15 травня 2018 року для голів квартальних комітетів міста проведено черговий семінар-нараду. В обговоренні питань, актуальних для городян, взяв участь міський голова Дмитро Зражевський.

Першим у черзі денній квартальні розглянули питання про зміни в призначенні субсидій. Світлана Бутурлакіна, начальник відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення міської ради, повідомила, що 1 травня 2018 року набули чинності нові правила нарахування субсидій. Відповідно до прийнятих змін, із травня поточного року субсидія призначається двічі на рік:

 • у травні (на неопалювальний період із 1 травня по 30 вересня);
 • у жовтні (на опалювальний період із 1 жовтня по 30 квітня).

Для окремих сімей із 1 травня 2018-го призначення субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:

 • непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати;
 • внутрішньо переміщені особи (зможуть оформити субсидію без договору оренди житла — лише на підставі заяви і декларації, з зазначенням складу домогосподарства);
 • особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (якщо чоловік (дружина) отримувача субсидії або осіб, з урахуванням яких призначалась субсидія, зареєстровані за іншою адресою);
 • особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
 • особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають (тобто субсидія призначалась на підставі рішення комісії, без врахування до складу сім’ї таких осіб);
 • сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї;
 • сім’ям, які станом на травень 2018 року мають прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги в сумі, що перевищує 20 неоподаткованих прожиткових мінімумів (340 грн), та не погасять її до червня 2018 року.
 • потребують розгляду на комісії з інших питань.

До внесення змін субсидія не призначалась, якщо будь-хто зі складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням житлової субсидії без звернення) здійснив купівлю/оплатив послуги на суму, що перевищує 50 тисяч гривень.

З травня 2018 року на право призначення субсидії також впливає не лише купівля/оплата послуг на суму понад 50 тис. грн, а і набуття в інший законний спосіб (отримання в спадщину, в дар тощо) права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму 50 тис. грн протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення), а також одноразово сплачені будь-які послуги.

Вказані умови також поширюються на членів сім’ї особи зі складу домогосподарства, які не зареєстровані в цьому господарстві.

Крім того, субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:

 • загальна площа квартири перевищує 120 кв. м.; індивідуального будинку — 200 кв. м (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);
 • будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у володінні автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та автомобіля, наданого органом соціального захисту населення;
 • у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку, в яких відсутні доходи, або доходи менше мінімальної заробітної плати. Виключенням є особи, які в період за який враховуються доходи, навчалися за денною формою навчання або були зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, або отримували пенсію, стипендію, державну допомогу;
 • домогосподарство, має наявну прострочену понад два місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послу або заборгованість з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У таких випадках субсидія призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців із початку такого сезону, в іншому випадку — з місяця, наступного за тим, в якому документально підтверджено сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

За наявності вищевказаних обставин субсидія може бути призначена за рішенням комісії, виходячи з конкретних обставин, що склалися, крім випадків, коли площа квартири перевищує 120 кв.м (будинків — 200 кв.м).

Рішення про призначення (відмову в призначенні) субсидії в таких випадках приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Наразі працівниками управління проводяться консультації щодо призначення(перерахунку) субсидії та попередній запис на прийом до спеціаліста з прийому документів.

Консультації можна отримати за адресою: м. Синельникове, вул. Довженка, 36, каб. № 2 , або за тел. : 0634665761 (інформатор).

Олександр Рубчев, провідний спеціаліст Синельниківського міськрайонного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Дніпропетровській області, звернув увагу квартальних на таке важливе питання, як виконання протипожежних заходів у побуті. Причиною пожежі може стати вогнище, залишене без догляду, необережно кинутий сірник або недопалок. Пожежі не лише шкодять довкіллю, а й ставлять під загрозу життя людей, наносять матеріальні збитки.

«Не забувайте про пожежну безпеку!» - звертається через квартальних до громадян Олександр Рубчев. - Пам’ятайте, що за випалювання рослинності або її залишків, опалого листя громадяни несуть відповідальність згідно з п.1 ст..77Адміністративного кодексу України і сплачуватимуть штрафи у розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян!». Наразі спеціалістами управління проводиться інформаційна компанія серед населення міста, у разі виявлення багать, пожежники проводять з порушниками індивідуальні бесіди.

Про організацію заміни водопровідних мереж у приватному секторі міста на умовах співфінансування квартальним повідомив Іван Нагорняк, головний інженер Синельниківського міського комунального підприємства «Водоканал».

"Сьогодні протяжність міських водопровідних мереж становить 176 км. Люди скаржаться на відсутність належного тиску води, а все через те, що більшість труб потребує заміни. Коштів у підприємства вистачає лише на поточний ремонт", - говорить Іван Нагорняк.

Щоб покращити водопостачання, водоканалівці запрошують до співпраці громадян. Вони пропонують населенню за власні кошти придбати двохдюймові труби вартістю 30 грн. за 1 м, а всі роботи виконає підприємство самостійно. За попередніми розрахунками, для придбання труб на один квартал необхідно витратити близько 1500 грн.

Начальник відділу архітектури та містобудування міської ради Світлана Шеремет запросила синельниківців взяти участь в обговоренні щодо перейменування Дніпропетровської області. Наразі у Верховній Раді зареєстровано законопроект щодо перейменування області на Січеславську, проте, важливо почути думки синельниківців з цього приводу.

Про підготовку заходів по відзначенню Дня міста головам кварткомів повідомила секретар міської ради Олена Заіка. Зокрема Олена Володимирівна наголосила, що цей рік для міста є ювілейним. 15 вересня місто відзначатиме 150-у річницю з дня заснування. З 15 травня по 17 серпня 2018 року серед мешканців приватного сектору проводитиметься конкурс «Краще подвір’я -2018». Переможці будуть оголошені та нагороджені під час урочистих заходів.

Також Олена Заіка запропонувала кварталам взяти участь у святі української національної кухні та підготувати кожному кілька страв. Квартальні підтримали цю пропозицію, висловили побажання організувати також і виставку поробок, виготовлених власноруч.

Інна Базікова, головний спеціаліст (інженер-еколог) управління житлово-комунального господарства та комунальної власності міської ради, доповіла про роботу щодо рейдів, проведених на кварталах, щодо дотримання Правил благоустрою. Зокрема зазначила, що вже перевірено 5 кварталів, виявлено низку порушень Правил благоустрою міста, складено протоколи на порушників. Така робота буде продовжуватися і надалі. Вже складено графік на наступний місяць.

Наприкінці засідання, за традицією, привітали іменинників, які відзначили дні народження у період між семінарами.