Кожного року в черверту суботу листопада в Україні проводяться заходи по вшануванню пам’яті жертв голодоморів.

Цього року виповнюється 85 років початку Голодомору 1932-1933 років. Це – одна з найбільш трагічних сторінок новітньої історії України.

У рамках заходів, у місті Синельниковому, на кладовищі східної сторони, за участю першого заступника міського голови В.Б.Яковіна, працівників структурних підрозділів міської ради, представників громадськості відбулося покладання траурних вінків до пам`ятного знаку жертвам Голодомору 1932-33рр.. Пам’ять жертв геноциду Українського народу - Голодомору 1932-1933 років, голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років в Україні присутні вшанували хвилиною мовчання.

Синельниківці також долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання та акції «Засвіти свічку»: увечері 25 листопада на підвіконнях засвітили свічку - вогник скорботи та надії, що об`єднала всіх громадян навколо пам`яті про загиблих.

У релігійних організаціях міста відбулися поминальні панихиди по жертвах голодоморів.

Напередодні цього дня в загальноосвітніх закладах міста проведено уроки пам’яті «Скорботна пам'ять поколінь», вечори, лекції. Оформлені виставки документальної та художньої літератури, проведені тематичні екскурсії до шкільних куточків пам’яті «Цього не можна забути».

У міській дитячій бібліотеці для учнів проведені заходи: «Сторінками історії: «Гіркі згадки минулого»; перегляд літератури: «Набат скорботи»; бесіди на тему: «День жалоби: «Голодний рік, як чорна птиця, над краєм змореним літав».