривень.

Працівниками податкової міліції в містах Дніпропетровську та Дніпродзержинську проведено 17 обшуків в офісах, автомобілях та за місцями проживання фігурантів центру. Під час обшуків де вилучено 4 печатки, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації, 4 роутери, мобільні телефони, планшет та фінансово-бухгалтерську документацію, що свідчать про протиправну діяльність.

На розрахункових рахунках СГД учасників конвертаційного центру заблоковано кошти у сумі 420 тис. гривень .

Слідчо-оперативні заходи тривають.

Радником Голови ДФС з питань кадрової політики стала Олена Кропив`янська

До процесу реформ у Державній фіскальній службі приєдналася досвідчений HR-фахівець Олена Кропив`янська. Вона призначена радником Голови ДФС Романа Насірова з питань кадрової політики та управління персоналом, що стало першим результатом співпраці ДФС та консорціуму незалежних HR-експертів.

«Я радий, що такий професіонал як Олена Кропив`янська приєднався до команди реформаторів Державної фіскальної служби, - зазначив Роман Насіров. – Впевнений, що її досвід буде корисним для служби, яка наразі перебуває у процесі глобальної трансформації».

Найближчим часом діяльність Олени Кропив`янської буде спрямована на якісне оновлення системи управління персоналом фіскальної служби. Зокрема, мова йде про залучення до ДФС професіоналів як з досвідом роботи, так і молодих кадрів, створення кадрового резерву ДФС, а також розвиток інших не менш важливих HR-функцій.

Олена Кропив`янська має більш ніж 15-річний досвід роботи у сфері HR. З березня 2007 року до червня 2015 року вона очолювала дирекцію з персоналу компанії «Київстар». Має досвід роботи з місією ОБСЄ в Грузії (2003-2004 роки), IFC у Білорусі, Програмою ринкових реформ в Україні, Канадським бюро міжнародної освіти (2001-2003 роки).

Має дві вищих освіти: психолого-педагогічну Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та економічну КНЕУ, пройшла низку міжнародних стажувань та тренінгів.

Податкова міліція вилучила у бухгалтера «конвертцентру» золота та коштів на 9,5 млн. грн

Співробітниками податкової міліції у Харківській області спільно з працівниками головної військової прокуратури ГПУ в ході розслідування кримінального провадження за ч.ч.5 ст.ст.27 і 191 та ч.2 ст.205 КК України проведено обшук банківської скриньки.

Зазначена банківська скринька була розміщена в одному з відділень комерційного банку та орендувалась бухгалтером конвертаційного центру. Під час обшуку вилучено 2,842 кг золота (лом, злитки, монети), 314,4 тис. доларів США, 12,3 тис. Євро та 55 турецьких лір готівкою.

Всього вилучено коштів та дорогоцінних металів на суму близько 9,5 млн. гривень.

Тривають слідчі дії зі встановлення кола осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення.

ДФС у Києві викрито факт незаконної легалізації 50,5 млн. грн.

Управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у м. Києві спільно з ГУ МВС у м. Києві викрито факт незаконної легалізації коштів одним з товариств з обмеженою відповідальністю.

Встановлено, що посадові особи зазначеного підприємства оформили документи на отримання від низки підприємств клінінгових послуг на загальну суму 50,5 млн. грн., у тому числі ПДВ – 8,4 млн. грн.

Під час перевірки було виявлено, що на підприємствах – постачальниках послуг відсутні трудові ресурси, обладнання та відповідні дозвільні документи та сертифікати, необхідні для здійснення діяльності. Вищенаведене може свідчити про умисне внесення посадовими особами товариства неправдивих відомостей до первинних бухгалтерських документів з метою подальшої легалізації (відмивання) доходів.

За даними фактами до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 209 ККУ. Здійснюється кримінальне провадження.

Сергій Білан провів кущову нараду з підрозділами податкової міліції Південного регіону

Про результати роботи підрозділів податкової міліції Південного регіону у січні-вересні поточного року йшлося під час кущової наради під головуванням Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана, яка відбулася в м. Одесі.

У нараді взяли участь працівники податкової міліції Вінницької, Запорізької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.

Під час наради, зокрема, зазначалося, що у 2015 році підрозділами податкової міліції було обліковано 429 кримінальних проваджень, відшкодовано збитків по закінчених кримінальних провадженнях у сумі 40,4 млн. грн., ліквідовано 8 конвертаційних центрів, за результатами відпрацювання вигодонабувачів конвертаційних центрів стягнуто 37,2 млн. грн., вилучено з незаконного обігу товарно-матеріальних цінностей на суму 221,8 млн. гривень.

Керівникам регіональних підрозділів податкової міліції було наголошено на безумовному дотриманні стану дисципліни та законності у службовій діяльності, а також про недопустимість проявів корупції в органах податкової міліції.

За результатами наради окреслено завдання щодо зосередження основних зусиль на вжитті заходів з протидії незаконному обігу підакцизних товарів, виявлення кримінальних правопорушень у митній сфері, відпрацювання підприємств реального сектору економіки-користувачів послуг «конвертаційних центрів», протидії оборудкам з ПДВ, а також протидії розкраданню бюджетних коштів та їх легалізації.

Спрощенці збільшили сплату єдиного податку на 42 відсотки

Протягом січня-вересня поточного року платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету майже 7,5 млрд. грн. єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата зросла на 42 відс. За січень-вересень 2014 року бюджет отримав 5,3 млрд. гривень.

Більша частина сплаченого податку надійшла від фізичних осіб-підприємців. За вказаний період вони спрямували до бюджету майже 4,8 млрд. грн.

Юридичні особи, які здійснюють свою діяльність на спрощеній системі оподаткування, поповнили бюджет на 2,7 млрд. гривень.

У вересні поточного року спрощенці сплатили до бюджету 660 млн. грн., з яких 395,6 млн. грн. надійшло від юросіб та 264,4 млн. грн.. – від фізосіб-підприємців.

Ліквідовано «конвертаційний центр» з обігом понад 300 млн. гривень

Працівниками податкової міліції Харківської області спільно з працівниками Головної військової прокуратури, органів внутрішніх справ у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 та ч.2 ст.205 КК України, припинено діяльність «конвертаційного центру».

Схема конвертації полягала в наступному: легальні підприємства перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності на рахунки підконтрольних учасників центру – «транзитні» СГД, після чого дані кошти переводились на рахунки фіктивних підприємств та знімались готівкою.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів протягом 2014-2015 років склав понад 300 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають майже 50 млн. гривень.

Працівниками податкової міліції здійснено 23 обшуки в офісах, автомобілях та за місцями проживання фігурантів центру і банківських скриньках. За результатами обшуку вилучено 21,3 тис. Євро, 19,7 тис. доларів США, 25 тис. грн. готівкою, карабін «Сайга» з магазином, 240 набоїв калібру 7,62 мм, спецзасоби і засоби для контрспостереження, перешкоджання GSM та CDMА зв’язку, відеореєстратори, 16 печаток, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації та фінансово-бухгалтерську документацію. Слідчо-оперативні заходи тривають.

Великому бізнесу презентували концепцію реформування Центрального офісу з обслуговування великих платників

Голова ДФС Роман Насіров та в.о. начальника Центрального офісу Євген Бамбізов презентували концепцію реформування Центрального офісу з обслуговування великих платників податків представникам найбільших компаній.

«Ми презентуємо нашу роботу, над якою працювали останні місяці. Реформа Центрального офісу передбачає, перш за все, орієнтацію на платника податків, створення сприятливих умов для їх діяльності та стимулювання розвитку бізнесу. Ми пропонуємо наше бачення функціонування цього офісу і очікуємо на ваші пропозиції та зауваження для вдосконалення його роботи», – звернувся Голова ДФС Роман Насіров до представників бізнесу.

Мета реформи офісу великих платників – це забезпечення адекватності сплати податків, стабільне та ритмічне наповнення бюджетів усіх рівнів у взаємодії з платниками податків, а також мінімізація втручання в діяльність бізнесменів. У кінцевому результаті реформи очікується побудова офісу європейського зразка із застосуванням новітніх світових практик.

Для цього у Центральному офісі планується оптимізувати структуру та бізнес-процеси. За рахунок запровадження нових зручних електронних сервісів буде спрощено бюрократичні процедури.

Очікують Центральний офіс і кадрові зміни. За словами Голови ДФС Романа Насірова, до штату будуть набиратися нові фахівці, які зможуть покращити якість обслуговування великих платників.

Ефективна робота майбутнього реформованого Центрального офісу великих платників податків залежатиме і від активної співпраці бізнесу з ДФС на етапі внесення пропозицій по оптимізації діяльності служби.

Роман Насіров привітав ветеранів податкової служби

Велику подяку та шану ветеранам податкової служби висловив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров під час урочистостей, присвячених Дню вшанування пенсіонерів та ветеранів Державної податкової служби України.

«Від імені фіскальної служби і від себе особисто щиро вітаю вас з цим святом. Хочу подякувати за все, що ви вже зробили за роки своєї роботи, і за те, що ви робите зараз», - сказав Роман Насіров.

Голова ДФС наголосив, що знання та досвід людей, які майже усе життя присвятили служінню інтересам держави, мають велике значення для подальшого її розвитку. Він зазначив, що саме ці люди виховували та продовжують виховувати майбутнє покоління держслужбовців, які працюватимуть на користь України та забезпечуватимуть зростання її економіки.

Роман Насіров побажав ветеранам міцного здоров`я, натхнення, добробуту та висловив сподівання, що такі зустрічі залишатимуться доброю традицією.

«Ми завжди раді бачити вас у стінах ДФС. Сподіваюсь, що ми ще не раз зустрінемось та отримаємо від вас корисні поради», - зазначив Голова ДФС.

У сфері держзакупівель обліковано 289 кримінальних правопорушень

Протягом січня-вересня поточного року за результатами роботи у сфері державних закупівель співробітниками ДФС складено 510 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень. За результатами їх розгляду обліковано 289 кримінальних правопорушень.

За ст. 209 Кримінального кодексу України обліковано 37 правопорушень, за предикативними злочинами – 215, за іншими злочинами – 37.

За рахунок відшкодування збитків, завданих державі у сфері державних закупівель, до бюджету надійшло 42,69 млн. гривень.

З початку 2015 року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС скористались понад 183 тис. клієнтів

Протягом січня – вересня 2015 року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС скористались 183 099 клієнтів. У тому числі понад 122,5 тис. фізичних та понад 60,5 тис. юридичних осіб.

З початку року Центром видано понад 537 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. Більшість з них отримали юридичні особи – понад 269 тис. ключів. Фізичним особам видано майже 268 тис. сертифікатів.

На сьогодні Центр обслуговує понад 3,7 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Нагадуємо, що за допомогою ключів електронного цифрового підпису платники мають змогу звітувати он-лайн не тільки до органів ДФС, а й до органів Держстату та Пенсійного фонду.

Отримати посилений сертифікат можна в пунктах реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС.

На Львівщині викрито фіктивне підприємство, яке сформувало пільгу з ПДВ на 120,6 млн. гривень

Співробітниками податкової міліції у Львівській області зареєстроване кримінальне провадження за ч.1 ст.205 КК України (фіктивне підприємництво) за фактом порушення чинного законодавства невстановленими особами.

З’ясувалося, що зазначені особи у 2014 році без наміру здійснення підприємницької діяльності зареєстрували ряд суб’єктів господарської діяльності з ознаками фіктивності. Одне з підприємств, перебуваючи на спеціальному режимі оподаткування, сформувало та відобразило пільгу з ПДВ на суму 120,6 млн. гривень.

У подальшому реквізити і розрахункові рахунки цих підприємств були використані в ухиленні від сплати податків підприємствами реального сектору економіки. Тривають слідчі дії зі встановлення кола осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення.

Роман Насіров: Вже в січні наші європейські партнери включаться в роботу з інтегрованого управління українськими кордонами

До 30 жовтня ДФС та представництво ЄС в Україні мають узгодити та підписати договір щодо співробітництва в рамках програми Twinning (інтегроване управління кордонами) і почати його реалізацію вже у січні 2016 року. Про це заявив голова ДФС Роман Насіров під час зустрічі з делегацією представників фінансових та митних органів Німеччини, Польщі та Литви.

«Це нова форма безпосереднього технічного співробітництва між органами влади наших держав. Визначальною рисою проектів Twinning є безпосередній обмін специфічним досвідом у окремо взятій сфері державного регулювання з метою впровадження норм та стандартів ЄС, передачу «ноу-хау», ­– зазначив Роман Насіров.

Проект передбачає проведення довгострокових консультацій на щоденній основі між представниками ДФС та експертами з країни-партнера на чолі з постійним радником проекту.

«Основні задачі, які ми плануємо вирішити при підтримці наших європейських колег, це модернізувати законодавство у сфері інтегрованого управління кордонами та налагодити ефективну системи боротьби з корупцією», – підкреслив Голова ДФС.

Даний проект спрямовано на виконання Україною зобов’язань у митній сфері відповідно до Угоди про асоціацію Україна – ЄС.

Пропускну спроможність на україно-польському кордоні буде збільшено

На виконання доручення Президента та Прем’єр-міністра України щодо запровадження спільного контролю у пунктах пропуску, 28 жовтня в міжнародному автомобільному пункті пропуску «Ягодин-Дорогуськ» Волинської митниці ДФС відбулася зустріч представників митних та прикордонних служб України та Польщі.

Основні питання робочої зустрічі - підвищення ефективності пропускної спроможності пунктів пропуску та застосування спільного митно-прикордонного контролю.

Сторонами було обговорено організаційні та технологічні аспекти запровадження спільного контролю, а також удосконалення інфраструктури пунктів пропуску. Фінансування такої модернізації частково буде відбуватись і за допомогою міжнародного кредиту для фінансування проектів з розбудови прикордонної дорожньої інфраструктури та облаштування пунктів пропуску українсько-польського кордону.

Одне із металургійних підприємств намагалося відшкодувати з бюджету неправомірно сформований ПДВ на суму 34,9 млн. грн.

Співробітниками податкової міліції Центрального офісу зареєстроване кримінальне провадження за ч.2 ст.15 і ч.5 ст.191 КК України за фактом порушення діючого законодавства посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері виробництва чавуну, сталі та феросплавів.

Встановлено, що вказані особи в період з 2014 по 2015 рік при здійсненні фінансово-господарської діяльності, зловживаючи службовим становищем, оформили безтоварні операції з підприємствами з ознаками фіктивності. Це дало їм можливість неправомірно сформувати податковий кредит з ПДВ та скоїти замах на його відшкодування з бюджету у сумі 34,9 млн. гривень. Тривають слідчі дії.

З 28 жовтня набирає чинності нова редакція статті 5 Закону України «Про звернення громадян»

Шановні громадяни!

Державна фіскальна служба України повідомляє, що з 28.10.2015 набирає чинності у новій редакції стаття 5 Закону України «Про звернення громадян», згідно якої звернення може бути усним чи письмовим (електронне звернення).

Отже громадянин може викласти своє звернення до ДФС через:

- засоби телефонного зв'язку контакт-центру ІДД ДФС за телефонним номером: (044) 284-00-07;

- використання мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку на поштову скриньку zvernennya@sfs.gov.ua, яка розміщена на офіційному веб-порталі ДФС у розділі Головна>Діяльність>Звернення громадян>Реєстрація звернень;

- поштою або передати особисто чи через уповноважену особу до ДФС за адресою: 04655, м. Київ, Львівська площа, 8;

- особистий прийом керівництвом чи посадовими особами структурних підрозділів ДФС.

Водночас повідомляємо, що у зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Таким чином, електронне звернення, якщо воно надсилається без використання електронного цифрового підпису, повинно мати вигляд скан-копії та/або фото копії.

Також звертаємо увагу, що відповідно до ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання.

Податкова міліція викрила ухилення від сплати податків на 304,3 млн. грн. у сфері надання рекламних послуг

Співробітниками податкової міліції у м. Києві до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків підприємством, яке займається рекламною діяльністю.

З’ясувалось, що посадові особи підприємства у період з 2012 по 2014 рік, здійснюючи фінансово-господарську діяльність у сфері надання рекламних послуг, ухилились від сплати податків на загальну суму 304,3 млн. гривень.

Слідчо-оперативні заходи тривають.

Видача картки платника податків – найбільш запитувана послуга у ЦОПах

Протягом січня – вересня 2015 року Центрами обслуговування платників податків надано понад 2,6 млн. адміністративних послуг. Зокрема, у вересні – понад 329 тис. послуг.

Серед них, найбільшим попитом користується послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. За дев`ять місяців 2015 року було надано майже 1,2 млн. таких карток, з яких майже 157,2 тис. – у вересні.

Також запитуваною з боку суб`єктів господарювання є послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій. У січні-вересні поточного року ЦОПами надано понад 272 тис. таких послуг. У вересні було зареєстровано понад 30,3 тис. книг обліку розрахункових операцій.

Актуальною залишається послуга з видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються фіскальними органами. Так, з початку 2015 року Центрами обслуговування платників було надано понад 262 тис. зазначених довідок, з них – 28 тис. – надано у вересні.

На сьогодні обслуговування платників податків та громадян здійснюється 465 ЦОПами, якими надається 92 адміністративні слуги (56 податкових та 36 митних).

ДФС виконає доручення Прем'єр-міністра щодо звільнення 42% вищого керівництва служби

Роман Насіров: Очищення системи для нас принципове питання.

На виконання доручення Прем'єр-міністра України та згідно з протоколом засідання Кабінету міністрів України №116 від 21 жовтня 2015 року сьогодні буде завершено звільнення посадових осіб вищого керівного складу Державної фіскальної служби та керівництва територіальних органів, на яких поширюються заборони, передбачені Законом України «Про очищення влади». Мова йде про 42% вищого керівного складу ДФС та 15% керівників територіальних органів. «Для нас принципове питання щодо очищення влади від елементів старого режиму, - зазначив голова ДФС Роман Насіров. - Мін'юст надав нам свої рекомендації щодо звільнення низки керівників структурних підрозділів центрального апарату та територіальних органів ДФС, які мають бути звільнені з посад в рамках виконання Закону України «Про очищення влади». І ми ці рекомендації виконаємо».

Люстраційні процеси у ДФС тривають більше року. Це вже третя хвиля звільнень у ДФС в рамках виконання Закону «Про очищення влади», яке розпочалося восени 2014 року. Наразі вже звільнено 295 посадовців ДФС, які підпадають під дію цього закону.

«Ми розуміємо необхідність оновлення кадрів та вимоги суспільства щодо очищення системи», - підкреслив голова відомства. Нагадаємо, що Міністерство фінансів України затвердило нову структуру та новий штатний розпис Державної фіскальної служби. Найближчим часом буде розпочато процес відбору фахівців на різні посади за абсолютно новою удосконаленою процедурою, яку для ДФС розробив консорціум незалежних HR-консультантів.

Податкова міліція викрила ухилення від сплати податків на суму 30,3 млн. грн. на ринку торгівлі транспортними засобами

Співробітниками податкової міліції Київської області до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, яке здійснює діяльність у сфері оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами.

Встановлено, що зазначені посадові особи у період з 2012 по 2014 рік шляхом проведення сумнівних операцій з придбання інформаційно-консультаційних послуг ухилились від сплати податків на суму 30,3 млн. гривень.

Слідчо-оперативні заходи тривають.

З початку року ДФС виявлено понад 73 тис. нелегальних найманих працівників

Протягом січня – вересня 2015 року ДФС було виявлено понад 73 тис. найманих осіб, які працювали без укладання трудових угод з роботодавцями. Вони сплатили до бюджету понад 13 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та майже 31 млн. грн. єдиного внеску.

Ще понад 29 тис. громадян, які працювали без реєстрації, офіційно зареєструвалися підприємцями та сплатили до бюджету майже 14 млн. грн. податків.

Крім того, завдяки спільним заходам ДФС та органів місцевої влади, у поточному році рівень виплати заробітної плати своїм працівникам підвищили 13,9 тис. суб’єктів господарювання. Бюджет додатково отримав 21,3 млн. грн.

Загалом, з початку року під час перевірок на дотримання трудового законодавства порушення фіксувалися у 58 відс. суб’єктів господарювання. До бюджету донараховано майже 534 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб з урахуванням штрафних санкцій.

Державна фіскальна служба робить важливий крок задля реалізації Угоди про Асоціацію Україна-ЄС

Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров зустрівся з керівником Департаменту митного і податкового адміністрування Міністерства фінансів Німеччини Юліаном Вюртенбергером напередодні відкриття Українсько-Німецького бізнес-форуму в Берліні.

Головна тематика зустрічі – реалізація проекту Twinning - «Підтримка Державної фіскальної служби України в реалізації елементів інтегрованого управління кордонами в митній сфері» в рамках виконання Угоди про Асоціацію Україна-ЄС. У реалізації проекту бере участь міжнародний консорціум представників відповідних міністерств та відомств з Німеччини, Польщі та Литви.

Під час зустрічі було обговорено участь німецьких експертів у вдосконаленні роботи ДФС України в напрямі реформування митної сфери. Вже наступного тижня німецька делегація відвідає Україну в рамках реалізації даного проекту.

Розпочався он-лайн обмін попередньою митною інформацією між Україною та Республікою Білорусь

Електронний обмін попередньою інформацією між українськими та білоруськими митниками сприятиме удосконаленню митного контролю та оформлення, а також значно зменшить вплив людського фактору на митницях. Про це заявив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан під час брифінгу з нагоди офіційного запуску електронної системи обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби між митними органами Республіки Білорусь та України (PRINEX) 22 жовтня 2015 року в пункті пропуску «Нова Гута» (Білорусь).

«Обмін інформацією між митними органами був і раніше, але він не здійснювався у режимі реального часу та не був системним. З впровадженням цієї системи ми отримуємо більш плідну взаємодію між митними органами двох країн та фактично он-лайн інформацію про всі товари та транспорт, які перетинають кордон», - зазначив Сергій Білан.

За словами Першого заступника Голови ДФС, запровадження проекту дозволить суттєво скоротити терміни проведення процедур митного контролю при перетині кордону, надасть можливість ефективно застосовувати систему управління ризиками, збільшить точність декларування товарів, скоротить кількість контрабанди а також знизить корупційні ризики на митниці.

«Основна проблема, якщо брати дані органів статистики Республіки Білорусь та України, – у дисбалансі між інформацією про товари, які виїхали з однієї країни та в’їхали в іншу. Нажаль, нечесні підприємці іноді використовують підміну документів. Оформлюється на виїзд з країни один товар, відбувається підміна документів, і в іншу країну їде товар, який має іншу вартість або код. Завдяки запровадженню системи, митники в автоматичному режимі одразу після оформлення декларації бачать, який вантаж, де оформлювався та через який пункт пропуску буде переміщуватися в одну чи іншу країну з метою подальшого митного оформлення», - підкреслив Сергій Білан. Це, за його словами, знизить ризики, що сприятиме протидії контрабанді, та спростить для підприємців процедуру проходження митного контролю на кордоні.

Довідково. Створення надійної й захищеної системи обміну попередньою інформацію між митними органами двох країн із залученням експертів Європейського Союзу розпочалось у 2013 році. Донором проекту виступив ЄС, який надав для його реалізації 3,7 млн. євро.

До роботи над створенням системи PRINEX разом із фахівцями ДФС та Державного митного комітету Республіки Білорусь долучились Представництво Міжнародної організації з Міграції в Білорусі та Україні та Міжнародний центр з розвитку міграційної політики. Для успішної реалізації проекту було встановлено спеціалізоване комп’ютерне обладнання, удосконалено інформаційно-технологічну та комунікаційну інфраструктуру всіх автомобільних пунктів пропуску на кордоні між Україною та Республікою Білорусь.

АС «Єдине вікно подання електронної звітності» ДФС користуються майже 997,5 тис. платників податків

У 2015 році Автоматизованою системою «Єдине вікно подання електронної звітності» Державної фіскальної служби користуються майже 997,5 тис. суб’єктів господарювання.

Крім основних функцій (приймання податкової звітності платників податків, яку вони надають в електронній формі, та реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних), портал забезпечує низку інших електронних сервісів для платників податків.

Так, з початку 2015 року АС «Єдине вікно подання електронної звітності» ДФС опрацьовано понад 234 тис. електронних повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах.

Один з найпопулярніших електронних сервісів ДФС – надання виписки з Єдиного реєстру податкових накладних як покупцю, так і продавцю. З початку 2015 року опрацьовано понад 28,5 млн. таких запитів.

Не меншим попитом користується послуга з укладання договору з територіальними органами ДФС «Про визнання електронних документів» у електронній формі. Протягом січня – вересня 2015 року було укладено понад 463 тис. таких договорів з платниками податків.

Також користувачів цікавить інформація з реєстру платників. Протягом 9 місяців поточного року було опрацьовано понад 40,6 тис. запитів з цієї теми.

З метою інформування платників податків щодо наявних податкових ризиків та заходів щодо їх усунення фіскальною службою розроблено автоматизоване програмне забезпечення по формуванню електронних повідомлень – «Податковий асистент».

Для інформаційної підтримки та технічної допомоги суб`єктам господарювання функціонує call – центр ДФС, яким з початку 2015 року надано майже 182,4 тис. консультацій з питань подання електронної податкової звітності та реєстрації податкових накладних.

До уваги експортерів лісоматеріалів!

Листом ДФС від 09 жовтня 2015 року № 37550/7/99-99-24-03-01-17 поінформовано митниці про набрання чинності змін до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів». Тобто ДФС в жодному разі не заборонила митницям здійснювати митне оформлення експорту лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів та їх пропуск через митний кордон України.

Власне з 10 жовтня 2015 року набрали чинності зміни до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів», внесені пунктом 3 розділу I Закону України від 9 квітня 2015 року № 325-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді».

Так відповідно до вимог Закону, митні органи України здійснюють митне оформлення експорту лісо- та пиломатеріалів за умови подання експортером разом з іншими необхідними документами, сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів.

Законом встановлено, що сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів видаються підприємствами - постійними лісокористувачами. Порядок видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів затверджується Кабінетом Міністрів України.

Звертаємо увагу, що статтею 3 Митного кодексу України встановлено, що при здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, застосовуються виключно норми законів України та інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи, чинні на день прийняття митної декларації органом доходів і зборів України.

Підсумовуючи викладене, починаючи з 10 жовтня 2015 року, митне оформлення лісо- та пиломатеріалів у режимі експорту повинно здійснюватися митницями відповідно до Закону – на підставі сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, виданих підприємствами-постійними лісокористувачами згідно із порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Про вищезазначену ситуацію та необхідність вжиття відповідних заходів Державною фіскальною службою було повідомлено Міністерство аграрної політики та продовольства України та Державне агентство лісових ресурсів України.

Внесені зміни до порядку обліку платників податків та до положення про реєстрацію платників ПДВ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 16.10.2015 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 31.08.2015 №747 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.09.2015 за №1114/27559 (далі – Наказ №747) (опубліковано в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 16.10.2015 №80).

Наказом №747 внесені зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за №1562/20300, та до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за №1456/26233.

Підприємство анульоване як платник ПДВ: право на подання уточнюючого розрахунку з ПДВ за період, в якому воно було платником ПДВ

Відповідно до пункту 46.1 статті 46 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами і доповненнями (далі – Кодекс) податкова декларація, розрахунок (далі – податкова декларація) – документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

У разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (пункт 50.1 статті 50 Кодексу).

Тобто, обов’язок щодо подання податкової декларації з податку на додану вартість (далі – ПДВ) та уточнюючого розрахунку до такої податкової декларації покладається на платника ПДВ.

Враховуючи те, що суб’єкт господарювання у разі анулювання реєстрації платника ПДВ виключається із Реєстру платників ПДВ, то уточнюючий розрахунок за період, в якому він був платником ПДВ, такий суб’єкт господарювання подати не може.

Відповідне роз’яснення розміщене у категорії 101.01.05 (Податок на додану вартість – анулювання реєстрації) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

До уваги платників рентної плати: облікова ставка НБУ за 3 квартал 2015 року для визначення коефіціента рентабельності

З метою уникнення неоднозна- чного трактування, Державна фіскальна служба України, базуючись на принципі рівномірності, обчислила розмір середньозваженої облікової ставки Національного банку України для визначення коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства з метою розрахунку величини податкового зобов’язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

Розрахункова вартість товарної продукції гірничого підприємства визначається як сума витрат, що обчислені згідно з підпунктами 252.11 – 252.15 статті 252 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), та прибутку як алгебраїчного добутку вказаних витрат та коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, обчисленого у матеріалах геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр, затверджених центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр (пункт 252.16 статті 252 Кодексу).

У випадку порушення гірничими підприємствами строку регулярної повторної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр передбачено застосування коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, що дорівнює трикратному розміру облікової ставки Національного банку України (далі – облікова ставка).

У третьому кварталі 2015 року діяли три облікові ставки: 30%, 27%, 22%, затверджені постановами Правління Національного банку України від 02.03.2015 №54, від 27.08.2015 №557 та від 24.09.2015 №627 відповідно.

Тривалість дії облікових ставок:

- 30% – 58 днів (01.07.2015 – 27.08.2015);

- 27% – 28 днів (28.08.2015 – 24.09.2015);

- 22% – 6 днів (25.09.2015 – 30.09.2015).

З огляду на викладене, для обчислення податкових зобов’язань з рентної плати середньозважена облікова ставка за третій квартал 2015року становить 28,57 відсотків ((30% х 58 днів + 27% х 28 днів + 22% х 6 днів)/92).

Розмір єдиного внеску для ФОП – платників єдиного податку без використання праці найманих працівників

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 4 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є фізичні особи – підприємці (далі – ФОП), у тому числі ФОП – платники єдиного податку (далі – ЄП).

ЄВ для платників, зазначених, зокрема, у пунктах 4 та 5 частини 1 статті 4 Закону №2464, встановлюється у розмірі 34,7 відсотків визначеної пунктами 2 та 3 частини 1 статті 7 Закону №2464 бази нарахування ЄВ (частина 11 ст. 8 Закону №2464).

Пунктом 3 частини 1 статті 7 Закону №2464 визначено, що ЄВ для платників, зазначених у пункті 4 частини 1 статті 4 Закону №2464, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом №2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Отже, ФОП – платники ЄП без використання праці найманих працівників, нараховують ЄВ у розмірі 34,7% на суму, визначену такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом №2464 та не менше розміру мінімального страхового внеску.

Дане роз’яснення розміщене у категорії 301.04.02 (порядок обчислення і сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням:

https://zir.sfs.gov.ua/main/bz/view/?src=ques.

До уваги платників рентної плати: порядок звітування за «новою» формою

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Державною фіскальною службою України у листі від 12.10.2015 №37619/7/99-99-15-04-01-17 «Про подання Податкової декларації з рентної плати» (далі – лист ДФС України №37619) надані роз’яснення щодо порядку звітування платників рентної плати за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496 (далі – наказ №719).

Наказ №719 набрав чинності 29.09.2015, тобто з дня його офіційного опублікування (опублікований в «Офіційному віснику України» від 29.09.2015 №75).

Пунктом 257.1 статті 257 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу.

Згідно з пунктом 46.6 статті 46 Кодексу до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Таким чином, за «новою» формою, затвердженою наказом №719, Податкова декларація з рентної плати буде подаватися за четвертий квартал 2015 року та наступні податкові періоди.

Лист №37619 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (sfs.gov.ua) за посиланням:

https://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/rentni-plateji/listi/64391.html

При отриманні податкових пільг платники повинні надати звіт про суми податкових пільг

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2010 №1233 затверджено Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (далі – Порядок №1233).

Порядок №1233 є обов’язковим для виконання суб’єктами господарювання (далі – СГ), які відповідно до Податкового кодексу України не сплачують податки та збори до бюджету у зв’язку з отриманням пільг (пункт 1 Порядку №1233).

Пунктом 2 Порядку №1233 визначено, що СГ, який не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг (далі – Звіт) за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Звіт подається СГ за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі, коли СГ пільгами не користується, Звіт не подається (пункт 3 Порядку №1233).

Отже, платники податків, які користувались податковими пільгами за січень – вересень 2015 року, зобов’язані надати до податкової інспекції за місцем реєстрації Звіт за 9 місяців поточного року у термін не пізніше 09.11.2015.

Порядок визначення сум податків та зборів, не сплачених СГ до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 29.03.2011 №167, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18.04.2011 за №483/19221.

Нагадуємо, що оновлені довідники податкових пільг станом на 01.10.2015 розміщені на головній сторінці офіційного веб-порталу (sfs.gov.ua) у розділі «Довідники» (підрозділ «Довідники пільг») за посиланням:

https://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html

Актуально для платників податку на прибуток підприємства

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що наказом Міністерства фінансів України від 20.07.2015 №651 «Про затвердження змін до бюджетної класифікації» внесені зміни до бюджетної класифікації у частині виключення кодів, передбачених для обліку надходжень авансових внесків з податку на прибуток підприємств (далі – наказ №651).

Відповідно до наказу №651 Державною казначейською службою України здійснено перенесення залишків коштів авансових внесків з податку на прибуток підприємств на рахунки з обліку надходжень до бюджетів податку на прибуток підприємств та закриття 06.10.2015 рахунків з обліку надходжень до бюджетів авансових внесків з податку на прибуток підприємств.

Враховуючи викладене, перерахування сум авансових внесків з податку на прибуток підприємств повинно здійснюватися платниками на бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку податку на прибуток підприємств.

Громадяни – власники елітних авто сплачують транспортний податок

Дніпропетровська ОДПІ нагадує, що відповідно до норм Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» в Україні запроваджено податок на майно, в складі якого передбачено транспортний податок. Ставка податку для легкових авто з об’ємом двигуна понад 3000 куб. см. та строком використання до п’яти років – 25 тис. грн. на рік.

Громадяни – власники елітних авто сплачують податок згідно з податковими повідомленнями-рішеннями, сформованими працівниками органів ДФС

Звертаємо увагу, платники транспортного податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації авто декларацію із розбивкою річної суми рівними частками щоквартально.

Оподаткування спадщини

Відповідно до норм Податкового кодексу України при оподаткуванні спадщини застосовуються такі ставки податку на доходи фізичних осіб: нульова ставка, ставка 5%, а також ставки 15% або 20%.

Право на застосування нульової ставки мають:

- члени сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік або дружина, батьки та діти, у тому числі усиновлені), які успадковують будь-яку власність;

- особа - інвалід І групи або особа, яка має статус дитини сироти або дитини позбавленої батьківського піклування, якщо успадковується нерухоме майно, рухоме майно, сума страхового відшкодування;

- дитина - інвалід, яка успадковує нерухоме або рухоме майно.

Ставка 5% застосовується для будь-якого майна для спадкоємців, що не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення. Тобто всі члени сім’ї, які не є батьками, чоловіком або дружиною чи дітьми (в тому числі всиновленими), при отриманні спадщини мають сплатити до державної скарбниці 5% податку на доходи фізичних осіб.

Якщо ж спадщину чи подарунок отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента, ставка податку буде становити 15 або 20% в залежності від суми спадку.

Громадяни, які одержали дохід у вигляді спадщини чи подарунку, котрий оподатковується за нульовою ставкою податку, не подають річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, всі інші громадяни повинні задекларувати такі доходи до 1 травня 2016 року та до 1 серпня 2016 року сплатити з отриманих доходів податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб, нарахування та утримання єдиного внеску

Дніпропетровська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, у разі нарахування (виплати, надання) роботодавцем суми середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк більше одного року, вказаний дохід оподатковується податком на доходи фізичних осіб і базою нарахування та утримання єдиного внеску.

Якщо роботодавець нараховує працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на строк більше одного року, середній заробіток та не подає звіти на отримання компенсаційних виплат із бюджету (наприклад, через проблеми із засвідченням звітів військкоматами) і відповідно не отримує такі компенсації, то сума середнього заробітку, що виплачується за рахунок коштів роботодавця у складі заробітної плати, є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб і базою нарахування та утримання єдиного внеску.

При нарахуванні мобілізованим працівникам доходу у вигляді середнього заробітку, що компенсується з бюджету, вказаний дохід не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та не є базою нарахування та утримання єдиного внеску.

(Лист ДФС від 08.10.15 №21378/6/99-99-17-03-03-15)

Податковою міліцією викрито підпільне виробництво горілчаних виробів

Співробітники податкової міліції Дніпропетровської області в рамках проведення операції «Акциз-2015» та розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.204 КК України викрили діяльність підпільного цеху з виготовлення фальсифікованих горілчаних виробів.

Нелегальне виробництво було виявлено під час обшуку, проведеного на підставі ухвали суду, в гаражному кооперативі в одному з орендованих боксів. Підпільники використовували обладнання, яке дозволяло здійснювати масове виробництво напоїв.

Обсяги виробництва фальсифікату складали близько 1000 л на тиждень. Він розливався у пластикові ємності та пет-упаковки для подальшого продажу через торгівельні мережі області.

У ході проведення обшуків за місцем виробництва, зберігання і реалізації фальсифікату, а також у транспортних засобах, за допомогою яких здійснювалось їх перевезення, вилучено 169 дал фальсифікованих алкогольних напоїв, 120 дал спирту. Також згідно з ухвалою суду накладено арешт на автомобіль «Опель Віваро», що був завантажений алкогольною продукцією. Загальна вартість вилученого складає 609 тис. гривень. Слідчо-оперативні заходи тривають.

Яким чином може бути включена до складу податкового кредиту податкова накладна, з дати складання якої не минуло 365 днів ?

Пунктом 198.2 статті 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що датою віднесення сум податку на додану вартість (далі – ПДВ) до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

- дата списання коштів з банківського рахунка платника ПДВ на оплату товарів/послуг;

- дата отримання платником податку товарів/послуг.

З урахуванням змін, внесених до пункту 198.6 статті 198 Кодексу, з 29.07.2015 діє норма, згідно з якою у разі, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Отже, належним чином складена та зареєстрована в ЄРПН протягом 180 днів податкова накладна, яка не була включена до складу податкового кредиту в податковому періоді її складання/реєстрації та з дати складання якої не минуло 365 днів, може бути включена до складу податкового кредиту в наступних звітних (податкових) періодах протягом 365 календарних днів з дати її складання шляхом відображення сум податку у розділі II «Податковий кредит» податкової декларації з ПДВ.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 101.16 (порядок формування податкового кредиту) категорії 101 (податок на додану вартість) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Чи може страхувальник (роботодавець) подати поштою повідомлення про прийняття працівника на роботу?

Відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» (далі – Постанова №413) повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до Постанови № 413, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Постанова №413 не містить посилання на норми подання страхувальником повідомлення про прийняття працівника на роботу поштою.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 301.01 (платники єдиного внеску, їх права та обов’язки) категорії 301 (єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Податкова міліція припинила діяльність «конвертцентру» з обігом понад 100 млн. гривень

Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області у рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч.3 ст.212, ч.5 ст.27, ч.2 ст.205 КК України, припинено діяльність конвертаційного центру, який діяв на території Київської, Запорізької та Дніпропетровської областей.

Схема конвертації полягала в наступному: легальні підприємства перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності на рахунки підконтрольних учасників центру – «транзитні» СГД, після чого дані кошти перераховувались на рахунки фіктивних підприємств та знімались готівкою. Винагорода за незаконну конвертацію грошових коштів, яку організатори центру залишали собі, складала 6-10%.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів протягом 2015 року склав понад 100 млн. гривень, ймовірні втрати бюджету складають близько 16 млн. гривень.

Працівниками податкової міліції в містах Дніпропетровську та Дніпродзержинську проведено 17 обшуків в офісах, автомобілях та за місцями проживання фігурантів центру. Під час обшуків де вилучено 4 печатки, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації, 4 роутери, мобільні телефони, планшет та фінансово-бухгалтерську документацію, що свідчать про протиправну діяльність.

На розрахункових рахунках СГД учасників конвертаційного центру заблоковано кошти у сумі 420 тис. гривень .

Слідчо-оперативні заходи тривають.

Понад 61 мільярд гривень мобілізовано до бюджетів усіх рівнів органами ДФС Дніпропетровщини з початку року

Органами ДФС у Дніпропет- ровській області у січні – жовтні поточного року забезпечено надходження в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 61 млрд. 280 млн. грн. Це на 15 млрд. 136 млн. грн., або на 32,8 % більше, ніж у відповідному періоді 2014 року. Про це проінформував виконуючий обов’язки начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

Так, до загального фонду державного бюджету впродовж десяти місяців 2015 року мобілізовано 35 млрд. 694,2 млн. грн., що на 12 млрд. 725,5 млн. грн., або на 55,4% більше, ніж за аналогічний період 2014 року.

Надходження, що формують місцеву казну Дніпропетровського регіону склали 9 млрд. 651,1 млн. грн. Це на 1 млрд. 409,4 млн. грн. (або на 17,1%) більше фактичних надходжень січня – жовтня минулого року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 15 млрд. 934,5 млн. грн. Порівняно з 2014 роком надходження зросли на 6,7%, або на 1 млрд. 1,3 млн. грн.

Чи звільняється від подання звітності з ПДВ ФОП – платник ПДВ у зв’язку з мобілізацією до Збройних сил України?

Відповідно до вимог частини третьої статті 39 Закону України від 25.03.1992 №2232-XII «Про військовий обов’язок і військову службу» за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, не припиняється державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців.

Разом з тим, з 08.06.2014 набрав чинності Закон України від 20.05.2014 №1275-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» (далі – Закон №1275), згідно з яким тимчасово мобілізовані на військову службу підприємці і самозайняті особи звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) або єдиного податку, а також єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) за себе на весь період такої служби.

Вказані вище норми Закону №1275 застосовуються з першого дня мобілізації і протягом всього періоду мобілізації відповідно до Указу Президента України від 17.03.2014 №303 «Про часткову мобілізацію».

Таким чином, Законом №1275 фізичну особу – підприємця (далі – ФОП) – платника податку на додану вартість (далі – ПДВ) не звільнено від обов’язку нарахування, сплати ПДВ та подання звітності з ПДВ.

Разом з цим відповідно до пункту 49.2 статті 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) передбачено, що за звітний період, в якому не виникають об’єкти оподаткування, або у разі відсутності показників, які підлягають декларуванню, податкова звітність не подається.

Таким чином, ФОП – платник ПДВ, мобілізований до Збройних сил України, за звітні періоди, в яких відсутні операції з постачання або придбання товарів/послуг та відсутні інші показники, які підлягають декларуванню, не зобов’язаний подавати податкову звітність з ПДВ.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 101.23 (порядок заповнення та подання загальної податкової декларації з ПДВ (0110)) категорії 101 (податок на додану вартість) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Порядок подання звітності з ПДВ суб’єктом господарювання, реєстрацію платника ПДВ якого анульовано

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що порядок подання звітності з податку на додану вартість (далі – ПДВ) суб’єктом господарювання у разі анулювання реєстрації його як платника ПДВ визначений пунктом 184.6 статті 184 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

Роз’яснення Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) щодо особливостей надання звітних документів з ПДВ, у тому числі і уточнюючих розрахунків до раніше наданих податкових декларацій з ПДВ, платником, у разі анулювання його реєстрації як платника ПДВ, розміщене на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України (sfs.gov.ua) за посиланням: https://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/222196.html

До уваги платників єдиного внеску

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 17.09.2015 №704-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (далі – Закон №704), зокрема, перенесено підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з 1 грудня на 1 вересня 2015 року.

Роз’яснення щодо порядку нарахування (перерахування) єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку зі зміною з 01.09.2015 розміру мінімальної заробітної плати надані Державною фіскльною службою України (далі – ДФС України) у листі від 27.10.2015 №39474/7/99-99-17-13-01-17 «Про організацію роботи щодо єдиного внеску», який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

https://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/64676.html.

Податківці Дніпропетровщини вилучили підакцизних товарів майже на 55 млн грн

Днями, в медіацентрі "ДНЕПР- ПОСТ" відбулася прес - конференція на тему: "Контроль за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів" за участі заступника начальника відділу ліцензування та контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Андрія Первого.

За його словами: "З початку 2015 р. співробітниками ГУ ДФС у Дніпропетровській області і територіальними підрозділами проведено 143 фактичні перевірки суб’єктів господарської діяльності у сфері обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, в ході яких встановлено 151 порушення з яких:

- 48 фактів торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій на право роздрібної торгівлі;

- 40 фактів торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін;

- 7 фактів торгівлі тютюновими виробами поштучно;

- 6 фактів торгівлі підакцизною продукцією без наявності марок акцизного податку встановленого зразка;

- 15 фактів торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимально - роздрібних цін встановлені виробником або імпортером.

За результатами проведених перевірок до суб'єктів господарювання застосовано фінансові санкції в розмірі 7140,47 тис. грн".

Крім цього, на території Дніпропетровської області співробітниками оперативного управління Державної фіскальної служби з незаконного обігу вилучено товарів підакцизної групи на суму 54486,57 тис. грн. з яких спирт – 325,29 дал. на суму 332,48 тис. грн., ЛГВ – 1403,6 дал на суму 6262,0 тис. грн., тютюнові вироби – 45,36 тис. пач. на суму 639,24 тис.грн., і нафтопродукти – 2335,23 тон на суму 47252,85 тис. грн.

Андрій Первой додав, що з початку року від кримінальної міліції у справах неповнолітніх УМВС Дніпропетровської області надійшло 118 матеріалів, складених за фактами продажу алкогольної чи тютюнової продукції особам, які не досягли 18 років. За результатами розгляду цих справ анульовано 36 ліцензій (25 тютюнових та 11 алкогольних).

Через митний пост «Дніпропетровськ – аеропорт» з початку року переміщено більше 100 тон вантажів

З початку 2015 року з дніпропетровського аеропорту за кордони держави здійснено виліт 1310 міжнародних авіарейсів, прийнято – 1319. Авіарейсами, крім пасажирів, перевезено більше 100 тонн вантажів. Експорт вантажів, які перетнули кордон України, склав 11 тон 389 кілограмів, експорт – 89 тон 249 кілограм.

Основна категорія товарів, які переміщуються авіаційним транспортом, це запчастини до літаків, лікарські засоби, обладнання та інструменти, косметичні вироби. У зоні діяльності митного посту «Дніпропетровськ – аеропорт», також розташована зона митного контролю для прибуття вантажів автомобільним автотранспортом, яким, як правило, через кордони України, переміщуються лікарські засоби і медичне обладнання, хімічна продукція (фарби, сполуки для виробництва фарб, поліпропілен), інструменти, ветеринарна вакцина та інше.

Лише у жовтні 2015 року вантажним відділом митного посту «Дніпропетровськ – аеропорт» перераховано до державного бюджету України 15 мільйонів 8 тисяч гривень, що на 5,3 відсотки більше відповідного періоду минулого року. На сьогодні, у середньому, щодоби митні платежі при переміщенні через митний пост «Дніпропетровськ – аеропорт» вантажів складає більше 750 тисяч гривень. При цьому, митне оформлення вантажів на митному посту носить нерегулярний характер. На експортно-імпортні переміщення через кордон вантажів авіатранспортом впливає вартість перевезення вантажів, сезонність поставок та ввезення тестових, незначних, видів товарів.

Оновлено реєстр РРО

Наказом Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) від 29.10.2015 №829 затверджено у новій редакції Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (далі – наказ №829).

Відповідно до пункту 3 наказу №829 втратив чинність наказ ДФС України від 09.07.2015 №486 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій».

Наказ №829 розміщений на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

https://sfs.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/nakazi-pro-iyalnist/64670.html.

Право на отримання податкової знижки

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до підпункту 166.1.1 пункту 166.1 статті 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених цим Кодексом (підпункт 14.1.170 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (підпункт 166.1.2 пункту 166.1 статті 166 Кодексу).

Таким чином, приймання податкових декларацій від громадян на отримання податкової знижки за підсумками 2014 року здійснюється до кінця 2015 року.

Звертаємо увагу, що відповідно до підпункту 166.4.3 пункту 166.4 статті 166 Кодексу, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Отже, право на податкову знижку до кінця 2015 року мають громадяни, які у 2014 році отримували дохід у вигляді заробітної плати та сплачували протягом року (пункт 166.3 статті 166 Кодексу), зокрема:

- проценти за користування іпотечним житловим кредитом;

- за навчання закладам освіти за себе або членів сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати;

- вартість платних послуг з лікування за себе або члена сім’ї першого ступеня споріднення на користь закладів охорони здоров’я відповідно до вимог підпункту 166.3.4 пункту 166.3 статті 166 Кодексу;

- суму страхових внесків, премій та пенсійних внесків, сплачених страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, установі банку за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внески на банківський депозитний рахунок, на пенсійні вклади за себе або членів своєї сім’ї;

- за допоміжні репродуктивні технології;

- вартість державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

- за переобладнання транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;

- за будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом.

Викрито дніпропетровських підприємців, які не сплатили понад 3 млн. грн. податків

У Дніпропетровській області співробітники податкової міліції викрили керівників одного з підприємств, які ухилилися від сплатили понад 3,3 млн. грн. податків.

Як з’ясувалося, посадовці компанії, яка займається оптовою торгівлею побутовими електроприладами, змовившись з представниками двох інших фірм, під час імпорту товарів занижували їх митну вартість.

Товари надходили від нерезидентів з Польщі, Китаю та Об’єднаних Арабських Еміратів.

Такі дії дозволили злочинцям ухилитися від сплати ПДВ та митних платежів на суму 3 млн. 323 тис. гривень.

Наразі інформація про скоєння кримінального злочину за ч.5 ст. 27 (види співучасників) та ч.3 ст.212 (ухилення від сплати податків, зборів) внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Порядок подання податкової декларації з податку на прибуток у разі неотримання прибутку або отримання збитку

Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що у складі річної податкової декларації з податку на прибуток підприємства платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. Визначена у розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань платника податку.

Законом України від 17.07.2015 №652-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» (далі – Закон №652), який набрав чинності 13.08.2015, пункт 57.1 статті 57 Кодексу доповнено таким новим абзацом:

«Платник податку, який за підсумками першого кварталу (півріччя, трьох кварталів) звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал (півріччя, трьох кварталів) звітного (податкового) року та не сплачувати авансові внески:

- за підсумками першого кварталу – з червня – грудня звітного (податкового) року та січня – травня наступного звітного (податкового) року;

- за півріччя – з вересня – грудня звітного (податкового) року та січня – травня наступного звітного (податкового) року;

за три квартали – з грудня звітного (податкового) року та січня – травня наступного звітного (податкового) року. Податкові зобов’язання визначаються на підставі поданих податкових декларацій».

Податкова декларація з податку на прибуток подається контролюючому органу, в якому платник перебуває на обліку за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема, календарному кварталу, – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (пунк 49.18 статті 49 Кодексу).

Враховуючи те, що положення Закону №652 набрали чинності 13.08.2015, а граничний термін подання декларації за півріччя 2015 року настав 09.08.2015, платники податку на прибуток мають право скористатися вище вказаним правом у 2015 році лише за підсумками трьох кварталів 2015 року.

Отже, платники податку на прибуток, які сплачують авансові внески за результатами 2014 року та за підсумками трьох кварталів 2015 року не отримають прибуток або отримають збиток, матимуть право подати податкову декларацію за три квартали 2015 року та припинити сплату авансових внесків з грудня 2015 по травень 2016 року.

Роз’яснення щодо порядку подання податкової декларації з податку на прибуток у разі неотримання прибутку або отримання збитку надані Державною фіскальною службою України (далі – ДФС України) у листі від 21.10.2015 №38881/7/99-99-15-02-01-17 «Про подання податкової декларації з податку на прибуток у разі неотримання прибутку або отримання збитку», який розміщений на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

https://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/64553.html.

Відповідальність за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них в ЄРПН

Згідно з пунктом 1201.1 статті 1201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) порушення платниками податку на додану вартість (далі – ПДВ) граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям – платникам ПДВ, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), встановлених статтею 201 Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників ПДВ, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 Кодексу покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

- 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

- 20 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

- 30 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

- 40 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

При цьому згідно з пунктом 35 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу норми пункту 1201.1 статті 1201.1 не застосовуються при порушенні термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, складених до 1 жовтня 2015 року.

Пунктом 1201.2 статті 1201 Кодексу визначено, що відсутність з вини платника реєстрації податкової накладної, що підлягає наданню покупцю – платнику ПДВ, та розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладення на платників ПДВ, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 Кодексу покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу у розмірі 50 відсотків від суми ПДВ, зазначеної в таких податковій накладній/розрахунку коригування.

Порядок застосування штрафних санкцій, передбачених статтею 1201, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (пункт 1201.3 статті 1201 Кодексу).

У який термін платнику єдиного податку, що не передбачає сплати ПДВ, потрібно подати заяву за ф.№1-ПДВ при переході за добровільним рішенням на загальну систему оподаткування?

Відповідь. Відповідно до статті 183 Податкового кодексу України, у разі переходу осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку на додану вартість, на сплату інших податків і зборів, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ.

У разі зміни ставки єдиного податку, реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ.

У разі добровільної реєстрації особи як платника ПДВ або особи, яка відповідає вимогам, визначеним статтею 180 ПКУ, реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками ПДВ та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

За яких умов застосовується РРО фізичними особами – платниками єдиного податку другої та третьої групи з 23.07.2015?

Відповідь. Згідно зі статтею 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:

першої групи;

другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

У разі перевищення у календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Яким чином відображається у звіті про суми нарахованого єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування донарахування до мінімальної заробітної плати за попередні періоди?

Відповідь. Починаючи з 01 червня 2015 року звітність щодо нарахованого єдиного внеску за травень 2015 року і за попередні періоди, починаючи з 01 січня 2011 року, повинна подаватися згідно з формами, визначеними Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435.

Відповідно до зазначеного Порядку тип нарахування з кодом 13 – це сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою за звітний місяць (із заробітної плати/доходу). Відповідно цей тип нарахування використовується для відображення сум різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою, що нараховуються у звітному місяці.

У випадках, коли необхідно відобразити донарахування до мінімальної заробітної плати, встановленої законом за місяць, за попередні звітні періоди, починаючи з травня 2015 року використовується тип нарахування з кодом 2 для відображення таких сум у таблиці 6 додатка 4 до Порядку №435. При цьому заповнюються лише реквізити 19 та 21 таблиці 6 додатка 4 до Порядку №435. За звітні періоди по квітень 2015 року включно таке донарахування відображається лише у рядках 6.1.1, 6.1.2, 6.1.3 та 6.1.8 таблиці 1 додатка 4 до Порядку№435.

За якою формою подавати податкову звітність платникам єдиного податку четвертої групи?

Відповідь. З 1 січня 2015 року фіксований сільськогосподарський податок трансформовано в єдиний податок.

Відповідно до п.п.295.9.2 п.295.9 ст.295 Податкового кодексу України платники єдиного податку четвертої групи повинні сплачувати податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу.

З метою дотримання вимог чинного податкового законодавства наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку», затверджено форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи.

З огляду на те, що на сьогодні даними платниками подано декларації за формою, затвердженою наказом Міндоходів України від 30.12.2013 №864, і податкові зобов’язання на 2015 рік нараховуються помісячно, як наслідок, в інтегрованій картці платника податку обліковується податковий борг та умовно нараховані штрафні санкції. Щоб унеможливити виникнення штучного податкового боргу та умовно нарахованих штрафних санкцій, платникам єдиного податку четвертої групи рекомендовано (за необхідності) подати уточнюючі податкові декларації з фіксованого сільськогосподарського податку на 2015 рік.

Чи має право фізична особа – підприємець подавати до контролюючого органу звітність в електронному вигляді?

Відповідь. Підпунктом «в» п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація подається засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до п.48.1 ст.48 ПКУ, податкова декларація складається за формою, затвердженою у порядку, визначеному положеннями п.46.5 ст.46 ПКУ та чинному на час її подання.

Чи може приватний підприємець — платник єдиного податку другої групи скористатися правом на відпустку, якщо має одного найманого працівника, який перебуває у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами?

Відповідь. Фізична особа — підприємець — платник єдиного податку другої групи може скористатися правом на відпустку, якщо має одного найманого працівника, який перебуває у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами або у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку, за наявності належним чином оформлених документів (з обов'язковим зазначенням у заяві на отримання відпустки відомостей про перебування в декретній відпустці такого найманого працівника).

До уваги фізичних осіб – платників єдиного податку: граничний терміни сплати єдиного внеску

Порядок сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) визначено Законом України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464).

Платниками єдиного внеску відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону №2464 є, зокрема, фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування,

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 7 Закону №2464 базою нарахування єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, є суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом №2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншого за розмір мінімального страхового внеску.

Єдиний внесок для зазначених платників встановлюється у розмірі 34,7 відсотка.

Відповідно до абзацу третього частини восьмої статті 9 Закону №2464 фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Водночас згідно з підпунктом 2 пункту 6 розділу IV Інструкції про порядок нарахуиаипя і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за №508/26953 (далі – Інструкція №449), фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Таким чином, граничний термін сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

У разі, якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем (пункт 11 розділу IV Інструкції №449).

Ставки податку на прибуток підприємств, встановлені з 01.01.2015

Пунктом 136.1 статті 136 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що базова (основна) ставка податку на прибуток підприємств становить 18 відсотків.

Відповідно до пункту 136.2 статті 136 Кодексу під час провадження страхової діяльності юридичних осіб резидентів одночасно із ставкою податку на прибуток, визначеною у пункту 136.1 статті 136 Кодексу, ставки податку на дохід встановлюються у таких розмірах:

- 3 відсотки за договорами страхування від об’єкта оподаткування, що визначається у підпункті 141.1.2 пункту 141.1 статті 141 Кодексу;

- 0 відсотків за договорами з довгострокового страхування життя, договорами добровільного медичного страхування та договорами страхування у межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема договорів страхування додаткової пенсії, та визначених підпунктами 14.1.52, 14.1.521, 14.1.522і 14.1.116 пункту 14.1 статті 14 Кодексу.

Ставки 0, 4, 6, 12, 15 і 20 відсотків застосовуються до доходів нерезидентів та прирівняних до них осіб із джерелом їх походження з України у випадках, встановлених пунктом 141.4 статті 141 Кодексу (пункт 136.3 статті 136 Кодексу).

Згідно з пунктом 136.4 статті 136 Кодексу під час провадження букмекерської діяльності, діяльності з випуску та проведення лотерей, азартних ігор (у тому числі казино) одночасно із ставкою податку на прибуток, визначеною у пункті 136.1 статті 136 Кодексу, ставка податку на дохід встановлюється у розмірі:

- 10 відсотків від доходу, отриманого від діяльності з випуску та проведення лотерей, азартних ігор з використанням гральних автоматів;

- 18 відсотків від доходу, отриманого від букмекерської діяльності, азартних ігор (у тому числі казино), крім доходу, отриманого від азартних ігор з використанням гральних автоматів, зменшеного на суму виплачених виплат гравцю.

Податок на дохід, визначений як об’єкт оподаткування у підпунктах 134.1.2, 134.1.4, 134.1.5 пункту 134.1 статті 134 Кодексу, є частиною податку на прибуток (пункт 136.5 статті 136 Кодексу).

Зазначена іформація та відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 102.04 (ставки податку) категорії 102 (податок на прибуток підприємств) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

На Дніпропетровщині 37 ЦОПами з початку року надано 1 мільйон 961 тисячу послуг

На сьогодні в Дніпропетровській області створено та працюють 37 Центрів обслуговування платників, які надають інформаційні, консуль- тативні та 25 видів адмініст- ративних послуг. З них - 17 у головних офісах державних податкових інспекцій області, 20 - у відділеннях ДПІ області.

Діяльність Центрів обслуговування платників області забезпечує 359 фахівців. Загалом, з початку року працівниками таких Центрів надано 1 млн. 961 тис. послуг.

З метою ефективності якості надання послуг у Центрах обслуговування платників проводиться анкетування платників. Так, за дев’ять місяців 2015 року отримано 4 тисячі 460 анкет, в яких платниками надано позитивну оцінку роботи Центрів обслуговування платників.

З переліком безоплатних адміністративних послуг, що надаються територіальними органами ДФС Дніпропетровщини та інформаційними картками адміністративних послуг можна ознайомитись на суб-сайті Територіальні органи ГУ ДФС у Дніпропетровській області в розділі «Адміністративні послуги» та в Центрах обслуговування платників.

Зміни у порядку обліку платників податків та порядку реєстрації платників ПДВ

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що 16.10.2015 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 31.08.2015 №747 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.09.2015 за №1113/27558 (далі – Наказ №747) (опубліковано в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 16.10.2015 №80).

Основні зміни у порядку обліку платників податків та порядку реєстрації платників податку на додану вартість, внесені Наказом №747, викладені на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) (sfs.dov.ua) у розділі «ПОВІДОМЛЕННЯ ТА НАГАДУВАННЯ» та у листі ДФС України від 23.10.2015 №39139/7/99-99-11-01-01-17 «Про зміни у порядку обліку платників та порядку реєстрації платників ПДВ» (далі – лист №39139).

Лист №39139 розміщений на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

https://sfs.gov.ua/yuridichnim-osobam/derjavna-reestratsiya-ta-obl/listi/64563.html

Де та як можна отримати ЕЦП?

Детальну інформацію щодо режиму роботи, розміщення віддалених пунктів реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) можна отримати на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Контакти» за посиланням:

https://www.acskidd.gov.ua/contacts

Перелік документів, необхідних для отримання послуг електронних цифрових підписів, наведено у розділі підготовка документів та реєстрація, розміщеного на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Реєстрація користувачів» за посиланням:

https://www.acskidd.gov.ua/r_kor.

Відповідна інформація розміщена у розділі «Актуальні запитання» на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням:

https://zir.sfs.gov.ua,

На Дніпропетровщині майже в півтора рази зменшилась кількість кримінальних проваджень

З початку 2015 року в провадженні слідчого управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області перебувало 576 кримінальних проваджень, з них: 136 - залишок на початок року та 440 прийнято до провадження у звітному році (проти 579 проваджень за аналогічний період минулого року).

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались слідчими впродовж 9 місяців 2015 року, закінчено 185 кримінальних проваджень, з яких до суду направлено 74 провадження, в т.ч.: з обвинувальним актом - 55 кримінальних проваджень; для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності - 19.

Крім того, закрито 111 кримінальних проваджень, з них - 19 проваджень на підставі п.9 ст. 284 КПК України (щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу, за результатами яких надійшло до бюджету 6 млн. 139 тис. грн.).

Крім того, за 9 місяців поточного року за підслідністю направлено 132 кримінальних провадження, приєднано до інших проваджень - 90.

Завдяки операції «Урожай - 2015» дніпропетровські аграрії підвищили зарплату понад 8,6 тисячам працівникам

Протягом останніх трьох місяців, з початку проведення операції «Урожай - 2015», завдяки спільним заходам податківців Дніпропетровської області з органами місцевого самовря- дування, управліннями праці та іншими державними установами cуб'єкти господарювання аграр- ного сектора підвищили розмір заробітної плати 8644 особам, які задіяні у сільському господарстві.

Отже, сума виплаченої заробітної плати збільшена на 15,2 млн. грн., чим забезпечено додаткові щомісячні надходження податку на доходи фізичних осіб у сумі 2,6 млн. грн., єдиного соціального внеску – 5,9 млн. грн.

До того ж, за період проведення операції «Урожай - 2015» аграріями добровільно оформлено трудові відносини з 2556 найманими працівниками, яким нарахована заробітна плата на загальну суму 6 млн. 49 тис. грн. Додаткові надходження в цьому випадку склали: ПДФО – майже 1 млн. грн., ЄСВ – 4,7 млн. грн.

Тож, легалізація трудових відносин залишається одним з напрямків діяльності працівників Державної фіскальної служби Дніпропетровщини. З метою забезпечення соціального захисту громадян органами відомства ведеться активна робота з виявлення і припинення використання праці незареєстрованих найманих працівників та виплати заробітної плати у «конвертах».

Компенсаційні виплати у межах середнього заробітку мобілізованих працівників не оподатковуються єдиним внеском

Відповідно до частини сьомої статті 7 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями, не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з виплат, що компенсуються з бюджету у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Щодо оподаткування ПДВ операцій за ставкою 7 відсотків

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 №410 (далі – постанова №410) затверджено Перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків (далі – Перелік).

Постанова №410 набрала чинності 10.09.2014, тобто з дати її офіційного опублікування (опубліковано в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» від 10.09.2014 №165).

У зв’язку з набранням чинності постановою №410 втратила чинність, постанова Кабінету Міністрів України від 01.07.2014 №216 «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків»

Постановою №410 затверджено перелік медичних виробів за кодами УКТЗЕД. З дати набрання чинності постановою №410 за ставкою податку на додану вартість (далі – ПДВ) 7 відсотків підлягають оподаткуванню виключно ті медичні вироби, які визначено у Переліку, з урахуванням наявності відповідного маркування для встановлених у Переліку товарних позицій, незалежно від ставки ПДВ, яка застосовувалась при їх придбанні чи ввезенні на митну територію України.

Медичні вироби, які не увійшли до Переліку, з дати набрання чинності підлягають оподаткуванню за ставкою ПДВ 20 відсотків як під час їх митного оформлення при ввезенні на митну територію України, так і при їх постачанні на митній території України.

Фізична особа здійснює продаж нерухомого майна, не отриманого у спадщину, за умови одночасного перебування у власності частин майна понад та менше трьох років: порядок оподаткування

Пунктом 172.1 статті 172 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

При цьому дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш, як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у пункті 172.1 статті 172 Кодексу, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного у пункті 172.1 статті 172 Кодексу, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 Кодексу, тобто 5 відсотків (пункт 172.2 статті 172 Кодексу).

Дохід від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами – нерезидентами, оподатковуються згідно із статтею 172 Кодексу у порядку, встановленому для резидентів, за ставками, визначеними у пункті 167.1 статті 167 Кодексу, тобто 15/20 відсотків (залежно від суми отриманого доходу) (пункт 172.9 статті 172 Кодексу).

Частиною четвертою статті 334 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 №435-ІV із змінами (далі – Цивільний кодекс) встановлено, що права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону.

Таким чином, об’єкт нерухомого майна у вигляді квартири, частина якої перебуває у власності менше трьох років, також перебуває у власності менше зазначеного терміну.

Отже, дохід від продажу власником (фізичною особою) об’єкта нерухомого майна, не отриманого у спадщину, за умови перебування частини такого майна у власності понад трьох років не оподатковується, а іншої частини менше трьох років, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків – при отриманні доходу резидентом та 15/20 відсотків – при отриманні доходу нерезидентом.

Відповідне роз’яснення розміщене у категорії 103.02 (Податок на доходи фізичних осіб – об’єкт оподаткування) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням https://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Умови, за яких фізичні особи – підприємці можуть бути платниками єдиного податку

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з 01.01.2015 главою 1 розділу XIV «Спеціальні податкові режими» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено три групи платників єдиного податку – фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП – платники ЄП).

ФОП може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником ЄП у порядку, визначеному цією главою Кодексу (пункт 291.3 статті 291 Кодексу).

Так, до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать ФОП, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 тисяч гривень (підпункт 1 пункту 291.4 статті 291 Кодексу).

До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, згідно з підпунктом 2 пункту 291.4 статті 291 Кодексу належать ФОП, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам ЄП та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1 млн. 500 тисяч гривень.

Одночасно дія цього підпункту не поширюється на ФОП, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі ФОП належать виключно до третьої групи платників ЄП, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

До платників ЄП, які відносяться до третьої групи, належать ФОП, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 млн. гривень. (підпункт 3 пункту 291.4 статті 291 Кодексу).

Звертаємо увагу, що пунктом 291.5 статті 291 Кодексу визначено, що не можуть бути платниками ЄП першої – третьої груп:

- суб’єкти господарювання (ФОП), які здійснюють (підпункт 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 Кодексу):

1) діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);

2) обмін іноземної валюти;

3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);

4) видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);

5) видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;

6) діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України «Про страхування», сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III Кодексу;

7) діяльність з управління підприємствами;

8) діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності) та зв’язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню);

9) діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

10) діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;

- ФОП, які здійснюють технічні випробування та дослідження (група 74.3 КВЕД ДК 009:2005), діяльність у сфері аудиту (підпункт 291.5.2 пункту 291.5 статті 291 Кодексу);

- ФОП, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів (підпункт 291.5.3 пункту 291.5 статті 291 Кодексу);

- страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів (підпункт 291.5.4 пункту 291.5 статті 291 Кодексу);

- ФО – нерезиденти (підпункт 291.5.7 пункту 291.5 статті 291 Кодексу);

- суб’єкти господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію платником ЄП мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) (підпункт 291.5.8 пункту 291.5 статті 291 Кодексу).

Відповідальність, яка настає за порушення митних правил?

Відповідь. Порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений Митним кодексом України та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи Митним кодексом України чи іншими законами України, і за які Митним кодексом України передбачена адміністративна відповідальність.

При цьому адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені Митним кодексом України, настає у разі, якщо ці правопорушення не тягнуть за собою кримінальну відповідальність.

Які на теперішній час є види адміністративних стягнень за порушення митних правил?

Відповідь. За порушення митних правил можуть бути накладені такі адміністративні стягнення:

1) попередження;

2) штраф;

3) конфіскація товарів, транспортних засобів комерційного призначення - безпосередніх предметів порушення митних правил, товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю (крім транспортних засобів комерційного призначення, які використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України за визначеними маршрутами та рейсами, що здійснюються відповідно до розкладу руху на підставі міжнародних договорів, укладених відповідно до закону), а також транспортних засобів, що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України поза місцем розташування митного органу.

Які є особливості розгляду судом справ про порушення митних правил?

Відповідь. Справа про порушення митних правил розглядається суддею одноособово.

У справі про порушення митних правил суд (суддя) виносить одну з постанов, передбачених частиною першою статті 527 Митного кодексу України.

У разі якщо за результатами перевірки законності та обґрунтованості постанови суду у справі про порушення митних правил ця постанова буде скасована, а справа закрита, або адміністративне стягнення за порушення митних правил буде змінено, конфісковані товари, транспортні засоби, сума штрафу або її відповідна частина повертаються особі, яка притягалася до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, або її представникові. Якщо конфісковані товари, транспортні засоби неможливо повернути в натурі, повертається їхня вартість за вирахуванням сум належних митних платежів за ставками, що діяли на день конфіскації. Повернення грошових коштів, зазначених у цій частині, здійснюється органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, з державного бюджету.

Які є компроміси у справах про порушення митних правил?

Відповідь. 1. За відсутності в діях особи, яка вчинила порушення митних правил, ознак злочину провадження у справі про це правопорушення може бути припинено шляхом компромісу. Компроміс полягає в укладенні мирової угоди між зазначеною особою та митним органом, посадова особа якого здійснює провадження у справі.

2. За умовами мирової угоди сторони зобов'язуються:

1) особа, яка вчинила порушення митних правил, - у визначений строк, який не може перевищувати 30 днів, внести до державного бюджету кошти в сумі, що дорівнює сумі штрафу, передбаченого санкцією відповідної статті цього Кодексу, та/або задекларувати в митний режим відмови на користь держави товари - безпосередні предмети порушення митних правил, а у відповідних випадках - також товари із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортні засоби, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України. Якщо за висновком митного органу реалізація зазначених товарів, транспортних засобів є неможливою, а також якщо ці товари, транспортні засоби не можуть бути випущені у вільний обіг, вони підлягають декларуванню в митний режим знищення або руйнування;

2) митний орган - припинити провадження у справі про порушення митних правил щодо цієї особи та здійснити митне оформлення задекларованих нею товарів відповідно до заявленого митного режиму.

3. Товари, транспортні засоби, зазначені у частині другій цієї статті, можуть бути предметом мирової угоди лише за умови, що особа, яка вчинила порушення митних правил, є власником цих товарів, транспортних засобів або уповноважена розпоряджатися ними.

4. Особа, яка вчинила порушення митних правил, звертається до керівника митного органу із заявою довільної форми з проханням про припинення справи про це порушення митних правил шляхом компромісу. Факт подання такої заяви фіксується у порядку, визначеному частинами третьою і четвертою статті 264 цього Кодексу. У разі відсутності законних підстав для припинення справи про порушення митних правил шляхом компромісу митний орган протягом одного робочого дня, наступного за днем подання заяви, надає заявнику вмотивовану відповідь про причини незастосування процедури компромісу.

5. Мирова угода укладається у письмовій формі. Право її підписання від імені митниць надається керівникам цих митниць або їх заступникам, а від імені центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, - посадовим особам, уповноваженим на це відповідно до посадових інструкцій. Типова мирова угода затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері фінансів.

6. У разі невиконання особою, яка вчинила порушення митних правил, у визначений мировою угодою строк, який не може перевищувати 30 днів, дій, зазначених у частині другій цієї статті, угода вважається недійсною і провадження у справі про порушення митних правил поновлюється.

7. Мирова угода у справі про порушення митних правил оскарженню не підлягає.

8. У разі припинення провадження у справі про порушення митних правил шляхом компромісу особа, яка вчинила це правопорушення, вважається такою, що не була притягнута за нього до адміністративної відповідальності.

Яким чином здійснюється перевірка законності та обґрунтованості постанови у справі про порушення митних правил?

Відповідь. 1. Законність та обґрунтованість постанови митниці у справі про порушення митних правил можуть бути перевірені судом або центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, а постанови центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, - судом у зв'язку з поданням адміністративного позову, або в порядку контролю.

2. За результатами перевірки центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, що проводив перевірку, приймає одне з таких рішень:

1) про залишення постанови без змін, а скарги - без задоволення;

2) про скасування постанови і надіслання справи на новий розгляд;

3) про скасування постанови та закриття справи;

4) про зміну виду адміністративного стягнення в межах відповідальності, передбаченої за відповідне порушення митних правил, з тим, однак, щоб це стягнення не було посилено.

3. Центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, рішення, зазначені у частині другій цієї статті, приймаються шляхом винесення постанов.

4. Копія рішення по скарзі на постанову у справі про порушення митних правил протягом трьох днів з дня його винесення надсилається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, особі, стосовно якої винесено постанову, поштовим відправленням з повідомленням про вручення.

5. У разі скасування постанови у справі про порушення митних правил суми штрафів повертаються особам, які притягалися до адміністративної відповідальності за це правопорушення, або уповноваженим ними особам з державного бюджету органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, за поданням відповідних митних органів.

6. Перевірка законності та обґрунтованості постанови у справі про порушення митних правил судом здійснюється у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

Ппідстави для скасування або зміни постанови про накладення адміністративного стягнення за порушення митних правил

Підставами для скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за порушення митних правил або про припинення провадження у справі про порушення митних правил є:

1) відсутність у діях особи, яка притягується до відповідальності, ознак порушення митних правил;

2) необ'єктивність або неповнота провадження у справі або необ'єктивність її розгляду;

3) невідповідність викладених у постанові висновків фактичним обставинам справи;

4) винесення постанови неправомочною особою, безпідставне недопущення до участі в розгляді справи особи, притягнутої до відповідальності, або її представника, а також інше обмеження прав учасників провадження у справі про порушення митних правил та її розгляду;

5) неправильна або неповна кваліфікація вчиненого правопорушення;

6) накладення стягнення, не передбаченого цим Кодексом.

2. Підставами для скасування чи зміни постанови про накладення адміністративного стягнення за порушення митних правил або про припинення провадження у справі про порушення митних правил можуть бути визнані й інші визначені законами обставини.

Платники Дніпропетровської ОДПІ перерахували понад 450 мільйонів гривень єдиного соціального внеску

За січень-жовтень 2015 року надійшло понад 450 мільйонів гривень єдиного соціального внеску, що на 40 мільйонів гривень більше планової суми та на 100 мільйонів, або на 28,6 відсотків більше, ніж минулорічні надходження.

Лише за жовтень поточного року надійшло понад 53 мільйона гривень, що майже на 6 мільйонів гривень більше запланованої суми та на 16 мільйонів гривень більше надходжень жовтня минулого року або на 42,5 відсотків.

Середньомісячні надходження єдиного соціального внеску у поточному році склали понад 45 мільйонів гривень, що на 10 мільйонів гривень або на 9,8 відстоків більше минулорічного показника. Платниками Дніпропетровського району в середньому за місяць сплачено 25,7 мільйонів гривень, м. Синельникове – 9,3 мільйона гривень, Синельниківського району – 4,8 мільйона гривень, Солонянського району – 5,2 мільйона гривень. Поряд із цим надходження єдиного внеску від бюджетних організацій складають третину загальної суми надходжень єдиного внеску.

Зростання середньомісячних надходжень пов'язано з додатковими надходженнями єдиного внеску, пов’язаними із застосуванням у 2015 році понижуючого коефіцієнта до ставки єдиного внеску – на 4 мільйонів гривень, від новостворених підприємств – на 0,6 мільйонів гривень, від бюджетоутворюючих підприємств – на 1,2 мільйонів гривень.

Можливістю застосувати понижуючого коефіцієнта скористалися понад 20 платників-юридичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

Платникам єдиного соціального внеску про зміни мінімальної заробітної плати

Законом України від 17 вересня 2015 року N 704-VIII внесено зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», яким, зокрема, перенесено підвищення мінімальної заробітної плати з 1 грудня на 1 вересня 2015 року.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

Мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну працю. Розмір мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2015 становить 1 378 гривень. До мінімальної заробітної плати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати.

Мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Звертаємо увагу роботодавців! У разі якщо підприємством за період з 1 вересня 2015 року було здійснено нарахування єдиного внеску, виходячи з мінімальної заробітної плати, що становила 1 218 грн., таке підприємство повинно здійснити донарахування єдиного внеску, виходячи з мінімальної заробітної плати, що становить з 1 вересня 2015 року – 1 378 грн.

Також необхідно провести перерахунок максимальної величини бази нарахування при розрахунку єдиного внеску на суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, оплати відпускних, період яких більше одного місяця, та нарахування проводилась до 01.09.2015 року.

Отже, за період з 1 вересня 2015 року платники повинні здійснити перерахунок нарахованих сум єдиного внеску та відобразити такі суми у звітності з єдиного внеску за жовтень–грудень 2015 року.

У разі здійснення платниками перерахунку єдиного внеску, пов’язаного із зміною розміру мінімальної заробітної плати та розміру максимальної величини, з якої справляється єдиний внесок, штрафні санкції за донарахування платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску фіскальним органом не застосовуються.

До початку роботи працівника до Дніпропетровської ОДПІ необхідно подати повідомлення про прийняття на роботу

До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором власник підприємства (установи, організації) або фізична особа повинна подати до Дніпропетровської ОДПІ за місцем обліку платника єдиного внеску повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Інформація, що міститься в повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до Реєстру страхувальників та Реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Форма повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413.

Скористайтесь сервісом ДФСУ «Пульс»

Дніпропетровська ОДПІ звертає увагу платників, що головний принцип роботи сервісу «Пульс» – зворотній зв’язок та оперативне вирішення проблемних питань платників. Ефектом такого зворотного зв’язку стає покращення сервісного супроводу підприємництва. Працівники ДФС не тільки приймають повідомлення від громадян, а й інформують заявників про результати розгляду звернень та вжиті заходи.

Номер телефону сервісу ДФСУ „Пульс” (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

Платникам податків для користування!

На головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України (sfs.gov.ua) функціонує банер "Електронне адміністрування ПДВ", в якому розміщено актуальні питання-відповіді, перелік електронних сервісів та форматів для отримання інформації з системи електронного адміністрування ПДВ, роз`яснення щодо особливостей реєстрації податкових накладних та складання податкової звітності, тощо.

Окрім того нагадуємо, що у ДФС функціонує Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс.

Телефони „гарячої” лінії Інформаційно-довідкового департаменту: 0 800 501 007, (044) 454-16-13.


Прес-служба СМР - 09.11.2015.

Українська
Англійська