14 лютого 2020 року в центрі міста біля пам’ятного знаку «Афганістан, ти – вічний біль…» зібралися представники влади, трудових колективів, об’єднань громадян. З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, синельниківці поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку воїнам Синельниківщини, чиє життя обірвалося під час виконання інтернаціонального обов’язку в Республіці Афганістан у період з 1979 по 1989 рр.

Від імені міської влади до громадськості звернулася виконувачка обов’язків міського голови Тетяна Кучерук, яка висловила слова вдячності воїнам-інтернаціоналістам за мужність і героїзм, за високу громадянську відповідальність, виявлені під час виконання військового обов’язку на території інших держав, за внесок у захист територіальної цілісності України сьогодні, подякувала за активну роботу щодо військово-патріотичного виховання молоді міста. Побажала всім здоров’я, добробуту та мирного неба.

У хвилині мовчання учасники заходу вшанували пам’ять загиблих. Серед тих, хто не повернувся з так званої «афганської» війни і наші земляки – мешканці міста: Карандаш Олександр Олександрович, Гопанюк Василій Аніфатович, Горобець Олександр Григорович, Власов Олександр Іванович та жителі Синельниківського району: Гончар Леонід Микитович; Гончаров Володимир Миколайович, Лукшин Анатолій Анатолійович, Іванов Сергій Антонович, Лисенко Тарас Юрійович.

У цей день представники міської влади та громадськості відвідали могили загиблих синельниківців.

У закладах освіти міста пройшли зустрічі молоді з членами міських ветеранських афганських організацій. Організовано міські змагання з міні-футболу на Кубок Пам'яті загиблих в Республіці Афганістан воїнів-інтернаціоналістів Синельниківщини та турнір з боксу, в якому взяли участь близько 90 юніорів та школярів 2004-2012 р.н. різних вагових категорій з м.Новомосковськ, м.Павлоград, м.Дніпро, смт. Васильківка, смт. Іларіонове. Заходи проведені з метою військово-патріотичного виховання молоді, пропаганди здорового способу життя, фізичної культури та спорту.

У рамках міської Програми соціального захисту окремих категорій громадян, учасники бойових дій на території Республіки Афганістан до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав з міського бюджету отримають разову матеріальну допомогу.