Відповідно до Указу Президента України 29 серпня вдруге відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цю дату обрано не випадково. ЇЇ приурочено воєнним подіям на сході України, коли під час Іловайської операції українська армія зазнала найбільших втрат.

У рамках заходів, присвячених цим трагічним подіям, в Синельниковому представники міської влади на чолі з міським головою Дмитром Зражевським та члени сімей загиблих відвідали священне для всіх місце – пам’ятний знак, встановлений на честь загиблих в АТО (ООС) земляків –військовослужбовців.

Із промовою до присутніх звернулася заступник міського голови Тетяна Кучерук. У хвилині мовчання учасники заходу схилили голови перед світлою пам’яттю загиблих за незалежність України та поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку. У 2014-2015 рр. на буремному сході України обірвалося життя сімох синельниківців. Це: Алтунін Валерій Володимирович, Авраменко Олександр Сергійович, Пріменко Юрій Володимирович, Осауленко Станіслав Олександрович, Лянка Максим Юрійович, Ніколаєв Микола Миколайович, Красько В’ячеслав Леонідович.

Серед квітів у кошику були жовтогарячі соняхи – символи Дня пам’яті загиблих захисників України, уособлення скорботи за загиблими на Донбасі українськими воїнами. У цей час, як відомо, поспівають соняхи, однак збирати їх у серпні 2014 року було складно, адже в цих соняшниках, зокрема, тривали бої й залишалися загиблі українські захисники.
Стилізовані знаки пам’яті «Соняхи» були і на одязі у всіх присутніх. Виготовили їх мешканці міста власноруч, які долучилися до Всеукраїнської акції пам’яті «Сонях». Один із майстер - класів відбувся на базі міської дитячої бібліотеки. Тут для відвідувачів також була підготовлена книжкова виставка літератури «За Україну, за її долю», проведено огляди літератури на тему: «Люди, які прославили Україну».

У цей день представники міської влади разом із рідними загиблих поклали квіти до могил сучасних героїв. На кожній були встановлені зменшені копії Державного Прапора України.

Панахиди за загиблими захисниками України відбулися у працюючих храмах міста.