Logo

Telegram
Facebook

Сучасність


Синельникове – місто обласного підпорядкування, розташоване у центральній частині Дніпропетровської області на відстані 48 км на південний схід від м. Дніпропетровська . Площа 2323 га, населення становить 31,4 тис. осіб. В місті налічується 144 вулиці, 21 провулок, поділено на 30 кварталів. День міста – 21 вересня.

Місто Синельникове є великим залізничним вузлом, яке знаходиться на схрещенні двох залізничних магістралей: Донбас-Криворіжжя та Харків - Сімферополь. У 15 км. від міста - автотраса Харків-Сімферополь, а на північній околиці - Дніпропетровськ-Бердянськ.

Сьогодні інфраструктура міста включає підприємства залізничного транспорту, автотранспортне підприємство, побутові, комунальні, енергетичні та промислові підприємства, розвинуту торгівельну мережу та сферу послуг. У місті створено 7 нових за напрямками діяльності підприємств, серед яких - ТОВ „Атлантіс” та підприємства корпорації “S.I. GROUP”, чия продукція відома далеко за межами Синельникового; завод „Нових технологій”, ВАТ „Синельниківська теплоізоляція” та ТОВ „Синтез”, ТОВ „Інтерфом- Дніпро”.

Так, зокрема, ТОВ “Атлантіс” на сьогодні головне і перше підприємство нинішньої потужної компанії ЗАТ “Алеф-Виналь”, до складу якої входить ціла мережа підприємств горілчаної, коньячної і виноробної промисловості, включаючи кримські виноградники. Продукція заводу увійшла до реєстру 100 кращих товарів України.

Активно розвиваються у місті виробництва корпорації “S.I. GROUP”, яка виробляє снек – тобто продукти для перекусу (снек- перекус): горішки з різними смаками “Козацька розвага”, сухарики “Флінт”, фісташки “Мачо”, морепродукти, соняхове чищене насіння, смажену картоплю та чіпси. Останнім часом започатковано новий напрямок - целюлозно-паперовий.

Відкрите акціонерне товариство ”Синельниківська теплоізоляція” – сучасне підприємство в Дніпропетровській області, яке динамічно розвивається, особливо за останні три роки, і спеціалізується на виробництві будівельних і вогнетривких матеріалів.

З 1 березня 2007 року на базі ВАТ „Синельниківська теплоізоляція” було створено ТОВ „Синтез” по виробництву вогнетривких та скловолокнистих матеріалів.

У жовтні 2006 року був введений до експлуатації завод по виробництву поролону та поліуретану для виготовлення м’яких меблів ТОВ „Інтерфом-Дніпро”, яке входить до складу холдингу “Інтерфом”- беззаперечного лідеру поміж виробників такої продукції у країнах СНД.

Також у місті вже багато років працює ВАТ “Синельниківський молочний завод”, який повністю забезпечує жителів міста Синельникового та району молочною продукцією.

ТОВ „Синельниківський ресорний завод” з великим досвідом роботи, випробуваною роками технологією, відмінною якістю, є основним експортером в місті.

ТОВ “Завод нових технологій” входить до Європейської науково – промислової корпорації “НіАКолор”, який знаходиться в місті Синельниковому. Основні види діяльності ТОВ “Завод нових технологій” – це розробка та виробництво лакофарбових матеріалів для різних галузей народного господарства. Корпорація випускає понад 10 найменувань спеціальних емалей, більше 9 найменувань спеціальних розчинників для усіх видів емалей, лаків, шпаклівок та грунтів.

Синельникове є великим транспортним вузлом. На території міста активно працюють 14 підприємств та дільниць залізничного транспорту. Найкрупніші з них – локомотивне депо, пасажирське вагонне депо, дистанція колії. Вони є основними виробниками послуг.

Багато пасажирів користується послугами АТП-11215, а також міжміськими маршрутними автобусами ПП “Зігфрід М”.

Мешканці міста обслуговуються міськими автобусами та маршрутним таксі.

Послуги міського, міжміського та міжнародного зв’язку жителям міста надають підприємства “Укрпошти “ та “Укртелекому”.

Повсякденні життєво - необхідні потреби мешканців Синельникового вирішують житлово-комунальні служби міста, якими експлуатується: 141 будинок з загальною площею 228,73 тис.кв.м, 213,2 км водопровідно-каналізаційних мереж, 158 км вулично-дорожної мережі, де 50 км доріг з твердим покриттям, 92 км мережі зовнішнього освітлення і 8,8 га зелених насаджень загального користування. У місті функціонує 9 об”єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Одним із найперших в Україні, в місті успішно реалізується програма переведення квартир в багатоповерхових будинках на індивідуальне опалення.

У соціально-економічному житті Синельникового сфера послуг впевнено посіла важливе місце. З року в рік збільшується кількість об’єктів побуту.

Сфера обслуговування сьогодні - це зона високої активності підприємницької діяльності міста, провідною тенденцією у якій залишається зростання мережі підприємств за рахунок відкриття нових об’єктів. Сьогодні в місті працює 284 магазини, з них 124 – продовольчі та 160 - промислові; 19 підприємств ресторанного господарства. Функціонує 4 ринки.

Здійснюють діяльність філії 5 банків.

У місті, згідно потреб громади на освітні послуги, діють 6 загальноосвітніх закладів та 1 навчально-виховний комплекс, 10 дошкільних навчальних установ, центр дитячої та юнацької творчості та дитячо-юнацька спортивна школа.

Для підтримки профільного навчання та з метою організації якісної підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання в кожній школі обладнані комп’ютерні класи та здійснено підключення до мережі Інтернет.

Інноваційна діяльність закладів освіти спрямована на впровадження в освітній процес педагогічних технологій. Чотири установи ( ЗНЗ № 1,2,4, навчально-виховний комплекс) працюють за експериментальними програмами. ЗНЗ № 3,5, навчально-виховний комплекс реалізують міжнародні проекти „Рівний – рівному „, „Діалог”, „Школа і партнери проти СНІДу”, які спрямовані на формування здорового способу життя. Активно впроваджується в практику роботи шкіл міжнародний проект „ Intel “.

Провідне місце в роботі міського відділу освіти є питання соціального захисту учасників навчально-виховного процесу, підтримка талановитої молоді, організація дошкільної освіти.

Яскравим штрихом в соціальному житті міста є культура. Неоціненним був і є досвід фундаторів галузі: Гончаренко П.О., Щабельського І.П., Шантир Т.В., Приходько І.В., Редьки А.Х., Кривенко Р.Г., Лопати Д.П., Чабаненко Л.І., Удовенко З.М., Ковтуна І.Т., Білого І.І., Ситнікової В.Ф., Нікішової О.І.

Сьогодні в місті працює: дитяча бібліотека, школа культури і мистецтв, Будинок науки і техніки локомотивного депо.

Відомими в місті є хор “Струмок”, ансамбль бандуристів, ансамбль скрипалів, школи культури та мистецтв, ансамбль естрадного танцю «Анжеліка», ансамбль сучасного танцю «Ем.Сі.Блек.», духовий оркестр, Народний вокальний ансамбль «Талісман», фольклорний ансамбль «Калина»; хореографічний колектив «Сузір’я», вокально-хореографічний колектив «Натхнення» ЦДЮТ; студія східного танцю «Перлина сходу".

З метою створення повноцінних умов для розвитку особистості, в місті діють спортивні клуби та організації: федерація Кіокушин карате іко-1, міська федерація футболу, федерація дзюдо, волейбольний клуб “Торнадо”, клуб кікбоксінгу і тайського боксу муей-тай, спортивний клуб “Локомотив”. А також групи загальної фізичної підготовки з волейбоу, аеробіки, футболу, настільного тенісу. Учасники клубів та організацій є неодноразовими переможцями змагань різних рівнів з різних видів спорту.

З 1983р. на території міста була відкрита дитячо-юнацька спортивна школа. Завдяки спільним зусиллям дорослих та дітей, вже у 1983 році першим призером обласних змагань з класичної боротьби став Триль В., вихованка відділення легкої атлетики Біла Л. стала срібним призером СРСР з багатобор”я, а Решетняк О.- першою чемпіонкою України з метання дисків серед юніорів.

На сьогоднішній день у закладі функціонують відділення легкої атлетики та відділення футболу, відділення боротьби дзюдо.

Щорічно в місті проходить понад 70 змагань з різних видів спорту для всіх категорій населення.

Соціальний захист населення здійснює однойменне управління в складі 7 відділів та територіального центру по обслуговуванню одиноких непрацездатних громадян. Надає до 30 видів соціальних допомог як за державними, так і місцевими програмами, а також пільги на житлові субсидії. Постійною увагою та турботою фахівців управління охоплено близько 15,0 тис.осіб.

У територіальному центрі по обслуговуванню самотніх та непрацездатних громадян пенсіонерам надаються більше 30-и видів побутових послуг; 150 чоловік відвідують відділення соціально-побутової реабілітації; беруть участь у засіданні 6 клубів за інтересами.

Медичні послуги надають: Синельниківський центр первинної медико-санітарної допомоги Синельниківської міської ради, Синельниківська центральна міська лікарня, 18 аптек, з них 2 – соціальні.

Також діють міськрайсанепідемстанція, міська дільнична лікарня державної ветеринарної медицини, КП “ Профдезінфекція”.

Місту за свою історію довелося пережити і голодомор і фашистську окупацію. На території міста розташовано 19 пам’ятників історії та монументального мистецтва. Жителі нашого міста свято шанують пам’ять про тих, хто став жертвою Голодомору 1932-33 р.р. на Україні, хто віддав своє життя у Другій світовій війні за мирне небо.

Вагомий внесок у захист рідної землі, відбудову міста у повоєнні роки та його розвиток у наш час внесли почесні громадяни міста - учасники Другої світової війни:

Лаврешко Василій Захарович –довгий час працював на заводі залізобетонних конструкцій. Пройшов славний бойовий шлях танкістом-розвідником, брав участь у боях під Сталінградом, Воронежем, Харьковим, штурмував Берлин і Рейхстаг. Був три рази поранений. Має 18 урядових нагород. Проводив велику патріотичну роботу серед молоді.

Козлов Микола Терентійович – учасник Другої світової війни, ветеран праці рефрижераторного вагонного депо, очолював ветеранську організацію депо, курси цивільної оборони міста, з 1956-1967р.р. працював військовим керівником у загальноосвітній школі №4. За бойові заслуги нагороджений двома орденами «Червоної зірки”, орденом Вітчизняної війни І ступеня, двома орденами Вітчизняної війни ІІ ступеня, медаллю «За відвагу» та 16 ювілейними медалями.

Стеценко Галина Іванівна – учасниця Другої світової війни. З 1960-1982 рік працювала на швейній фабриці начальником планово-економічного відділу, приймала активну участь у громадському житті колективу, була ініціатором створення і головою клубу жінок-ветеранів «Сивина». Народила та виховала 5 дітей. Наргороджена медаллю «Материнства» ІІ ступеня, «Ветеран праці», орденом Великої Вітчизняної війни ІІ ступеня.

Обухов Олексій Якович – учасник Другої світової війни, учасник визволення міста від нацистських загарбників у 1943 році. Звання «Почесний громадянин міста Синельникового» присвоєне у 1968 році за активну участь в примноженні бойової та трудової слави міста».

Власенко Микола Васильович – учасник Другої світової війни. Працював секретарем Синельниківського райкому партії, директором загальноосвітньої школи №3. Приймає активну участь у патріотичному вихованні учнівської молоді. Нагороджений Орденом «Вітчизняної війни І ст.», орденом «Слави», орденом «Знак пошани (1964р. та 1973 р.), знаком МО України «Відмінник освіти України» та 15 медалями.

Васько Григорій Тимофійович - пройшов з боями Україну та Білорусь. Приймав участь у штурмі Кінісбергу.. Проводить велику роботу по національно-патріотичному вихованню учнівської молоді. Є кавалером двох орденів Слави ІІ та ІІІ ступеня.

Гордістю міста також є :

Редько Марія Гаврилівна – тривалий час була директором Синельниківського хлібозаводу. За час роботи пройшла шлях від технолога до керівника підприємства. Вся робота була направлена на безперебійне забезпечення хлібом, хлібобулочними та кондитерськими виробами жителів міста та району.

Трачук Володимир Семенович – голова правління ВАТ «АТП –11215». Працює на підприємстві з 15.06.1968р і до цього часу. З 1970 року очолює підприємство. За сумлінну працю нагороджений медаллю «За доблесну працю”. В 1990 році присвоєно звання “Заслуженный автотранспортник» та «Заслуженный работник автомобильного транспорта Украины». Депутат міської ради.

Чабаненко Людмила Іванівна - понад 40 років працює на ниві культури, з них 35 років очолює Будинок культури «Родина» профкому ВАТ «Синельниківський ресорний завод», в якому на даний час діють 12 гуртків різних напрямків, постійно впроваджуються інноваційні форми культурно-масової роботи. Нагороджена Подякою Міністерства культури України, Почесними грамотами обласної державної адміністрації та управління культури, Подяками народних депутатів України та обласної ради. Депутат міської ради трьох скликань.

Твердохліб Олександр Васильович –вчитель російської мови та літератури загальноосвітньої школи №2. Належить до вчителів, хто працює за покликанням. Друкувався в журналах «Юність», «Октябрь», «Поезія», колективних збірках. Автор книг віршів «Дерзость», «Касатка», “Свалился я с луны”, “Со Словие”.

Трушенко Євген Григорович – багато років керує молодіжною історико-пошуковою організацією “Пошук-Дніпро”, яка діє при школі. Завдяки наполегливій праці пошуковців установлено до 1000 імен воїнів, які загинули в роки Другої світової війни, які звільняли місто та район від фашистів, відкрито міський музей, в якому розміщені цінні знахідки пошуковців, документи і т.ін. Також Євген Григорович стояв у витоків створення «Книги Пам»яті» міста та району. Нагороджений значком «Відмінник народної освіти України».

Євдокименко Руслан Яковлевич – колишній начальник Придніпровської залізниці.. За його участі реконструйовані локомотивні депо Кривий Ріг, Пологи. Побудовані криті пункти техгнічного огляду локомотивів в депо Мелітополь, Нижньодніпровськ –Вузол, Пологи, Апостолово, Сімферополь; санітарно-побутові корпуса на ПТО ст. Синельникове-І, вагонном депо Дніпродзержинськ, введені в експлуатацію дитячий табір для відпочинку та база відпочинку на Дніпрі. За успіхи у праці нагороджений орденами Дружби народів та «Знаком Пошани», двома медалями, знакуом «Почесному залізничнику».

Ніколенко Юрій Афанасійович –багато років очолював міський район електромереж.. Вніс вагомий внесок в будівництво та реконструкцію міських електричних мереж . За багаторічну та сумлінну працю в системі енергетики нагороджено знаком «Отличник энергетики СССР». У 1993 році присвоєно звання “Ветеран труда ПЭО “Днепрооблэнерго.”

Білий Ігор Іванович –більше 30-ти років – головний диригент народного ансамблю народних інструментів «НАНІ», керівник ансамблю української пісні «Криниченька». Пише музику та вірші, автор багатьох пісень. Провідний викладач школи культури та мистецтв по класу баяна та акордеону.Має звання «Заслужений працівник культури України» .

Масюк Олена Георгіївна – з 1981 року і до цього часу працює завідувачем терапевтичного відділення центральної районної лікарні. Депутат міської ради ХХІ скликання. Нагороджена знаком “Відмінник охорони здоровۥя”, Подякою Міністерства охорони здоровۥя. Лікар вищої категорії.

Зема Євген Михайлович – ветеран праці, директор Синельниківського ресорного заводу ім Комінтерну в період з 1972-1983 рік, вніс вагомий внесок в його будівництво та розширення, розбудову інфраструктури міста. Нагороджений орденом «Знак Пошани» та медалями.

Довгань Петро Васильович – головний лікар Синельниківської центральної районної лікарні з 1990 року і до цього часу. Має вищу кваліфікаційну категорію лікаря акушера-гінеколога і вищу категорію з організації охорони здоровۥя. У 2003 році присвоєно звання “Заслужений лікар України”. Приділяє велику увагу покращенню матеріально-технічної бази закладів охорони здоровۥя району, Синельниківської ЦРЛ.

Чорненький Володимир Андронович - лікар кабінету функціональної діагностики Синельниківської центральної районної лікарні. Має звання «Почесний донор України» за здачу крові більше 80 раз. Депутат міської ради п’яти скликань.

У місті діють 43 громадських організацій, 72 міських організацій політичних партій та 16 релігійних конфесій.

Життєдіяльність міста висвітлюють газети: “Берег надій”, "ІнтерМедіа".

На підприємствах, в установах, у школах, лікарнях , на кожному робочому місці синельниківці доводять, що вміють працювати. Тому сьогодні міська влада висловлює слова подяки всім керівникам і трудовим колективам, ветеранам праці, кожному мешканцю за досягнуті результати, за повагу і любов до рідного міста, за свою посильну частку у його розвиток та процвітання регіону та України.


adm - 30.11.2014.