Жінки та діти, які змушені зараз покинути Україну через військову агресію росії та прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми. Втрата роботи і доходу внаслідок війни, обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців та постраждалого від війни населення призведуть до зростання ризиків.
Злочинний світ пристосовується до змін реальності, полюючи на нові жертви, торговці людьми готуються скористатися вразливістю тих, хто змушений покинути Україну.
Профілактичними заходами щодо запобігання торгівлі людьми є підвищення загального рівня правової свідомості населення, формування навичок безпечної поведінки під час подорожі, у новому місці перебування та вдома, толерантне ставлення до потерпілих від торгівлі людьми.
Звернутися за практичними порадами можна до:
Національної "гарячої" лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527, що працює за підтримки МОМ, з 8:00 до 20:00 за номером 527 (безкоштовно з мобільних телефонів) або 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів);
Національної «гарячої» лінії з попередження насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 0 800 500 335 або 116 123 (для дзвінків з мобільного) ГО «Ла Страда-Україна»;
Відповідальна особа з питань встановлення статусу постраждалої особи від торгівлі людьми, начальник відділу підтримки сім'ї та координації надання соціальних послуг управління соціального захисту населення Синельниківської районної державної адміністрації Коваленко Інна Анатоліївна - 068 236 57 66.
За інформацією управління праці та соціального захисту населення міської ради
Прес-служба СМР - 05.04.2024.