21 вересня 2020 року виповнилося 77 років з дня визволення м.Синельникове від нацистських загарбників у Другій світовій війні. В окупації синельниківська земля перебувала 23 місяці і 18 днів (починаючи з осені 1941 по 21 вересня 1943 року) .

У цей день ми низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю всіх, хто загинув на фронтах Другої світової війни, під час визволення Синельникового. Щирі слова вдячності висловлюємо всім, хто вистояв, а далі ще й відродив місто з руїн у повоєнний час.

З нагоди пам’ятної дати, представники міської влади на чолі з керівником Дмитром Зражевським, ветеранських організацій поклали квіти до підніжжя Меморіалу Слави, що знаходиться в центральній частині міста, та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Ми повинні пам’ятати свою історію, тих, хто віддав життя за мир на нашій землі, всіляко підтримувати та допомагати живим свідкам тих страшних подій – ветеранам, дітям війни. Вони є прикладом для сьогоднішніх захисників України, як треба любити та захищати рідну землю.

Для довідки:

У роки Другої світової війни нацистські загарбники закатували і стратили в місті та районі 832 чол. На примусові роботи до Німеччини під час окупації було вивезено 4847 чол., з них 158 неповнолітніх. Майже 8 тис.земляків загинуло на полях боїв. Більше ніж 1,5 тис. синів та дочок синельниківської землі закатовано в концтаборах.

Майже 4 тис. синельниківців захищали Вітчизну на фронтах Другої світової війни. За внесок у перемогу над ворогом понад 2500 чол. нагороджені орденами і медалями. Уродженці Синельникового підполковник Никоненко Яків Тихонович, гвардії капітан Бараболкін Дмитро Федорович, старшина Щабельський Іван Петрович, старшина Трушев Іван Филимонович удостоєні звання Героя Радянського Союзу.