30 липня у світі відзначатимуть Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. З нагоди цього дня з 23 по 30 липня проходитиме Тиждень інформування «Протидій торгівлі людьми!». Мета – підвищити рівень обізнаності населення про причини і наслідки торгівлі людьми.
Що таке торгівля людьми?
Торгівля людьми - це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка триває у двадцять першому столітті, вражаючи країни всього світу, включно з Україною.
Експлуататори отримують прибуток, контролюючи та експлуатуючи інших людей. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.
Щороку приблизно від 600 000 до 800 000 людей у всьому світі стають жертвами торгівлі людьми з метою експлуатації (за оцінками уряду США). Експлуатація може відбуватися як усередині країни, так і за її межами, і вербувальниками часто є люди, яких ви знаєте та яким довіряєте.
Основні ознаки:
- експлуатація праці;
- сексуальна експлуатація;
- примусове жебракування;
- примусове залучення у злочинну діяльність/ експлуатація збройними групами;
- торгівля людьми для видалення органів.
Кожен, хто постраждав від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу, а також до правоохоронних органів щодо захисту власних прав і свободи. Такий статус дає змогу отримати гарантовану державою соціальну допомогу та підтримку.
Види допомоги, яку можуть отримати постраждалі особи:
• медична та психологічна допомога;
• правові консультації;
• надання притулку;
• одноразова матеріальна допомога (у розмірі трьох прожиткових мінімумів, для відповідної категорії осіб).
Бережіть себе! Якщо вам відомо про випадки торгівлі людьми, або ви потрапили у таку ситуацію - звертайтеся за номерами:
068 236 57 66 - Коваленко Інна Анатоліївна - відповідальна особа з питань встановлення статусу постраждалої особи від торгівлі людьми, начальник відділу підтримки сім'ї та координації надання соціальних послуг управління соціального захисту населення Синельниківської районної державної адміністрації.
1547 - Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми.
527 - Національна Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми.
102 - Національна поліція України.
Запам'ятайте, що потрапити в пастку торговців людьми можна не лише за кордоном, а і в межах своєї країни!
За інформацією управління праці та соціального захисту населення міської ради
Прес-служба СМР - 23.07.2024.