Обсяг доходів міського бюджету (без врахування власних надходжень бюджетних установ) становить 164890,9 тис.грн, у тому числі надходження до загального фонду міського бюджету становлять 162256,1 тис.грн, з них надходження податків та зборів загального фонду – 90997,1 тис.грн, або 99,6% до уточненого плану періоду, міжбюджетні трансферти – 71259,0 тис.грн, або 99,5% до уточненого плану періоду, надходження до спеціального фонду становлять 2634,8 тис.грн, з них надходження податків та зборів – 2034,8 тис.грн, міжбюджетні трансферти – 600,0 тис.грн.

В структурі доходів загального фонду міського бюджету (без трансфертів) найбільша питома вага належить:

- податку на доходи фізичних осіб – 65,5%, або 59639,5 тис.грн;

- місцевим податкам і зборам – 25,0%, або 22702,2 тис.грн;

- внутрішнім податкам на товари та послуги (акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами та пальне) – 7,1 %, або 6438,1 тис.грн.

Невиконання дохідної частини міського бюджету на 329,6 тис.грн обумовлено впровадженням Закону України від 30.03.2020 №540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), впровадженням обмеження трудової діяльності, зменшенням обсягів торгівлі, споживчої активності населення, скороченням виробництва».

До спеціального фонду міського бюджету (без трансфертів і власних надходжень установ) надійшло 2034,8 тис.грн, в т.ч. до фонду охорони навколишнього природного середовища –21,8 тис.грн та до бюджету розвитку – 2012,9 тис.грн.

Ресурси міського бюджету, відповідно до вимог чинного законодавства, спрямовувались, в першу чергу, на заробітну плату з нарахуваннями, оплату енергоносіїв та комунальних послуг, оплату харчування дітей та учнів, соціальні виплати, віднесені до захищених статей бюджету.

Видатки загального фонду бюджету міста виконано в сумі 120060,9 тис.грн, або 75,8% від плану періоду.

Видатки загального фонду міського бюджету спрямовано:

- на утримання установ – 77,1%, або 92616,2 тис.грн;

- на охорону здоров’я – 15,8%, або 19010,6 тис.грн;

- на соціальний захист населення – 2,7%, або 3231,4 тис.грн;

- на житлово – комунальне господарство – 3,3%, або 3943,0 тис.грн;

- на утримання доріг - 0,6%, або 711,9 тис.грн;

- на інші видатки – 0,5%, або 547,8 тис.грн.

Заробітна плата працівникам бюджетних установ за І половину вересня виплачена у повному обсязі. Для забезпечення виплати заробітної плати за ІІ половину вересня у встановлені терміни кошти профінансовано на рахунки розпорядників 1 жовтня 2020 року.

Проплачені спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги, відповідно до наданих пропозицій головних розпорядників бюджетних коштів.

Комунальним некомерційним підприємством «Синельниківський центр первинної медико-санітарної допомоги Синельниківської міської ради» використано 1897,7 тис.грн, з них на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 261,5 тис.грн, на медикаменти пільговій категорії, придбання туберкуліну, забезпечення пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю – 787,8 тис.грн, на лікувальні суміші – 528,9 тис.грн, придбання бактерицидних ламп – 12,0 тис.грн та на заходи щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 – 307,5 тис.грн.

Комунальним некомерційним підприємством «Синельниківська центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради» використано 15015,3 тис.грн, з них на заробітну плату працівникам – 10744,4 тис.грн, на медикаменти – 1298,3 тис.грн, на харчування – 131,7 тис.грн, на відшкодування пенсій – 87,9 тис.грн , на паливно-мастильні матеріали – 42,8 тис.грн та на придбання постільної білизни 50,0 тис. грн за рахунок коштів медичної субвенції, на оплату комунальних послуг та енергоносіїв - 2054,4 тис.грн, на заходи щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 – 512,8 тис.грн, на придбання холодильників та телевізорів – 93,0 тис. грн.

На централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет використано 2093,1 тис.грн., з них за рахунок субвенції з державного бюджету –1752,6 тис. грн, за рахунок коштів міського бюджету – 186,1 тис.грн, за рахунок коштів об’єднаних територіальних громад – 154,4 тис.грн.

На соціальний захист населення (без видатків на утримання установ) використано 3231,4 тис.грн, з них на компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним та залізничним транспортом використано 970,0 тис.грн, на матеріальну допомогу окремим категоріям громадян за рахунок коштів міського бюджету використано 518,8 тис.грн, за рахунок коштів субвенції з обласного бюджету на виконання доручень виборців використано 980,0 тис.грн на матеріальну допомогу 227 громадянам, на інші заходи соціального захисту використано 137,7 тис.грн.

На оплату робіт з благоустрою міста та житлово – комунальні послуги спрямовано 3943,0 тис.грн на санітарну очистку міста, видалення та транспортування сміття, технічне обслуговування та утримання зовнішнього освітлення, стерилізацію бродячих тварин, на оплату за вуличне освітлення, на зимове утримання доріг, озеленення, оздоблювальні роботи, послуги з утримання кладовищ, ремонт пам’ятників, технічне обслуговування та утримання зливової каналізації, оплату природного газу (вічний огонь).

На утримання доріг використано 711,9 тис.грн на встановлення дорожніх знаків, інвентаризацію, паспортизацію, експертну оцінку об’єктів благоустрою (доріг) , поточний ремонт доріг та на дорожню розмітку.

Виконання видатків спеціального фонду становить 25998,2 тис.грн, з них видатки бюджету розвитку – 23110,0 тис.грн, видатки за рахунок фонду охорони навколишнього середовища - 5,6 тис.грн та за рахунок власних надходжень установ – 2882,6 тис.грн.

На капітальні видатки бюджету розвитку використано надходження доходів міського бюджету в сумі 18237,6 тис.грн та кошти субвенцій з інших бюджетів –4872,4 тис.грн.

Капітальні видатки розвитку за рахунок надходжень міського бюджету використано на придбання обладнання, проведення капітальних ремонтів та встановлення пожежної сигналізації в установах освіти, на придбання обладнання комунальним підприємствам охорони здоров’я, на придбання комп’ютерної техніки відділам та управлінням міської ради, на придбання подрібнювача та газонного трактору, на капітальний ремонт покрівель багатоповерхових житлових будинків, на капітальний ремонт прилеглої території до центру дитячої творчості, на капітальний ремонт тротуарів, на капітальний ремонт та приєднання до електричних мереж зовнішнього освітлення вулиць центральної частини міста, на улаштування посадкових майданчиків на зупинках міського громадського транспорту, на капітальний ремонт парку «Центральний», на придбання дитячого спортивно – ігрового комплексу, на надання фінансової підтримки СМКП «Водоканал», СМКП "ЖЕК-1" та СМКП "ЖЕК-2", на надання субвенції обласному бюджету на матеріальний резерв для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків у Дніпропетровській області.

Капітальні видатки за рахунок коштів інших бюджетів використано:

за рахунок коштів залишку освітньої субвенції минулого року використано 1555,2 тис.грн на капітальний ремонт санвузлів, на встановлення пожежної сигналізації та на придбання навчальних комплексів в загальноосвітні навчальні заклади;

за рахунок субвенції з обласного бюджету на виконання робіт по об’єкту «Капітальний ремонт частини покрівлі головного корпусу, покрівель альтанок та козирків дошкільного навчального закладу №12» - 600,0 тис.грн;

за рахунок залишку медичної субвенції минулого року, отриманої з районного бюджету, на придбання медичного обладнання для КНП «Синельниківська центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради» - 2344,4 тис.грн. Придбано сканер ультразвуковий діагностичний, апарат для цілодобового моніторингу артеріального тиску, апарат ультразвукової терапії, дві центрифуги для лабораторії, два мікроскопи бінокулярних для лабораторних досліджень та пристрій для промивки ІФА системи (мікропланшет), 2 холодильника;

за рахунок субвенції на здійснення переданих видатків у сфері охорони здоров'я за рахунок коштів медичної субвенції використано 372,8 тис.грн на придбання для КНП «Синельниківська центральна міська лікарня» Синельниківської міської ради» 19 ноутбуків, уроаналізатору та 4 концентраторів кисню.

За рахунок коштів фонду охорони навколишнього середовища на ліквідацію несанкціонованих звалищ використано 5,6 тис.грн.

Видатки за рахунок власних надходжень установ спрямовані на заробітну плату педагогічних працівників школи культури та мистецтв, на харчування дітей та учнів, на енергоносії, інші поточні та капітальні видатки установ.

Інформація щодо виконання міського бюджету за 9 місяців 2020 року (таблиця)

Начальник міського фінансового управління Л.І.КІРПІЧОВА