22 червня в Україні вшановують пам’ять жертв Другої світової війни, які загинули на фронтах, зазнали нелюдських випробувань у концтаборах на чужій землі, пішли з життя від ран у післявоєнний час. У цей день ми згадуємо рідних, близьких, усіх тих, хто надлюдськими зусиллями, жертвуючи власним життям, надав можливість жити наступним поколінням.

Сьогодні українська земля знову опинилася під загрозою втрати територіальної цілісності та суверенітету. На захист інтересів держави у наш час піднялися нинішні захисники Вітчизни – нащадки славних воїнів - переможців Другої світової війні.

На превеликий жаль, місто зі сходу не дочекалося 7 військовослужбовців. У зоні проведення антитерористичної операції обірвалося життя військовослужбовців – синельниківців: Авраменка Олександра Сергійовича, Алтуніна Валерія Володимировича, Краська В’ячеслава Леонідовича, Лянка Максима Юрійовича, Ніколаєва Микола Миколайовича, Пріменка Юрія Володимировича, Осауленка Станіслава Олександровича.

У рамках заходів до Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні, 21 червня 2019 року секретар міської ради Олена Заіка, заступник міського голови Тетяна Кучерук, працівники структурних підрозділів міської ради, представники трудових колективів міста, громадських організацій, пересічні громадяни відвідали пам’ятний знак на честь військовослужбовців Синельниківщини, які загинули на сході України.

У хвилині мовчання присутні схилили голови перед світлою пам’яттю загиблих в роки Другої світової війни та сучасних героїв, поклали квіти до підніжжя пам’ятника на знак пам’яті та подяки за подвиг кожного в ім’я миру на українській землі.