Синельниківське об’єднане управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області повідомляє, що 27 травня 2016 року з 10:00 по 12:00 години, заступником начальника управління Верченко Н.В. буде проведена «гаряча» телефонна лінія з питань пенсійного забезпечення.
Довідки з питань консультування за телефоном 4-29-19.
ЯКЩО НЕ ВИСТАЧАЄ СТАЖУ
Сьогодні багато хто з громадян України не зовсім усвідомлює основні принципи страхової пенсійної системи: пенсія – це не допомога від держави, а індивідуальний результат багаторічної праці кожного.
Зазвичай молодь не думає про заощадження на старість. У молодих людей є нагальніші потреби: їм необхідні гроші на житло, виховання дітей, освіту, тощо, але навіть незначні, однак, регулярні страхові внески на пенсійне страхування в молодому віці гарантують особі в майбутньому право на отримання пенсійних виплат із системи загальнообов’язкового пенсійного страхування. Водночас держава надає можливість громадянам подбати про свою майбутню пенсію за різних життєвих обставин шляхом добровільної участі в системі загальнообов’язкового пенсійного страхування, що дає змогу громадянам, які не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, набути пенсійних прав на рівні з громадянами, для яких участь у пенсійному страхуванні є обов’язковою.
Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з 1 січня 2004 року запроваджено нову формулу обчислення пенсій, яка встановлює пряму залежність розміру пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого було сплачено страхові внески.
Починаючи з 1 січня 2004 року замість трудового стажу для обчислення розміру пенсій визначають страховий стаж людини – період, протягом якого вона підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця було сплачено страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж обчислюють у місяцях, і той місяць (або місяці), за який не сплачено внески в Пенсійний фонд, не включають страховий стаж. Особа, яка не працює, відповідно не сплачує внески й не набуває страхового стажу. За ці періоди життя в її персональній обліковій картці в системі персоніфікованого обліку дані для обчислення пенсії будуть відсутні.
Стаття 26 Закону України №1058 «Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років. Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом».
Єдиною можливістю реалізації права добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування є укладання договору. Договір укладається на будь-який строк, але не менш як на рік. Сума сплаченого страхового внеску не може бути меншою за мінімальний страховий внесок, який складає з 1 травня 2016 року 219,00 грн. (мінімальна заробітна плата – 1450 грн.)
Заступник начальника
об’єднаного управління Н.В. Верченко
Прес-служба СМР - 13.05.2016.