Тривалий час місто Синельникове потерпало від відсутності сучасної водоочисної системи та системи каналізації. Діюча система була фізично зношеною і не виконувала своїх технологічних функцій.

У 2002 році були розпочаті роботи з підготовки до реконструкції старої водоочисної системи, розроблено проектно-кошторисну документацію, згодом проведено певний комплекс будівельних робіт. Втім роботи загальмувалися та взагалі припинилися аж до 2009 року.

Після 4 - річної перерви у 2013 році, завдяки ініціативі та зусиллям міського голови Дмитра Зражевського роботи щодо реконструкції очисних споруд та каналізації знову було поновлено. За кошти обласного бюджету виконано капітальний ремонт головної каналізаційної насосної станції та 170 мп напірного колектору, прокладено внутрішній водопровід до головної насосної станції, встановлено сучасне обладнання з використанням енергозберігаючих технологій.

У 2015 році, за сприяння заступника голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Святослава Олійника, обласна рада прийняла рішення щодо продовження реконструкції очисної системи, на що в обласному бюджеті передбачено 8,9 млн.грн. І сьогодні будівельники приступили до продовження раніше розпочатої справи.

Як повідомив начальник міського комунального підприємства "Водоканал" Сергій Капаций під час зустрічі з представниками місцевих засобів масової інформації, конкурс на проведення робіт виграла підрядна організація, яка спеціалізується на будівництві очисних споруд, гідроспоруд. Це – ТОВ "Омега СК" з м.Дніпропетровська.

Роботи планується завершити вже у вересні поточного року. Проектом передбачено проведення реконструкції насосної сирого залишку і мулових майданчиків, спеціальних колодязів, що в кінцевому результаті дозволить проводити стовідсоткову механічну очистку побутових та промислових стічних вод.

«Система каналізування, - зазначає Сергій Капаций, передбачає, що забруднена вода проходить очищення по спеціальній системі, і вже потім чистою потрапляє у ставок-накопичувач (так звану Дамбу), а далі, з дозволу Державної санітарно-епідеміологічної служби, по системі балок спускається в Дніпро. Звісно, мова йде про абсолютно очищену воду, яка не представляє загрози навколишньому середовищу».

Керівництво міста та СМКП "Водоканал" сподівається, що реалізація цього проекту дозволить городянам отримали сучасну безпечну систему очищення стічних вод, сприятиме забезпеченню необхідного санітарного стану ріки Дніпро, що використовується для господарсько-питних, культурно-побутових та рибогосподарських цілей, покращенню екологічного клімату в регіоні.